čuvanje djece

Post Reply
User avatar
duudamdej
Posts: 32
Joined: 20/11/2006 12:47
Location: Sarajevo

#1 čuvanje djece

Post by duudamdej »

da li neko zna da mi kaže koliko košta čuvanje djeteta? mjesečno, dnevica, satnica?
hvala puno :)
suncokret
Posts: 125
Joined: 27/03/2004 22:49

#2

Post by suncokret »

mjesečno od 300 do 350 KM + karta
User avatar
duudamdej
Posts: 32
Joined: 20/11/2006 12:47
Location: Sarajevo

#3

Post by duudamdej »

hvala suncokret
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#4

Post by repeater »

suncokret wrote:mjesečno od 300 do 350 KM + karta
divno. idi odmah po vizu, ja cu te zaposliti .. bez zeze.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#5 Re:

Post by mamica papucarka »

repeater wrote:
suncokret wrote:mjesečno od 300 do 350 KM + karta
divno. idi odmah po vizu, ja cu te zaposliti .. bez zeze.
jel ima da je neko ovo radio. Nekog zvao iz Bosne da mu negdje u dijaspori cuva dijete??? Kako uopce to funkcionise?
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#6 Re: čuvanje djece

Post by mamatajo1965 »

duudamdej wrote:da li neko zna da mi kaže koliko košta čuvanje djeteta? mjesečno, dnevica, satnica?
hvala puno :)
Satnica 5 KM.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#7 Re: čuvanje djece

Post by buba »

Ama cuvanje djeteta gdje?? U BiH? Da li osoba dolazi na kucnu adresu da cuva dijete ili se dijete dovodi njoj? Sve je to razlika u cijeni. Da li samo cuva dijete ili mu i sprema hranu..
Cijene ovisno od toga variraju..od 200-350KM mjesecno. Barem u Sarajevu.
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#8 Re: čuvanje djece

Post by Šeherzada »

buba wrote:Ama cuvanje djeteta gdje?? U BiH? Da li osoba dolazi na kucnu adresu da cuva dijete ili se dijete dovodi njoj? Sve je to razlika u cijeni. Da li samo cuva dijete ili mu i sprema hranu..
Cijene ovisno od toga variraju..od 200-350KM mjesecno. Barem u Sarajevu.
Ja sam vidjela u novinama zena placa SAMO 150km
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#9 Re: čuvanje djece

Post by mamatajo1965 »

aida05 wrote:
buba wrote:Ama cuvanje djeteta gdje?? U BiH? Da li osoba dolazi na kucnu adresu da cuva dijete ili se dijete dovodi njoj? Sve je to razlika u cijeni. Da li samo cuva dijete ili mu i sprema hranu..
Cijene ovisno od toga variraju..od 200-350KM mjesecno. Barem u Sarajevu.
Ja sam vidjela u novinama zena placa SAMO 150km
Nevjerovatno,pa za te pare joj nece niko sigurno ni vodati u skolu,pa samo vodanje u skolu te dodje vise.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#10 Re: Re:

Post by repeater »

mamica papucarka wrote: jel ima da je neko ovo radio. Nekog zvao iz Bosne da mu negdje u dijaspori cuva dijete??? Kako uopce to funkcionise?
funkcionise. najcesce za vrijeme skolskih raspusta.
pa zar "au-parovanje" ne frcera na tom principu.
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#11 Re: čuvanje djece

Post by Šeherzada »

mamatajo1965 wrote: Nevjerovatno,pa za te pare joj nece niko sigurno ni vodati u skolu,pa samo vodanje u skolu te dodje vise.
Znam ali sam nasla u novinama da nudi 150km za djete,mislim da je navela da je djetetu 3 godine.Jako malo.....Mislim da od sramote nebih mogla nekome ponuditi toliko!
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#12 Re: čuvanje djece

Post by LeeLooSA »

Ima za 140 KM vrtic
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#13 Re: čuvanje djece

Post by limunada25 »

Ja znam da ovi "nasi ljudi" placaju oko 300KM mjesecno,neko malo vise neko manje.. ja sam radila kod stranaca i placali su me 7maraka po satu, (dvoje djece) :D :D
Ja sam bila zadovoljna, a i oni su..poslije su iz BIH otisli u drugu drzavu..i cak su me zvali da idem sa njima, ja naravno nisam mogla zbog svojih obaveza :-)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#14 Re:

