CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Moderator: O'zone

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Tomahawk11 »

Nadzorna_ploca wrote: 16/03/2020 09:13 Corona ce proci ali bezobrazluk i bahatost ovih sto neopravdano dizu cijene nece.
To je dno dna bosanskohercegovackog mulja.
Pa kod nas kad kiša pada kišobrani su skuplji.
Kad snijeg zavali, lopate i grijalice.
Itd.
Vazda bilo bogaćenje na tuđoj nesreći i potrebi.
User avatar
emigrazione
Posts: 7372
Joined: 01/09/2010 13:40

#27 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by emigrazione »

Porezne rade do 12, a od 10:30 do 11:00 pauza...jel ima neko da natjera ova govna da rade?!
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#28 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Nadzorna_ploca »

Koliko je gorivo sad dole i jesu li pale sta cijene u zadnjih par dana?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#29 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Tomahawk11 »

Naređeno da se cijene životnih namirnica u FBiH moraju vratiti na nivo od 5. marta 2020.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7564
Joined: 16/01/2007 23:38

#30 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by banjaluka078 »

Nadzorna_ploca wrote: 16/03/2020 14:15 Koliko je gorivo sad dole i jesu li pale sta cijene u zadnjih par dana?
U Banjaluci u rasponu od 1,99 do 2,14. Plin uglavnom 1,09.
Amaryl
Posts: 73
Joined: 23/09/2011 17:40

#31 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Amaryl »

Kod nas u Tesnju u veleprodaji ulje 2.15 a ja ga u trgovini do jucer radio na 1.90... I odes jutros i zijevaj... Al nece inspekcija otici u AS vec ce doci meni
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#32 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by strong69 »

riko-ga wrote: 16/03/2020 08:49 Brojler ponovo digao cjene i to vise od 0,5 KM.Neke proizvode i do 1,5 KM.Jel se moze to prijaviti?
Kako znas je li cijene digao Brojler ili Mercator/Bingo/Konzum/Robot/Amko/Penny/male trgovine? Ili oni imaju svoje radnje?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#33 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by riko-ga »

strong69 wrote: 16/03/2020 14:26
riko-ga wrote: 16/03/2020 08:49 Brojler ponovo digao cjene i to vise od 0,5 KM.Neke proizvode i do 1,5 KM.Jel se moze to prijaviti?
Kako znas je li cijene digao Brojler ili Mercator/Bingo/Konzum/Robot/Amko/Penny/male trgovine? Ili oni imaju svoje radnje?
Brojler ima svoje radnje.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#34 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by mali jomu »

Apel “Binga” građanima u BiH


Image
NEMA POTREBE ZA ZALIHAMA


“Bingo nema količinskih ograničenja prilikom kupovine određenih artikala po jednom kupcu, ali apelujemo da naši potrošači optimiziraju kupovinu, kako bismo svi u lancu mogli obezbijediti kontinuitet dostave u trgovine (proizvođač-distributer-Bingo)”, navode iz ove kompanije.

http://izdvojeno.ba/nema-potrebe-za-zal ... ima-u-bih/
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#35 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by pizarro »

bas ce panicari poslusati apel :D
emirolini
Posts: 3529
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#36 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by emirolini »

Linitiranje po kupcima je sasvim normalna stvar, nadam se da ce sto prije uvesti
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by mO k3 »

Proći ček ovo , onda te prodavnica zaobići u širokom luku
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#38 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by mali jomu »

Jedan od vozača, Tomo Bebić iz Metkovića je videom htio pokazati da se nemamo razloga bojati...

“Niko Tomi ne plješće što vam nosi tariguza. Ne boj se!”, kaže vozač iz Metkovića.







https://radiosarajevo.ba/magazin/zaniml ... guz/370484
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#39 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Droog »

Kome prijaviti poslodavca koji ne poštuje ove preporuke?
Trzni centar u kojem se firma nalazi je smanjio radno vrijeme a poslodavac je naredio da i prva i druga smjena dodju i da rade, iako za to nema potrebe, pogotovo sad kad niti ima posla a i radnici ne bi trebali da budu u tolikom broju na malom prostoru,bukvalno da se sudaraju po radnji. Jel se moze to nekome prijaviti i bar ukazati na to. Kakva je onda poenta ovih mjera ako se svaki seljober-vlasnik radnje tako ponaša? Onda ova odluka ovog kriznog štaba nema nikakve fajde.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#40 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Tambure »

Pisaj po sirotinji.
emirolini
Posts: 3529
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#41 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by emirolini »

Droog wrote: 16/03/2020 18:12 Kome prijaviti poslodavca koji ne poštuje ove preporuke?
Trzni centar u kojem se firma nalazi je smanjio radno vrijeme a poslodavac je naredio da i prva i druga smjena dodju i da rade, iako za to nema potrebe, pogotovo sad kad niti ima posla a i radnici ne bi trebali da budu u tolikom broju na malom prostoru,bukvalno da se sudaraju po radnji. Jel se moze to nekome prijaviti i bar ukazati na to. Kakva je onda poenta ovih mjera ako se svaki seljober-vlasnik radnje tako ponaša? Onda ova odluka ovog kriznog štaba nema nikakve fajde.
Daj ime, odmah javno. Zasto se bojite, ne razumijem!
User avatar
Vitezanin
Posts: 3798
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#42 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Vitezanin »

