čuvanje djece

Post Reply
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#151 Re: čuvanje djece

Post by adv.K »

Ukoliko neko ima dobro iskustvo ili zna dobru tetu za cuvanje jednogodisnje djevojcice, molim da mi javi u pp.Novo Sarajevo je u pitanju.
Teta-Čuvalica
Posts: 15
Joined: 27/01/2013 21:02

#152 Re: čuvanje djece

Post by Teta-Čuvalica »

Čuvala bi više djece u svom domu, Novo Sarajevo, djeca bi imala boravak kao u vrtiću, igranje,učenje, zabava, aktivnosti, izlazak u dvorište, doručak, ručak, užine, druženje sa ostalom dječicom, maximalan broj djece je četvero, cijena za jedno dijete iznosi 200 KM, svi zainteresovani mogu se javiti pp i lično me upoznati.

Dobodošli u moj mali vrtić :D
sibis
Posts: 10
Joined: 03/11/2010 19:21

#153 Re: čuvanje djece

Post by sibis »

Tražimo dadilju za djevojčicu uzrasta od 1,5 godine na puno radno vrijeme u Sarajevu (Alipašino polje). Trebamo osobu:
• koja voli djecu;
• dobne starosti do 35 godina;
• ima pedagoško obrazovanje i/ili ima teoretsko i praktično znanje o ranom psiho-fizičkom razvoju djeteta;
• aktivna, komunikativna i uredna;
• nepušač.
Uspostavljanje kontakta i više informacija na pp.
policy
Posts: 107
Joined: 16/02/2008 11:22

#154 Re: čuvanje djece

Post by policy »

Potrebna djevojka/zena za cuvanje djecaka od 2 godine, uz mogucnost angaziranja za dodatne kucne poslove (prije svega rucak, ves, povremeno peglanje i sl.). Iskreno molim da preporucite nekog na pp. Unaprijed hvala. Srdacan pozdrav.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#155 Re: čuvanje djece

Post by de facto. »

Najveći je problem što su ljudi tako bezobrazni,da bi da im se čuva dijete,da ga učiš i zabavljaš,ali i da radiš kućne poslove,čistiš i ručak spremaš.I onda bi da plate posao dadilje,a ovamo dobili gratis i kućnu pomoćnicu.Šudan neki narod. :roll:
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#156 Re: čuvanje djece

Post by mali_balon »

de facto. wrote:Najveći je problem što su ljudi tako bezobrazni,da bi da im se čuva dijete,da ga učiš i zabavljaš,ali i da radiš kućne poslove,čistiš i ručak spremaš.I onda bi da plate posao dadilje,a ovamo dobili gratis i kućnu pomoćnicu.Šudan neki narod. :roll:

Sve se dogovori i sve se plati. I Sve se stavi na papir i potpise se, cisto da se ima informacija sta se dogovorilo u slucaju da dodje do nekih problema ili nejasnoca.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#157 Re: čuvanje djece

Post by alkalna_baterija »

Možda nije pravo vrijeme i mjesto, ali student sam, a i ovo mi se ne čini kao naročito zahtjevan posao jer otkako znam za sebe čuvam tuđu djecu, samo što mi nikad niko nije platio. :D

Evo ja se javljam da čuvam dijete do 6 godina starosti (što se mene tiče ni starija nisu problem, ali smatram da stariju djecu ne treba čuvati); oko cijene se možemo dogovoriti u zavisnosti od toga koliko sati dnevno ću čuvati dijete. Iskustva imam poprilično, odgojila sam gotovo svu mahalsku djecu. :D
Čišćenje kuće, peglanje, pranje se plaća dodatno; ovdje ne podrazumijevam suđe koje sam ja isprljala dok sam nahranila dijete, napravila mu da jede, ako je isprljalo nešto u kući i sl.

Mame koje se planiraju uskoro vratiti na posao, bujrum. :D
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#158 Re: čuvanje djece

Post by safran »

alkalna_baterija wrote:Možda nije pravo vrijeme i mjesto, ali student sam, a i ovo mi se ne čini kao naročito zahtjevan posao jer otkako znam za sebe čuvam tuđu djecu, samo što mi nikad niko nije platio. :D

Evo ja se javljam da čuvam dijete do 6 godina starosti (što se mene tiče ni starija nisu problem, ali smatram da stariju djecu ne treba čuvati); oko cijene se možemo dogovoriti u zavisnosti od toga koliko sati dnevno ću čuvati dijete. Iskustva imam poprilično, odgojila sam gotovo svu mahalsku djecu. :D
Čišćenje kuće, peglanje, pranje se plaća dodatno; ovdje ne podrazumijevam suđe koje sam ja isprljala dok sam nahranila dijete, napravila mu da jede, ako je isprljalo nešto u kući i sl.

Mame koje se planiraju uskoro vratiti na posao, bujrum. :D
Baterijo moja, sačekaj raspored nastave pa traži sebi posla. Vjeruj kad ti teta kaže - tvoj faks je cjelodnevna aktivnost. Ja bih ti prije preporučila nekog sreću drugi - treći osnovne da sa njim radiš zadaće, vježbaš zadatke i sl. To se traži.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#159 Re: čuvanje djece

Post by alkalna_baterija »

Hvala na savjetu, nadam se da ću se moći uklopiti u raspored; gledajući prošlogodišnji ne bi trebao biti problem. :)

Eto, može i tako, ja sam za sve opcije, rekoh već da ni djeca starija od 6 godina nisu problem. Ako je neko stvarno zainteresovan, u pp mu mogu čak priložiti i svoja svjedočanstva kao dokaz da će dijete sigurno provesti neko kvalitetno vrijeme, imati uredno urađenu zadaću, naučeno što treba, objašnjeno; slobodno vrijeme će provoditi sigurno puno zdravije nego što je to igranje igrica na računaru itd. Iskreno se nadam da ću pronaći nekoga iz Sarajeva kome odgovara navedeno. :)
Teta-Čuvalica
Posts: 15
Joined: 27/01/2013 21:02

#160 Re: čuvanje djece

Post by Teta-Čuvalica »

Čuvala bi više djece u svom domu, Novo Sarajevo, djeca bi imala boravak kao u vrtiću, igranje,učenje, zabava, aktivnosti, izlazak u dvorište, doručak, ručak, užine, druženje sa ostalom dječicom, maximalan broj djece je četvero , svi zainteresovani mogu se javiti pp i lično me upoznati.

