Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6326 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

hali gali halid wrote:Fail :zid:
Hajd fail. AKo te nasekiralo, idi iznova i nemoj se prevariti opet.
Govna su to ba.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6327 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Nisam zapalio 14 dana, i onda dođe nova godina, fuj. Idem danas ispočetka :brusli:

P.S.
Čuo sam da žvakanje korijena biljke iđirot pomaže u prestanku pušenja...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6328 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

hali gali halid wrote:Nisam zapalio 14 dana, i onda dođe nova godina, fuj. Idem danas ispočetka :brusli:

P.S.
Čuo sam da žvakanje korijena biljke iđirot pomaže u prestanku pušenja...
Samo je u tvojoj glavi ključ. Ako nećeš da pušiš, ne treba ti ništa više.
Budi jači od nagona, od ovisnika. Ti kontrolišeš svoje postupke, ne daj nekontrolisanim porivima da to rade.
Kad vidiš lijepu seksi ženu, da li je povališ čim je sustigneš, ili će tvoje postupke kontrolisati razum?
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6329 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Sta je rec'?
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6330 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

upalila mu se lampica da prestane dimanati :D
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#6331 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by pepeljara »

12 novembra punih 5 godina bilo bez cigarilos
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6332 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

heal wrote:
shmizlica wrote:upalila mu se lampica da prestane dimanati :D
:D a vec prestajao 2put
Treca sreca :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6333 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

pepeljara wrote:12 novembra punih 5 godina bilo bez cigarilos
Ih tebe se sjećam. Provirivao pomalo na temu i onda pokušao i uspio.
:thumbup:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#6334 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Tercius »

Poz svima, pomno pratim vasu temu na zadnjoj stranici imao bih pitanje za vas sve ukljucene.Postoji li bilo kakav konkretan prijedlog za prestanak pusenja a da nije ono tipa sretno, zvaci zvake,cuclaj bobe, pij kamilicu i setaj.Pitam za druga.Hvala.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6335 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Velkoski »

baci kutiju i nemoj više nikad zapalit', vrlo jednostavno. ja sam pušio osam godina, minimalno kutija dnevno i jedan dan prest'o (čitaj prije godinu i po) :D
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#6336 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by He1972 »

Stao 01.12.2017. samo rekoh ne više i evo mjesec i po ni dima sem što dokučim u prostoriji kad neko drugi puši.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6337 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Tercius wrote:Poz svima, pomno pratim vasu temu na zadnjoj stranici imao bih pitanje za vas sve ukljucene.Postoji li bilo kakav konkretan prijedlog za prestanak pusenja a da nije ono tipa sretno, zvaci zvake,cuclaj bobe, pij kamilicu i setaj.Pitam za druga.Hvala.
Da ima takvo rješenje ja bih po milion preko noći zarađivao.
Stvar je u čvrstoj odluci. Čovjek mora raskrstiti sa tim demonom. Shvatiti da je običan ovisnik o nizu otrova (ne samo nikotina) i prestati pušiti.
Nikakve žvake sprejevi govna... samo produžavaš agoniju. 3-7 dana apstinencije voljom i ne treba ti ništa više, ako si odlučio da nećeš iše pušiti.
Drugi problem je navika. Da razlikujemo pojmove ovisnost od navike. Navika je dnevna rutina. Ustaneš, kafa, cigara, čekaš, cigara, pauza, cigara, piva, cigara, klopa, cigara...
Tu dnevnu rutinu, tu naviku treba zamijeniti nečim. I to se postigne košpama, kokicama, pa na kraju krajeva i slatkišima (ali će se i kile nabaciti).
Sve je bolje od cigare. Za nekoliko mjeseci se i ta rutina promijeni i to je taj novi život. Već nakon 15-20 dana se osjete benefiti nepušenja i kroz zdravlje, san, ukuse, mirise, kondiciju.
Kao što vidiš sve leži u volji i ODLUCI da se boriš protiv alter ega, ovisnika koji koristi podle smicalice, prevare i zablude da dođe do svoje doze.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6338 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

a jes mene ta navika zaebavala na poslu :mrgreen: kod kuće, kad izađem glat ne pušim, al na poslu :-) ono odradiš nešto pa hajd jednu...i onda jedna po jedna :mrgreen:

ne znam u bobu, al ima sigurno dvije do tri godine da ne dimanim :zoka:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#6339 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Tercius »

