Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3801 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

saga wrote:Ja sam prije godinu ipo-dvije trazila u tom relativnom predjelu (Dobrinja i Mojmilo) jednosoban stan do 60k KM (da nije prizemlje, u kakvom god stanju), i nisam nasla. Najjeftinije sto sam nasla na Mojmilu 36kv ja mislim, izvorno stanje, cijenu uspjela spustiti do 63k, ali oce gospon kes namah :-D
Hebiga, mali stanovi su najskuplji po kvadratu, jer je te pare lakse skupiti nego npr. 120 kKM.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#3802 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Tuzla111 wrote:
Cherry-Cherry wrote:A realno lokacija i nije Bog zna šta, ali to je puklo kvadrat 1700 KM. A treba mijenjati sve od ulaznih vrata pa nadalje.
Na koju lokaciju mislis? Palma? Solidna lokacija ko moze naci stan povoljno, samo ih nema. I stan je bio u OK stanju iako sam ja odlucio da sve renoviram jer cu stan zadrzati na duzi period.
A ako si mislio na Saraj Polje, definitivno nije neka lokacija osim ako te nesto veze tu poput posla.
Mislila sam na Saraj Polje. Lokacija bez veze, ali iz nekih razloga je poželjna.
A Palma je ok skroz.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3803 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Da prostis, sta fali Vojnickom? Jeste dalje od grada prema Ilidzi ali kao i Olimpijsko i Alipasino ima svoje prednosti... Eto nek su shupe na Grbavici u zgradama iz '57 pozeljne...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#3804 Re: Cijene stanova All about

Post by Cherry-Cherry »

Fali mu što je daleko od grada. Što se centra tiče, tamo sam odrasla i nisu šupe. :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3805 Re: Cijene stanova All about

Post by vjesticanametli »

Jes vala sve daleko s vojnickog uh koliki je ovaj grad hahhahahhah :skoljka:
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3806 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Cherry-Cherry wrote:Fali mu što je daleko od grada. Što se centra tiče, tamo sam odrasla i nisu šupe. :-D
Slusaj, sto se centra tice, onima sa Vijecnice je i Skenderija kao Visoko daleka... Opet ako znas za neki pristojan stan makar i u derutnom stanju u Centru, za 1700/m2, javi pa da sta pazarimo...
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#3807 Re: Cijene stanova All about

Post by JoeyTribbiani »

Mahanje svima. Ako moze par savjeta na ovoj temi, da ne otvaram novu. U nekoj sam fazi razmisljanja o kupovini stana. Cekam da vidim sta ce mi se desiti na poslu u narednih pola godine, pa da se I ja uvalim u kredit. Za sad nemam drugu varijantu, ali idem pod pretpostavkom da, ako bude zdravlja, primanja u buducnosti mogu samo ici prema gore. Bice nekad valjda i neke konkretne love.

Sta je po vama najvaznije za gledat prilikom odabira stana? Ja trazim nesto izmedju 45 I 65 kvadrata. Idealno bi bilo kad bih ubo sa dvije spavace, ali ako naleti I nesto manje na finoj lokaciji, u solidnom stanju, uzeo bih. Sto je cijena veca, manje je love za renoviranje npr kupatila, kuhinje, stolarije... tako da ne bih ni uzimao nesto u izvornom stanju od tih gornjih 65 kvadrata.

PS: samac sam, mlad, ali ne bih vala ni uzimao nekakve garsonjere I prcvare. Eto, cisto da vidim koji su vasi glavni kriteriji (izmdju ostalog: sprat, orijentacija, rezije itd). Cijena do nekih 110 hiljada. Lokacija: pozeljno od cvile do carsije. Ne bih bjezao ni od Šipa, Novog Grada... Ilidzu, Vogoscu I sl ne bih ni gledao za sad zbog lokacija na kojima su mi roditelji, rodbina, posao, a ni zbog guzvi u saobracaju.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3808 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

drndalo wrote:Da prostis, sta fali Vojnickom? Jeste dalje od grada prema Ilidzi ali kao i Olimpijsko i Alipasino ima svoje prednosti... Eto nek su shupe na Grbavici u zgradama iz '57 pozeljne...
Joj sto ovi sa Vojnickog i Alipasinog brane svoje, a ne krivim vas.
Ja sam odrastao na Alipasinom, ne bi dijete tu odgajao da mi neko placa. Jesi li ti lud?
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#3809 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Tuzla111 wrote: Joj sto ovi sa Vojnickog i Alipasinog brane svoje, a ne krivim vas.
Ja sam odrastao na Alipasinom, ne bi dijete tu odgajao da mi neko placa. Jesi li ti lud?
AP i VP su dva totalno razlicita naselja, po kvalitetu gradnje, ljudima koji su dobili stanove tu, organizaciji naselja... Osim sto su lokacijski blizu, slicnosti prestaju. VP je bolji :D

