Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#376 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Horcrux »

Offtopic: Ima li Bog smisla za humor?
Ja mislim da najbolji smisao za humor. I da se zasigurno zadnji smije...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#377 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by beni-bu-man »

Horcrux wrote:Offtopic: Ima li Bog smisla za humor?
Ja mislim da najbolji smisao za humor. I da se zasigurno zadnji smije...
otvori temu a vidimo sta raja misli :mrgreen:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#378 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Smrcak15 »

Horcrux wrote:Offtopic: Ima li Bog smisla za humor?
Ja mislim da najbolji smisao za humor. I da se zasigurno zadnji smije...
Ima smisla za humor, cak je i poslanik objasnio da ce se Allah smijati na nesto sto ce covjek govoriti u cudjenju pred njim na sudnjem danu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#379 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Gojeni H »

Dope_Man wrote:
Na forumu iskreno najvise ubijam vrijeme na poslu. A mislim da ima smisla i komentirati upravo zbog ljudi koji razmisljaju o nekim pitanjima vezanim za boga, mozda u njima negdje ima nesto sto im govori da prica nije savrseno smislena i zele vidjeti razlicita misljenja.

Svakako i zelim ponuditi svoje misljenje ako neko napise nesto za sta smatram da nije bas logicno, ili se preskoce neke bitne stvari koje bi se pri ocjenjivanju necega morale uzeti u obzir. Dabome, nije moje misljenje pocetak i kraj svega, nisam savrsen kao neki, ali je djelic. Pa neko treci moze vidjeti tvoje, moje, i misljenje jos 10 ljudi i nesto iz toga nauciti, mozda mu nesto bude jasnije itd. Jer ako bi samo vjernike pitali dobili bi istovjetno misljenje da definitivno jeste milostiv, jer sam za sebe kaze da jeste.. i to je to. Dobro je da neko treci moze ipak vidjeti i argumente onih koji bice opisano u abrahamskim religijama ne vide samo kroz prizmu tih religija.

Da, za mene bog ne postoji i on direktno nema nikakav utjecaj na moj zivot. Ali posredno, preko onih koji vjeruju, i dalje ima odredjeni utjecaj. Danas je to svakako veoma mali, niko me ne moze tjerati da idem u bogomolju, da slavim vjerske svecanosti itd. ali upravlja odredjenim politikama u drustvu. Stoga, naravno da ce me kao osobu koja zivi u tom drustvu zanimati i ta prica koja je jos za vecinu drustva veoma bitna. Da zivim gdje u skandinavskim zemljama vjerovatno bih vise visio na forumu vezanom za ribolov il nesto :D
Interesantno ... hvala na odgovoru.

Evo jos samo jedno pitanje, i necu vise, obecavam. DOsta je i mene bilo.

Zasto ne komentarises npr. o domacim proizvodima, SDA-All about, Fadilu :D ili nekim temama koje su takodje aktuelne u BiH?
Da li je to ono, smatras da je to veoma bitna stavka tvog postojanja - davanje tvog misljenja o Bogu i vjeri nesto siroj audijenciji, gdje su gore spomenute teme daleko manje bitne, ili jednostavno glavni predmet interesovanja?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7756
Joined: 03/06/2016 16:31

#380 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Dope_Man »

Nekad ranije sam bio vise zainteresiran za to, ali sam nekad i jednostavno odustao od bilo kakve politicke price. Glasam redovno, ne glasam niposto za religijsko-nacionalisticke opcije naravno, ali nemam danas vise zivaca za ulazak u tu pricu.

Ne mogu mozda dobro objasniti, ali politicka me prica vec na sam spomen pocne smarati. Ni na klixu ne otvorim vecinu clanaka iz podrucja politike. Ova me prica jos ne smara, a cim pocne smarati neces me vidjeti ovdje.. i sad sam vec cesce na auto i drugim podforumima nego ovdje, ovdje vise uletim nabrzinu, druge citam puno vise samo manje komentiram jer je obicno manje neceg sto mislim da treba dodati, mada se i taj broj komentara mijenja u korist drugih pdf-ova. Eto, da ne chatamo temu vise.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#381 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Gojeni H »

Jos jednom zahvaljujem
Hakiz
Posts: 39918
Joined: 30/07/2015 20:01

#382 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Hakiz »

Gojeni H wrote:
Hakiz wrote:
NIsam gledao, ako jesam ne sjećam se.

