CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Moderator: O'zone

User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#126 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Blixen »

PRO165 wrote: 05/04/2020 17:03
Haris.ba wrote: 04/04/2020 12:00 (1) Za prenos potraživanja nije potreban pristanak dužnika, ali je ustupilac dužan obavijestiti dužnika o izvršenom ustupanju.

(2) Ispunjenje izvršeno ustupiocu prije obavještenja o ustupanju punovažno je i oslobađa dužnika obaveze, ali samo ako nije znao za ustupanje, inače, obaveza ostaje i on je dužan da je ispuni prijemniku.
Zanimljivo, ali ja nisam nigdje pristao na obligacioni odnos sa trećom stranom, za tako nešto bih valjda trebao nešto potpisati.
U najmanju ruku bh trebao znati o kolikom se ustupljenom iznosu radi. Hoću na uvid ugovor između Eos-a i banke. Onda se ispostavi da su dugovi otkupljeni za par procenata. Ponudiš to + zakonom definisane kamate. Ovo mi pričao advokat ali ne znam koliko se u praksi ovo može progurati.
tacno tako
zbirno se otkupe dugovi za nekih 4-6%
kazes im tuzite me, mozemo na sud i na sudu da dokazete da ste moj dug u potpunosti platili banci
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#127 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Blixen »

Haris.ba wrote: 05/04/2020 17:27 pise lijepo da nemas ti sta gledati ugovor izmedju starog i novog povjerioca, vec te samo stari povjerioc obavjestava.
lihvarska posla
kazes im tuzite me :D :D
lihvari nikad ne rade putem suda
User avatar
apsidejzi
Posts: 8399
Joined: 25/05/2013 23:49

#128 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by apsidejzi »

BIJEDNICI IZ ZENICE!!!

Prica 1:

SDA je napravila rebalans budzeta u ZDK kako bi mogla svojim članovima u ovom slučaju Dzananovicu prebaciti naš novac..Niko nema pravo da radi, ali gle čuda Ganić i ostala raja su se sjetili kako milione utaliti sa svojim članovima tako što će od Hotela Zenica napraviti karanten.. Istom tom članu dali su zemljište na Kamberovica polju nas građana besplatno, istom tom članu omogučili su parking oko tržnog centra besplatno na račun građana, dok se isti u bolnici plaća.. Istom tom članu sada će prebaciti preko 3. mil.. KM od čega će pola otići u džepove članova SDA koji su naštimali ovaj posao, a dio te polovice za izbornu kampanju.. I da znate niko u tam hotelu neće prenočiti ali će novac uredno biti isplačen vjernom članu SDA.. Privreda i radna mjesta neka čekaju jer već kada su morali raditi rebalans budzeta bar da ga rastale u svojoj kući.. To je ta mafijaško-kriminalna hobotnica na čelu sa Galijaševicem..

Prica 2:

Osim hotela Zenica i vlasnika Dzananovica, SDA je odlučila još jednog visokopozicioniranog SDA člana nagraditi u ovim teškim danim. Naime motel "BISS" vlasnika Izeta Babica dobit ce 550.000 KM jer će Galijašević i Ganić i ovaj motel pretvoriti u karanten u koji niko neće ući.. Ovo je ne viđeno pranje para, u petak je ZDK uradio rebalans budzeta a već danas pare djele svojim članovima Izi Babiću i Dzananovicu...
Privreda i radna mjesta nek izumru bitno je da SDA opere pare kako bi uložila u kampanju u oktobru..

Prica 3:

Dvije destinacije u Zenici su mogle poslužiti kao karanten a da od toga društvo ima koristi. Hotel Internacinal i rudarski hotel.
Recimo da je Vlada ZDK dala pola miliona Zeljezari da Internacional pretvori u karanten, a da željezara od tih para plati kredite i skine hipoteku sa zatvorenih bazena koje grad pokušava da otkupi već 3 godine, ali ne može zbog hipoteke. E to bi bio posao moj Ganicu kliconošo, klasteru zeleni mafijaški... Ili da su rudarski hotel zakupili pa pomogli rudare koji za vrijeme pandemije rade punom parom kako bi mi imali električnu energiju. Ne bolje utal sa Dzananovicem i Izetom Babićem, da oprostite jebeš rudnik, jebeš željezaru, jebeš da prostite zatvorene bazene.. Kako bi SDA finansirala kampanju da novac vrača narodu??

Prica 4:

Nema granica kada je SDA upitanju!!
Mafija kriminal prevare i otimanje!!
Još dva objekta koji su određeni za karanten na području ZDK i opet u vlasništvu visokopozicioniranih SDA članova..

Adem Tukić vlasnik hotela Bistrica Maglaj je član SDA i bio je vijećnik SDA u Općinskom vijeću Doboj Jug u mandatu 2000-2004, kao i kandidat za OV na izborima 2016.godine..
Atif Hodžić vlasnik motela Konak u Doboj Jugu je bio kandidat SDA za Općinsko vijeće na izborima 2016 na rednom broju 17...
Ako je ovo uredu što ovi rade onda nam nema spasa dragi Bošnjaci...

Image

Image

Izvor: Saliveni
Locked