Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6226 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

Prvih 9 godina je najteže :D :D
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6227 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

Ja probala vise puta. I nikad nisam uspjela do kraja. Mislim da je zbog toga sto nemam podrsku okoline.

Primjer: strasno mi se trazi cigara, kazem to materi, ona kae, zapali, ko je j***.

Krasno...

Probala niccorette, nadavala se para i para. Uspjesno, ali samo privremeno.
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6228 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

sedma_7 wrote:Ja probala vise puta. I nikad nisam uspjela do kraja. Mislim da je zbog toga sto nemam podrsku okoline.

Primjer: strasno mi se trazi cigara, kazem to materi, ona kae, zapali, ko je j***.

Krasno...

Probala niccorette, nadavala se para i para. Uspjesno, ali samo privremeno.
Negdje sam procitao da je prosjek 7 pokusaja prije konacnog prestanka, tako da nemoj odustajati :D

Juce je bio mjesec otkako ja nisam zapalio, ali danas je prvi dan na poslu da nije ramazan, evo uzeo kafu, nece ovo na dobro :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6229 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

Elvedin_Dz wrote: Juce je bio mjesec otkako ja nisam zapalio, ali danas je prvi dan na poslu da nije ramazan, evo uzeo kafu, nece ovo na dobro :D
izdržiiiii :hajmooo:
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6230 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

shmizlica wrote:
Elvedin_Dz wrote: Juce je bio mjesec otkako ja nisam zapalio, ali danas je prvi dan na poslu da nije ramazan, evo uzeo kafu, nece ovo na dobro :D
izdržiiiii :hajmooo:
Izdržaoooo. Danas :D :izet:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6231 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

toooooooo :navijacica:

kad si, vala, toliko izdržao bilo bi ti šteta da pokvariš :D samo kad ti padnu na pamet reci sebi kakva smiješna pomisao... znam da je lako pametovati, ali vidjećeš da se na kraju isplati :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6232 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ni-je la-ko!!! Zna-mo!!!!
Iz-dr-ži!!!
Znamo da možeš. To je samo nekoliko dana.
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6233 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

Za par sati će biti 34 puna dana, zar ne bi trebalo da sam dosad zaboravio na cigare oca ima svapskog je*em (il u ovom slucaju rovinjskog) :-)

Ako ce ovo ovako biti do lopate da ja idem do trafike :run:

P.S. skinuo sam neku aplikaciju na mob. pa znam koliko dana ima, koliko cigara neispusenih i novca ustedjenog.....
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#6234 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by baja »

do 6 mjeseci apstinencijska kriza...izdrži legendo :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6235 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

kad te krene tako prat nadji su momentalno okupaciju neku, nesto popravljaj, izvrci, zavrci, sarafi, peri sudje, usisavaj, sastavljaj namjestaj, prckaj oko auta, sta god ti pase, samo da se zabavis i psihicki i fizicki, rukama, dok ne prodje. i sve tako dok ne minu ti malo intenzivniji "napadi". mala bitka po mala bitka, tako se ovaj rat dobija. sretno!
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6236 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

E bravo. Sve je dozvoljeno samo ne pali.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6237 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Banksy »

omar little wrote:kad te krene tako prat nadji su momentalno okupaciju neku, nesto popravljaj, izvrci, zavrci, sarafi, peri sudje, usisavaj, sastavljaj namjestaj, prckaj oko auta, sta god ti pase, samo da se zabavis i psihicki i fizicki, rukama, dok ne prodje. i sve tako dok ne minu ti malo intenzivniji "napadi". mala bitka po mala bitka, tako se ovaj rat dobija. sretno!
Upravo tako. Fizička aktivnost je čudo, debelo potcijenjena, ne samo da ubija vrijeme kod nervoze, već mijenja i hemiju glave, sad već i dokazano...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6238 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by insomnia78 »

Presto i ja. Nisam zapalio malo jace od mjesec a pusio 25 gosdina :lol:
Ne mozes, zakla. Dvije kutije dnevno a kutija 7€. Gledam one izvjestaje sa kartice na telfonu pa samo cigare jebene. 14, 21, 35, 14... e pa neces reko vise vala :lol:
Iskreno to mi je bio jedini razlog za prestati mada od kako sam presto bukvalno se ni jednom nisam zakasljo. Jebat ih. Najgore na poslu majku jebalo. Kod kuce mi maltene ni ne naumpdnu. Poslije rucka, dok pijem, guzim, vamo, tamo nista al oni rituali na poslu
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6239 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

:lol: e ovo mi je poznato :-D i meni je bio problem kako ne pušiti na poslu :D i kad bih zglajzala bilo je to na poslu...nešto odradiš, pa zapališ dok razmisliš kako i šta dalje...kad sam to prevazišla, cigare su otišle k vrapcu....ebiga, smisli drugi ritual :)
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6240 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

40 dana ljudi moji. Da budem iskren, zna opičiti majku jebalo. Na poslu par puta u toku dana naumpadne, kad krenem kuci umjesto pive uzmem sladoled, kuci nemam problem jer nisam nikad ni pusio. Ali zato jos nisam otisao u kafic na kaficu jer mislim da to nisam jos sposoban prebroditi, tada mi je bio najveci merak zapaliti. Posebno ako je lose vrijeme, jaka kisa ili snijeg, nesto sam uzivao naruciti kaficu, zapaliti i posmatrati....