drugi profil wrote:
Tercius wrote:Poz svima, pomno pratim vasu temu na zadnjoj stranici imao bih pitanje za vas sve ukljucene.Postoji li bilo kakav konkretan prijedlog za prestanak pusenja a da nije ono tipa sretno, zvaci zvake,cuclaj bobe, pij kamilicu i setaj.Pitam za druga.Hvala.
Da ima takvo rješenje ja bih po milion preko noći zarađivao.
Stvar je u čvrstoj odluci. Čovjek mora raskrstiti sa tim demonom. Shvatiti da je običan ovisnik o nizu otrova (ne samo nikotina) i prestati pušiti.
Nikakve žvake sprejevi govna... samo produžavaš agoniju. 3-7 dana apstinencije voljom i ne treba ti ništa više, ako si odlučio da nećeš iše pušiti.
Drugi problem je navika. Da razlikujemo pojmove ovisnost od navike. Navika je dnevna rutina. Ustaneš, kafa, cigara, čekaš, cigara, pauza, cigara, piva, cigara, klopa, cigara...
Tu dnevnu rutinu, tu naviku treba zamijeniti nečim. I to se postigne košpama, kokicama, pa na kraju krajeva i slatkišima (ali će se i kile nabaciti).
Sve je bolje od cigare. Za nekoliko mjeseci se i ta rutina promijeni i to je taj novi život. Već nakon 15-20 dana se osjete benefiti nepušenja i kroz zdravlje, san, ukuse, mirise, kondiciju.
Kao što vidiš sve leži u volji i ODLUCI da se boriš protiv alter ega, ovisnika koji koristi podle smicalice, prevare i zablude da dođe do svoje doze.
Ma bravo stari, hvala ti, ja sam recimo skontao da unosim vise nikotina nego sto mi tijelo zahtjeva, a sve radi te navike sto kazes, pored robovanja navikama skontao sam takodje da mi je ta psihicka ovisnot na kriticnom nivou,pa sav polomljen i na aparatima lezim u bolnici svi u sobi se krive da im se dadne nesto protiv bolova samo ja sestru muntam da zapalim, reko otvoricu prozor jbt.Pokusao sam i sa elektronskim i mogu ti reci da su mi pomogle mnogo pusio sam nikotinsku cigaru dvije dnevno i to sve dok nisam onu tecnost poceo sisati iz one epruvete pa prestao.Sa motanjem nije bas sjajna prica kuca mi bude ko da narkomani zive u njoj i jos nisam skontao modus na koncertu s pivom u ruci kako izvesti to drzanje kesica papirica i filtera.Kad nesto skontam ma bolje se roknut.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6340 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ma ti si čvrst momak. Čudi me da dozvoljavaš da te ovisnik porazi. Vjerujem da ti je disciplina ugrađena kroz profesiju.
Pa šta onda glumiš? Razbij ovisnika, sastavi ga sa zemljom.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6341 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by dobar osjecaj »

Nema nista od
Velkoski wrote:baci kutiju i nemoj više nikad zapalit', vrlo jednostavno. ja sam pušio osam godina, minimalno kutija dnevno i jedan dan prest'o (čitaj prije godinu i po) :D
Svi koji su se uspjesno otarasili ove odvratne navike su prestali tako naglo. Rez. Nema nista od zavaravanja i prelaznih rjesenja.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#6342 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Tercius »

drugi profil wrote:Ma ti si čvrst momak. Čudi me da dozvoljavaš da te ovisnik porazi. Vjerujem da ti je disciplina ugrađena kroz profesiju.
Pa šta onda glumiš? Razbij ovisnika, sastavi ga sa zemljom.
Hvala druze na podrsci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6343 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Tercius wrote:
drugi profil wrote:Ma ti si čvrst momak. Čudi me da dozvoljavaš da te ovisnik porazi. Vjerujem da ti je disciplina ugrađena kroz profesiju.
Pa šta onda glumiš? Razbij ovisnika, sastavi ga sa zemljom.
Hvala druze na podrsci.
Nema na čemu. Biće mi drago ako sam pomogao.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#6344 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by pemanapemani »

Tercius wrote:


