Cobra Alarm

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#51 Re: Cobra Alarm

Post by Pirija »

pa zar samo Komel zastupa Cobru u BiH ? ima li ikakva konkurencija po tom pitanju mozda druga marka alarma ?
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#52 Re: Cobra Alarm

Post by tutku »

Cuo sam da ima jos neki elektricar tamo negdje prema Vogosci, ugradjuje Cobru, valjda je prije radio za Komel, sad radi sam. Ako neko ima vise informacija, bio bih zahvalan! :-D :D
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#53 Re: Cobra Alarm

Post by Lakat Jebić »

valjal ova cobra? koliko je pouzdana? koliko praktcna?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#54 Re: Cobra Alarm

Post by jao_situacije »

jel iko ugradio ovaj cobra gps ?
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#55 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

ima li neki stručnjak da hoće neukima objasniti ovaj kobra sistem zaštite...kako fercera, na koji način štiti, koje opcije ima, kako se manifesuje ta zaštita, itd, itd.

imam kobru sa karticom, koji je to model?
kad je u funkciji, kad nije?
pišti li auto ako ga neko zaljulja? jebaće mi komšije mater ...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#56 Re: Cobra Alarm

Post by Sodom1 »

Prvo nam reci koje si auto kupio (uzo)
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#57 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Sodom1 wrote:Prvo nam reci koje si auto kupio (uzo)

oktaviu, 2011.
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#58 Re: Cobra Alarm

Post by konektovan »

radostan dan wrote:
Sodom1 wrote:Prvo nam reci koje si auto kupio (uzo)

oktaviu, 2011.
Hahahah, cuj oktaviju, a sta ti bi jadan?! :mrgreen:
Nek je sa srecom, i da te ne sekira. :thumbup: :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#59 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

konektovan wrote:
Hahahah, cuj oktaviju, a sta ti bi jadan?! :mrgreen:
u stvari, izbor je bio lak...odabir primjerka je već bio nešto teži.
pa ništa...znaš i sam (a znaš i mene)....počnem sam nekim ludim idejama, i krenem da se igram...
startovao sa cifrom od 20 milja, te odlukom da to bude ili džip, ili limuzina.
džipovi, jedini koji su bili u igri su tiguan i rav4-
znam da su mnogi mislili da se zajebavam i pitam o njima tek da bi se nešto pričalo, ali vjerujem da si -vjerovao- da ne pitam za badava...
i tako krenem, čitam, proučavam, osluškujem želje, poredim sa potrebama, sve to sudaram sa mogućnostima...i dobijem rezultat da mi se ne igra sa pomenutom cifrom. nema tih džipića da valjaju, da ne sekiraju...još 4-5 milja, pa se može pričati, sve ostalo je kocka.
onda se prešlo na limuzine. tu mi je bilo lakše. odmah u startu su dvije dolazile u obzir - pasat ili oktavia.
pasat 6 mi se ne sviđa, pasat 7 je bio u igri dok nisam skontao da je 1.6 slab za njega. motori iznad 1.6 znače i par milja iznad zacrtane cifre, dakle i on otpada.

i ostalo je - ili pasat 6 ili oktavia.
rado i lako sam se odlučio za slabiju marku, ali mladje vozilo.
i onda sam se fokusirao na škode. i onda sam čekao, čekao...pojavio se primjerak, pojavio se čovjek, uspostavili kontakt, oduševio se autom, bivšim vlasnikom, on samnom...
lako i elegantno postigli dogovor, obojica zadovoljni.

ti znaš da ću za dvije godine ponovo da -uzigram-, tako da je kupovina škode, mladjeg auta, jedinog vlasnika, sa poznatom servisnom istorijom - investicija sa kojom u bih ne možeš puno pogriješiti.

da se pitaju isključivo emocije, da je drugo vrijeme, druga država i društvo, vozio bih c5.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#60 Re: Cobra Alarm

Post by amar1994 »

koji motor 8-)
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#61 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

cvaj nul 81 kw
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#62 Re: Cobra Alarm

Post by konektovan »

Uh, problematičan, al' valjda te posluzi cvaj jahre. :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#63 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

a šta bi sa 1.6? :mrgreen:
ja još nisam našao upis na forumu da neki motor nije problematičan, osim wv sdi iz 1984.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#64 Re: Cobra Alarm

Post by condy »

@radosni, cestitam i nek bude sretno. Dobro si izabrao budi siguran.

Vezano za kobru, dobra je to zastita.Najbitnije je da su senzori ljepo ustimani da ne zuji svako malo. Imasli privjesak ili je sve na originalnom kljucu? Preko originalnog kljuca se aktivira kad zakljucas. Ako hoces da je testiras ostavi otvoren prozor, zakljucaj i provuci ruku kroz prozor. Aktivirat ce se alarm. Taj privjesak ako ima je dodatna zastita koja aktivira alarm i ugasi auto kad se udaljis od auta a kljucevi od auta ostanu u bravi u autu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#65 Re: Cobra Alarm

Post by amar1994 »

radostan dan wrote:cvaj nul 81 kw
ok , sa srecom .
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#66 Re: Cobra Alarm

