Čudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1 Čudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by muha_sa »

Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by broj dva »

Hvala ti Muha, trazio sam temu.
Nemam rjeci da izrazim gadjenje. Ne iznenadjenje, jer me nista procetnicko iz RS ne iznenadjuje ali ovo, ovo je pljuvanje zrtvama u lice, ovo je glorifikacija fasizma, ovo je...nemam rjeci.
I zar je legalno ?? Zar moze jedno politicko tjelo drzave Bosne i Hercegovine da urucuje povelje i priznanja osudjenim ratnim zlocincima ??
Ako jeste legano, zar smije biti legalno ?? Dajte da mjenjamo jebeni zakon.
I gdje je zvanicno Sarajevo da protestuje ? Gdje je drzavni tuzitelj da dize optuznice za promociju mrznje, nasilja, sovinizma, nacionalizma, fasizma..
I sta cemo uraditi kada Nedeljko Cubrilovic dodje u Sarajevo sledeci put, zazeliti mu dobar dan i kafom ga pocastiti dok sastanci ?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#3 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by commendatore »

muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Logovan »

muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
Pljuvanje žrtvama u lice. Pišanje po državi.

Može im se, jer su im ovi naši idioti dopustili.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#5 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by hizo ramidovic »

muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
kako to da dragana covica nema medju dobitnicima ovih vrijednih priznanja?
ja procitah tekst i ne nadjoh ga, pa kontam da nije kakva greska?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
Ma to ti je pravoslavnom talibanatu postao standard tako da nema potrebe za novim temama. :oops:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Dr. Kuca »

Logovan wrote:
muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
Pljuvanje žrtvama u lice. Pišanje po državi.

Može im se, jer su im ovi naši idioti dopustili.

Tako je! Nasi su politicari prevelike picketine.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by cyprus »

Image
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#9 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Capsicum »

Ma predizborna...
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Logovan »

Dr. Kuca wrote: Tako je! Nasi su politicari prevelike picketine.
I to, a i boli ih neka stvar šta rade, tako da imaju veliku slobodu.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by GeeTnT »

Dr. Kuca wrote:
Logovan wrote:
muha_sa wrote:Ja sam iznenadjen :-) zar je ovo moguce :-) :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstin ... /161024115
Pljuvanje žrtvama u lice. Pišanje po državi.

Može im se, jer su im ovi naši idioti dopustili.

Tako je! Nasi su politicari prevelike picketine.
Vjerovatno to isto oni misle za narod.. Jedino bi izuzeo one koji su svakodnevno ispred ambasada i cekaju dozvolu za odlazak, jer su uistinu heroji kojima treba cestitati. Nisu izbjeglice, a i rat ih ne tjera, svejedno spremni su da ostave sve sto su stekli.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#12 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by daddy-kool »

cyprus wrote:Image
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#13 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by dulekrele »

A za zločince povelja: Zahvalnice ljudima koji su nam uništili živote

Piše: Milovan Matić / Objavljeno: 25.10.2016. u 10:37h
BUKA

A za zločince povelja: Zahvalnice ljudima koji su nam uništili živote
Ovakvo ponašanje vlasti, gdje se od zločinaca prave heroji, jedan je od krivaca zašto nam je mlada populacija ovako sterilna, ali i zašto je sve manje onih koji misle svojom glavom.

Vlasti u RS juče su obilježile 25 godina rada Narodne skupštine Republike Srpske. Predsjednik ove institucije Nedeljko Čubrilović dodijelio je u Banjaluci zahvalnice prvom predsjedniku RS Radovanu Karadžiću, potpredsjednicima Biljani Plavšić i posthumno Nikoli Koljeviću, te svim predsjednicima Skupštine Momčilu Krajišniku, Draganu Kaliniću, Petru Đokiću, Dušanu Stojičiću i Igoru Radojičiću.


Dobro ste čuli, Momčilu Krajišniku, Radovanu Karadžiću i Biljani Plavšić. Ljudima koji su ispisali najcrnje stranice srpske istorije u BiH. Ljudima koji su presuđeni ratni zločinci. Koji su pet godina bili gospodari života i smrti, igrali se sa ljudskim životima i u konačnici proglašeni krivima za najveća stradanja u BiH.


Zašto onda otvoreno ne reći zbog čega su oni dobili povelje Narodne skupštine?


Momčilo Krajišnik: Povelja za proganjanje, uništavanje, ubijanje, deportaciju i nasilno prebacivanje, te zločine protiv čovječnosti.

Radovan Karadžić: Povelja za genocid u Srebrenici i zločine protiv čovječnosti nad Muslimanima i Hrvatima tokom rata u BiH, 1992-95, ali i za progon, istrebljenje, ubistva, deportaciju i prisilno preseljenje.

