Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1 Crna hronika BH cesta

Post by O'zone »

Odavno kontam da pokrenem temu sa ovom crnom tematikom. Tema koja će da pokriva čitavu BiH. Odgađao sam jer je degutantna, ružno je pričati i kritikovati nakon što padne mrtva glava ili se završi kao doživotni invalid.

Ipak možda posluži i kao edukativna za one koji misle da im se nikad ništa ne može desiti za volanom jer oni su top vozači.

Preskočite alkohol dok vozite, ni onu "samo jednu s nogu". O narkoticima da ne govorim. Mobiteli, papiri, plavka na suvozačkom sjedištu....Jurcanje jer imam močno aVto sa ABS, ESP, EBD, EKL, ALM, NSV, BLA, BLA, TRUĆ,.....

Provjeravati redovno vitalne komponente na vozilu da ne bi bilo "zakazalo" kad najviše treba.

Najbitnije od svega prilagoditi vožnju uslovima na cesti.

Samo od jučer tri života su ugašena

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171204031

Image
Image

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171203090

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3 Re: Crna hornika BH cesta

Post by tempuser »

Ja ne znam sta se ovdje desilo, ali steta na BMW-u je puno veca nego na Polu, kao da nije samo Pola udario.

Trenutak nepaznje ili slabe trenute procjene koji uzrokuje udes se svakome moze desiti, ali piti i voziti, voziti 150 na sat, preticati preko pune, voznja neispravnog auta su stvari koje se rade sa predumisljajem i zakon bi najposteniji bio kad bi ih tako posmatrao.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Neče ljudi nikad naučit da je mokra cesta luđa i od njih i od njihovih auta.
Ovo za Živinice, vozač i suvozač koji su poginuli obojica po 21 godina, putnik nazad 16 godina.
To su djeca, tek položeno.
Vrlo vjerovatno i prvi snijeg, nafurali se.
Po ovakvog šteti na Pasatu 6 CC ne treba biti vještak struke i skontat da je išao debelo preko ograničenja, a vani snijeg, mokro, led. Plus 2:30 kad se desila nesreća, znači mrkli mrak a ovaj gore dio je općenito poznat po lošim i neosvjetljenim putevima. Lampa radi, ko da ne radi.

A za dvicu u Konjicu, kažu vatrogasac iz Konjica.

Rahmet dušama/počivali u miru, da ne zalazimo ko je ko.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5 Re: Crna hornika BH cesta

Post by vješalica »

poenta je u našoj svijesti
to se treba mijenjati
kad se to promjeni onda možeš uvesti demokratiju ovdje,do tada jedino bi diktatura neke posebne pomake napravila
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#6 Re: Crna hornika BH cesta

Post by Bavarac94 »

liaar wrote:Neče ljudi nikad naučit da je mokra cesta luđa i od njih i od njihovih auta.
Ovo za Živinice, vozač i suvozač koji su poginuli obojica po 21 godina, putnik nazad 16 godina.
To su djeca, tek položeno.
Vrlo vjerovatno i prvi snijeg, nafurali se.
Po ovakvog šteti na Pasatu 6 CC ne treba biti vještak struke i skontat da je išao debelo preko ograničenja, a vani snijeg, mokro, led. Plus 2:30 kad se desila nesreća, znači mrkli mrak a ovaj gore dio je općenito poznat po lošim i neosvjetljenim putevima. Lampa radi, ko da ne radi.

A za dvicu u Konjicu, kažu vatrogasac iz Konjica.

Rahmet dušama/počivali u miru, da ne zalazimo ko je ko.
Vozio je momak 210 km/h, ima video na instagramu.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Bavarac94 wrote:
liaar wrote:Neče ljudi nikad naučit da je mokra cesta luđa i od njih i od njihovih auta.
Ovo za Živinice, vozač i suvozač koji su poginuli obojica po 21 godina, putnik nazad 16 godina.
To su djeca, tek položeno.
Vrlo vjerovatno i prvi snijeg, nafurali se.
Po ovakvog šteti na Pasatu 6 CC ne treba biti vještak struke i skontat da je išao debelo preko ograničenja, a vani snijeg, mokro, led. Plus 2:30 kad se desila nesreća, znači mrkli mrak a ovaj gore dio je općenito poznat po lošim i neosvjetljenim putevima. Lampa radi, ko da ne radi.

A za dvicu u Konjicu, kažu vatrogasac iz Konjica.

Rahmet dušama/počivali u miru, da ne zalazimo ko je ko.
Vozio je momak 210 km/h, ima video na instagramu.
ja se stvarno nadam da se šališ
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8 Re: Crna hornika BH cesta

Post by vješalica »

više ne vozi
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#9 Re: Crna hornika BH cesta

Post by Bavarac94 »

liaar wrote:
Bavarac94 wrote:
liaar wrote:Neče ljudi nikad naučit da je mokra cesta luđa i od njih i od njihovih auta.
Ovo za Živinice, vozač i suvozač koji su poginuli obojica po 21 godina, putnik nazad 16 godina.
To su djeca, tek položeno.
Vrlo vjerovatno i prvi snijeg, nafurali se.
Po ovakvog šteti na Pasatu 6 CC ne treba biti vještak struke i skontat da je išao debelo preko ograničenja, a vani snijeg, mokro, led. Plus 2:30 kad se desila nesreća, znači mrkli mrak a ovaj gore dio je općenito poznat po lošim i neosvjetljenim putevima. Lampa radi, ko da ne radi.

