Cobra Alarm

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#1 Cobra Alarm

Post by dingosp0 »

Pitanje, dali postuji mogucnost da se pojaca zvuk sirene na Cobra Alarmu... citam u priboru koji sam dobio da moze se pojacati putem kljuca, ali ne kontam kako. Kako sam mogao skontati da pritisnes na dugme koje ti otkljucava auto i to navodno treba pojacati alarm.. sad kako?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#2 Re: Cobra Alarm

Post by mirzet87sa »

Nemam cobra alarm ali ako je oko kljuca, da li si probao da pritisnes i drzis par sekundi dugme za otkljucavanje/zakljucavanje?
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#3 Re: Cobra Alarm

Post by dingosp0 »

mirzet87sa wrote:Nemam cobra alarm ali ako je oko kljuca, da li si probao da pritisnes i drzis par sekundi dugme za otkljucavanje/zakljucavanje?
iskreno nisam...
samo znam kad cuvam dugme za otkljucavanje auta spuste mi se prozori... i zakljucavanje dignu se opet... ali to je na mozda 2 metra od auta.. ne znam ako se udaljim dalje.... pokusat cu poslje...
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#4 Re: Cobra Alarm

Post by mirzet87sa »

dingosp0 wrote: iskreno nisam...
samo znam kad cuvam dugme za otkljucavanje auta spuste mi se prozori... i zakljucavanje dignu se opet... ali to je na mozda 2 metra od auta.. ne znam ako se udaljim dalje.... pokusat cu poslje...
ista stvar je i kod mene sa prozorima ali ako kaze tako u upustvu probaj i ovo, ne kosta te nista.. eventualno sacekaj nekog sa cobra alarmom ko ima iskustva
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#5 Re: Cobra Alarm

Post by heat »

može li neko napisati npr. specifikaciju i modele Cobra Alarma....vjerovatno su različite cijene različitih modela, pa cijene napisati sa ugradnjom i ko ugrađuje kvalitetno !

hvala
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#6 Re: Cobra Alarm

Post by Altsa »

da li neko zna da li se moze smanjiti vremenski period od kada kliknem da mi otkljuca vrata do signala (beep) da mogu otvoriti vrata jer kod mene predugo traje.zakljucava sasvim brzo ali kod otkljucavanja tj. signala da se mogu vrata otvoriti znam cekati i po 10-15 sekundi
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#7 Re: Cobra Alarm

Post by Sa_u_srcu »

Altsa wrote:da li neko zna da li se moze smanjiti vremenski period od kada kliknem da mi otkljuca vrata do signala (beep) da mogu otvoriti vrata jer kod mene predugo traje.zakljucava sasvim brzo ali kod otkljucavanja tj. signala da se mogu vrata otvoriti znam cekati i po 10-15 sekundi

Mozes ti vrata odmah otvoriti...ono sto ne mozes, je upaliti jer sistem nije prepoznao kod...i treba ti onaj jedan zvuk da bi auto upalio....uglavnom mozda ti je i baterija potrosena...probaj nju zamijeniti...ako nisi duze od godinu ili dvije
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#8 Re: Cobra Alarm

Post by Sa_u_srcu »

heat wrote:može li neko napisati npr. specifikaciju i modele Cobra Alarma....vjerovatno su različite cijene različitih modela, pa cijene napisati sa ugradnjom i ko ugrađuje kvalitetno !

hvala
COmel-preko pita remize Grasove....oni su generalni zastupnici...

ZAvisno od modela...ako ti je novi model, i zelis da preko svog kljuca zakljucavas auto, cijena tij e 600 KM, dobijas karticu bez koje ne mozes pokrenuti vozilo...imas tu mnogo raznih opcija...tipa, da ti ugrade GPS i da u svakom momentu, od kuce preko komp. imas auto na karti....ta opcija se placa + 400 KM...itd
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#9 Re: Cobra Alarm

Post by Sa_u_srcu »

dingosp0 wrote:Pitanje, dali postuji mogucnost da se pojaca zvuk sirene na Cobra Alarmu... citam u priboru koji sam dobio da moze se pojacati putem kljuca, ali ne kontam kako. Kako sam mogao skontati da pritisnes na dugme koje ti otkljucava auto i to navodno treba pojacati alarm.. sad kako?

Samo u servisu to mozes uraditi...to ne mozes preko kljuca napraviti...otidji to COmea...
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#10 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

Altsa wrote:da li neko zna da li se moze smanjiti vremenski period od kada kliknem da mi otkljuca vrata do signala (beep) da mogu otvoriti vrata jer kod mene predugo traje.zakljucava sasvim brzo ali kod otkljucavanja tj. signala da se mogu vrata otvoriti znam cekati i po 10-15 sekundi
Da li je ti je alarm sa dodatnom karticom? Ti odmah mozes otvoriti vrata ali ti kartica mora biti u krugu od 3m od auta i onda ce se deaktivirati alarm. Ne moras nista cekat. Ja otkljucam i kako otvorim vrata umjesto da se upali alarm on se deaktivira jer je kartica tu.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#11 Re: Cobra Alarm