Biljana Plavšić: Povelja za zločine protiv čovječnosti počinjene u ratu u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1995. godine.


Aleksandar Žolja iz Helsinškog parlamenta građana Banjaluka naglašava da je ovakvo ponašanje vlasti u RS prijetnja za mir i suživot u BiH.


“Ako samo pogledamo kako se sistematski odaju priznanja onima koji su gospodarili našim životima za vrijeme rata i koji su nas u njega uvukli, jasno nam je da su ove povelje samo nastavak politike koja se sprovodi kod nas. Upravo taj Krajišnik i Biljana Plavšić su dočekivani u RS kao heroji, nedavno je imenovan i jedan studentski dom po Radovanu Karadžiću, sad imamo ove povelje, a za nekoliko godina ćemo dobiti i ulice po imenima ratnih zločinaca. To je loše za sve nas, ali prije svega za povratničku populaciju koja je u RS”, tvrdi Žolja.


Prema njegovim riječima, na ovaj način, odavanjem priznanja ratnim zločincima, mi polako, ali sigurno idemo u nepoznatom pravcu koji bi opet mogao da bude poguban po sve nas.


“Ako pogledamo da se mjesec unazad stalno zveckalo oružjem, moram da priznam da me je pomalo strah gdje idemo. Da li mi srljamo u novi sukob? Pogledajte samo, vlasti nemaju čime da se pohvale, pa onda proizvode tenzije. Sa druge strane, ovim postupkom je nanesena ogromna šteta RS. To su osuđeni ratni zločinci, koje je trebalo skloniti na margine, a ne da im se odaju zasluge i daju povelje. Oni su prijetnja za RS. Ali, opet kažem, možda neko to i želi, možda neko želi da nam postavi kao uzore ratne zločince, a ljude opet šalje u rat, da štite ovakve stavove i osobe. Opasno je što se šalje poruka mladim ljudima o jednom drugačijem karakteru rata. RS se treba držati Srđana Aleksića i takvih poštenih ljudi koji su bili u ratu. Trebamo pružiti ruku, graditi mir i gledati naprijed, a ovo što se radi je potpuno surotno”, rekao je Žolja.

Iz Helsinškog odbora za ljudska prava u Republici Srpskoj smatraju potpuno neprihvatljivim da se među osobama kojima je Narodna Skupština RS dodijelila povelje za zasluge, povodom 25 godina postojanja i rada Narodne Skupštine, nađu i tri osobe koje su pravosnažno osuđene za ratne zločine.


"Umjesto da se aktivno i institucionalno radi na procesima suočavanja s prošlošću i da se učine napori za pronalaženje posmrtnih ostataka nestalih osoba, te da se radi na poboljšanju pozicije žrtava rata u RS i u BiH, glorifikuju se osobe koje su osuđene za ratne zločine i politike koje su zasnovane na etničkom čišćenju, progonima i zločinima protiv civilnog stanovništva", navode u Helsinškom odboru za ljudska prava RS.

Predsjednik ove organizacije Branko Todorović naglašava da je bilo za očekivati da će NSRS, 20 godina nakon rata, imati dovoljno mudrosti i hrabrosti da se aktivno posveti izgradnji mira i da se distancira od svih politika kojih se svi trebamo stidjeti i koje treba osuditi, a ne da se na ovaj način ponovo želi graditi atmosfera međuetničkih i međureligijskih podjela, nepovjerenja i straha.

On objašnjava da je ovo samo jedan od načina djelovanja aktuelne vlasti, koja na neprihvatljiv način, konstantno pokušava da se nametne kao opcija sa većom nacionalnom, pa da kažemo i nacionalističkom sviješću, od one kojoj bi to bilo prirodno.

I profesor na Univerzitetu u Banjaluci Miodrag Živanović smatra da je nedopustivo da se odaju priznanja onima koji su nas odveli u sunovrat i uništili tolike živote.

Da zlo bude veće, kaže Živanović, ovo nije prvi put da se institucije RS tako odnose prema našoj nedavnoj prošlosti, stvarajući vrijednosti koje su užasavajuće.

“To je nastavak istog filma i u svakom slučaju to nije dobro za moralni kredibilitet RS i njenih institucija. Mi umjesto da gradimo neke univerzalne i neke naše vrijednosti, okrećemo se nečemu što se ne bi smjelo ni pomisliti”, rekao je Živanović.

Prema njegovom mišljenju, ovakvo ponašanje vlasti, gdje se od zločinaca prave heroji, jedan je od krivaca zašto nam je mlada populacija ovako sterilna, ali i zašto je sve manje onih koji misle svojom glavom.