Dobodošli u moj mali vrtić :D
Last edited by Teta-Čuvalica on 03/11/2013 23:07, edited 1 time in total.
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#161 Re: čuvanje djece

Post by uncas »

Ima li kakva slobodna dadilja na šipu?
Teta-Čuvalica
Posts: 15
Joined: 27/01/2013 21:02

#162 Re: čuvanje djece

Post by Teta-Čuvalica »

DA LI VAM ODGOVARAJU DONJI VELESICI ?
panonac04
Posts: 23
Joined: 29/04/2006 23:42
Location: Ilidža

#163 Re: čuvanje djece

Post by panonac04 »

Pozdrav

Potrebna teta za čuvanje dječaka 1 godina na području Ilidže (naš stan). Hvala
zbunjena2010
Posts: 90
Joined: 27/09/2010 22:27

#164 Re: čuvanje djece

Post by zbunjena2010 »

Potrebna dadilja za cuvanje djevojcice od 18 mjeseci u nasem stanu na Sipu. Radno vrijeme 5 sati dnevno. Vikendi slobodni. Prednost imaju nepusaci. Preloruke su dobro dosle.
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#165 Re: čuvanje djece

Post by Smile :) »

Potrebna teta za cuvanje jednogodisnje curice u nasem stanu na Dobrinji. Ako imate neku preporuku molim na pp. Hvala!
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#166 Re: čuvanje djece

Post by i_ja_na_forumu »

Ako je nekome potrebna teta preporucila bih jednu divnu gospodju, po zanimanju je profesorica, i trenutno cuva dijete od jutra do sutra za zaista mizerne pare... srce mi se cijepa kad vidim za kakvu sicu cuva dijete.

Ukoliko nekome treba kontakt br. nek se javi na pp
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#167 Re: čuvanje djece

Post by saga »

Je li ima kakvih aktuelnih preporuka?
Djecak (cuj djecak, beba) od 9 mjeseci, zaragantovan lud i nezaboravan provod s njim :mrgreen:
Mogucnost i vjerovatnoca cuvanja samo 3 dana u sedmici.
neoxxx
Posts: 83
Joined: 16/02/2008 20:43

#168 Re: čuvanje djece

Post by neoxxx »

Podizem temu

Trazim tetu za cuvanje bebe (8 mj), ako neko ima neku ozbiljnu preporuku, molim info na pp. Hvala!
Sheftelija
Posts: 110
Joined: 16/02/2010 08:32

#169 Re: čuvanje djece

Post by Sheftelija »

Tražim tetu čuvalicu za čuvanje troje djece.Preporuke molim u pp.
Sabina_92
Posts: 1
Joined: 07/10/2015 12:19

#170 Re: čuvanje djece

Post by Sabina_92 »

adv.K wrote:Ukoliko neko ima dobro iskustvo ili zna dobru tetu za cuvanje jednogodisnje djevojcice, molim da mi javi u pp.Novo Sarajevo je u pitanju.
palcica1
Posts: 1
Joined: 06/11/2015 12:49

#171 Re: čuvanje djece

Post by palcica1 »

Ukoliko je nekom potrebna dadilja neka me kontaktira u pp :)
Hvala lijepo
Pozdrav
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#172 Re: čuvanje djece

Post by Ma.Le.Na »

Citam temu jer smo upravo u potrazi za tetom cuvalicom...pa me interesuje jedno
Vi koji trazite zenu da vam usput kuha rucak, kako to fercera?
Vi joj kazete sta zelite..ili ona smisli?
Ne trazim takvu nego me samo zanima..kako to ide?
ja progovorila
Posts: 132
Joined: 22/01/2009 19:54

#173 Re: čuvanje djece

Post by ja progovorila »

Poznajem super tetu cuvalicu, ima dugogodisnje iskustvo, pored dvoje blizanaca uradila bi nam svasta po kuci kad bi dosli. Svaki bi nam dan blizance izvodila u setnju. Mi smo bas imali srece sa tetom. Ukoliko je nekome potrebna teta cuvalica ostavite poruku u inbox.
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#174 Re: čuvanje djece

Post by uncas »

Potrebna teta za cuvanje djecaka 2,5 godine u nasem stanu na Šipu-Bare. Ako imate neku preporuku molim na pp. Hvala!
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#175 Re: čuvanje djece

Post by Magarece_godine »

Pozdrav.

Našao sam tetu za čuvanje osmomjesečne bebe. Teta je super, svako jutro joj vozimo dijete u kuću gdje dijete bude 7 - 8 sati. Za cijenu se nismo dogovorili, jer je teta rod i neće da kaže cijenu.Tipično ono naše, daj koliko daš. Ja sam u nezgodnoj situaciji, ne znam koliko da ponudim, ne želim da to bude premalo.

Dakle, koliko košta čuvanje osmomjesečne bebe u vlastitom domu 7-8 sati od pon-pet.

HVala

P.S. U pitanju je Sarajevo
Post Reply