Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3876 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

nista uzbrdo

samo ravnica
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#3877 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Black swan wrote:nista uzbrdo

samo ravnica
:thumbup: ravnica i austrougarska gradnja :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3878 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Jah, i onda kuknjava kako je plin skup, jer valja zagrijati a visoki plafoni na 3.8 m... :-)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3879 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

pici wrote:
Cherry-Cherry wrote:Na tramvaj se navikneš i ne čuješ ga, ne registruješ. Ne mora ti stan gledati na obalu.
Bjelave bi bile super, da nije brdo.
odes okokole preko visnjika... sunce pece povazdan, nema smoga, mema, studenski blizu meza sudentica... ima basti s vocem pa u pljcku itd itd... sve ambasadorske rezidencije prave vamo...sHo li :?
hmmm po mjernoj stanici Bjelave najveće zagađenje u Sa je upravo na Bjelavama i to cijelu zimu - doduše nekad je znala biti i Viječnica ili Otoka ali je rekorder ova nekada "najčišća" :) - zahvali komšijama na kvalitetnom ćumuru i otpadu kojeg loži
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3880 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ljudi ba laminat i lakiran namještaj lože

i to prijeratne gazde... kuća 500 kvadrata

kakva li je sirotinja u sirotinjskom naselju onda

šta oni lože
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3881 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Pozdrav. Ima li nacin da se proda-kupi stan ako su i prodavac i kupac van zemlje? Kako bi se papiri zavrsili. Jedna osoba koja zivi blizu mene u Americi prodaje stan u SA pa ne znam moze li se kako to zavrsiti.
Hvala
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3882 Re: Cijene stanova All about

Post by akcija007 »

Koliko se krecu cijene stanova u Veneto-u Otoka ?
Da li je u prostoru izmedju Veneto-a I Nove Otoke gdje su sada barake predvidjeno rusenje istih I gradnja novih zgrada ?
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3883 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ne kupujem ja stan da se ogradim odmah :D

ali kupuje poznanica

pa me zanima ima li manjih stanova na čvili da neko prodaje ispod radara :D tojest da još nisu na oglasima
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3884 Re: Cijene stanova All about

Post by radostan dan »

lažeš, ti nemaš poznanica...
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#3885 Re: Cijene stanova All about

Post by kindlas »

Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24864
Joined: 08/09/2005 20:08

#3886 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

kindlas wrote:Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
Ima problema sa žoharima od prije rata zbog idiotskog načina odlaganja smeća za naše podneblje. U ratu je eskaliralo. Ne znam kakva je situacija zadnjih godina. Ako su ih uspjeli se riješiti - trebaju medalju dobiti.
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#3887 Re: Cijene stanova All about

Post by kindlas »

Haris.ba wrote:
kindlas wrote:Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
Ima problema sa žoharima od prije rata zbog idiotskog načina odlaganja smeća za naše podneblje. U ratu je eskaliralo. Ne znam kakva je situacija zadnjih godina. Ako su ih uspjeli se riješiti - trebaju medalju dobiti.
:thumbup:
Hvala na informaciji.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3888 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

Haris.ba wrote:
kindlas wrote:Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
Ima problema sa žoharima od prije rata zbog idiotskog načina odlaganja smeća za naše podneblje. U ratu je eskaliralo. Ne znam kakva je situacija zadnjih godina. Ako su ih uspjeli se riješiti - trebaju medalju dobiti.
Znači zato se u toj zgradi dosta stanova prodavalo prije 2 godine.

A inače zgrada mi djeluje solidno, stubišta isto, raspored prostorija također.
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#3889 Re: Cijene stanova All about

Post by Voltriz »

Ma taj citav dio Malte ima problem sa zoharima. Zivio 3 godine u Fojnickoj nismo mogli ostati od zohara. Ne mozes ih se rijesit jer svi stanovi oko tebe imaju isti problem tako da samo pobjegnu pa se vrate. U jednom trenutku se pojavile i neke vece bubasvabe i tada smo odlucili da idemo sa te lokacije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3890 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

Voltriz wrote:Ma taj citav dio Malte ima problem sa zoharima. Zivio 3 godine u Fojnickoj nismo mogli ostati od zohara. Ne mozes ih se rijesit jer svi stanovi oko tebe imaju isti problem tako da samo pobjegnu pa se vrate. U jednom trenutku se pojavile i neke vece bubasvabe i tada smo odlucili da idemo sa te lokacije.
Ja jedino nisam čuo na mojmilu, vojničkom i dobrinji da ih ima. Mislim da sva ostala naselja u novom sarajevu/novom gradu imaju.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3891 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

kod vile park
male zgradice nikad žohara nisam vidio
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#3892 Re: Cijene stanova All about