I kako obozavam jesen, te sve boje, ima jedna klupica, jesenje zrake sunca i cigara, nekad se zapitam a koji ce meni vrag zdravlje i te neke eventualne pare :D :D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#6241 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by graue_maus »

Elvedin_Dz wrote:40 dana ljudi moji. Da budem iskren, zna opičiti majku jebalo. Na poslu par puta u toku dana naumpadne, kad krenem kuci umjesto pive uzmem sladoled, kuci nemam problem jer nisam nikad ni pusio. Ali zato jos nisam otisao u kafic na kaficu jer mislim da to nisam jos sposoban prebroditi, tada mi je bio najveci merak zapaliti. Posebno ako je lose vrijeme, jaka kisa ili snijeg, nesto sam uzivao naruciti kaficu, zapaliti i posmatrati....

I kako obozavam jesen, te sve boje, ima jedna klupica, jesenje zrake sunca i cigara, nekad se zapitam a koji ce meni vrag zdravlje i te neke eventualne pare :D :D
Ma Nisi se rodio sa cigarom u ustima , sve ostalo dođe i prodje , ja bi maksuz otisla na kafu , da vidim šta će se desiti .....
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6242 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

graue_maus wrote:
Elvedin_Dz wrote:40 dana ljudi moji. Da budem iskren, zna opičiti majku jebalo. Na poslu par puta u toku dana naumpadne, kad krenem kuci umjesto pive uzmem sladoled, kuci nemam problem jer nisam nikad ni pusio. Ali zato jos nisam otisao u kafic na kaficu jer mislim da to nisam jos sposoban prebroditi, tada mi je bio najveci merak zapaliti. Posebno ako je lose vrijeme, jaka kisa ili snijeg, nesto sam uzivao naruciti kaficu, zapaliti i posmatrati....

I kako obozavam jesen, te sve boje, ima jedna klupica, jesenje zrake sunca i cigara, nekad se zapitam a koji ce meni vrag zdravlje i te neke eventualne pare :D :D
Ma Nisi se rodio sa cigarom u ustima , sve ostalo dođe i prodje , ja bi maksuz otisla na kafu , da vidim šta će se desiti .....
Od svega navedenog ona se uhvatila kafane. Na-a, ne pokusavam prestati na "inat" nacin i ta opaska mi ne pomaze jer svi simptomi apstinencije kod nas narkomana su individualni :D
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6243 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Elvedin_Dz wrote:40 dana ljudi moji. Da budem iskren, zna opičiti majku jebalo. Na poslu par puta u toku dana naumpadne, kad krenem kuci umjesto pive uzmem sladoled, kuci nemam problem jer nisam nikad ni pusio. Ali zato jos nisam otisao u kafic na kaficu jer mislim da to nisam jos sposoban prebroditi, tada mi je bio najveci merak zapaliti. Posebno ako je lose vrijeme, jaka kisa ili snijeg, nesto sam uzivao naruciti kaficu, zapaliti i posmatrati....

I kako obozavam jesen, te sve boje, ima jedna klupica, jesenje zrake sunca i cigara, nekad se zapitam a koji ce meni vrag zdravlje i te neke eventualne pare :D :D
Izbjegavaj stare običaje barem par mjeseci.
Tako ćeš lakše prebroditi krize.
Sretno :thumbup:
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6244 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

djana77 wrote:
Elvedin_Dz wrote:40 dana ljudi moji. Da budem iskren, zna opičiti majku jebalo. Na poslu par puta u toku dana naumpadne, kad krenem kuci umjesto pive uzmem sladoled, kuci nemam problem jer nisam nikad ni pusio. Ali zato jos nisam otisao u kafic na kaficu jer mislim da to nisam jos sposoban prebroditi, tada mi je bio najveci merak zapaliti. Posebno ako je lose vrijeme, jaka kisa ili snijeg, nesto sam uzivao naruciti kaficu, zapaliti i posmatrati....

I kako obozavam jesen, te sve boje, ima jedna klupica, jesenje zrake sunca i cigara, nekad se zapitam a koji ce meni vrag zdravlje i te neke eventualne pare :D :D
Izbjegavaj stare običaje barem par mjeseci.
Tako ćeš lakše prebroditi krize.
Sretno :thumbup:
Upravo to i radim ali ova graue_maus me sve navraca na lose, haman u Rivi radi :D :D Aaaaa, šejtanov šegrte!
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6245 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ja sam bas testirao svoju volju tim iskusenjima.
Ja sam i prestao sa namjerom da dokazem sebi da sam jaci od ovisnika.
Nece tamo neki primordijalni nagon upravljati racionalnim bicem, vrhom evolucije primata.
Pa ja.
Vikni SPARTA!!! :D
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6246 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

drugi profil wrote:Ja sam bas testirao svoju volju tim iskusenjima.
Ja sam i prestao sa namjerom da dokazem sebi da sam jaci od ovisnika.
Nece tamo neki primordijalni nagon upravljati racionalnim bicem, vrhom evolucije primata.
Pa ja.
Vikni SPARTA!!! :D
Koji crn vrh, proglasili lava kraljem životinja pored medvjeda!!??

Ma de ide to ba, samo sto mi vise nije interesantno, ja sam i isao na te kafice radi cigara ili drustva, mislim da nisam nikad ni otisao radi same kafe.

I da se medi vrati nepravedno oduzeta titula!!
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6247 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

This is SPARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6248 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Elvedin_Dz wrote:This is SPARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
:D :thumbup:
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6249 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

Nešto kontam da zapalim pa da provjerim jel stvarno dobra ta Alenova knjiga kao što govore :D

Jeben vikend će ovo da bude :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6250 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Elvedin_Dz wrote:Nešto kontam da zapalim pa da provjerim jel stvarno dobra ta Alenova knjiga kao što govore :D

Jeben vikend će ovo da bude :-)
Ma što će ti to? Allen nekom pomogne, nekom ne. Jedino na šta sigurno možeš da se osloniš jesi ti sam.
Jači si od toga vjeruj mi. Sve će to jednom izgledati smiješno. Cigare smrde i tačka.
Post Reply