CLUB BPK

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#76 Re: CLUB BPK

Post by sharwoodforest »

da da, demir imamovic bi bi jako dobar izbor. medjutim, po logici stvri premijer treba da bude covjek koji je osvojio najvise glasova na izborima, a to je emir frasto.

demir bi bio izvrstan ministar privrede. ne znam ga bas dobro, ali mi se cini da je ok momak. :D

ako ne budu radili, ima da ih mijenjamo.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#77 Re: CLUB BPK

Post by jugoistocnjak »

sharwoodforest wrote:da da, demir imamovic bi bi jako dobar izbor. medjutim, po logici stvri premijer treba da bude covjek koji je osvojio najvise glasova na izborima, a to je emir frasto.

demir bi bio izvrstan ministar privrede. ne znam ga bas dobro, ali mi se cini da je ok momak. :D

ako ne budu radili, ima da ih mijenjamo.
Dobra ti je ova kako nisi bas dobro upucena, a dajes ocjene i za koju poziciju bi bio dobar. :D Dovoljno je samo malo prelistati tvoje postove i proanalizirati stavove o SDP-u i njihovim kadrovima pa da se vidi da nije to bas tako. :roll:
Ipak i ja sam za to da mora doci do odlaska nekoliko faca koje vedre i oblace u BPK u zadnjih 20-tak godina. Dosta je vise i "savjetnika" za privredu koji su prethodno prokockali i svoju djedovinu pogresnim ulaganjima pa dosli da nas onda savjetuju o razvoju.
Samo da znas nije isto raditi u NVO i u sustini trositi novac i stvarati atmosferu za razvoj privrede.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#78 Re: CLUB BPK

Post by sharwoodforest »

cekaj,koliko vidim iz prethodnih postova, govori se o doktoru frastu i demiru imamovicu prije nego sam ih spomenula, ako i ne, ok, tu sam, sjedim i slusam...

a onda....

bila bi bruka da ja, sa vjestinama citanja, slusanja i gledanja, odnosno pracenja medija, ne skontam, i ne budem upucena kao i svaki prosjecan covjek.

ali nisi ni daleko od tvrdnje vezane za privrzenost jednoj politickoj opciji, u mom slucaju sdp-u. :thumbup:
pa kad vec govorimo o pogodnom miljeu za razvoj privrede i kontra stavu o NVO, kao ljudima koji samo trose novac, moras priznati da uz desetljetno iskustvo sadasnjeg ministra privrede u svim oblastima drustvenog zivota i rada, u raznim povoljnim periodima za razvoj privrede,( prije i poslije rata ), nije postignut napredak za njegovog mandata.
ako se napretkom moze nazvati nesto sto nije realizovano, onda mora da govorimo o neuspjehu.

slutim o kojem savjetniku je rijec, ali nisu svi pametni kao savjetnik ministra privrede koji je " vjetar u ledja " za svoj biznis dobio upravo od NVO.

toliko o skepticizmu i nemocima raznoraznih vrsta.

sto se tice vec spomenutih ljudi za obavljanje funkcija u vladi bpk, pa to je upravo prijedlog moje nane koja ima osamdeset godina i vrlo dobro zna kome bi sta bastalo da radi :) tako da se ne mogu pohvaliti da sam neki politicki analiticar, vec samo laik dobra oka i slobodna pera ;)

mi smo glasali i zatalasali, sad nek' se vade :)
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#79 Re: CLUB BPK

Post by jugoistocnjak »

Nadam se da ce nasi buduci ministri i premijer i truditi na svojim poslovima, jer su vjerovatno poslanicki mandati bili njihov prvi izbor :-) u odnosu na izvrsnu vlast, ali eto zahvaljujuci pritiscima ce mozda ipak prihvatiti izvrsne funkcije.
Nadam se (ali i ne vjerujem u to :D ) da ce na vrijeme dolaziti na posao.
Inace slazem se oko gore navedenog posta za trenutnog ministra privrede da taj osim biti drzak ali i "prelivoda" kad treba nema drugih kvaliteta.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#80 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

Imal koga?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#81 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

Ductus Holedocus wrote:Imal koga?
mislis u vladi? nema :D u stvari ima, ovi stari obnasaju funkciju i ministara i skupstinskih zastupnika :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#82 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

Hocel' tu vladu vise formirati?
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#83 Re: CLUB BPK