A za dvicu u Konjicu, kažu vatrogasac iz Konjica.

Rahmet dušama/počivali u miru, da ne zalazimo ko je ko.
Vozio je momak 210 km/h, ima video na instagramu.
ja se stvarno nadam da se šališ
Ne, prije nesrece postoji par videa a na jednom se jasno vidi brzina, sad da li je nakon toga opet vozio istom brzinom ne znam.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#10 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Bavarac94 wrote: Ne, prije nesrece postoji par videa a na jednom se jasno vidi brzina, sad da li je nakon toga opet vozio istom brzinom ne znam.
Imaš li bar username sa IG-a ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11 Re: Crna hornika BH cesta

Post by tempuser »

Bavarac94 wrote:
Vozio je momak 210 km/h, ima video na instagramu.
Ako je vozio pribilzno toliko u trenutku udesa to nije nesreca, to je (samo)ubistvo sa predumisljajem. Ne mozes slucajnu ili zbog trenutne nepaznje voziti 210 pa da ti se to pise kao nesreca.
Tuguju za Siljegovicem, tuguju za Klacarom, da li je iko od ozaloscenih ikad spomenuo kolika je brzina bila u trenutku udara u banderu?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#12 Re: Crna hornika BH cesta

Post by vješalica »

to je još uvijek zabranjena tema
isto ko svojevremeno crtanje svastike
User avatar
Logovan
Posts: 94101
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Crna hornika BH cesta

Post by Logovan »

O'zone wrote: Preskočite alkohol dok vozite, ni onu "samo jednu s nogu". O narkoticima da ne govorim. Mobiteli, papiri, plavka na suvozačkom sjedištu....Jurcanje jer imam močno aVto sa ABS, ESP, EBD, EKL, ALM, NSV, BLA, BLA, TRUĆ,.....
:thumbup: :thumbup:
Nedavno sam govorio prijatelju da mu se rođak ne bi trebao zajebavati, da može poginuti ili da nekoga ubije zbog svojih zajebancija. Za svoje godine vozi prejako auto (neko moje mišljenje), primijetio sam da popije i kao takav sjedne za volan, a i zna ga nagaziti. :-) Ja mu sve ovo objašnjavam, ali jok, i ovaj je haman kao i on, samo što nije aktivan vozač. Puca mi priču kako mu je rođak odličan vozač, što i jeste, ali svako se može slupati koliko god bio dobar.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#14 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Što kaže vješalica, za Vedrana i Šiljegovića je i dalje taboo tema spomenuti, a dobro se sjećam, ja na Čvili kod vjetrenjače, udes se desio kod Kumrovca, udes se čuo ko da je ispred mene smotao oko stuba.
Pa nek pričaju kako je normalno vozio.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#15 Re: Crna hornika BH cesta

Post by condy »

Neiskusan mlad vozač u vozilu kojim očigledno ne može sigurno upravljati. Brže i jače vozilo nije za mlađe vozače, koji nemaju dovoljno iskustva i koji se slabo mogu kontrolisati. Roditelji im ne čine uslugu kad im kupuju takva vozila, već naprotiv izlažu ih opasnosti. Loša cesta, umažena, neodgojena i neodgovorna djeca, i onda se desi ovakva tragedija. Uslugu bi im učinili roditelji kada bi ih učili nekim osnovnim životnim stvarima, kada bi ih dobro odgojili prije svega, kada bi im dali podršku u što boljem školovanju, naučili odgovornosti i obavezama od malih nogu, kada bi prema omladini bili malo strožiji za njihovo dobro. Ovako ih puste da ih ulica i kafana odgaja, i onda to ne može na dobro izaći. Njihovi roditelji su intelektualni prosjek pa šta onda od njih očekivati. Imaš momke od 21-22-23 godine, a njihova zrelost na nekom nivou 15-godišnjaka. Žalosno!
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#16 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Čitam u komentarima, jedan od ovih je sin od gradonačelnika Živinica.
Babo kupio auto, možda je i babin, nebitno.
Upravu bi momak gore za ovu brzinu, video klip na instagramu na storiju, voze 215 km/h i slušaju neke narodnjake, to je na nekih 2-3 sata od pogibije...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17 Re: Crna hornika BH cesta

Post by tempuser »

vješalica wrote:to je još uvijek zabranjena tema
isto ko svojevremeno crtanje svastike
Za mene to nije bio tabu, pa ni neposredno nakon tih nesreca kad su svi bili ozaloeceni.
Kad je pogino Siljegovic krenula prica kako je neko drugi njega dotakao pa je sletio s ceste ili tako nesto. Mozda je taj neko kriv za udes, ali Siljegovica nije ubio udes nego brzina.
Bitanga je izubio druga koji je bio dobar decko, trkac, ali nista od toga ne mijenja cinjenicu da je testirao trkaci auto po normalnoj cesti i da se velikom brzinom zabio u drugi auto i dalje u zid. To sto je uradio je bilo sa namjerom, nema to ulaksavajucih okolnosti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#18 Re: Crna hornika BH cesta

