Cijene i kvalitet autoplina

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#76 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by muha_sa »

iTo wrote:Oa ne mo's i na mostu i na cupriji hajrovat ;)
ako sam do skoro sa ovom kolicinom prelazio 450 i malo više kilometara otkud sam 300 i kusur a sve u redu :-)


plin nam nije ni za kurac a to sam se uvjerio kad sam u HR nasuo---jebo šatl kako je auto letilo :lol:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#77 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by _mufljuz_ »

muha_sa wrote:
iTo wrote:Oa ne mo's i na mostu i na cupriji hajrovat ;)
ako sam do skoro sa ovom kolicinom prelazio 450 i malo više kilometara otkud sam 300 i kusur a sve u redu :-)


plin nam nije ni za kurac a to sam se uvjerio kad sam u HR nasuo---jebo šatl kako je auto letilo :lol:
da nemas puljku F15 na instrument tabli :lol:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#78 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by iTo »

muha_sa wrote:
iTo wrote:Oa ne mo's i na mostu i na cupriji hajrovat ;)
ako sam do skoro sa ovom kolicinom prelazio 450 i malo više kilometara otkud sam 300 i kusur a sve u redu :-)


plin nam nije ni za kurac a to sam se uvjerio kad sam u HR nasuo---jebo šatl kako je auto letilo :lol:

ovdje nista ne valja, ni bezin ni nafta ni plin, sa plinom nemam iskustva al vidim po temi :)

ja kad naspem bezin u Austriji imam osjecaj ko da sam do tad vozio sa podignutom rucnom :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#79 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by muha_sa »

_mufljuz_ wrote:
muha_sa wrote:
iTo wrote:Oa ne mo's i na mostu i na cupriji hajrovat ;)
ako sam do skoro sa ovom kolicinom prelazio 450 i malo više kilometara otkud sam 300 i kusur a sve u redu :-)


plin nam nije ni za kurac a to sam se uvjerio kad sam u HR nasuo---jebo šatl kako je auto letilo :lol:
da nemas puljku F15 na instrument tabli :lol:
:lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#80 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by O'zone »

Ma na vuci se osjeti od pumpe do pumpe ali ovu deru na sipanju brat bratu 5 litara
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#81 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by muha_sa »

O'zone wrote:Ma na vuci se osjeti od pumpe do pumpe ali ovu deru na sipanju brat bratu 5 litara
moguce :-) nisam o tome razmišljo--kontam da naspe koliko brojcanik pokaže :-)
ostario a naivan :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#82 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by O'zone »

Maksuz cu opet da odem cim predjem 100 km da dospem.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#83 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by muha_sa »

O'zone wrote:Maksuz cu opet da odem cim predjem 100 km da dospem.
ja naspem 50 litara i nuliram sat---kad potrošim opet naspem pun.

nije mi mjerilo to dosipanje jer pocne pumpa drndat na 30 i kusur litara :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#84 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by O'zone »

muha_sa wrote:
O'zone wrote:Maksuz cu opet da odem cim predjem 100 km da dospem.
ja naspem 50 litara i nuliram sat---kad potrošim opet naspem pun.

nije mi mjerilo to dosipanje jer pocne pumpa drndat na 30 i kusur litara :-)
Posto vozim po gradu i koristim vozilo za dostave robe u firmi onda sipam svakih 100-150 kilometara i nikad do sad nije ostupalo kao danas. Uvijek na 100 kilometara se sipa izmedju 11 i 13 a na 150 oko 18-19 tako da evo nakon 3 godine na plinu znam kad me vara a kad ne.
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#85 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by sLLayer »

NediM17 wrote:
zmajadaH wrote:
NediM17 wrote:
Ma ne zalim se, zadnji tank na Petrolu po 0,76KM. Ali kontam kako bi tek bilo da jedno 7 trosi. :mrgreen:

Inace, auto je dosta neearedinamican i motore je starije konstrukcije tako da je ovo skroz korektna potrosnja.

Sandero Stepway 1.6 8v.