Post by basicm »

radostan dan wrote:cvaj nul 81 kw
Zar ima i to? Pa to je odlicno, motor nije napregnut nikako sa tim omjerom zapremine i snage. Nek je sa srecom i svaki ti dan radostan bio :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#67 Re: Cobra Alarm

Post by Sodom1 »

radostan dan wrote:cvaj nul 81 kw
A tamo si pustio da se kolju na temi do 20 iljada :D :D
Nek je sa srecom druze
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#68 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

basicm wrote:
radostan dan wrote:cvaj nul 81 kw
Zar ima i to? Pa to je odlicno, motor nije napregnut nikako sa tim omjerom zapremine i snage. Nek je sa srecom i svaki ti dan radostan bio :thumbup:
hvala ti...postoji i šansa da nema dpf, nešto sam upoređivao broj/kod auta sa šemama i tabelama iz uputstva. to moram vidjeti u wv.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#69 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

Sodom1 wrote:
radostan dan wrote:cvaj nul 81 kw
A tamo si pustio da se kolju na temi do 20 iljada :D :D
Nek je sa srecom druze
nisam ja otvorio temu... :mrgreen:
i ja sam planirao do 20 milja, a onda mi je ispalo ovo....em mi je ostalo dobrih para u džepu, em sam uz auto dobio brat bratu još dvije milje kroz gume, felge, zaštitu, koje bih svakako morao kupiti.
stvarno sam zadovoljan, a usput sam se upoznao sa baš velikim čovjekom, vrlo lako i elegantno smo se dogovrili. jedino što se i danas sporimo ko će prvo kod koga u goste na proljeće.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#70 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

condy wrote:@radosni, cestitam i nek bude sretno. Dobro si izabrao budi siguran.

Vezano za kobru, dobra je to zastita.Najbitnije je da su senzori ljepo ustimani da ne zuji svako malo. Imasli privjesak ili je sve na originalnom kljucu? Preko originalnog kljuca se aktivira kad zakljucas. Ako hoces da je testiras ostavi otvoren prozor, zakljucaj i provuci ruku kroz prozor. Aktivirat ce se alarm. Taj privjesak ako ima je dodatna zastita koja aktivira alarm i ugasi auto kad se udaljis od auta a kljucevi od auta ostanu u bravi u autu.
poslušao sam vas sa foruma i odustao od 1.6. tek nakon vaših upisa sam primjetio da su 1.9 i 2.0 skuplji za milju do dvije od ovih 1.6. i kad sam ga provozao, sve i da nema problema sa diznama, težak je auto, i sa 1.6 bi...išao, ali neveselo, da se tako izrazim, to je i meni očito, koji ne patim za konjima i kubikažom.

imam dva kockasta privjeska(ne ona jajolika), i tako mi je objašnjenjo...da se alarm pali ako neko čeprka po autu, a nema karticu uz ključ, ili karticu u džepu. nisam stigao da ga previzitam detaljno, al čini mi se da ima i one điđe iznad prozora.
sutra u podne ću probati, da vidim kako funkcioniše.

ali me ovo interesuje...ako ga klinci zaljuljaju, ili ga pukne lopta, neće valjda da pišti stalno, ko će se dizati svako malo da ga gasi?
Last edited by radostan dan on 07/02/2018 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71 Re: Cobra Alarm

Post by konektovan »

Mog dajdzu išijas ufatio, zbog stalnog trzanja na udar lopte. Valjda je tvoja kicma ok?! :mrgreen: :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#72 Re: Cobra Alarm

Post by radostan dan »

konektovan wrote:Mog dajdzu išijas ufatio, zbog stalnog trzanja na udar lopte. Valjda je tvoja kicma ok?! :mrgreen: :mrgreen:
nije, imam diskus (ozbiljno) ko i svaki budžetlija (i ovo je ozbiljno) , i jebi se (ovo je najozbiljnije.... :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#73 Re: Cobra Alarm

Post by condy »

Zasluzio je :mrgreen:

Kod ljuljanja, povlacenja rucke, nece se aktivirat. Za udar lopte, moguce da ga aktivira.

Kod cobre je bitna dobra ugradnja. Odma poslije ugradnje se vidi da li je sve uredno uradjeno. Da je alarm preosjetljiv to bi rjesavao prethodni vlasnik jer u tom slucaju se alarm pali bez ikakvog razloga bez ikakvog ljuljanja i sl.

Jako si dobro prosao, auto sa dobrom zastitom si kupio, neces imati taj trosak.

Vezano za dpf. Ako ima dpf, ima i lampica za dpf na instrument tabli kad das kontakt. Stavit cu ti sliku dok se prebacim na laptop.

Moze se i podvuc pod auto pa se vidi imali dpf ali posto te ledja bole bolje ovako gispodski :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#74 Re: Cobra Alarm

Post by condy »

Image
Image


Ako ima ove lampice kad das kontakt, onda imaš dpf.

Ako ima ovu lampicu odnosno dpf, i ako ti se upali u vožnji nemoj gasiti auto. Vozi po mogućnosti na otvorenu cestu na većim obrtajima dok završi regeneraciju. Najbolje u trećoj ili četvrtoj brzini, mislim da je takva uputa i Škode.
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#75 Re: Cobra Alarm

Post by konektovan »

Ma ima cobra opciju, da se prepozna kad udari lopta, pa se neaktivira:mrgreen: :mrgreen:
Post Reply