Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dunlop
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:53

#76 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by dunlop »

jim4 wrote:
Nylon wrote:Zamislite na sljedećem koncertu Jabuke u Zetri pojavi se Zlaja 8-)
Mislim da ne....Mogao je i na prošli koncert za 25 godina jabuke gdje je bio pozvan pa se nije odazvao...Cini mi se da je Zlaja postao sličan Štulicu...Ali bilo bi dobro kad bi neko napravio intervju.
Zlaja je jedino sličan Štuliću po tome što su se obojica povukli, ne žele publicitet. Ali, u svemu ostalom su jako različiti, makar meni. :roll:
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#77 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

dunlop wrote:
jim4 wrote:
Nylon wrote:Zamislite na sljedećem koncertu Jabuke u Zetri pojavi se Zlaja 8-)
Mislim da ne....Mogao je i na prošli koncert za 25 godina jabuke gdje je bio pozvan pa se nije odazvao...Cini mi se da je Zlaja postao sličan Štulicu...Ali bilo bi dobro kad bi neko napravio intervju.
Zlaja je jedino sličan Štuliću po tome što su se obojica povukli, ne žele publicitet. Ali, u svemu ostalom su jako različiti, makar meni. :roll:
Zlaja zivi u Torontu,ovo je sa youtube-a nastup Jabuke iz Toronta iz 2008 ali nije nastupao sa njima...(imali su americku turneju neku).
dunlop
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:53

#78 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by dunlop »

jim4 wrote:
dunlop wrote:
jim4 wrote: Mislim da ne....Mogao je i na prošli koncert za 25 godina jabuke gdje je bio pozvan pa se nije odazvao...Cini mi se da je Zlaja postao sličan Štulicu...Ali bilo bi dobro kad bi neko napravio intervju.
Zlaja je jedino sličan Štuliću po tome što su se obojica povukli, ne žele publicitet. Ali, u svemu ostalom su jako različiti, makar meni. :roll:
Zlaja zivi u Torontu,ovo je sa youtube-a nastup Jabuke iz Toronta iz 2008 ali nije nastupao sa njima...(imali su americku turneju neku).
Mah, ja sve imam osjećaj da su se u Zlajino povlačenje sa naše scene ustvari upleli odnosi između njega i Žere, i da upravo radi toga ne želi ništa sa njim, i nakon ovoliko godina. :-?
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#79 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

I Zlaja Arslanagic je nekad bio sa vama. Imate li neke kontakte s njim?

- Zadnji put smo bili zajedno 95.godine. On zivi u Torontu (Kanada). Bili smo zajedno 92.godine kada je napustio Sarajevo i 95.u Zagrebu. Nemamo vise nikakvu saradnju. Covjek je to koji je napisao najvise izuzetno kvalitetnih tekstova. Bilo je to u predratnim vremenima. Sad se bavi nekim drugim stvarima...

Dražen Žerić-Žera
Nylon
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:54

#80 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by Nylon »

jim4 wrote:I Zlaja Arslanagic je nekad bio sa vama. Imate li neke kontakte s njim?

- Zadnji put smo bili zajedno 95.godine. On zivi u Torontu (Kanada). Bili smo zajedno 92.godine kada je napustio Sarajevo i 95.u Zagrebu. Nemamo vise nikakvu saradnju. Covjek je to koji je napisao najvise izuzetno kvalitetnih tekstova. Bilo je to u predratnim vremenima. Sad se bavi nekim drugim stvarima...

Dražen Žerić-Žera
Ma ne znam, nebi me čudilo da Žera namjerno ne govori o svađama nego govori eto Zlaja se bavi se drugim stvarima. Što bi džaba plijenio pažnju medija za to :-?
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#81 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Jedna jako stara slika.(ljeto 85'te)
Dražen Ričl Zijo i Dražen Žerić-Žera

Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#82 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Jos malo starih slika...

Image
Image
Image
Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 04:54, edited 2 times in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#83 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 02:55, edited 1 time in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#84 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 03:04, edited 1 time in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#85 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 03:03, edited 1 time in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#86 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#87 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#88 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by sadmire »

Crvena jabuka mi je dugo bila jedna od omiljenih grupa i zato mi je drago da je otvorena ova tema. Mnogo toga o grupi i njenim clanovi nisam ni znao a sad polako saznajem. Hvala postavljacu teme i ostalima koji su dali svoj doprinos u novinskim clancima, fotografijama i videozapisima.

Ono sto mi nije jasno vezano za pogibiju Zije i Aljose je kako je moguce da vozacu skoro pa nista nije bilo, s obzirom da se radilo o fici i da je sudar bio sa kamionom!?
Mozda je deplasirano, al to me sad nekako zaokuplja. Zna li iko vise o tome?
Nylon
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:54

#89 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by Nylon »

sadmire wrote:Crvena jabuka mi je dugo bila jedna od omiljenih grupa i zato mi je drago da je otvorena ova tema. Mnogo toga o grupi i njenim clanovi nisam ni znao a sad polako saznajem. Hvala postavljacu teme i ostalima koji su dali svoj doprinos u novinskim clancima, fotografijama i videozapisima.