Gdje ? :D

Edit : Garant Bihamk kartica :lol:
0.81-5kf na karticu. :D
Gdje se nalazi tacni taj petrol u brijescu i imalo li negdje blize sarajevu?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#86 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Sodom1 »

muha_sa wrote:
O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
evo ja :-) u zadnje vrijeme se satrah mjenjajuci pumpe jer u odnosu na ranije sa istom kolicinom predjem 100-tinjak kilometara manje :-)
išo u Darkom da mi provjere da negdje ne pušta--covjek s onom zujalicom sve pregledo i sve u redu, prikopca ga na laptop i tamo sve ok :-)

veze nemam šta da radim :-) ispade da mi troši 17 litara.
Sta se bunis u mene 25 litara
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#87 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Citros Buenos »

O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
Mislim da nisi na pravom tragu. Naime, postoji osetna razlika u pritiscima pumpi za pretakanje plina na različitim benzinskim pumpama. Na tom istom Petrolu je jača pumpa i ako hočeš da stekneš pravi utisak toči više puta i veče količine na istom mjestu. Plin je vrlo pogan što se tiče mjerenja i mora se raditi više uzoraka kako bi rezultat bio iole statistički pouzdan i tačan.
Ako si prije točio sa manjim pritiskom nije nikakvo čudo da ti na pumpi sa jačim pritiskom stane i 10 litara više, pa otuda potpuno pogrešna računica i proračun.
Ja sam sinoč kasno točio na tom istom Petrolu i danas sam opalio oko 600 km, auto stvarno dobro ide prije svega, a nisam uočio nikakvu povečanu potrošnju. Sve OK, što se mene tiče.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#88 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by O'zone »

Citros Buenos wrote:
O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
Mislim da nisi na pravom tragu. Naime, postoji osetna razlika u pritiscima pumpi za pretakanje plina na različitim benzinskim pumpama. Na tom istom Petrolu je jača pumpa i ako hočeš da stekneš pravi utisak toči više puta i veče količine na istom mjestu. Plin je vrlo pogan što se tiče mjerenja i mora se raditi više uzoraka kako bi rezultat bio iole statistički pouzdan i tačan.
Ako si prije točio sa manjim pritiskom nije nikakvo čudo da ti na pumpi sa jačim pritiskom stane i 10 litara više, pa otuda potpuno pogrešna računica i proračun.
Ja sam sinoč kasno točio na tom istom Petrolu i danas sam opalio oko 600 km, auto stvarno dobro ide prije svega, a nisam uočio nikakvu povečanu potrošnju. Sve OK, što se mene tiče.
Da se razumijemo nemam ja nikakav prigovor na kavalitet plina auto ide super nego jednostavno na kilometraži gdje se standardno stane 11do 13 litara danas je na Petrolu stalo 18,4 litra.

Ja sam već rekao da ću opet sipati kod njih čisto da vidim jel do pritiska na pretakanju, neispravne pumpne stanice ili neispravnog sistema u mom autu.

Kažem već u ove tri godine koliko vozim sipao sam na bezbroj pumpi po čitavoj BiH i ovo danas je najveće ostupanje koje se ikada desilo.
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#89 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by NediM17 »

O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
Ima sam slicnu situaciju kada sam prvi put sipao na Petrolu poslije Hife kada mi stalo 18 litara plina na predjenih 120km. Medjutim sljedece ponovno punjenje na Petrolu je bilo poslije predjenih 270km, stalo je 25 litara, sto je u nekom prosjeku koji sam imao, a i sam pumpadzija na Petrolu mi je prilikom tog prvog sipanja rekao da su pritisci na njihovim pumpama puno jaci i da je to razlog sto je stalo vise plina. Cak sam imao dojam na ovom drugom sipanju da je multiventil zaklepetao i da je malo plina pobjeglo iz boce. Inace moj utisak je da im je plin kvalitetan, a Boga mi i dobra im je cifra.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#90 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Citros Buenos »