Pa dobro, priče kao što si Ilijada, Odiseja, Parisu i Heleni itd, ljubomori bogova i boginja su mi draže od straha od abrahamskog boga. Ali te priče su govorile i da čovjek zaista može upravljati svojom sudbinom, uprkos bogovima. A to znači da se isplati truditi.

Jedan bog je donio pojam koncentracije moći u jednoj tačci, i tada se mnogo toga promijenilo.
Da se ne lazemo, jedini razlog zasto ste Dope, harac, ti i ostala krema ateista/agnostika-vjernika na ovoj temi je upravo zato sto govorimo o Jednom Milostivom Bogu.

Licno ne osjecam nikakvu potrebu da komentarisem temu "Da li je Manitu, Buda i bodisatva, ili Amaterasu milostiv?".
Iako me dijelovi ranog i zen-budizma mnogo interesuju, iako me odredjeni aspekti shintoizma i uticaja na japansku kulturu strasno mnogo intrigiraju, ja jednostavno ne pripadam tim vjerama, i zasto bi me interesovalo da li je milostiv neko u koga ne vjerujem?

Eh, posto je mene Dope kulturno zamolio, sada bih ja tebe zamolio da mi sazeto kazes sta je to sto te podstakne na dodjes na ovu temu?
Konkretno me interesuje unutrasnji poriv i onaj prvi osjecaj kad pozelis da nesto prokomentarises.

Unaprijed hvala
Pa, kako religije vrše propagandu, indoktrinaciju i svojevrsno propagandno-filozofsko nasilje koje se ogleda u širokom rasponu djelovanja od reklame boga kao svjetla i milosti do agresije koja se ogleda u prisiljavanju da se vjernauk izučava u državnim skolama i da se društveni život, pa možda i zakoni donose sa religijskim moralom i sistemom vrijednosti kao temeljem, to ja pokušavam podmetati klipove u točkove toj propagandi. Pa ako se kaže da je bog milostiv, ja pokušavam pokazati da to nije tačno.

Dakle, ja hoću da kažem da nije božija milost to što je stvorio ljude. Zato što bog nije stvorio ljude. I da ne može biti milostan onaj koji je svemu šta je stvorio, i živom i neživom svijetu, odredio da koliko god se trudio i patio u "životu" koji mu je bog dao, na kraju mu to ne pomaže, na kraju nastupa smrt živih ili erozija i urušavanje neživih stvari koje je stvorio. Ne može biti milostan neko ko da život, da želju za tim životom, i živo biće kojoj je život dan možda ima sudbinu takvu da se bori sa bolestima, tragedijama itd u životu, i kada nakon decenija te patnje konačno se riješi i bolesti i drugih patnji ne može sretno uživati u rezultatima te borbe jer dođe prirodno vrijeme za umiranje. Takav bog, entitet, štagod nije milostan. I kada neko kaže da jeste milostan, ja imam poriv da kažem da nije tačno. Da ne ostane na riječima samo jedne strane.

Zadovoljan odgovorom?
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#383 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

Krscanstvo je jedinstveno po tome sto se Bozja milost pokazuje kroz Njegovu pravdu. Krscansko ucenje o kaznenoj supstituciji navodi da su grijesi i nepravde kaznjeni na krizu i da je samo zato sto je kazna grijeha bila zadovoljena kroz Kristovu zrtvu, Bog prosiruje svoju milost prema gresnicima koji Ga traze. Kao sto je Krist umro za gresnike, takoder je pokazao Bozju pravednost; Njegova smrt na krizu pokazala je Bozju pravednost. Apostol Pavao kaze: "A Bog nam ipak milostivo daruje opravdanje kroz Isusa Krista, koji nas je otkupio uzimajući na sebe naše grijehe. Jer Bog je poslao Isusa da svojom krvlju bude Pomirilište po vjeri - da preuzme kaznu za naše grijehe i da ugasi Božji gnjev na nas. Pred Bogom smo opravdani ako vjerujemo da je Isus prolio svoju krv i da je za naše spasenje žrtvovao svoj život. Bog je ranije počinjene grijehe u svojoj strpljivosti ostavio nekažnjenima kako bi pokazao svoju pravednost. On je potpuno pravedan u ovo vrijeme kada grešnike proglašuje nedužnima zbog vjere u Isusa." (Rimljanima 3:24-26)