Da, fakat, dajte ime, uostalom ima i broj inspekcije, postavljen je više puta i navodno je dostupan 24/7.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3798
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#43 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Vitezanin »

Ovo dizanje cijena, nepravilnosti i slično je dobrim dijelom prouzrokovano ponašanjem onih kojih kupuju: dakle nas. Ljudi paniče, troše k'o mahniti i na osnovu toga uvijek ćeš imati trgovačke centre, poslodavce i trgovine koje će iskoristiti priliku. Dakle, oni spuštaju loptu čim vide da su kupci normalni i da se ne jagme za papir i vreću brašna. Uzrok-posljedica, ništa drugo.
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#44 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Droog »

emirolini wrote: 16/03/2020 20:35
Droog wrote: 16/03/2020 18:12 Kome prijaviti poslodavca koji ne poštuje ove preporuke?
Trzni centar u kojem se firma nalazi je smanjio radno vrijeme a poslodavac je naredio da i prva i druga smjena dodju i da rade, iako za to nema potrebe, pogotovo sad kad niti ima posla a i radnici ne bi trebali da budu u tolikom broju na malom prostoru,bukvalno da se sudaraju po radnji. Jel se moze to nekome prijaviti i bar ukazati na to. Kakva je onda poenta ovih mjera ako se svaki seljober-vlasnik radnje tako ponaša? Onda ova odluka ovog kriznog štaba nema nikakve fajde.
Daj ime, odmah javno. Zasto se bojite, ne razumijem!
Ma ne bojim se... Na kraju krajeva sam morao da pitam osobu koja tu radi da li je za to da se objavi ime.
Astra I Borovo je u pitanju... Tj njihove radnje u SCCu pa do BBI centra. Na sugestiju radnika i radnica da nema potrebe za tim, ljudi se boje corone, niko ne ulazi u zagusljive centre, opasnost je po same radnike... njihov odgovor je bio da ipak dodju. :-) Sramota.
PS:ne znam br, zato i pitam.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#45 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Chmoljo »

Vitezanin wrote: 16/03/2020 20:40 Ovo dizanje cijena, nepravilnosti i slično je dobrim dijelom prouzrokovano ponašanjem onih kojih kupuju: dakle nas. Ljudi paniče, troše k'o mahniti i na osnovu toga uvijek ćeš imati trgovačke centre, poslodavce i trgovine koje će iskoristiti priliku. Dakle, oni spuštaju loptu čim vide da su kupci normalni i da se ne jagme za papir i vreću brašna. Uzrok-posljedica, ništa drugo.
evo već treći dan su police sa dječijim hapama prazne. srećom pa inače uzmemo po nekoliko da se ne cimamo stalno, ali kako stvari stoje moraćemo se odlučiti za alternativu koje najviše ima jer nije ok djetetu svakodnevno to mijenjati.

ah da, oni koji su uzeli dvocifren broj paketa, usrali se od njih daBogda. kreteni.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by MorningStar »

Droog wrote: 16/03/2020 18:12 Kome prijaviti poslodavca koji ne poštuje ove preporuke?
Trzni centar u kojem se firma nalazi je smanjio radno vrijeme a poslodavac je naredio da i prva i druga smjena dodju i da rade, iako za to nema potrebe, pogotovo sad kad niti ima posla a i radnici ne bi trebali da budu u tolikom broju na malom prostoru,bukvalno da se sudaraju po radnji. Jel se moze to nekome prijaviti i bar ukazati na to. Kakva je onda poenta ovih mjera ako se svaki seljober-vlasnik radnje tako ponaša? Onda ova odluka ovog kriznog štaba nema nikakve fajde.
Nadam se da ce propasti a radnici dobiti otkaz pa se zaposliti kod boljeg.
statixx
Posts: 8839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#47 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by statixx »

Chmoljo pravi hapu sam ne moras kupovati.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#48 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Chmoljo »

ma klipan već roka čvrstu hranu, a vidim smradovi su ostavili onu najskuplju :D ili da prokapam ja :D

nije meni toliko do nas, nego što sam svjestan da ima ljudi koji imaju djecu a ne mogu sebi priuštiti da kupe pet paketa hape od 20, 30 KM. ko ima djecu zna da su hape skupe ko sam đavo i jedna od najskuplja stavka za bebu.

da ne govorim sada kad će mnogi poslovi ispaštati... mater mu jebem, otkako sam postao roditelj zamrzio sam taj profil new age roditelja, gdje princ ili princeza guzicu puterom mažu, a druga djeca mogu pokrepati od gladi. zbog nekih svojih kompleksa prave svoju djecu invalidima u saosjećanju.
statixx
Posts: 8839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#49 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by statixx »

Zato sam ja svoje prije navsene godine prebacio na domace kravlje. :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45811
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50 Re: CORONA: BIJEDNICI BI DA SE BOGATE NA LJUDSKOJ NEVOLJI

Post by Chmoljo »

mal mi balkon za krave :D
Locked