Citroen Xsara Picasso

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#51 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by sorcerer »

zvucnik bi ako je fabricki ugradjen trebao biti zasarafljen za vrata ,a ne za tapacirung,ali pregledaj sve prije nego skines da sta ne iscupas :)
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#52 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

ok druze lagano cu ja to pazljiv sam sto se tice cuvanja bilo kakvih stvari uopsteno, pa cu tako i s ovim postupit
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#53 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

I jos nesto, da li je moguce sa sjedista skinuti originalne presvlake? Moje su u pefektnom stanju ali se na mjestu vozaca isprljala, jer je svijetlo plave boje pa bas odudara od ostatka sjedista
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#54 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by sorcerer »

moguce je, ali bolje ti je da odes nekome da ti to ocisti dubinski,patnja je rastavljat ta sjedista na novim autima ,pogotovo ako imaju airbagove i grijace sjedista.....
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#55 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

Od dana kada sma ga kupio pa do danas sam presao 10000km. Tog dana sam promijenio ulja i sve filtere. Da li je sada pravo vrijeme da to ponovo uradim jer kazu da je to tu negdje na granici zamjene.

Takodje neki dan se upalila lampica i dijagnostika je pokazala da je otisao senzor gasa. Sta je to tacno i koliko je nuzno da to mijenjam, ovaj mehanicar kaze da nije toliko hitno.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#56 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

Mislim da je dobro da sada uradiš zamjenu ulja. Ne znam tačno koji je motor i na koliko fabrika propisuje interval zamjene, ali zbog otežanih uslova korišćenja na našim putevima, preporučljivo je skratiti interval.

Što se tiče senzora gaza, ne znam kako ti se auto ponaša. Ali ja bi ga odveo majstoru koji će bolje pogledati i ako je stvarno do njega zamjenio bi ga da me ne bi ostavio negdje na sred puta. A tada troškovi budu obično dosta veći.
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#57 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

Citroen Xsara Picasso 2001god, 2.0HDI, 66kw, 90ks......

Hmmm da li dolazi u obzir polovan senzor, on kosta 80km ne znam koliko je nov.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#58 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by sorcerer »

polovan vec imas na autu.....
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#59 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

Upravo to. A neka iskustva mi govore da ima dosta polovnih dijelova koji nisu puno ili nomalo jeftiniji od novih.
Mnogo njih na otpadu igraju na kartu da će doći čovjek i kupiti ne provjerivši cijenu novog jer misli da je visoka.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#60 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by johntra »

Nego, Citrose, kad smo već kod Citroena...jesi ti viđao kod nas C4 sedan ikada? ja ga evo dva dana zaredom viđam..čudan na prvu, ali mogao bi se čovjek navići na to... :D
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#61 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

Vidio sam samo neki bijeli na PIK-u, uživo nikada. Ne znam, ne liježe mi nikako. Prednji i zadnji kraj ne idu zajedno. Vidi se da mu je primarno tržište Kina.
Naravno ako mislimo na prethodni model C4, ovaj novi C4 sedan je lijep samo ne nosi oznaku C4.
Stari mi je predobar i sa 5 i sa 3 vrata tako da mu je dupe višak.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#62 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by johntra »

ovaj je bijeli, na našim tablama...uživo nije tako loše, ali i dalje izgleda neprirodno...
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#63 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

http://turbotrade.pik.ba/artikal/108861 ... -exkluziv/

Možda je to ovaj, jedini koga sam ja u BiH našao. A i boja se poklapa.
Nikada ga uživo nisam vidio, možda mi i ne bi bio loš. Ima nekih detalja različitih u odnosu na ostale C4. Sjedišta se razlikuju, ovaj ima komande ventilacije za zadnja sjedišta u obliku onog kružnog prekidača.....