Inace, smjesno mi je u Sarajevu govoriti o nekim lokacijama kad sa AP-a do Grbavice imas 20 minuta hoda, ili 30 ako rastegnes. Takodjer, bezbjedonosno, Grbavica je poslije rata vrlo slicna AP-u. Lokalni klosari, sitna kokosarenja, obijanja auta... Objektivno, sa strane gledajuci, razlika skoro da ne postoji. Osim naravno kad odrastes / zivis tu pa poznajes sve te klosare i oni "ne diraju" tvoj auto / stan jer te znaju.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3810 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Ne znam sta da vam kazem, kod mene u ulazu u zadnjih 10 godina, jedno 15 stanova promijenilo vlasnike... Neki su gori od starih, neki uljudniji... A.polje... Ja navikao, meni ne smeta... Kakvih sam se stvari po Grbavici i M.dvoru nagledao, rijetko ih vidjam ovdje u "Bronxu"...

Ima pozitivnih stvari, kao i negativnih... Niko od mojih poznanika nije se odrekao auta, cak ni oni sa Vijecnice... *ebu se s parkingom... Za vecinu stvari ni ne moras do grada, ako ti se ne ide... Bivsa kolegica kupila jednosoban stan na Grbavici kod Elpija... U zgradi, policijskom paviljonu useljenom krajem 50-ih ili pocetkom 60-ih, iz kojih je moj ujak iselio '76... Pravo povoljno, 2600 maruna kvadratno... Ali je njoj, odrasloj u Brijescu (nista protiv Brijesca) to pojam grada cijeli zivot, pa kad si je mogla priustiti, kupila... Ja to ne kontam, ali postujem... Mislim platila je kvadrat 300% od moje cijene na A.polju, doduse i 5-6 godina nakon mene, ali nije joj stan 3x bolji od mog, niti joj je lokacija 3x bolja...

Sto se odgajanja djeteta tice, ne zamisljaj da je Palma jako bezbijedna zona... Kretena svuda...
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#3811 Re: Cijene stanova All about

Post by suza81 »

JoeyTribbiani wrote:Mahanje svima. Ako moze par savjeta na ovoj temi, da ne otvaram novu. U nekoj sam fazi razmisljanja o kupovini stana. Cekam da vidim sta ce mi se desiti na poslu u narednih pola godine, pa da se I ja uvalim u kredit. Za sad nemam drugu varijantu, ali idem pod pretpostavkom da, ako bude zdravlja, primanja u buducnosti mogu samo ici prema gore. Bice nekad valjda i neke konkretne love.

Sta je po vama najvaznije za gledat prilikom odabira stana? Ja trazim nesto izmedju 45 I 65 kvadrata. Idealno bi bilo kad bih ubo sa dvije spavace, ali ako naleti I nesto manje na finoj lokaciji, u solidnom stanju, uzeo bih. Sto je cijena veca, manje je love za renoviranje npr kupatila, kuhinje, stolarije... tako da ne bih ni uzimao nesto u izvornom stanju od tih gornjih 65 kvadrata.

PS: samac sam, mlad, ali ne bih vala ni uzimao nekakve garsonjere I prcvare. Eto, cisto da vidim koji su vasi glavni kriteriji (izmdju ostalog: sprat, orijentacija, rezije itd). Cijena do nekih 110 hiljada. Lokacija: pozeljno od cvile do carsije. Ne bih bjezao ni od Šipa, Novog Grada... Ilidzu, Vogoscu I sl ne bih ni gledao za sad zbog lokacija na kojima su mi roditelji, rodbina, posao, a ni zbog guzvi u saobracaju.
Od svih kriterija koje si nabrojao preskocio najbitniji :) na koliko godina kreditne zaduzenosti racunas? Ja bih npr. uzela max iznos kredita na 5 god pa kupila manje kvadrata, pa opet za 5 god koji kvadrat vise... Radije nego kredit od 5+ god. Kad bacis na papir razliku u kamatama cifra nije zanemariva!
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3812 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

sabanss wrote:
Tuzla111 wrote: Joj sto ovi sa Vojnickog i Alipasinog brane svoje, a ne krivim vas.
Ja sam odrastao na Alipasinom, ne bi dijete tu odgajao da mi neko placa. Jesi li ti lud?
AP i VP su dva totalno razlicita naselja, po kvalitetu gradnje, ljudima koji su dobili stanove tu, organizaciji naselja... Osim sto su lokacijski blizu, slicnosti prestaju. VP je bolji :D

