CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1 CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by zunazu »

Opet smo preporučeni. :srce: Sarajevo :srce:
CNN je objavio reportažu o Sarajevu u kojoj glavni grad BiH preporučuje kao jednu od destinacija koju treba posjetiti jer će nadmašiti sva očekivanja.

Autor Albert Stumm ističe kako se još uvijek u nekim dijelovima grada vide "ožiljci" rata, ali da se u Sarajevu mogu vidjeti svježi znaci živahne budućnosti koji polako zamagljuju one koji podsjećaju na četverogodišnju opsadu.
...
"Sarajevo je grad u kojem kada izađete iz kuće s pet KM u džepu vratite se u šest ujutro sa 10 KM i kutijom cigareta. Njihova velikodušnost nema granica", kazala je Cat Norman, Amerikanka koja se zaljubila u BiH, udala i ostala.
Više...

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by insomnia78 »

Cekaj, zar CNN nije lazljivi cionisticki medij
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#3 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by zunazu »

insomnia78 wrote:Cekaj, zar CNN nije lazljivi cionisticki medij
Ne znam baš da je to tema, ali nema veze.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by holowey »

zunazu wrote:
insomnia78 wrote:Cekaj, zar CNN nije lazljivi cionisticki medij
Ne znam baš da je to tema, ali nema veze.
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by HAVANA »

Nista to mene ne cudi.Primjetio sam tu odusevljenost jos prije par godina.I iskoristio je.Planirao popunjenost od 150 dana godisnje.250 prosla godina a vec sada bukiraju po 6 mjeseci unaprijed.Redom svi odusevljeni,kako ,zasto, nit znam, nit me interesuje.Ima nesto i tacka.Ja znam sto ga ja volim al sto su oni toliko odusevljeni ne kontam bas najbolje,ali jesu.Svi redom.Bar od ovih mojih gostiju.A nema odakle ih nema.Sem arapa. :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#6 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by zunazu »

HAVANA wrote:Nista to mene ne cudi.Primjetio sam tu odusevljenost jos prije par godina.I iskoristio je.Planirao popunjenost od 150 dana godisnje.250 prosla godina a vec sada bukiraju po 6 mjeseci unaprijed.Redom svi odusevljeni,kako ,zasto, nit znam, nit me interesuje.Ima nesto i tacka.Ja znam sto ga ja volim al sto su oni toliko odusevljeni ne kontam bas najbolje,ali jesu.Svi redom.Bar od ovih mojih gostiju.A nema odakle ih nema.Sem arapa. :D
Pa nama je naše slabo šta zanimljivo jer živimo tu stvarnost tokom cijele godine, ali njima smo nešto novo, njima godi što smo drugačiji, a realno Sarajevo jeste posebno, uz sve mane koje treba popravljati, ali Sarajevo je uvijek bilo posebno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by dječak sa šibicama »

Jesu spomenuli da nema vode poslije 22h do ujutro?
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#8 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by developer10 »

dječak sa šibicama wrote:Jesu spomenuli da nema vode poslije 22h do ujutro?
To je dio čarolije. Ne kvari idilu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#9 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by dječak sa šibicama »

Sta znam, turisti ko turisti, vole lunjati po noci, romantika ovo ono. Dodje u pansion u 1 ujutro, suha pipa.

Treba ljude upozoriti, ili neke kanistere nabaviti, napuniti vodom. Moze i to biti dio ponude, sa kanisterima na Pivaru, po vatrenom paljbom.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#10 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by HAVANA »

dječak sa šibicama wrote:Jesu spomenuli da nema vode poslije 22h do ujutro?
Jesu naravno.To se podrazumijeva, ali posto su par dana tu,nije ni to neki prevelik problem.Reko napravice dino. :oops:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by karanana »

dječak sa šibicama wrote:Sta znam, turisti ko turisti, vole lunjati po noci, romantika ovo ono. Dodje u pansion u 1 ujutro, suha pipa.

Treba ljude upozoriti, ili neke kanistere nabaviti, napuniti vodom. Moze i to biti dio ponude, sa kanisterima na Pivaru, po vatrenom paljbom.
Ima neki ratni motel. Vrece pijeska, najlon na prozorima, kanisteri.....tako da se redukcija taman uklopila.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#12 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by zunazu »

dječak sa šibicama wrote:Treba ljude upozoriti, ili neke kanistere nabaviti, napuniti vodom
Prije svega, treba znati da nije cijeli grad obuhvaćen noćnim redukcijama.