Ne znam, možda nije loš, ali sigurno ga pored ostale dvije verzije ne bih kupio. Imam osjećaj da će se teško i prodati sem ako neko baš ne poželi po svaku cijenu da se razlikuje jer je ovaj u BiH endemska vrsta. :D
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#64 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by Optimist »

Na vrh Dzidzikovca cesto bude parkiran sivi C4 sa nekakvim kineskim oznakama, pretpostavljam da je dovezen sa istoka. Obicni C4 je u pitanju.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#65 Re: Odg: Citroen Xsara Picasso

Post by romeomoraprezivjeti »

Optimist wrote:Na vrh Dzidzikovca cesto bude parkiran sivi C4 sa nekakvim kineskim oznakama, pretpostavljam da je dovezen sa istoka. Obicni C4 je u pitanju.
I ja vidjam taj c4,mislim da je azijac u pitanju , a ovi sedan modeli su radjeni za juznu ameriku koliko znam, mislim da se tamo i proizvode.

poslano s moga Sonija Ze:-D
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#66 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by sorcerer »

johntra wrote:ovaj je bijeli, na našim tablama...uživo nije tako loše, ali i dalje izgleda neprirodno...
hoces da ti sredim da se provozas :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#67 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by johntra »

Ma jock...čije je vlasništvo? :D
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#68 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

Pregorila sijalica - prednji desni far. Imam rezervnu. Da li ja to nekako mogu promijenit ili da vozim strucnijim osobama?
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#69 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by arman1 »

celeron wrote:Pregorila sijalica - prednji desni far. Imam rezervnu. Da li ja to nekako mogu promijenit ili da vozim strucnijim osobama?
Nakon 20 min ja sam odustao i otišao majstoru. Njemu trebalo 20 sec.
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#70 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by dabarizmabra »

Citroen ima dosta modela koji se prave za kinesko trziste...

U sustini, nije bas sreca vozati auto namijenjeno drugim trzistima, jer se dosta dijelova zna razlikovati, pa je tesko naci odgovarajuci dio u BiH.

Nije problem dok je auto jos mlad i do 200 hiljada km, ali kad pocnu mehanicki kvarovi, onda moze biti problema.

Drug je imao svojevremeno Fiat Uno, koji je bio iz Brazila, dosta muka mu zadavao, cak je kod tokara morao praviti i improvizirati neke djelove da se uklope u odredjene sklopove.

Inace, ovakvi model znaju biti dosta jeftini, pa se raja zaleti.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#71 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

Ovo što si rekao za Citroen nema veze sa životom.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#72 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by basicm »

Meni c4 sedan, taj bijeli koji svi vidjaju, ljepsi od onog elysse ili kako se vec zove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#73 Re: Odg: Citroen Xsara Picasso

Post by romeomoraprezivjeti »

dabarizmabra wrote:Citroen ima dosta modela koji se prave za kinesko trziste...

U sustini, nije bas sreca vozati auto namijenjeno drugim trzistima, jer se dosta dijelova zna razlikovati, pa je tesko naci odgovarajuci dio u BiH.

Nije problem dok je auto jos mlad i do 200 hiljada km, ali kad pocnu mehanicki kvarovi, onda moze biti problema.

Drug je imao svojevremeno Fiat Uno, koji je bio iz Brazila, dosta muka mu zadavao, cak je kod tokara morao praviti i improvizirati neke djelove da se uklope u odredjene sklopove.

Inace, ovakvi model znaju biti dosta jeftini, pa se raja zaleti.

Ne moze se somun,s dvije kifle balansirati!!!!! Ne moze!!!:-D :-D

poslano s moga sonija ze
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#74 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by celeron »

POzdrav raja. Evo mene s prvim vecim problemom. Neki dan mi je otisla pumpa za gorivo, nisam mogao nikako upalit auto. Odem kupim novu koja je kostala 80km. Medjutim kada su je postavili, pojavio se novi problem.

Dan dva nakon postavljanja, desava mi se da ugasim auto on i dalje radi. Dakle okrenem kljuc jednom on i dalje radi neke 2-3sec.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#75 Re: Citroen Xsara Picasso

Post by citroen xm »

Možda si usuo negdje loše gorivo u kome ima vode i sličnog pa ti se to dešava. Potroši to gorivo pa vidi kako će se ponašati sa nekim drugim.
Post Reply