Curi ulje na letvi volana

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

bboypatron
Posts: 106
Joined: 06/06/2012 16:28

#1 Curi ulje na letvi volana

Post by bboypatron »

Opel Astra 2002 god 1.4 16v

Ima problem sa curenjem ulja na letvi volana (desna strana), takodjer curi ulje izmedju mjenjaca i motora?
U pocetnom je stadiju, ono kao malo vise je navlazeno i mokro.

Presla je 130 000 km

Zanima me koliko je problematika ozbiljna, kako rjesiti, savjet i cijena ?

Pozz
User avatar
ElRe
Posts: 10844
Joined: 12/12/2011 11:28

#2 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by ElRe »

Ima(o)m isti problem na Lybri. ATF curi na letvi volana, tj na cilindru. Nova 1500 KM za sada otpada. Na piku nasao par polovnih pogledao, bile mi sumnjive i odustao. Odlucio sam se na reparaciju i letvu sam posalo u Trstenik (Srbija). Covjek popravlja letve i daje garanciju 6 mjeseci a popravak ce kostati 120 eura.

Prije par dana sam saznao za jednu firmu blizu Beogrda kod njih je reparacija 150 eura i daju garanciju 1 god. Da sam ranije ovo saznao letvu bih posalo kod njih.
bboypatron
Posts: 106
Joined: 06/06/2012 16:28

#3 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bboypatron »

Bio sam kod drugog majstora koji mi rece da se ne trebam sikirati, jer kao nije to nista.to je uljna para koja vlazi usljed temperature pa bude mokro (jer meni ne kapa, ne curi). Kaze klepati ce mi pare po servisima da "naprave", a kao nema potrebe, samo usljed servisa kontrola.

Rece mi da nije vidio suhlji motor odavno.
Inace auto je odrzavano u Njemackoj i sad ovdje dovezeno.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by seoBIH »

Koliki je problem curenje ulja? Mislim, za 20tak dana ulje je iscruilo u visini od pola malog prsta?! Da li mogu voziti jos barem mjesec dana, jer je malo problem za reparaciju letve :evil:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

samo nemoj dozvoliti da nestane ulja ,doljevaj u posudu,ako pumpa ostane suha ostaces i bez nje...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by seoBIH »

Pratim to stalno, bas radi dijagnosticiranja samog problema. Nivo je malo ispod max. Da li mogu voziti jos mjesec dana barem da ne naškodi u velikoj mjeri?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

neces nicemu naskoditi ako imas ulja,to vjerovatno malo pusta semering na letvi...kontrolisi ulje cesce i nema problema
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by seoBIH »

Hvala ti! Drago mi je da ima ovakvih osoba na forumu :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu 8-)
User avatar
ankebut
Posts: 43
Joined: 28/03/2011 17:17

#10 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by ankebut »

Zamjena semeringa teško da će riješiti problem, danguba vremena i novca; skuplji rad nego semering. Letva je već oštećena i nov semering neće zaptivati dobro.
Obzirom da je reparacija poskupa, ponajbolje rješenje bi bilo ispravna polovna letva volana od Omege koja nije preskupa a odgovara i Astri i Zafiri - cijena možda do 100-njak maruna.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

i ja mislim da je to manje mehanicko ostecenje ,mozda je semering i ispravan ali je ostecen metalni dio koji prolazi kroz semering pa tu malo pusta...najbolje je naci drugu ispravnu letvu ,nego se zamarat s reparacijama...malo je ljudi ovdje koji to mogu kvalitetno uraditi...
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#12 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by citro »

123456789 wrote:Hvala ti! Drago mi je da ima ovakvih osoba na forumu :thumbup:
I meni je, vjeruj mi :)
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#13 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by daxon »

prvo kod Jakare vidi šta, kako, koliko para, pa se onda zalijetati za polovno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam od vise ljudi cuo da je neozbiljan ,da se ceka dugo,ne javlja se na telefon....ako je to taj iz breze....
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#15 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by daxon »

Prije će biti da je zatrpan poslom nego neozbiljan, ja sam ga nedavno kontaktirao, javio mi se i bio više nego ljubazan i konkretan. Nisam još otišao kod njega, ali sam od pouzdanih mehaničara, ljudi od struke, dobio ozbiljne i pouzdane preporuke. Nakon što ga posjetim, napisat ću i svoj utisak.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

ja nisam isao, prenosim sta su mi rekli neki prijatelji ,uglavnom mehanicari ,sto su nosili neke letve na reparaciju...
ako neko ima licno iskustvo neka podijeli..
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#17 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote:i ja mislim da je to manje mehanicko ostecenje ,mozda je semering i ispravan ali je ostecen metalni dio koji prolazi kroz semering pa tu malo pusta...najbolje je naci drugu ispravnu letvu ,nego se zamarat s reparacijama...malo je ljudi ovdje koji to mogu kvalitetno uraditi...
Ima neko u Bijeljini ko reparira letve, navodno dobar majstor. Jesi li ti sta cuo za ovog?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

prvi put cujem od tebe....
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#19 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by lavic »

daxon wrote:Prije će biti da je zatrpan poslom nego neozbiljan, ja sam ga nedavno kontaktirao, javio mi se i bio više nego ljubazan i konkretan. Nisam još otišao kod njega, ali sam od pouzdanih mehaničara, ljudi od struke, dobio ozbiljne i pouzdane preporuke. Nakon što ga posjetim, napisat ću i svoj utisak.
Ja sam jednom bio kod njega i to je bilo prije jedno desetak godina, otisao glupan na preporuku kao Jakara zna i ima dijelove, toliko je dobar i profesionalan da sam se vratio u Sa bez kocnica, nakon citavog dana provedenog kod njega rekao sam mu sastavi to sto si rastavio da idem ne mogu te vise gledati ni tebe ni ovog segrta. Jakara prima preko red a poznanike, radi istovremeno tri do pet auta, i slicno, a kuci sam otisao bez kosnica zato sto majstori nisu znali ozraciti zadnja kljesta na G2.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#20 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote:prvi put cujem od tebe....
Dosta ljudi iz Tuzle je islo kod njega na reparaciju letve volana. Navodno da dobro uradi, ali vrijeme ce pokazati da li je stvarno tako.
User avatar
ElRe
Posts: 10844
Joined: 12/12/2011 11:28

#21 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by ElRe »

Ja sam radio kod ovih http://hidraulikspecijal.rs/, Trstenik SRB i na kraju je ispralo da su kvalitetno uradili reparaciju letve na Lybri. Lybru sam prodao, pa ne znam u kakvom je sada stanju letva.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#22 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by romeomoraprezivjeti »

Jel' to alfa rikavela???? :-D

poslano s moga sonija ze
User avatar
Casual's
Posts: 5742
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#23 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by Casual's »

Imam isti ovaj problem,i našao sam rupicu gdje curi..Kontao sam to zacepiti tecnim metalom,pa me zanima koliko je to pametno? :D Nisam vozio na servis,ali sam cuo da je oko 100 KM popravak..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by bitanga_sa_otesa »

ne mozes to zacepiti tecnim metalom....ne pokusavaj uzalud...
insignia1
Posts: 4
Joined: 06/09/2014 19:55

#25 Re: Curi ulje na letvi volana

Post by insignia1 »

pozdrav, imam problem u opel vectre, curi mi servo ulje na crijevu kad namotas volan na desnu stranu iz posude istece ulje, pa me zanima da li je to letva volana ili samo crijevo jer sam nasao gdje pusta na crijevu, pa ako tko zna sta bio bih zahvalan
Post Reply