Inace, smjesno mi je u Sarajevu govoriti o nekim lokacijama kad sa AP-a do Grbavice imas 20 minuta hoda, ili 30 ako rastegnes. Takodjer, bezbjedonosno, Grbavica je poslije rata vrlo slicna AP-u. Lokalni klosari, sitna kokosarenja, obijanja auta... Objektivno, sa strane gledajuci, razlika skoro da ne postoji. Osim naravno kad odrastes / zivis tu pa poznajes sve te klosare i oni "ne diraju" tvoj auto / stan jer te znaju.
Ja ovdje poredim Hrasno, Pofalice i dio Malte.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#3813 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Tuzla111 wrote: Ja ovdje poredim Hrasno, Pofalice i dio Malte.
Situacija je onda jos gora, narocito dio oko kafica na C. Vili, Barloti i okruzenje... Kvalitet zgrada je tu negdje, bezbjednost takodjer. Jedino sto si malo blize gradu.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3344
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3814 Re: Cijene stanova All about

Post by Dupli_skalp »

Tuzla111 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
Ma nevjerovatno je kako su ljudi zacjenili stare stanove i prodaju ih po 3-4 godine. Meni je kasika u med upala kad sam uspio kupiti stan u Palmi po 1700 po kvadratu.
Inace, izleti po nekad nesto pristojno al moras biti spreman da cekas i da imas cash u rukama.
kad si to uspio i koliko kvadrata?

to je za tu lokaciju džabe.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3815 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Tuzla111 wrote:Sta se desava sa Bosmalom? Cujem da se opet stanovi nisu pokazivali nikome, cak i Nurkic htio da uzme al niko mu nije htio da otvori vrata :S
Jel moguce da je dotle kriminal dosao. Svako je budala ko kupi stan od ovih preprodavaca koji naz guze sa pravdi Boga. ja ge necu kupiti od njih kad bi mi ga kasnije davali po 1500 po kvadratu, neka ga mami svojoj daju.
stanove su uredno pokazivali - po jedan od svake kvadrature - jedina zvrčka je bila što su vodili u stanove koje su oni htjeli...
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#3816 Re: Cijene stanova All about

Post by 2001 »

sabanss wrote:AP i VP su dva totalno razlicita naselja, po kvalitetu gradnje, ljudima koji su dobili stanove tu, organizaciji naselja... Osim sto su lokacijski blizu, slicnosti prestaju. VP je bolji :D

Inace, smjesno mi je u Sarajevu govoriti o nekim lokacijama kad sa AP-a do Grbavice imas 20 minuta hoda, ili 30 ako rastegnes. Takodjer, bezbjedonosno, Grbavica je poslije rata vrlo slicna AP-u. Lokalni klosari, sitna kokosarenja, obijanja auta... Objektivno, sa strane gledajuci, razlika skoro da ne postoji. Osim naravno kad odrastes / zivis tu pa poznajes sve te klosare i oni "ne diraju" tvoj auto / stan jer te znaju.
Vojnicko je po svemu gore od AP....usminkano i sfusereno pred sami rat kad je inflacija bila milion %...jaran uselio u nov stan 1988. morao je popricno uloziti da dovede u red prethodni fuseraj majstora...a i organizacija naselja je bezveze, ona pjesacka zona odzvanja od dreke, vidis komsiju prekoputa sta ruca, parking katastrofa jer im je RAD oteo parking koji moraju placati a nemaju nekog drugog izbora....uostalom u ratu je maksimalno izbuseno tako da ima pola tone gelera po m2 fasade a dovoljno je samo vidjeti slike Vojnickog i Mojmila odmah nakon rata....
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3817 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

eyesburn wrote:
Tuzla111 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Kupila kolegica stan u Saraj polju, 39 kvadrata za 65000 KM. U izvornom stanju, znači raspad sistema, ništa nije uloženo od 1989 godine. I ubjeđuje nas, da ne može jeftinije. A ja baš taj dio grada gledam i tražim. Je li fakat to realna cijena ili je nju neko zapalio?
Ma nevjerovatno je kako su ljudi zacjenili stare stanove i prodaju ih po 3-4 godine. Meni je kasika u med upala kad sam uspio kupiti stan u Palmi po 1700 po kvadratu.
Inace, izleti po nekad nesto pristojno al moras biti spreman da cekas i da imas cash u rukama.
kad si to uspio i koliko kvadrata?