Post by male_okice »

suncokret wrote:mjesečno od 300 do 350 KM + karta

meni je ovo malo skupo, mislim ok obaveze oko djeteta ali 350 KM? Odvedi ga u vrtic. Bice mu bolje a i jeftinije.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#15 Re: čuvanje djece

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ja znam djevojku koja radi za 400 km, i to je pravo jeftino jer djevojka cuva klinca, spremi rucak, vodi ga u šetnju itd...znam da je otimacina za njom pošto je jako teško naci nekoga ozbiljnog i odgovornog za dijete... :D
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#16 Re: čuvanje djece

Post by limunada25 »

I ja sam sve to radila..spremala rucak, vodila ih u park, nekad mi njihova mama da auto svoje- pa smo isli u pionirsku dolinu :D i svaki dan sam isla u vrtic po njih.. a kad smo u kuci uvijek se igram sa njima, crtamo, pravimo neke igracke..cak sam jednom sa ovim malim isla u mostar :lol: njegova mama radila nesto sluzbeno i rekla da dodjemo i mi..moji roditelji mi govorili da nisam normalana i da je to velika odgovornost :roll: , u glavnom ja ipak otisla bili cijeli dan tj 12h *7KM pa vi izracunajte :D :D
djana h
Posts: 39213
Joined: 06/08/2009 18:23

#17 Re: čuvanje djece

Post by djana h »

Cuvala sam prije desetak godina dvoje male djece,obadvoje za 300KM.Samo nisam zeljela ici u njihov stan iz razloga da ne bi trazili da im kuham,spremam,ovo,ono jer mene licno bi bilo sramota da nekome povjerim dijete i jos trazim da mi kuha i sl.Nikad mi to nije bilo jasno.Ako trazis zenu ili djevojku da ti cuva dijete zasto da je pored toga opterecujes i kuhanjem,peglanjem i sl.?
I sve za istu cijenu.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#18 Re: čuvanje djece

Post by Trebam te »

Za koliko biste cuavale djecu u inostranstvu?


..
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#19 Re: čuvanje djece

Post by limunada25 »

djana77 wrote:Cuvala sam prije desetak godina dvoje male djece,obadvoje za 300KM.Samo nisam zeljela ici u njihov stan iz razloga da ne bi trazili da im kuham,spremam,ovo,ono jer mene licno bi bilo sramota da nekome povjerim dijete i jos trazim da mi kuha i sl.Nikad mi to nije bilo jasno.Ako trazis zenu ili djevojku da ti cuva dijete zasto da je pored toga opterecujes i kuhanjem,peglanjem i sl.?
I sve za istu cijenu.
:thumbup:
Imala sam i loseg iskustva sa ovom italijankom koja je bas iskompleksirana..jednom me nazvala navece da joj cuvam dijete i ja dosla da bi mi ona ostavila punu kuhinju sudja jer je predhodno dernecila, a inace je imala zenu koja joj cisti 7Km po satu..i ja joj fino operem sudje 2 i po sata i naplatim joj +15KM i kasnije kad je dosla sve pikobelo uredno..al kad sam joj rekla da mi da 15KM kaze ona meni da ce mi platiti tih 15Km, al da mi kao nece platiti sto sam joj cuvala dijete jer je mali spavao za to vrijeme..i da za to vrijeme dok sam prala sudje kao nisam imala obavezu oko dijeteta..U glavnom platila mi je SVE i dijete + sudje..al mi nije platila TAXI..dosla je kuci u 2:30h :x i ima tu jos scena sa njom..bilo kako bilo ja sam se uvijek izborila za svoje i nisam dozvolila da me pravi budalom i ponizava . Neki dan mi se ona opet javila i dolzi u BIH :bih: i rekla je da ce me zvati da joj opet cuvam malog :D
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#20 Re: čuvanje djece

Post by limunada25 »

[quote="Trebam te"]Za koliko biste cuavale djecu u inostranstvu?