NediM17 wrote:
O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
Ima sam slicnu situaciju kada sam prvi put sipao na Petrolu poslije Hife kada mi stalo 18 litara plina na predjenih 120km. Medjutim sljedece ponovno punjenje na Petrolu je bilo poslije predjenih 270km, stalo je 25 litara, sto je u nekom prosjeku koji sam imao, a i sam pumpadzija na Petrolu mi je prilikom tog prvog sipanja rekao da su pritisci na njihovim pumpama puno jaci i da je to razlog sto je stalo vise plina. Cak sam imao dojam na ovom drugom sipanju da je multiventil zaklepetao i da je malo plina pobjeglo iz boce. Inace moj utisak je da im je plin kvalitetan, a Boga mi i dobra im je cifra.
Dijelimo isto iskustvo, ja sam sa Petrolom najzadovoljiji sto se tice Sa i okoline. Vidi se i po brzini pretakanja da im je pumpa osjetno jaca. Nisam u Vojkovicima nikada punio pa nemogu nista reci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#91 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by muha_sa »

nisam nikadkod njih sipo--nije mi na ruku :-) sljedece sipanje ce bit kod njih, maksuz idem :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#92 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by iceman ze »

Ako hocete da ja provjerim Petrol samo recite, kod mene je gradska potrosnja 19-20 litara/ otvorena 15-16 lit, ista kolicina, slicni uslovi voznje i vrlo sam cest posjetilac na pumpama (motor 4000cm3, 140 kw).... :-)

Zadnje sipanje Proming - Gladno polje (SA-Mostar-SA), presao oko 280 km, sa punjenjem od 43 litra (cijena 0,86/lit).

Vidio sam pumpu Plin prometa u Pazaricu, da li imaju negdje blize gradu punionicu ili pumpu?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#93 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by O'zone »

iceman ze wrote:Ako hocete da ja provjerim Petrol samo recite, kod mene je gradska potrosnja 19-20 litara/ otvorena 15-16 lit, ista kolicina, slicni uslovi voznje i vrlo sam cest posjetilac na pumpama (motor 4000cm3, 140 kw).... :-)

Zadnje sipanje Proming - Gladno polje (SA-Mostar-SA), presao oko 280 km, sa punjenjem od 43 litra (cijena 0,86/lit).

Vidio sam pumpu Plin prometa u Pazaricu, da li imaju negdje blize gradu punionicu ili pumpu?
Provjeri a i ustedit ćeš 0,05 kpf po litru :mrgreen:
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#94 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by klavirdžija »

Je li ovo za 5 feninga popusta u Petrolu sa BiHAMK karticom neka privremena akcija ili im je to zastalno??

Kontam isplatila bi mi se kartica samo od goriva...
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#95 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by zmajadaH »

klavirdžija wrote:Je li ovo za 5 feninga popusta u Petrolu sa BiHAMK karticom neka privremena akcija ili im je to zastalno??

Kontam isplatila bi mi se kartica samo od goriva...
Mislim da ima vec dvije godine da su sva goriva na petrolu za 5 pf jeftinija od date cijene sa bihamk karticom.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#96 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Citros Buenos »

muha_sa wrote:nisam nikadkod njih sipo--nije mi na ruku :-) sljedece sipanje ce bit kod njih, maksuz idem :)
Rado bi sa tobom podijelili iskustva. Sipaj pa nam javi !
I hvala unaprijed.
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#97 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by klavirdžija »

Dok benzin i nafta poskupljuju, plin sutra na Petrolu u Briješću pojeftinjuje za još 5 feninga (0,76 KM maloprodajna)... Još malo pa će benzin biti tri puta skuplji.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#98 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Aurea Mediocritas »