Ma bravo stari, hvala ti, ja sam recimo skontao da unosim vise nikotina nego sto mi tijelo zahtjeva, a sve radi te navike sto kazes, pored robovanja navikama skontao sam takodje da mi je ta psihicka ovisnot na kriticnom nivou,pa sav polomljen i na aparatima lezim u bolnici svi u sobi se krive da im se dadne nesto protiv bolova samo ja sestru muntam da zapalim, reko otvoricu prozor jbt.Pokusao sam i sa elektronskim i mogu ti reci da su mi pomogle mnogo pusio sam nikotinsku cigaru dvije dnevno i to sve dok nisam onu tecnost poceo sisati iz one epruvete pa prestao.Sa motanjem nije bas sjajna prica kuca mi bude ko da narkomani zive u njoj i jos nisam skontao modus na koncertu s pivom u ruci kako izvesti to drzanje kesica papirica i filtera.Kad nesto skontam ma bolje se roknut.
Uhvatiš rub kese sa duhanom prstenjakom i malim prstom. Na kesici duhana zaljepljeni papirići (papirići smoking imaju samoljepljivi hepek). Filter staviš između zuba i za pet sekundi smotana cigara.
Pivu možeš držati sa rukom u kojoj ti nije kesa. :D

Mislim, ja mogu jer su mi šake ko lopate, ali uz malo prakse može se naučiti.

Nadam se da ti ovo neće trebati, jer ćeš bataliti cigare.
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#6345 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by pepeljara »

drugi profil wrote:
pepeljara wrote:12 novembra punih 5 godina bilo bez cigarilos
Ih tebe se sjećam. Provirivao pomalo na temu i onda pokušao i uspio.
:thumbup:

:bih:
Jes samo lagano sve u glavi bez pomagala. Dan za danom :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6346 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Tercius wrote:Poz svima, pomno pratim vasu temu na zadnjoj stranici imao bih pitanje za vas sve ukljucene.Postoji li bilo kakav konkretan prijedlog za prestanak pusenja a da nije ono tipa sretno, zvaci zvake,cuclaj bobe, pij kamilicu i setaj.Pitam za druga.Hvala.
Evo kako bi po meni najlakse nekog okanio cigara za sva vremena (radilo je na meni).

1. Stetno za zdravlje i procitati po sta je stetno, najgori su rakovi.
2. Stetno po reproduktivni sistem, unistava dnk koji se prenosi na djecu.
3. Moze izazvati razne deformitete u dijeta koje se jos razvija u materi ako ona za vrijeme trudnoce pusi.
4. Moze izazvati razne poremecaje i bolesti kod djeteta ako se pusi u prostoriji u kojoj to dijete boravi.
5. Konkurise za ulaganje u odnosu na bitnije stvari, kao na primjer odgoj djece i ulaganje u istu.
6. Ostavlja smrad koji se osjeti kad se ide iza covjeka, covjeku smrdi iz usta gore nego kad ne pere zube 15 dana, odjeca smrdi, smrdi kosa.
7. Usmrdi zivotni prostor, auto. Prlja zivotni prostor, ima pepela na sve strane i progorenih cilima, odjece, namjestaja. Smrad je gori ako se koristi duhan.
8. Stetno je po aktivnosti skoro pa jednako kao prekomijerna kilaza, nivo aktivnosti je slican u oba slucaja.

Ovo ako ne uspije na covjeku ili zeni koji/koja ima djecu onda se moze zakljuciti da su govna od ljudi jer direktno uticu na buducnost onih koji ce iza njih ostati.

Uz male prepravke ovo se moze koristiti i za nekog ko nema djece. Samo bih jos dodao da ako djeca puse da im treba reci da su bas popularni radi cigara i da ce sad pogotovo da imaju bolji socijalni zivot i vise cura (naravno sarkazam).
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6347 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Svaki pušač je svjestan svih opasnosti, ali i težine svoje ovisnosti o pušenju.
Motiva ne nedostaje ali je probem naći onaj najjači koji će održati volju i držati do kraja cilja.
Motiv kao početak, a kada se odviknete onda slijedi mijenjanje dosadašnjih navika. Dakle, život iz korijena, takoreći.
Nije lako ali se isplati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6348 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by insomnia78 »

Nisam nikad vise bio bolestan nego kako sam presto pusiti
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#6349 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by kerima1 »

insomnia78 wrote:Nisam nikad vise bio bolestan nego kako sam presto pusiti
Cistilo se tijelo od nikotina.
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6350 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Nikotin izađe iz tijela za 24h,to je možda nešto drugo.
Post Reply