..[/quote

Vec jednom sam odbila tu ponudu..al ako je moj omiljeni grad u pitanju onda bi dzabe :D hahha ;-)
A koliko ti nudis?? :-D
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#21 Re: čuvanje djece

Post by Alkos »

limunada25 wrote:
djana77 wrote:Cuvala sam prije desetak godina dvoje male djece,obadvoje za 300KM.Samo nisam zeljela ici u njihov stan iz razloga da ne bi trazili da im kuham,spremam,ovo,ono jer mene licno bi bilo sramota da nekome povjerim dijete i jos trazim da mi kuha i sl.Nikad mi to nije bilo jasno.Ako trazis zenu ili djevojku da ti cuva dijete zasto da je pored toga opterecujes i kuhanjem,peglanjem i sl.?
I sve za istu cijenu.
:thumbup:
Imala sam i loseg iskustva sa ovom italijankom koja je bas iskompleksirana..jednom me nazvala navece da joj cuvam dijete i ja dosla da bi mi ona ostavila punu kuhinju sudja jer je predhodno dernecila, a inace je imala zenu koja joj cisti 7Km po satu..i ja joj fino operem sudje 2 i po sata i naplatim joj +15KM i kasnije kad je dosla sve pikobelo uredno..al kad sam joj rekla da mi da 15KM kaze ona meni da ce mi platiti tih 15Km, al da mi kao nece platiti sto sam joj cuvala dijete jer je mali spavao za to vrijeme..i da za to vrijeme dok sam prala sudje kao nisam imala obavezu oko dijeteta..U glavnom platila mi je SVE i dijete + sudje..al mi nije platila TAXI..dosla je kuci u 2:30h :x i ima tu jos scena sa njom..bilo kako bilo ja sam se uvijek izborila za svoje i nisam dozvolila da me pravi budalom i ponizava . Neki dan mi se ona opet javila i dolzi u BIH :bih: i rekla je da ce me zvati da joj opet cuvam malog :D
Kakav je mali, jel sejtan il' si ga uriktala? :mrgreen:
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#22 Re: čuvanje djece

Post by X2000 »

Placam zenu 300 KM mjesecno da mi cuva dijete od 15 mjeseci u Sarajevu.

Ima obavezu da bebu presvuce, nahrani, uspava, poigra se s njim i izvede ga eventualno u kratku setnju u blizini zgrade. Jednom sedmicno usisa bebinu sobu (koja je vise kutak nego soba) i obrise u njoj prasinu.

Ona ne kuha, sve joj bude spremno, treba samo eventualno podgrijati.

Smatram da je i 300 KM previse (mada znam neke koji placaju i vise, do 450 KM, s tim da zene i kuhaju i odrzavaju kucu) s obzirom na to da je cijena vrtica 140 KM. No, kako sam rano pocela raditi poslije poroda, zao mi je davati bebu sad u vrtic, u jaslice, dok ne napuni 3 godine.

Zena je inace OK, postena, zadovoljna sam s njom s tim sto joj higijena nije najjaca strana, a i neobrazovana je pa mi se ponekada ne svidja kada pomislim sta bi moje dijete uz nju moglo nauciti tj. ne nauciti.
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#23 Re: čuvanje djece

Post by Alkos »

Malo previse trazite...
Vi bi za 200 KM da cuva dijete, voda ga po parku, da ga podoji, igra se sa njim, uspava ga, presvuce mu pelene, usisa kucu, ispegla sve, skuha rucak, i jos da ga nauci da cita i pishe po mogucnosti.
I sto neko kaze, ili trazite da vam neko cuva i odgaja dijete dok niste tu, ili nekoga da vam odrzava kucu, kuha, pere, cisti, pegla.

pozz
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#24 Re: čuvanje djece

Post by BIONA »

Alkos wrote:Malo previse trazite...
Vi bi za 200 KM da cuva dijete, voda ga po parku, da ga podoji, igra se sa njim, uspava ga, presvuce mu pelene, usisa kucu, ispegla sve, skuha rucak, i jos da ga nauci da cita i pishe po mogucnosti.
I sto neko kaze, ili trazite da vam neko cuva i odgaja dijete dok niste tu, ili nekoga da vam odrzava kucu, kuha, pere, cisti, pegla.

pozz
Last edited by BIONA on 02/11/2011 14:31, edited 1 time in total.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#25 Re: čuvanje djece

Post by Gospoda Ministarka »

Alkos wrote:Malo previse trazite...
Vi bi za 200 KM da cuva dijete, voda ga po parku, da ga podoji, igra se sa njim, uspava ga, presvuce mu pelene, usisa kucu, ispegla sve, skuha rucak, i jos da ga nauci da cita i pishe po mogucnosti.
I sto neko kaze, ili trazite da vam neko cuva i odgaja dijete dok niste tu, ili nekoga da vam odrzava kucu, kuha, pere, cisti, pegla.

pozz
:thumbup:
..eto ako ikako moze neko sa zavrsenom pedagoskom akademijom da mi cisti, kuha, cuva, obrazuje i odgaja dijete za 150 KM.
Post Reply