Citros Buenos wrote:
Aurea Mediocritas wrote:Petrol, Zenica, Crkvice, 0,81 KM/L. Uz BiHAMK-ovu karticu: 0,76KM/L. Zna li ko kakav je kvalitet plina koji se toči na Petrolovim pumpama?
Ja ga trošim u radnom autu, u 80% slučajeva ga sipam na Petrolu, također koristim BIHAMK karticu pa je vožnja postala relativno badava. Ne znam kako bih u apsolutnoj mjeri ocijenio kvalitetu plina u autu, ali problema nikada nisam imao. Ni jedan ekces. Vuča je normalna, potrošnja u granicama normale. To bi trebalo značiti da je OK.
Također, i pretakanje ide vrlo brzo, što nije slučaj na svim pumpama. Negdje su plinske pumpe baždarene na manji pritisak pa je pretakanje nočna mora (EP npr) a i ne napuni bocu kako treba.
Evo da podijelim svoje iskustvo sa ''Petrolovim'' plinom:

Dakle, nešto definitivno ne štima jer kad natočim kod njih puna boca bude cca 38 litara i pređem cca 510km. Međutim, kad naspem na Istrabenz u bocu stane isto toliko, ali mogu preći cca 550km. Što se tiče vuče i rada motora ne primjećujem nikakvu razliku. Mislim da im pumpe ''lažu'' odnosno da su nekako podešene da pokazuju više nego što se stvarno natoči. Kod ostalih ne sipam jer u ovom trenutku sve preko 0,90KM/L je čisti bezobrazluk jer nabavna veleprodajna cijena plina je ispod 0,5KM/L. Marža 100% je stvarno totalni bezobrazluk.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#99 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Aurea Mediocritas »

Citros Buenos wrote:
Aurea Mediocritas wrote:Petrol, Zenica, Crkvice, 0,81 KM/L. Uz BiHAMK-ovu karticu: 0,76KM/L. Zna li ko kakav je kvalitet plina koji se toči na Petrolovim pumpama?
Ja ga trošim u radnom autu, u 80% slučajeva ga sipam na Petrolu, također koristim BIHAMK karticu pa je vožnja postala relativno badava. Ne znam kako bih u apsolutnoj mjeri ocijenio kvalitetu plina u autu, ali problema nikada nisam imao. Ni jedan ekces. Vuča je normalna, potrošnja u granicama normale. To bi trebalo značiti da je OK.
Također, i pretakanje ide vrlo brzo, što nije slučaj na svim pumpama. Negdje su plinske pumpe baždarene na manji pritisak pa je pretakanje nočna mora (EP npr) a i ne napuni bocu kako treba.
Evo da podijelim svoje iskustvo sa ''Petrolovim'' plinom:

Dakle, nešto definitivno ne štima jer kad natočim kod njih puna boca bude cca 38 litara i pređem cca 510km. Međutim, kad naspem na Istrabenz u bocu stane isto toliko, ali mogu preći cca 550km. Što se tiče vuče i rada motora ne primjećujem nikakvu razliku. Mislim da im pumpe ''lažu'' odnosno da su nekako podešene da pokazuju više nego što se stvarno natoči. Kod ostalih ne sipam jer u ovom trenutku sve preko 0,90KM/L je čisti bezobrazluk jer nabavna veleprodajna cijena plina je ispod 0,5KM/L. Marža 100% je stvarno totalni bezobrazluk.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#100 Re: Cijene i kvalitet autoplina

Post by Aurea Mediocritas »

O'zone wrote:Sad bio na Petrolu u Safeta Zajke, plin 0,81 kpf. Nasuse mi ljudi 18,4 litra sto ne bi bio problem da od zadnjeg sipanja nisam prešao 115 kilometara.

Prije samog sipanja provjeravao kazaljku na boci bila na pola. Boca 26 litara. Nemam pojma kako je kod njih stalo 18,4 litra?!

Maximum sto je ikad moje auto potrošilo na 100 km je Promingovog 14 litara ali sam ga i ubijao. Prosjek je 11-12 l/100 km

Jeli još neko sipao kod njih? Možda primijetio isto ili slično odstupanje?
Definitivno nešto nije ok sa plinskim pumpama na Petrolu. Nije to 18,4L, to je znatno manje, ali pumpa pokazuje više.
Više neću sipati plin na Petrolu.
Post Reply