Bozja pravda bila je ispunjena u potpunosti (kroz Krista), a Bozja milost bila je u potpunosti prosirena (svima koji vjeruju).
Tako je savrseno milosrde ostvareno kroz savrsenu pravdu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#384 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Gojeni H »

Hakiz wrote:
Pa, kako religije vrše propagandu, indoktrinaciju i svojevrsno propagandno-filozofsko nasilje koje se ogleda u širokom rasponu djelovanja od reklame boga kao svjetla i milosti do agresije koja se ogleda u prisiljavanju da se vjernauk izučava u državnim skolama i da se društveni život, pa možda i zakoni donose sa religijskim moralom i sistemom vrijednosti kao temeljem, to ja pokušavam podmetati klipove u točkove toj propagandi. Pa ako se kaže da je bog milostiv, ja pokušavam pokazati da to nije tačno.

Dakle, ja hoću da kažem da nije božija milost to što je stvorio ljude. Zato što bog nije stvorio ljude. I da ne može biti milostan onaj koji je svemu šta je stvorio, i živom i neživom svijetu, odredio da koliko god se trudio i patio u "životu" koji mu je bog dao, na kraju mu to ne pomaže, na kraju nastupa smrt živih ili erozija i urušavanje neživih stvari koje je stvorio. Ne može biti milostan neko ko da život, da želju za tim životom, i živo biće kojoj je život dan možda ima sudbinu takvu da se bori sa bolestima, tragedijama itd u životu, i kada nakon decenija te patnje konačno se riješi i bolesti i drugih patnji ne može sretno uživati u rezultatima te borbe jer dođe prirodno vrijeme za umiranje. Takav bog, entitet, štagod nije milostan. I kada neko kaže da jeste milostan, ja imam poriv da kažem da nije tačno. Da ne ostane na riječima samo jedne strane.

Zadovoljan odgovorom?
Ovo je tvoj odgovor. Naravno da sam zadovoljan.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#385 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:Krscanstvo je jedinstveno po tome sto se Bozja milost pokazuje kroz Njegovu pravdu. Krscansko ucenje o kaznenoj supstituciji navodi da su grijesi i nepravde kaznjeni na krizu i da je samo zato sto je kazna grijeha bila zadovoljena kroz Kristovu zrtvu, Bog prosiruje svoju milost prema gresnicima koji Ga traze. Kao sto je Krist umro za gresnike, takoder je pokazao Bozju pravednost; .
sta napisa i prezivi :-)

Pravda kazes, tebi je Pravda da posalje nevinog Isusa na Krst da bude ubijen zbog tudjih grijeha , to tebi Pravda :-)

Dok pravednost oslikana u ovom starozavjetom tekstyu, niko nemoze osporiti ovu pravdu

Ponovljeni zakon 24,16 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.


ali jok, treba krscanima isusova krv,njegva treba on je taj kojeg jedva cekaju na krst da razpnu, da bi ta nevina dusa ponijela njihove grijehe, i to je Pravda za vas :-)
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#386 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Horcrux »

Evo jos jedna perspektiva... Na "onom" svijetu ljudi ce vjecno zivjeti, u prevodu, bit ce vjecni - kao i sam Bog.
Mislim da za covjeka nema gore patnje od toga...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#387 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by beni-bu-man »

Horcrux wrote:Evo jos jedna perspektiva... Na "onom" svijetu ljudi ce vjecno zivjeti, u prevodu, bit ce vjecni - kao i sam Bog.
Mislim da za covjeka nema gore patnje od toga...
s tim riječima drže svoje ovčice pokorne i cijede ih do mile volje.....
Hakiz
Posts: 39918
Joined: 30/07/2015 20:01

#388 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Hakiz »

beni-bu-man wrote:
Horcrux wrote:Evo jos jedna perspektiva... Na "onom" svijetu ljudi ce vjecno zivjeti, u prevodu, bit ce vjecni - kao i sam Bog.
Mislim da za covjeka nema gore patnje od toga...
s tim riječima drže svoje ovčice pokorne i cijede ih do mile volje.....
To je ono šta sam u prethodnom postu mislio.

Da čovjeku život, čovjeka napravi takvog da mu usadi želju za tavim životom, a onda mu uzme život obećavajući mu bolje kad mu taj život uzme.