Što se tiče upozorenja, gosti ih dobiju u svakom ozbiljnom hotelu koji je "oštećen", a dosta hostela i ugostitelja već ima svoje spremnike za vodu koje koriste u vremenu kad idioti iz ViK-a zavrnu ventile. Nije to danas nikakva mudrost, a nije ni skupo, postaviš spremnik i uvežeš ga u sistem, ko ne zna neće ništa ni skontati.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#13 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by bersK »

zunazu wrote:
dječak sa šibicama wrote:Treba ljude upozoriti, ili neke kanistere nabaviti, napuniti vodom
Prije svega, treba znati da nije cijeli grad obuhvaćen noćnim redukcijama.

Što se tiče upozorenja, gosti ih dobiju u svakom ozbiljnom hotelu koji je "oštećen", a dosta hostela i ugostitelja već ima svoje spremnike za vodu koje koriste u vremenu kad idioti iz ViK-a zavrnu ventile. Nije to danas nikakva mudrost, a nije ni skupo, postaviš spremnik i uvežeš ga u sistem, ko ne zna neće ništa ni skontati.
U Butmiru ima vode, u Koloniji nema. U Pejtonu ima vode, u Hrasnici nema. Koji je kurac to?

Ne znam kakva je situacija sa Budnjinim zdanjima, možda oni sišu vodu s RVI bazena. :lol: :lol: :lol:
Last edited by bersK on 27/07/2017 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Nista to mene ne cudi.Primjetio sam tu odusevljenost jos prije par godina.I iskoristio je.Planirao popunjenost od 150 dana godisnje.250 prosla godina a vec sada bukiraju po 6 mjeseci unaprijed.Redom svi odusevljeni,kako ,zasto, nit znam, nit me interesuje.Ima nesto i tacka.Ja znam sto ga ja volim al sto su oni toliko odusevljeni ne kontam bas najbolje,ali jesu.Svi redom.Bar od ovih mojih gostiju.A nema odakle ih nema.Sem arapa. :D
Sta rentas?
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by Sanjarko »

Pa srednja Bosna ima pontencijala, a Sarajevo ko centar toga najvise. Evo danas razmisljo, sve haman tu na oko 1-2 sata. Od Vlasica do Fojnice od Fojnice do Visegrada od Visegrada do Mostara. Sve haman blizu i ima se sta radit, posjetit itd. Od vrela, banja pa nadalje. Samo u Zenici niko ne razmislja da malo ove turiste privuce da borave u Zenici jer je haman i Zenici sve blizu ko i Sarajevu a sve skoro 50% jeftinije od smjestaja do hrane po restoranima. Da je i Kakanj i Zenicu ubacit u ovu pricu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by dječak sa šibicama »

BiH bi samo na planinskom turizmu mogla uzeti milijarde.

Sta to ima Svicarska, Austrija ili Slovenija a da nemamo i mi. Medjutim, kad poredis alpsko selo, puteve, infrastrukturu, i nase selo... ma sta selo, Sarajevo kaska za njihovom seoskom infrastrukturom.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#17 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by HAVANA »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Nista to mene ne cudi.Primjetio sam tu odusevljenost jos prije par godina.I iskoristio je.Planirao popunjenost od 150 dana godisnje.250 prosla godina a vec sada bukiraju po 6 mjeseci unaprijed.Redom svi odusevljeni,kako ,zasto, nit znam, nit me interesuje.Ima nesto i tacka.Ja znam sto ga ja volim al sto su oni toliko odusevljeni ne kontam bas najbolje,ali jesu.Svi redom.Bar od ovih mojih gostiju.A nema odakle ih nema.Sem arapa. :D
Sta rentas?
2 stana.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#18 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by zunazu »

bersK wrote:U Butmiru ima vode, u Koloniji nema. U Pejtonu ima vode, u Hrasnici nema. Koji je kurac to?
Čak i ne govorim o tim rubnim naseljima nego o centru grada. Ako si u blizini neke važne institucije imaš vodu 24/7.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: CNN o Sarajevu i Sarajlijama: Njihova velikodušnost nema granica

Post by Truba »

cnn: sarajevske trebe su velikodušne kada vide strance nadaju se bježaniji s balkana
Post Reply