Post by tempuser »

Logovan wrote: :thumbup: :thumbup:
Nedavno sam govorio prijatelju da mu se rođak ne bi trebao zajebavati, da može poginuti ili da nekoga ubije zbog svojih zajebancija. Za svoje godine vozi prejako auto (neko moje mišljenje), primijetio sam da popije i kao takav sjedne za volan, a i zna ga nagaziti. :-) Ja mu sve ovo objašnjavam, ali jok, i ovaj je haman kao i on, samo što nije aktivan vozač. Puca mi priču kako mu je rođak odličan vozač, što i jeste, ali svako se može slupati koliko god bio dobar.
Klasicna prica debila i nedozrelih drkadzija za volanom, ja bolje vozim pjan neg trijezan...
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#19 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

tempuser wrote:
Logovan wrote: :thumbup: :thumbup:
Nedavno sam govorio prijatelju da mu se rođak ne bi trebao zajebavati, da može poginuti ili da nekoga ubije zbog svojih zajebancija. Za svoje godine vozi prejako auto (neko moje mišljenje), primijetio sam da popije i kao takav sjedne za volan, a i zna ga nagaziti. :-) Ja mu sve ovo objašnjavam, ali jok, i ovaj je haman kao i on, samo što nije aktivan vozač. Puca mi priču kako mu je rođak odličan vozač, što i jeste, ali svako se može slupati koliko god bio dobar.
Klasicna prica debila i nedozrelih drkadzija za volanom, ja bolje vozim pjan neg trijezan...
Lakše se opušća
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#20 Re: Crna hornika BH cesta

Post by hopi »

liaar wrote:Što kaže vješalica, za Vedrana i Šiljegovića je i dalje taboo tema spomenuti, a dobro se sjećam, ja na Čvili kod vjetrenjače, udes se desio kod Kumrovca, udes se čuo ko da je ispred mene smotao oko stuba.
Pa nek pričaju kako je normalno vozio.
Ko je zabranio da se priča?
Ako se dobro sjećam pričalo se ovdje na podforumu o tome dosta
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#21 Re: Crna hornika BH cesta

Post by O'zone »

Hajde molim Vas da se ne vraćamo na se ove stare slučajeve koje smo isprovlačili kroz tastature toliko da su se slova izlizala...

Tema kreće od današnjeg dana pa na dalje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#22 Re: Crna hornika BH cesta

Post by tempuser »

O'zone wrote:Hajde molim Vas da se ne vraćamo na se ove stare slučajeve koje smo isprovlačili kroz tastature toliko da su se slova izlizala...

Tema kreće od današnjeg dana pa na dalje.
Naravno, ali ostaje cinjenica da se generalno u slucaju smrtnog ishoda vozaca njegova krivica odmah abolira jer "o mrtvima sve najbolje".
citroen xm
Posts: 17830
Joined: 17/04/2012 22:57

#23 Re: Crna hornika BH cesta

Post by citroen xm »

Pogibija u ovako sigurnim autima poput ovoga Pasata CC mora biti uzrokovana brzinom debelo preko ograničenja. To je aksiom, nema tu izuzetaka. Dokaz da koliko se god pametni ljudi trudili da niko ne pogine, budala se lako po***a na njihov trud.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#24 Re: Crna hornika BH cesta

Post by liaar »

Ja i dan danas vidim u glavi sliku onog momka sa autoputa, vozača onog Audija što je jarana ubio brzom vožnjom.

Kad smo kod crne hronike, evo nam i Turčina driftaju po BH

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171204076
Last edited by liaar on 04/12/2017 14:35, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27534
Joined: 20/03/2013 15:38

#25 Re: Crna hornika BH cesta

Post by Naslovnica »

Ne znam koliko da si dobar vozač, i ne znam koliko dobro auto da imaš - regionalne i magistralne ceste u BiH nisu za bilo kakva testiranja, trkanja i glupiranja.
Ja šta god da sam vozio, uvijek je to bilo maksimalno oprezno, da ne kažem - napeto. :-)
Kada krenem iz Sarajeva do, recimo, Doboja, (iz nekog razloga preko Busovače) - to je horor. Cesta uska, vijugava, oštećena, neka frakcija na cesti je uvijek prisutna. Samo gledam kada će mi izletiti neko sa strane, što od pješaka i biciklista, to do kamiončina i Šumahera u neregistrovanim kuruzanama koji sijeku krivine i ulaze u makazice.
Opušteno voziti po većini naših pravaca (osim autoputa) je veoma opasno i pogrešno. I na autoputu uvijek gledam nazad koliko i naprijed. :)
Saobraćajna kultura je, na skali 0-10, max. 2-3.
Post Reply