Ono sto mi nije jasno vezano za pogibiju Zije i Aljose je kako je moguce da vozacu skoro pa nista nije bilo, s obzirom da se radilo o fici i da je sudar bio sa kamionom!?
Mozda je deplasirano, al to me sad nekako zaokuplja. Zna li iko vise o tome?
Zlaja je vozio fiću taj dan, i bio je koliko znam i on teže povrijeđen. Osim par šavova nešto je i sa vilicom zeznuo, e sad jel to istina il nije.. :-?
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#90 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Pismo majke Dražena Ričla Zije (novembar 1986)

Teško je povjerovati da vise nikada neću vidjeti njegov dragi osmijeh,da više nikada necu cuti njegov glas.Da ga necu docekati sa puta na koji sam ga osamnaestog septembra ispratila.
A ako za majku postoji utjeha,onda su to ljubav i pozrtvovanost,nesebicna spremnost poznanika,prijatelja,komsija,drustvenopolitickih radnika,novinara Ju Rtv-a,muzicara grada Sarajeva i mnogih drugih,koji su u cetrnaest dana neizvjesnosti ucinili sve sto je bilo u njihovoj moci da se spasi zivot mome djetetu.
Da ublaze moj bol i s ljubavlju i dostojanstvom isprate Dražena.Ne postoje riječi zahvalnosti kojima mogu izraziti ono što osječam prema ljudima iz Mostara,prijateljima iz poslovnice TE „Gacko“ u Mostaru,koji su u prvim trenucima priskocili uliju nadu i ohrabrenje,da pomognu;prema stotinama omladinaca Mostara koji su dali krv i zajedno sa mnom u zebnji iscekivali citavu noc pred mostarskom bolnicom,konacno,prema medicinskom osoblju neurokirurskog odjeljenja bolnice Mostar,za pruzenu njegu i pomoc na putu za Beograd i sportskim radnicima stadiona „Velez“,ljudima kojima ne znam imena,a koji su sve ucinili da u najtezim casovima osjetim sto znaci biti covjek,biti spreman pomoci i dati sve od sebe da se jedan zivot ne prekine.
Posebno se zelim zahvaliti ljekarima i medicinskom osoblju VMA u Beogradu,za sve napore koje su ucinili,za sve noci koje su probdjeli uz postelju moga sina.Znam da su ucinili vise nego sto se moglo uciniti i da je Drazenov odlazak i za sve njih bio izuzetno tezak
Prijatelji jesu zato da bi bili uz nas kada nam je tesko,ali ja svim prijateljima Beograda i Sarajeva koji su u ovim teskim danima pored mene bili i jesu,ne znam kako da kazem „hvala“,jer,to je najmanje sto mogu uciniti.
Ono sto oni cine za mene daleko je vise od prijateljstva.I jedini izvor moje snage za dane koji su preda mnom.
Znati da je Dražen imao toliko drugova,da ga je toliko mnogo ljudi voljelo i da ga jos uvijek vole,za majku znace mnogo.
Hvala svim djevojkama i mladicima koji svakodnevno dolaze na Drazenov grob.Hvala im za sve svjeze cvijece sto ne stize da uvene i za sve crvene jabuke sto su ih kraj njegovog uzglavlja ostavili.

S neizmjernom ljubavlju i tugom,Majka Elvira
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#91 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#92 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 14:29, edited 1 time in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#93 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#94 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »


dunlop
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:53

#95 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by dunlop »

sadmire wrote:Crvena jabuka mi je dugo bila jedna od omiljenih grupa i zato mi je drago da je otvorena ova tema. Mnogo toga o grupi i njenim clanovi nisam ni znao a sad polako saznajem. Hvala postavljacu teme i ostalima koji su dali svoj doprinos u novinskim clancima, fotografijama i videozapisima.

Ono sto mi nije jasno vezano za pogibiju Zije i Aljose je kako je moguce da vozacu skoro pa nista nije bilo, s obzirom da se radilo o fici i da je sudar bio sa kamionom!?
Mozda je deplasirano, al to me sad nekako zaokuplja. Zna li iko vise o tome?
Zlaja je bio teže povrijeđen isto, bio je neko vrijeme u bolnici u Sarajevu, zaradio par šavova na glavi... A i psihički je nakon toga bio nestabilan par mjeseci, možda i više. :/
Prema nekoj mojoj pretpostavki, moguće da je kamion udario u stranu gdje su bili Zijo i Aljoša, pa je upravo zahvaljujući tome Zlaja uspio preživjeti :|
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#96 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

dunlop wrote:
sadmire wrote:Crvena jabuka mi je dugo bila jedna od omiljenih grupa i zato mi je drago da je otvorena ova tema. Mnogo toga o grupi i njenim clanovi nisam ni znao a sad polako saznajem. Hvala postavljacu teme i ostalima koji su dali svoj doprinos u novinskim clancima, fotografijama i videozapisima.

Ono sto mi nije jasno vezano za pogibiju Zije i Aljose je kako je moguce da vozacu skoro pa nista nije bilo, s obzirom da se radilo o fici i da je sudar bio sa kamionom!?
Mozda je deplasirano, al to me sad nekako zaokuplja. Zna li iko vise o tome?
Zlaja je bio teže povrijeđen isto, bio je neko vrijeme u bolnici u Sarajevu, zaradio par šavova na glavi... A i psihički je nakon toga bio nestabilan par mjeseci, možda i više. :/
Prema nekoj mojoj pretpostavki, moguće da je kamion udario u stranu gdje su bili Zijo i Aljoša, pa je upravo zahvaljujući tome Zlaja uspio preživjeti :|
Vjerovatno tako.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#97 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Last edited by jim4 on 10/02/2012 16:35, edited 1 time in total.
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#98 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#99 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Image
Image
jim4
Posts: 207
Joined: 01/02/2012 21:05

#100 Re: Crvena Jabuka - Zlatko Arslanagić Zlaja

Post by jim4 »

Image
Image
Post Reply