Post by chelsea26 »

Evo jeste :D

http://gorazdeonline.com/index.php?opti ... Itemid=458

Usput, novost za Club BPK je i portal grada pomenut u linku iznad...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#84 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

da usutim ili o'sujem? :-x
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#85 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

Kad se biraju ministri..i ostale guzonje?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#86 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

sacekaj da se prvo poredaju ovi gore na vrhu...mislim bas na vrhu :D kad se zlatko sulejman bakir i ostali poredaju i kada poredaju svoje ljude onda ce tek ova buranija da dobije sansu. inace mislim da su ovi nasi lokalci napravili raspored samo cekaju zeleno svijetlo...ili crveno, svejedno je :-D :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#87 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

jel to nema pod vodom internet? :D
Moj je vodootporan...Tu sam da vam dam podrske..Izdrzite ljudi:)
Nabavicu vam gumene cizme i camce :lol:
Da nismo poplavili,ne bi nas ni na dnevniku bilo:)
chelsea26
Posts: 38
Joined: 02/06/2010 14:30
Location: Local disk (C:)

#88 Re: CLUB BPK

Post by chelsea26 »

Da Bog da mi nikad na dnevniku ne bili :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#89 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

Pokušaj vraćanja goraždanskog bioskopa
Operacija Kino Goražde

Centar za kulturu, Goražde

Raspored projekcija:

Utorak, 21.12.2010.
18:00 CIRKUS COLUMBIA; Danis Tanović

Srijeda, 22.12.2010.
15:00 VALCER SA BASHIROM; Ari Folman
18:00 JASMINA; Nedžad Begović

Četvrtak, 23.12.2010.
13:00 NEVRIJEME; Hans-Christian Schmid
15:00 TILAVA ROŠ; Nikola Ležaić
18:00 CIRKUS COLUMBIA; Danis Tanović

Petak, 24.12.2010.
15:00 VIRAL VIDEO (filmski uratci mladih autora)
18:00 MILA TRAŽI SENIDU; Robert Tomić Zuber

Cijene ulaznica:
dnevna projekcija 2KM
večernja projekcija (18h) 3 KM
festivalski pass (za sve projekcije) 10 KM
http://www.facebook.com/event.php?eid=166153470092430
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#90 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

BarbaDue wrote:Pokušaj vraćanja goraždanskog bioskopa
Operacija Kino Goražde

Centar za kulturu, Goražde

Raspored projekcija:

Utorak, 21.12.2010.
18:00 CIRKUS COLUMBIA; Danis Tanović

Srijeda, 22.12.2010.
15:00 VALCER SA BASHIROM; Ari Folman
18:00 JASMINA; Nedžad Begović
:thumbup:

Četvrtak, 23.12.2010.
13:00 NEVRIJEME; Hans-Christian Schmid
15:00 TILAVA ROŠ; Nikola Ležaić
18:00 CIRKUS COLUMBIA; Danis Tanović

Petak, 24.12.2010.
15:00 VIRAL VIDEO (filmski uratci mladih autora)
18:00 MILA TRAŽI SENIDU; Robert Tomić Zuber

Cijene ulaznica:
dnevna projekcija 2KM
večernja projekcija (18h) 3 KM
festivalski pass (za sve projekcije) 10 KM
http://www.facebook.com/event.php?eid=166153470092430
:thumbup:
jos drustvo fali :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#91 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

koje, zensko ili musko :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#92 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

BarbaDue wrote:koje, zensko ili musko :D
Ne biram :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#93 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

opa bisexulac/ka :D :-D haj nesto cemo naci :D

Na koji ti film ides?
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#94 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

BarbaDue wrote:opa bisexulac/ka :D :-D haj nesto cemo naci :D

Na koji ti film ides?
Kako ima glupih,jeli tako?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#95 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

Ductus Holedocus wrote:
BarbaDue wrote:opa bisexulac/ka :D :-D haj nesto cemo naci :D

Na koji ti film ides?
Kako ima glupih,jeli tako?
ako ti tako mislis u redu, ali ja nisam tako mislio...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#96 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

Niko se ne hvali :sad: Pa ljudi,stigo Valter
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#97 Re: CLUB BPK

Post by BarbaDue »

...mogo bi nam :dance: mater :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#98 Re: CLUB BPK