to je za tu lokaciju džabe.
Normala u novinama nasao oglas. 43 kvadrata ako se ne varam, a moze biti da je i 45. Prije 7 godina. Definitivno povoljno jer nisam iza toga nista nasao ni priblizno tome kad se sve uzme u obzir.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3818 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

https://www.olx.ba/artikal/25617426/dvo ... or-centar/

oduvijek sam želio živjeti u ulici đoke mazalića
akademskog slikara :D

prije iz grada kad se vracamo pjehe kući na cvilu
svaki metar je bitan
a oko skenderije već krenemo kukati
a tu je i đoko mazalić :D
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#3819 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

2001 wrote: Vojnicko je po svemu gore od AP....usminkano i sfusereno pred sami rat kad je inflacija bila milion %...jaran uselio u nov stan 1988. morao je popricno uloziti da dovede u red prethodni fuseraj majstora...a i organizacija naselja je bezveze, ona pjesacka zona odzvanja od dreke, vidis komsiju prekoputa sta ruca, parking katastrofa jer im je RAD oteo parking koji moraju placati a nemaju nekog drugog izbora....uostalom u ratu je maksimalno izbuseno tako da ima pola tone gelera po m2 fasade a dovoljno je samo vidjeti slike Vojnickog i Mojmila odmah nakon rata....
Brate, izvini ali ne znas sta pises ili zivis na AP-u pa moras lokalpatriotski braniti svoje :D

Radijatori / konvektori koji ne griju, nepostojeca toplotna izolacija, citavi blokovi zgrada puni zohara, krovovi koji su drzali bez prokisnjavanja samo prvih par godina. To je AP vecim dijelom. Ne znam gdje vidis komsiju kako jede, vjerovatno si zamijenio sa Tibrom. VP ima svojih problema ali osnova sigurno je vise puta bolja od AP-a.

Sto se rata tice, tacno je da su zgrade okrenute prema Nedzaricima najebale, ali isto se moze reci i za Tetovsku ili Spanskih boraca.
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#3820 Re: Cijene stanova All about

Post by 2001 »

@sabanss

Par godina proveo u podstanarima i na VP i na AP pa to govorim iz iskustva a AP je ogromno u odnosu na VP, tako da se i na AP zgrade razlikuju kao nebo i zemlja...po svemu...pa zavisi gdje si se tacno skrasio...uglavnom prednost bi svakako dao urbanije uredjenom AP u odnosu na natrpano VP...iako sam daleko od oba spomenuta naselja...
Teheranski trg, S.M.Dende...vidis komsije preko puta...zracne linije jedno 20m....a koliko god to nestvarno zvucalo, zvucna izolacija na VP je katastrofa....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3821 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

sabanss wrote:Brate, izvini ali ne znas sta pises ili zivis na AP-u pa moras lokalpatriotski braniti svoje :D

Radijatori / konvektori koji ne griju, nepostojeca toplotna izolacija, citavi blokovi zgrada puni zohara, krovovi koji su drzali bez prokisnjavanja samo prvih par godina. To je AP vecim dijelom. Ne znam gdje vidis komsiju kako jede, vjerovatno si zamijenio sa Tibrom. VP ima svojih problema ali osnova sigurno je vise puta bolja od AP-a.

Sto se rata tice, tacno je da su zgrade okrenute prema Nedzaricima najebale, ali isto se moze reci i za Tetovsku ili Spanskih boraca.
zavisi ko je živio u stanu. na AP ima odličnih stanova koja su useljivi i u izvornom stanu, pogotovo ako su vlasnici bili i jedini, lokacijski su i na boljoj poziciji od VP, generalno više sadržaja ima. ljude je od APa više nego bilo šta drugo odbijao lokalni klošarluk , a koji fakat jest dio alipašinskog folklora, ali nije izuzetak.

ali to je opet, subjektivno. meni je lično gora Čengić Vila, odnosno ulica Gradačačka...
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3822 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

https://www.olx.ba/artikal/25353372/nov ... 45-000-km/

evo ga za mene

da imam keša odmah bih ovo kupio
jebo provinciju

:mrgreen:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3823 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Black swan wrote:https://www.olx.ba/artikal/25353372/nov ... 45-000-km/

evo ga za mene

da imam keša odmah bih ovo kupio
jebo provinciju

:mrgreen:
pa i nije los, kompletno adaptiran za 2k po kvadratu u centru. Jes da nema lifta.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72785
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3824 Re: Cijene stanova All about

Post by Velkoski »

Black swan wrote:https://www.olx.ba/artikal/25353372/nov ... 45-000-km/

evo ga za mene

da imam keša odmah bih ovo kupio
jebo provinciju

:mrgreen:
ovo je beton cijena :shock:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66040
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3825 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Ha ha ovo je nevjerovatno. Bas neki dan prolazim ovuda i kontam ja dobre lokacije za stan. :izet:
Post Reply