Cloud backup radne dokumentacije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1 Cloud backup radne dokumentacije

Post by arnes_king »

Zanima me koji je, po vasem misljenju, najbolji (ili dobar) besplatni cloud servis za automatski backup odredjenih foldera i svega sto se nalazi u njemu?

Imam mnogo fajlova i dokumenata vezanih za posao za koje svakako imam backup lokalno, ali bih volio za svaki slucaj da imam to sve i na "oblaku". Posto se radi vecinom o dokumentaciji ukupna velicina je 328MB tako da bi mi bilo dovoljno ako ima bar 1GB besplatnog prostora.

Znam da danas ima raznih servisa koje nude Microsoft, Google, Samsung itd itd pa sam zbog toga odlucio da pitam nekoga ko to koristi i zna provjereno koji su pouzdani i rade kako treba.

Hvala svima unaprijed na odgovorima.
Last edited by arnes_king on 18/07/2019 12:01, edited 2 times in total.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#2 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by Gray »

Za tu veličinu najbolji dropbox, sve radi automatski.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by arnes_king »

Gray wrote:Za tu veličinu najbolji dropbox, sve radi automatski.
Evo instalirao ga i podesio, vidim da on radi automatsku sinkronizaciju samo za folder gdje nastimas i to mora biti "Dropbox" folder.

Sad pitanje, ukoliko prebacim svoj radni folder u taj Dropbox folder znaci da ce mi sve to biti odmah i na oblaku. Postoji li mogucnost da se sta zezne ili izgubi? Ne bih volio da tako uradim i onda nesto zabaguje ili greska, ili bilo sta pa da mi pobrise te foldere sa racunara...

Sad za sad sam ubacio kopiju radnog foldera unutar dropboxa, da ne rizikujem sa originalima. Cini mi se odlicno i taman ono sto mi je i trebalo. Po potrebi imam svemu pristup i sa mobitela.

:thumbup:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#4 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by Gray »

arnes_king wrote:
Gray wrote:Za tu veličinu najbolji dropbox, sve radi automatski.
Evo instalirao ga i podesio, vidim da on radi automatsku sinkronizaciju samo za folder gdje nastimas i to mora biti "Dropbox" folder.

Sad pitanje, ukoliko prebacim svoj radni folder u taj Dropbox folder znaci da ce mi sve to biti odmah i na oblaku. Postoji li mogucnost da se sta zezne ili izgubi? Ne bih volio da tako uradim i onda nesto zabaguje ili greska, ili bilo sta pa da mi pobrise te foldere sa racunara...

Sad za sad sam ubacio kopiju radnog foldera unutar dropboxa, da ne rizikujem sa originalima. Cini mi se odlicno i taman ono sto mi je i trebalo. Po potrebi imam svemu pristup i sa mobitela.

:thumbup:

Neće se ništa izguviti, ne brini. Dropbox je najbolji cloud servis po meni. Ako izbrišeš nešto sa kompa ostane backup god njih u recycle binu 30 dana. Mogu se i drugi folderi sinhronizovati samo moraš namjestiti u settingsu.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by arnes_king »

Super, hvala ti :)
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#6 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by cincilator2012 »

Free verzija megasync-a 50GB.
arnes_king wrote:Super, hvala ti :)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#7 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by valjuga »

arnes_king wrote:Zanima me koji je, po vasem misljenju, najbolji (ili dobar) besplatni cloud servis za automatski backup odredjenih foldera i svega sto se nalazi u njemu?

Imam mnogo fajlova i dokumenata vezanih za posao za koje svakako imam backup lokalno, ali bih volio za svaki slucaj da imam to sve i na "oblaku". Posto se radi vecinom o dokumentaciji ukupna velicina je 328MB tako da bi mi bilo dovoljno ako ima bar 1GB besplatnog prostora.

Znam da danas ima raznih servisa koje nude Microsoft, Google, Samsung itd itd pa sam zbog toga odlucio da pitam nekoga ko to koristi i zna provjereno koji su pouzdani i rade kako treba.

Hvala svima unaprijed na odgovorima.
Druže ja ima par godina koristim Megasync https://mega.nz/ i imam samo riječi hvale.
To je servis od onog frajera (Kim Dotcom) što je nekad držao Magaupload odakle smo svi skidali pirateriju :D
Imaš 50GB besplatno i imaš PC,i android varijantu i opleti.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#8 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by Edvin21 »

koristim Dropbox i nikakvih problema
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#9 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by arnes_king »

Hvala svima mogu komotno probati i mega pa cu vidjeti sta mi bolje odgovara :thumbup:
User avatar
eurodancer
Posts: 139
Joined: 29/07/2012 23:42
Location: •Place of nowhere•

#10 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by eurodancer »

valjuga wrote:
arnes_king wrote:Zanima me koji je, po vasem misljenju, najbolji (ili dobar) besplatni cloud servis za automatski backup odredjenih foldera i svega sto se nalazi u njemu?

Imam mnogo fajlova i dokumenata vezanih za posao za koje svakako imam backup lokalno, ali bih volio za svaki slucaj da imam to sve i na "oblaku". Posto se radi vecinom o dokumentaciji ukupna velicina je 328MB tako da bi mi bilo dovoljno ako ima bar 1GB besplatnog prostora.

Znam da danas ima raznih servisa koje nude Microsoft, Google, Samsung itd itd pa sam zbog toga odlucio da pitam nekoga ko to koristi i zna provjereno koji su pouzdani i rade kako treba.

Hvala svima unaprijed na odgovorima.
Druže ja ima par godina koristim Megasync https://mega.nz/ i imam samo riječi hvale.
To je servis od onog frajera (Kim Dotcom) što je nekad držao Magaupload odakle smo svi skidali pirateriju :D
Imaš 50GB besplatno i imaš PC,i android varijantu i opleti.
+1 mega predobar
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by Sanjarko »

:arrow:

Gugl inace koristim ali mi je nedavno krahirao kompjuter pa doslo do brisanja fajla. A znam jos jedan nacin spremanja podataka.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#12 Re: Cloud backup radne dokumentacije

Post by TAFKAP »

Google Drive, Dropbox, ...

Prvo pogledaj TOC istih, provjeri jel ti dozvoljno da te vrste podataka stavljaš u Cloud, pogotovo jer te firme podliježu Američkom Patriots Actu...
Post Reply