Post by Altsa »

xamp wrote:
Altsa wrote:da li neko zna da li se moze smanjiti vremenski period od kada kliknem da mi otkljuca vrata do signala (beep) da mogu otvoriti vrata jer kod mene predugo traje.zakljucava sasvim brzo ali kod otkljucavanja tj. signala da se mogu vrata otvoriti znam cekati i po 10-15 sekundi
Da li je ti je alarm sa dodatnom karticom? Ti odmah mozes otvoriti vrata ali ti kartica mora biti u krugu od 3m od auta i onda ce se deaktivirati alarm. Ne moras nista cekat. Ja otkljucam i kako otvorim vrata umjesto da se upali alarm on se deaktivira jer je kartica tu.
ne znam na koju mislis karticu
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#12 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#13 Re: Cobra Alarm

Post by Altsa »

skontao...hvala :D ja sam auto otvarao sa vece razdaljine od 3 m
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#14 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

Mozes ga svakako otvarat, ali ce se dekativirat ili kad udjes ili kad se priblizis... Uglavnom, nikad nece pistat al slobodno udji i ako ne cujes zvuk deaktivacije :)
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#15 Re: Cobra Alarm

Post by anjaistkrank »

Znam da vadim temu iz mrtvih, ali imam jedno pitanje vezano za cobra alarme. Imam na autu (VW Golf 5) ugradjen Cobra alarm sa blokadom motora (ne znam tacno koji model). Uglavnom, zakljucavanje/otkljucavanje auta mi je prebaceno na kljuc od auta i nemam uopste one jajaste Cobra privjeske. Eh sad mene interesuje, posto sam nedavno nabavio psa, koji nekad zna sam ostati u autu, kako mogu da zakljucam auto (cak i ostavim prozor otvoren mozda 1cm ili 2cm, a da ne aktiviram alarm. Prije na onom jajastom cobra privjesku sam to radio tako sto pritisnem ono veliko dugme za zakljucavanje i u roku 10 sekundi ono malo dugme. Sad posto mi je sve na kljucu od auta, ne znam kako da to da uradim i da li se uopste moze to uraditi. Svaka pomoc je dobro dosla :D
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#16 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

anjaistkrank wrote:Znam da vadim temu iz mrtvih, ali imam jedno pitanje vezano za cobra alarme. Imam na autu (VW Golf 5) ugradjen Cobra alarm sa blokadom motora (ne znam tacno koji model). Uglavnom, zakljucavanje/otkljucavanje auta mi je prebaceno na kljuc od auta i nemam uopste one jajaste Cobra privjeske. Eh sad mene interesuje, posto sam nedavno nabavio psa, koji nekad zna sam ostati u autu, kako mogu da zakljucam auto (cak i ostavim prozor otvoren mozda 1cm ili 2cm, a da ne aktiviram alarm. Prije na onom jajastom cobra privjesku sam to radio tako sto pritisnem ono veliko dugme za zakljucavanje i u roku 10 sekundi ono malo dugme. Sad posto mi je sve na kljucu od auta, ne znam kako da to da uradim i da li se uopste moze to uraditi. Svaka pomoc je dobro dosla :D
Kljuc u bravu i okreni ga :)
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#17 Re: Cobra Alarm

Post by anjaistkrank »

xamp wrote:Kljuc u bravu i okreni ga :)
e ne moze ni to :) kad ubacim kljuc u bravu u okrenem isto se desi kao na dugme. alaram se aktivira. na to nisam prije obracao paznju, ali sad radi cuke, bas bi mi godilo kad bih mogao tako da zakljucam auto.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#18 Re: Cobra Alarm

Post by xamp »

Idi u Komel i pitaj njih mogul ti sta deaktivirat :)
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#19 Re: Cobra Alarm

Post by anjaistkrank »

evo javili su mi iz komela da trebam probati 2 puta da pritisnem dugme za zakljucavanje pa cemo vidjeti ima li napredka :D
cibe
Posts: 16
Joined: 24/12/2013 13:22

#20 Re: Cobra Alarm

Post by cibe »

Ljudi, jel se moze kupiti ona gumena vezica koja drzi kljuc od alarma sa kljucem od auta?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#21 Re: Cobra Alarm

Post by sema911s »

cibe wrote:Ljudi, jel se moze kupiti ona gumena vezica koja drzi kljuc od alarma sa kljucem od auta?

mmozes u komelu je 4km,.,samo rijetko kada ima,.,

062556153 nazovi ovog tipa pa pitaj ensar
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#22 Re: Cobra Alarm

Post by Nermin_BH »

jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#23 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

Da malo oživimo temu...
Nudi mi se ugradnja Cobra alarma za 350 KM...istina to je sa nekim popustom, preko nekog rođaka...al mi nekako jeftino...možda je neka najstarija verzija...koliko uopšte ima verzija Cobre i koje su im cijene sa ugradnjom???..ako ko zna...
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#24 Re: Cobra Alarm

Post by esso_sa »

300-350 KM i jeste nabavna cijena za najnoviju generaciju (onaj sa karticom) Cobra alarma, tako da ti je to OK ponuda :thumbup:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#25 Re: Cobra Alarm

Post by jasko__ »

Jbt pa nedavno mi lik reče da je ova sa karticom oko 500 KM...nije valjda toliko pala cijena???
Post Reply