Vrag ga odnio, kada bi mene neko gledao da stalno dajem svojoj djeci lizalo, stvorim djeci želju da ližu to lizalo, a onda im oduzmem to lizalo obećavajući im da ću im (možda, dijete ne može to provjeriti) dati bolje lizalo jednog dana, ljudi bi me proglasili monstrumom, mučiteljem djece, možda bi me i socijalna služba i sud proglasili nepodobnim roditeljem i oduzeli mi roditeljska prava.

Ali kada bog to radi, onda je milostiv.

Kako da ne.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#389 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Smrcak15 »

Horcrux wrote:Evo jos jedna perspektiva... Na "onom" svijetu ljudi ce vjecno zivjeti, u prevodu, bit ce vjecni - kao i sam Bog.
Mislim da za covjeka nema gore patnje od toga...
kada naopako razmisljas tacno je da, upravo tako

ako ovaj zivot preneses tamo sa puno bola patnje i muke i onda ti neko kaze zivi Ovako vjecno ma neka hvala ti

eh tu je tvoj problem kad razmisljas da je zivot u Raju kao ovdje, nije druze, nije

vjecan zivot u Raju gdje nema nikakvih losih stvari, zla, bolesti, starosti, nego samo sreca zadovoljstvo, nema dosade, samo uzivancija...to je tako opisano iz vjerskih izvora ono sto je BOg prenio o Raju. sad hoces li ti u to vjerovati ili ne, do tebe je.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#390 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by MyTao »

To da je bog milostiv jer nas je stvorio je po mom misljenju najgori i najgluplji argument ikada.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#391 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:Krscanstvo je jedinstveno po tome sto se Bozja milost pokazuje kroz Njegovu pravdu. Krscansko ucenje o kaznenoj supstituciji navodi da su grijesi i nepravde kaznjeni na krizu i da je samo zato sto je kazna grijeha bila zadovoljena kroz Kristovu zrtvu, Bog prosiruje svoju milost prema gresnicima koji Ga traze. Kao sto je Krist umro za gresnike, takoder je pokazao Bozju pravednost; .
sta napisa i prezivi :-)

Pravda kazes, tebi je Pravda da posalje nevinog Isusa na Krst da bude ubijen zbog tudjih grijeha , to tebi Pravda :-)

Dok pravednost oslikana u ovom starozavjetom tekstyu, niko nemoze osporiti ovu pravdu

Ponovljeni zakon 24,16 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.


ali jok, treba krscanima isusova krv,njegva treba on je taj kojeg jedva cekaju na krst da razpnu, da bi ta nevina dusa ponijela njihove grijehe, i to je Pravda za vas :-)
Pssst nemoj se uzrujavati. Uzmi si pauzu od foruma, odi do wc-a, samo pazi kad budes piskio da sjednes. Kazu da Allah milostivi salje ljude u pakao samo zbog urina na odjeci. Bio si upravu, ima smisla za humor,sad, da li je crni humor ili ne, nije bitno :D

Sunan Ibn Majah Book 1 Hadith 347

It was narrated that Ibn 'Abbas said:
"The Messenger of Allah passed by two new graves, and he said: 'They are being punished, but they are not being punished for anything major. One of them was heedless about preventing urine from getting on his clothes, and the other used to walk about spreading malicious gossip.'"

Sunan Ibn Majah Book 1 Hadith 348
It was narrated that Abu Hurairah said:
"The Messenger of Allah said: 'Most of the torment of the grave is because of urine.'"
Last edited by JVC on 19/09/2017 17:52, edited 2 times in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#392 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by beni-bu-man »

MyTao wrote:To da je bog milostiv jer nas je stvorio je po mom misljenju najgori i najgluplji argument ikada.
Ma sadista nista vise
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#393 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

beni-bu-man wrote: Ma sadista nista vise
Rece covjek koji ne baca dalje od Wu-Tang Clan-a i Method Man-a :thumbup:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#394 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by MyTao »

JVC wrote:
beni-bu-man wrote: Ma sadista nista vise
Rece covjek koji ne baca dalje od Wu-Tang Clan-a i Method Man-a :thumbup:
Ad hominem (Latin for "to the man" or "to the person"), short for argumentum ad hominem, is where an argument is rebutted by attacking the character, motive, or other attribute of the person making the argument, or persons associated with the argument, rather than attacking the substance of the argument itself.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#395 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by beni-bu-man »