Post by Voltriz »

Ja sam trenutno u Gradacackoj i nisam nikada imao slicnih problema. Vjerovatno je situacija drugacija od zgrade do zgrade.
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3893 Re: Cijene stanova All about

Post by black »

agent_zero wrote:
Ja jedino nisam čuo na mojmilu, vojničkom i dobrinji da ih ima. Mislim da sva ostala naselja u novom sarajevu/novom gradu imaju.
nema ni grbavica 1, nisam cuo da se neko zali
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#3894 Re: Cijene stanova All about

Post by crno_sa_zlatnim »

kindlas wrote:Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
Kvalitet geadnje je među najboljim predratnim zgradama. Pravljeno za vojne visoke cinove i građanska lica u tadadnjem drzavnom aparatu. Stanovi projektovani tako da su najbolje moguce pozicionirani u odnosu na suncevo kretanje.
Ja da sam na tvom mjestu ne bih se dvoumila, posebno ako je u pitanju veliki stan sa pika, koji se realno nudi ispod cijene.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3895 Re: Cijene stanova All about

Post by vjesticanametli »

agent_zero wrote:
Voltriz wrote:Ma taj citav dio Malte ima problem sa zoharima. Zivio 3 godine u Fojnickoj nismo mogli ostati od zohara. Ne mozes ih se rijesit jer svi stanovi oko tebe imaju isti problem tako da samo pobjegnu pa se vrate. U jednom trenutku se pojavile i neke vece bubasvabe i tada smo odlucili da idemo sa te lokacije.
Ja jedino nisam čuo na mojmilu, vojničkom i dobrinji da ih ima. Mislim da sva ostala naselja u novom sarajevu/novom gradu imaju.
na dobrinji 1 bar oko mene nema ih...na mojmilu olimpijska nema ih....prije rata su zgrade iznad hipera imale mrave :mrgreen:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3896 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

crno_sa_zlatnim wrote:
kindlas wrote:Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
Kvalitet geadnje je među najboljim predratnim zgradama. Pravljeno za vojne visoke cinove i građanska lica u tadadnjem drzavnom aparatu. Stanovi projektovani tako da su najbolje moguce pozicionirani u odnosu na suncevo kretanje.
Ja da sam na tvom mjestu ne bih se dvoumila, posebno ako je u pitanju veliki stan sa pika, koji se realno nudi ispod cijene.
Koji sa pik-a da pogledam?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3897 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

U palmi nema zohara, loris nema, zgrade preko puta na Grbavici nemaju. Ne znam otkud to sad da u Novom Sa sve zgrade imaju tih problema. Mislim, siguran sam da sibica ima i krokodila al ne vjerujem za ostale.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3898 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Dobro ste napisali ovo za zohare, ja bas gledao stan u toj zgradi :D A i bio je precjenjen, 2k po kvadratu a treba kompletna renovacija.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3899 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

Tuzla111 wrote:U palmi nema zohara, loris nema, zgrade preko puta na Grbavici nemaju. Ne znam otkud to sad da u Novom Sa sve zgrade imaju tih problema. Mislim, siguran sam da sibica ima i krokodila al ne vjerujem za ostale.
Ima onih što lažu da ih nema, onih koji ni ne znaju šta su žohari, pa misle obične neke bube, a ima i onih koji su čitav život živjeli s njima, pa se dokopali stanova i ne smeta im, na domaćem terenu :D :-)

Većina naselja koja su građena prije olimpijade ima žohare. Ono što se gradilo pred olimpijadu, odnosno od '82, '83 pa do rata, većinom nema.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3900 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

agent_zero wrote:
Tuzla111 wrote:U palmi nema zohara, loris nema, zgrade preko puta na Grbavici nemaju. Ne znam otkud to sad da u Novom Sa sve zgrade imaju tih problema. Mislim, siguran sam da sibica ima i krokodila al ne vjerujem za ostale.
Ima onih što lažu da ih nema, onih koji ni ne znaju šta su žohari, pa misle obične neke bube, a ima i onih koji su čitav život živjeli s njima, pa se dokopali stanova i ne smeta im, na domaćem terenu :D :-)

Većina naselja koja su građena prije olimpijade ima žohare. Ono što se gradilo pred olimpijadu, odnosno od '82, '83 pa do rata, većinom nema.
Ove zgrade sto sam nabrojao je iz prve ruke, istina stanovi su svi kompletno renovirani. Al recimo kod mene ni u podrumu nema nikakvih miseva, buba, bubica, trubica i cega sve ne.
Post Reply