“Svakim danom je sve manje mladih ovdje, dobrim dijelom zbog toga da ne bi bili taoci ovakvih vrijednosnih sunovrata poput dodjele ovih prznanja i povelja presuđenim raznim zločincima i onima koji su učestvovali u ispisivanju najcrnjih stranica naše istorije. Ipak, moram naglasiti da je pogubno i to što je akademska zajednica u RS bez ikakvog odgovora na ovakve stvari. Jednostavno se izgubilo i to kritičko mišljenje i odnos prema društvu i njegovim vrijednostima”, naglašava Živanović.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by insomnia78 »

Dijaspora zakuhava. Muha ošo u Švedsku pa nagoni vodu na Dodikov mlin
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#15 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by broj dva »

insomnia78 wrote:Dijaspora zakuhava. Muha ošo u Švedsku pa nagoni vodu na Dodikov mlin
---
Oklen ti "Š" u Francuskoj
Ja vodje samo æ ø å imam, makar na poslu
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#16 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by SkyLimit »

Sad će Inzko da izrazi oštru zabrinutost i osudu.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#17 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by GeeTnT »

broj dva wrote:
insomnia78 wrote:Dijaspora zakuhava. Muha ošo u Švedsku pa nagoni vodu na Dodikov mlin
---
Oklen ti "Š" u Francuskoj
Ja vodje samo æ ø å imam, makar na poslu
Ctrl c - Ctrl p
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Alfons Kauders »

daddy-kool wrote:
cyprus wrote:Image
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
Naravno.

I onda se zale kada kazemo "genocidna tvorevina"?

Pa imaju pravo... Kada predstavnicki dom demokratski radi ovakve stvari, onda je krivica kolektivna, a ne individualna. Dakle, "genocidashi" i "genocidni narod" zapravo i nisu uvrede, vec cinjenicno precizan opis tog dijela populacije.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#19 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by BarbaDue »

Meni više ništa u BiH nije ćudno. Ne bi me iznenadile ni nekakve gore situacije.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#20 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by dezurni_ucenik »

Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
cyprus wrote:Image
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
Naravno.

I onda se zale kada kazemo "genocidna tvorevina"?

Pa imaju pravo... Kada predstavnicki dom demokratski radi ovakve stvari, onda je krivica kolektivna, a ne individualna. Dakle, "genocidashi" i "genocidni narod" zapravo i nisu uvrede, vec cinjenicno precizan opis tog dijela populacije.

Cudan je to narod. Vole se javno hvaliti kako su nas klali a kad im mi ukazemo da su genocidasi oni to shvate ko uvredu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by Alfons Kauders »

dezurni_ucenik wrote:
Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
Naravno.

I onda se zale kada kazemo "genocidna tvorevina"?

Pa imaju pravo... Kada predstavnicki dom demokratski radi ovakve stvari, onda je krivica kolektivna, a ne individualna. Dakle, "genocidashi" i "genocidni narod" zapravo i nisu uvrede, vec cinjenicno precizan opis tog dijela populacije.

Cudan je to narod. Vole se javno hvaliti kako su nas klali a kad im mi ukazemo da su genocidasi oni to shvate ko uvredu.
Nek shvate kako hoce, zaboli me - sve po zaslugama...

Genocidni djikani - politicki korektno :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#22 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by dezurni_ucenik »

Gdje je pici sa laFovima :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#23 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by cyprus »

Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
cyprus wrote:Image
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
Naravno.

I onda se zale kada kazemo "genocidna tvorevina"?

Pa imaju pravo... Kada predstavnicki dom demokratski radi ovakve stvari, onda je krivica kolektivna, a ne individualna. Dakle, "genocidashi" i "genocidni narod" zapravo i nisu uvrede, vec cinjenicno precizan opis tog dijela populacije.
A otkad skupštinska većina Republike Srpske odražava stavove svakog Srbina?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#24 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by dezurni_ucenik »

cyprus wrote:
Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
Očito da nije bio individualan, nego institucionalan sa širokom podrškom puka.
Naravno.

I onda se zale kada kazemo "genocidna tvorevina"?

Pa imaju pravo... Kada predstavnicki dom demokratski radi ovakve stvari, onda je krivica kolektivna, a ne individualna. Dakle, "genocidashi" i "genocidni narod" zapravo i nisu uvrede, vec cinjenicno precizan opis tog dijela populacije.
A otkad skupštinska većina Republike Srpske odražava stavove svakog Srbina?
Tacno da skupstinska vecina RS ne odrazava stavove svakog Srbina. Ali problem je sto vecina Srba se slaze sa genocidnom politikom. Nisu svi Srbi cetnici ali su svi cetnici Srbi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#25 Re: Ćudno, tema nije otvorena!!!!!!!

Post by BHCluster »

Ne talasaj!
Post Reply