Post by Ductus Holedocus »

kad su nas do sad :dance: ,neka malo i on... :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#99 Re: CLUB BPK

Post by burekodsira »

Mi, Srbi i Bošnjaci, bili smo Hrvati

"Mi bivši članovi Narodne stranke Radom za boljitak koji smo lažući vlastitom narodu u mjestu u kojem živimo sudjelovali u razgradnji BiH tako što smo se preko noći pravili Hrvatima, koji su trebali nekoj političkoj oligarhiji da uzme vlast i fotelje, te bacili prašinu u oči kako je to uradila većina bošnjačkog izbornog tijela gdje je nametnula jednom narodu svoju volju, dajemo vam bezrezervnu podršku i borit ćemo se da se konstitutivnost poštuje i uvažava", stoji u pismu pet izabranih dužnosnika iz Goražda, Srba i Bošnjaka, koji su upozorili na činjenicu da se u BiH zlorabe prava Hrvata.

Naime Srbi i Bošnjaci preko noći se proglase Hrvatima i na taj način zauzimaju mjesta koja pripadaju Hrvatima.

Riječ je o Daliborki Milović, zastupnici u Domu naroda i županijskoj zastupnici, Rasimu Mujagiću, županijskom zastupniku, te Zijadu Brigi, Hamedu Bezdrobu i Dževadu Džozi, vijećnicima u Općinskom vijeću Goražda - sve redom novopečenim Hrvatima.

Ovi izabrani dužnosnici u pismu koje su uputili tvrde da, osim u svoje ime, govore i u ime još tisuću svojih članova koji su radi njih glasali za “otrcanu frazu multietničnosti”, dajući također i svoju potporu podršku Peticiji protiv majorizacije Hrvata, a koju vode hrvatske Udruge za jednakost svih konstitutivnih naroda u BiH.


U otvorenom pismu u kojem priznaju kako su varali Hrvate ističu da svjesni činjenice da je nemoguće preko noći napraviti pravog Hrvata i odaslati ga u političke vode da zastupa Hrvate BiH, naglašavaju kako je politička borba Hrvata ispravna. Oni ništa ne traže osim onoga što im pripada, a to je jednakopravnost i poštovanje konstitutivnosti naroda, stoji u pismu.

"U Goraždu je naša bivša stranka od nekakvog Bošnjaka preko noći napravila kloniranog Hrvata, ali nije uzeta ćelija od matičnog Hrvata, već nažalost od Bošnjaka, pa su dobili nešto što nikom ne koristi osim onih nekoliko foteljaša. Pukla je bruka po cijeloj BiH, te su se otvorile oči običnih ljudi koji nisu nikada tražili da se nekome uzima njegovo legitimno pravo da ga u političkom životu predstavljaju klonirane spodobe, već da to čine oni ljudi koji su istinski predstavnici", navodi se u pismu.

Bivši dužnosnici Narodne stranke Goražde u otvorenom su se pismu ogradili i od politike svoje stranke i optužili također i SDP BiH, jer Narodna stranka Radom za boljitak nije jedina koja je preko noći zbog nečijih fotelja "stvarala Hrvate", pa se postavlje pitanje ima li smila da Hrvati uopće izlaze na izbore.

NSRzB: Oni su pod utjecajem

Iz Narodne stranke Radom za boljitak, koja je zajedno s SDP-om te SDA i HSP-om, potpisnik Platforme za uspostavu vlasti, kazali su kako je spomenuto pismo od spomenutih zastupnika i vijećnika „potpisano pod utjecajem nekoga“, ne navodeći koga i s kojim motivima, odnosno tko bi to ih moga prisiliti ili nagovoriti da postupe na ovakav način i ukažu na manipulacije i prijevare koje se vode nadglasavanju Hrvata.

(SD)
http://www.bljesak.info/content/view/68825/155/
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#100 Re: CLUB BPK

Post by jugoistocnjak »

Ovo je smijesno stvarno. Koji li je ovo put da je Daloborka pokajnik!? Pa ona je davno trebala zaglaviti u zatvor zbog falsifikovanja pecata. Eto sada je na pravom putu. :lol: Prica za naivne.
Rasim Mujagic! Dovoljno se sjetiti afere Frutex i njegove uloge u zloupotrebi humanitarnih fondova. E joj mi strasnih ljudi i jakih integriteta i karaktera! :run:
Post Reply