Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1 Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by The BEN10 »

Ovako,
imam sljedeći problem - koristim repeater kako bih pojačao signal. Međutim, dešava se da (obično nakon sleep mode-a) laptop izgubi mrežu. Kada se konektujem na jednu od dvije kućne mreže, laptop bude konenktovan na željenu (produženu) mrežu, ali nema interneta pristupa. Dok drugi uređaji regularno imaju internet.

Onda recimo moram ili restartovati laptop nakon čega se mogu konektovati na mrežu (pri čemu to nije uvijek slučaj) ili moram restartovati wireless router od telemacha. I onda se regularno nakačim na mrežu, pri čemu imam internet pristup.
Ima li ko sličan problem i da li je pametan po ovom pitanju?

Koristim internet od Telemacha, a wi-fi adapter na laptopu je: Realtek RTL8723AE Wireless LAN

Hvala. :)
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#2 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by Lalena »

Ja sam imala donekle sličan problem, s tim da sam ja klijent BH Telecoma...
Prvo je počelo isto tako s laptopom, ali je onda nastavilo i sa telefonom... Vratim se u stan i ne mogu se konektovati, pa sam obično restartovala telefon, ili modem, i to je pomagalo neko vrijeme...
Svašta su pokušavali oni koji se puno bolje od mene razumiju u tematiku, ali dok nisam zamijenila modem, problem se samo pogoršavao...
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#3 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by The BEN10 »

Lalena wrote: 30/03/2020 00:21 Ja sam imala donekle sličan problem, s tim da sam ja klijent BH Telecoma...
Prvo je počelo isto tako s laptopom, ali je onda nastavilo i sa telefonom... Vratim se u stan i ne mogu se konektovati, pa sam obično restartovala telefon, ili modem, i to je pomagalo neko vrijeme...
Svašta su pokušavali oni koji se puno bolje od mene razumiju u tematiku, ali dok nisam zamijenila modem, problem se samo pogoršavao...
Znači, zamjena routera je baš riješila problem u potpunosti?
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#4 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by Lalena »

The BEN10 wrote: 30/03/2020 08:25
Lalena wrote: 30/03/2020 00:21 Ja sam imala donekle sličan problem, s tim da sam ja klijent BH Telecoma...
Prvo je počelo isto tako s laptopom, ali je onda nastavilo i sa telefonom... Vratim se u stan i ne mogu se konektovati, pa sam obično restartovala telefon, ili modem, i to je pomagalo neko vrijeme...
Svašta su pokušavali oni koji se puno bolje od mene razumiju u tematiku, ali dok nisam zamijenila modem, problem se samo pogoršavao...
Znači, zamjena routera je baš riješila problem u potpunosti?
Ne mora značiti da je kod tebe isti problem, ali meni ništa drugo nije pomoglo...
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#5 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by Veigar »

Mislim da je problem u nedodjeljivanju automatskom dns-a automatski, problem se i rješava restartovanjem modema.
User avatar
Telemach
Posts: 15727
Joined: 13/10/2010 14:13

#6 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by Telemach »

The BEN10 wrote: 29/03/2020 22:45 Ovako,
imam sljedeći problem - koristim repeater kako bih pojačao signal. Međutim, dešava se da (obično nakon sleep mode-a) laptop izgubi mrežu. Kada se konektujem na jednu od dvije kućne mreže, laptop bude konenktovan na željenu (produženu) mrežu, ali nema interneta pristupa. Dok drugi uređaji regularno imaju internet.

Onda recimo moram ili restartovati laptop nakon čega se mogu konektovati na mrežu (pri čemu to nije uvijek slučaj) ili moram restartovati wireless router od telemacha. I onda se regularno nakačim na mrežu, pri čemu imam internet pristup.
Ima li ko sličan problem i da li je pametan po ovom pitanju?

Koristim internet od Telemacha, a wi-fi adapter na laptopu je: Realtek RTL8723AE Wireless LAN

Hvala. :)
@The BEN10,
Zamolit ćemo za broj Ugovora i kontakt telefon u pp kako bismo izvršili provjere.
[/quote]
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#7 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by The BEN10 »

Telemach wrote: 30/03/2020 08:57
The BEN10 wrote: 29/03/2020 22:45 Ovako,
imam sljedeći problem - koristim repeater kako bih pojačao signal. Međutim, dešava se da (obično nakon sleep mode-a) laptop izgubi mrežu. Kada se konektujem na jednu od dvije kućne mreže, laptop bude konenktovan na željenu (produženu) mrežu, ali nema interneta pristupa. Dok drugi uređaji regularno imaju internet.

Onda recimo moram ili restartovati laptop nakon čega se mogu konektovati na mrežu (pri čemu to nije uvijek slučaj) ili moram restartovati wireless router od telemacha. I onda se regularno nakačim na mrežu, pri čemu imam internet pristup.
Ima li ko sličan problem i da li je pametan po ovom pitanju?

Koristim internet od Telemacha, a wi-fi adapter na laptopu je: Realtek RTL8723AE Wireless LAN

Hvala. :)
@The BEN10,
Zamolit ćemo za broj Ugovora i kontakt telefon u pp kako bismo izvršili provjere.
Zvat ću podršku onda - hvala lijepo na javljanju, baš ste ekspeditivni vi iz Telemacha: javili ste se iako vas nisam direktno prozvao. :)
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by diablobih »

Ja ocekujem od Telemacha da se sad ukljuce malo i na temu o televizijama, sto da ne i o konfiguracijama :D
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#9 Re: Čudan problem sa wi-fi mrežom (wi-fi repeater)

Post by Forumerrer »

A sto ne iskljucis sleep na wireless adapteeu? Zajebancija je to sa 2 mreze, ja sam jedno vrijeme pokusavao i odustao.

Stavio isti ssid i non stop me saltao sa jednog rutera na drugi. Nije rjesenje ni da imas 2 razlicita ssid-a, osim ako uredjaj spojis samo na jedan ruter.
Post Reply