JVC wrote:
beni-bu-man wrote:
MyTao wrote:To da je bog milostiv jer nas je stvorio je po mom misljenju najgori i najgluplji argument ikada.
Ma sadista nista vise
Rece covjek koji ne baca dalje od Wu-Tang Clan-a i Method Man-a :thumbup:
Ice Cube-a si zaboravio, sad ce te Allah/Bog kazniti :kiss:
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#396 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

beni-bu-man wrote: Ice Cuba-a si zaboravio, sad ce te Allah/Bog kazniti :kiss:
Ice T mi vise lezi, pogotovo BODYCOUNT :thumbup: evo i tebi jedna, samo da se kolega MyTao smiri :kiss:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#397 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
JVC wrote:Krscanstvo je jedinstveno po tome sto se Bozja milost pokazuje kroz Njegovu pravdu. Krscansko ucenje o kaznenoj supstituciji navodi da su grijesi i nepravde kaznjeni na krizu i da je samo zato sto je kazna grijeha bila zadovoljena kroz Kristovu zrtvu, Bog prosiruje svoju milost prema gresnicima koji Ga traze. Kao sto je Krist umro za gresnike, takoder je pokazao Bozju pravednost; .
sta napisa i prezivi :-)

Pravda kazes, tebi je Pravda da posalje nevinog Isusa na Krst da bude ubijen zbog tudjih grijeha , to tebi Pravda :-)

Dok pravednost oslikana u ovom starozavjetom tekstyu, niko nemoze osporiti ovu pravdu

Ponovljeni zakon 24,16 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.


ali jok, treba krscanima isusova krv,njegva treba on je taj kojeg jedva cekaju na krst da razpnu, da bi ta nevina dusa ponijela njihove grijehe, i to je Pravda za vas :-)
Pssst nemoj se uzrujavati. Uzmi si pauzu od foruma, odi do wc-a, samo pazi kad budes piskio da sjednes. Kazu da Allah milostivi salje ljude u pakao samo zbog urina na odjeci. Bio si upravu, ima smisla za humor,sad, da li je crni humor ili ne, nije bitno :D

Sunan Ibn Majah Book 1 Hadith 347

It was narrated that Ibn 'Abbas said:
"The Messenger of Allah passed by two new graves, and he said: 'They are being punished, but they are not being punished for anything major. One of them was heedless about preventing urine from getting on his clothes, and the other used to walk about spreading malicious gossip.'"

Sunan Ibn Majah Book 1 Hadith 348
It was narrated that Abu Hurairah said:
"The Messenger of Allah said: 'Most of the torment of the grave is because of urine.'"
pa sta ako kaznjava beksinluk izmedju ostalog? kad se covjek ne pere poslije male i velike nuzde

ja ne bjezim od toga da ce biti kazne zbog takvih stvari , a de nam ti reci molim te kakva je Pravda neduznog isusa ubiti za grijehe zlocinca? nema je
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#398 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by beni-bu-man »

JVC wrote:
beni-bu-man wrote: Ice Cuba-a si zaboravio, sad ce te Allah/Bog kazniti :kiss:
Ice T mi vise lezi, pogotovo BODYCOUNT :thumbup: evo i tebi jedna, samo da se kolega MyTao smiri :kiss:
Moze ali NO HOMO jer onaj gore to ne gotivi :mrgreen:
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#399 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

beni-bu-man wrote:
JVC wrote:
beni-bu-man wrote: Ice Cuba-a si zaboravio, sad ce te Allah/Bog kazniti :kiss:
Ice T mi vise lezi, pogotovo BODYCOUNT :thumbup: evo i tebi jedna, samo da se kolega MyTao smiri :kiss:
Moze ali NO HOMO jer onaj gore to ne gotivi :mrgreen:
Nema vise samo hetero, homo ili bi... :D imas jos i alo, demi, meno, kvazi...
MyTao drei strahlt viel Wärme aus. Ich könnte es mir auch gut als Duftkerze vorstellen.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#400 Re: Da li je Allah/Bog stvarno milostiv?

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
pa sta ako kaznjava beksinluk izmedju ostalog? kad se covjek ne pere poslije male i velike nuzde

ja ne bjezim od toga da ce biti kazne zbog takvih stvari , a de nam ti reci molim te kakva je Pravda neduznog isusa ubiti za grijehe zlocinca? nema je
Pa ti ocigledno ne znas ni definiciju milosti ili sta znaci biti milostiv. Zasto da ti objasnjavam bilo sta drugo?
Post Reply