Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#6176 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by ćiribiribela »

Stigla mi jucer elektricna, ovo je mozda 5. put kako pokusavam prestati, sad sam optimisticna. :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6177 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by muha_sa »

ćiribiribela wrote:Stigla mi jucer elektricna, ovo je mozda 5. put kako pokusavam prestati, sad sam optimisticna. :mrgreen:
ništa to ciri :-)

samo zgužvaš kutiju i frljacneš je :-D umjesto cigara uzmeš sjemenki suncokreta i grickaj :)

kad sam mogo ja koji sam žmario 3 kutije dnevno može svak :-D
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6178 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

muha_sa wrote:
ćiribiribela wrote:Stigla mi jucer elektricna, ovo je mozda 5. put kako pokusavam prestati, sad sam optimisticna. :mrgreen:
ništa to ciri :-)

samo zgužvaš kutiju i frljacneš je :-D umjesto cigara uzmeš sjemenki suncokreta i grickaj :)

kad sam mogo ja koji sam žmario 3 kutije dnevno može svak :-D
Naravno,ljudski um je jači od bilo koje napasti :thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#6179 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by graue_maus »

meni te elektricne smrde , ne isto kao i duhan ali neki smrad ostaje u prostoriji gdje se koristi ......mozda je to zbog toga sto sam ja kontala kad koristis te tekucine sa mirisom jagode i slicni vocki da ,mora tako da mirise u prostoriji.......ali nema pojma od tog mirisa u prostoriji .........
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#6180 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by kafanski_covjek »

...jos kad povuce, cvrci ko zaprska :izet:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6181 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

od troje ljudi sto znam da su poceli s tim elektronskim, kao prestaju pusiti, dvoje se vratilo cigaretama, puse jednako kao i prije, treci glumata s tim ali cim popije vise od tri cuge krene se grebat za cigare od koga stigne. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#6182 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ma sve je to budalastina, ali eto meni ovaj Ajkos interesantan zbog koncepta i namjere proizvodjaca da se sve jace baci na tu "zdraviju" alternativu klasicnim cigaretama. Obzirom da je u pitanju duhan koji generalno nije skodljiv dok ne pocne goriti na višim temperaturama, a ne neke aromatizirane tinkture.

Najbolje je nikako ne pušiti. Više love u dzepu, vise slobode.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#6183 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AstorH »

'esu vas utješili sa kulturicom na ove elektronske na finjaka :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#6184 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Boze sacuvaj. Govna treba baciti. Jedino ako je neko zdravstveno ugrozen a nema snage da baci duhan onda mu mogu savjetovati alternativu. Svako mora prvo probati kutarisati se govana. To je jedino pravo rjesenje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6185 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Velkoski »

drugi profil wrote:Više love u dzepu, vise slobode.
ne pušim pet mjeseci nakon što sam pušio sedam godina, nemam više love nego ranije. :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6186 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

Velkoski wrote:
ne pušim pet mjeseci nakon što sam pušio sedam godina, nemam više love nego ranije. :mrgreen:
kad ne znas s parama :D

ja na kraju prve godine par iljada imala na posebnom racunu nazvanom pljuge :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6187 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Velkoski »

omar little wrote:
Velkoski wrote:
ne pušim pet mjeseci nakon što sam pušio sedam godina, nemam više love nego ranije. :mrgreen:
kad ne znas s parama :D

ja na kraju prve godine par iljada imala na posebnom racunu nazvanom pljuge :D
ma bježi ba, nije mi 50 godina da štedim :oops: :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6188 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

Velkoski wrote:
omar little wrote:
Velkoski wrote:
ne pušim pet mjeseci nakon što sam pušio sedam godina, nemam više love nego ranije. :mrgreen:
kad ne znas s parama :D

ja na kraju prve godine par iljada imala na posebnom racunu nazvanom pljuge :D
ma bježi ba, nije mi 50 godina da štedim :oops: :mrgreen:
nije ni meni, mars :D nego zbog efekta
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6189 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Velkoski »

omar little wrote:
Velkoski wrote:
omar little wrote:
kad ne znas s parama :D

ja na kraju prve godine par iljada imala na posebnom racunu nazvanom pljuge :D
ma bježi ba, nije mi 50 godina da štedim :oops: :mrgreen:
nije ni meni, mars :D nego zbog efekta
dovoljan efekat je što mogu trčat' maraton 8-) :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6190 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

Velkoski wrote:
dovoljan efekat je što mogu trčat' maraton 8-) :mrgreen:
pih, ja sam to radila i dok sam pusila 8)
:D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#6191 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by listopad »

Ja vec tri godine zivim bez duhana. Kod mene nije bilo nikakvog odvikavanja i smanjivanja. Jednostavno sam uzeo kutiju i bacio je u smece. Od tada cigare nisam ni darnuo. Sve se moze, samo ako se hoce.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6192 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by muha_sa »

listopad wrote:Ja vec tri godine zivim bez duhana. Kod mene nije bilo nikakvog odvikavanja i smanjivanja. Jednostavno sam uzeo kutiju i bacio je u smece. Od tada cigare nisam ni darnuo. Sve se moze, samo ako se hoce.
:thumbup:

cijelu nauku prave oko odvikavanja :-)

pušio 3 kutije dnevno :-) 91. u januaru zgužvo kutiju i nikad je više zapalio nisam :-D cijeli rat u SA proveo--a tuJ sam i dan danas :D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#6193 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by listopad »

muha_sa wrote:
listopad wrote:Ja vec tri godine zivim bez duhana. Kod mene nije bilo nikakvog odvikavanja i smanjivanja. Jednostavno sam uzeo kutiju i bacio je u smece. Od tada cigare nisam ni darnuo. Sve se moze, samo ako se hoce.
:thumbup:

cijelu nauku prave oko odvikavanja :-)

pušio 3 kutije dnevno :-) 91. u januaru zgužvo kutiju i nikad je više zapalio nisam :-D cijeli rat u SA proveo--a tuJ sam i dan danas :D
Svaka cast. Nismo bili na heroinu pa da se trebalo odvikavati. Ja sam duze vrijeme namjeravao prestati. Sve nesto hocu-necu, danas cu, sutra cu...

Jedne veceri me je jednostavno spopao neki bijes. Uzeo sam kutiju u kojoj je bilo jos desetak cigara i otisao vani da je bacim. Dosta mi je vise bilo kasljanja, smrada, zutih prstiju, sprzenih prstiju :roll: i bacanja novca. Nisam bio harcore kao ti, ali sam i ja dnevno pusio kutiju i po do dvije.

Nikada nisam shvatao to stvaranje mitologije oko pusenja kao potrebe, pa krene prica o tome kako nema nista bolje od cigare uz kafu ili cigare poslije dobre klope. Meni kafa i klopa nisu bili nikakav poseban razlog da zapalim. Jednostavno sam volio zapaliti u svako vrijeme, u svakoj situaciji, iako sam znao da mi je to najgluplja i najbesmislenija navika koja mi unistava zdravlje i izvlaci novac koji sam mogao uloziti u daleko korisnije stvari. Iza pusenja se ne krije nikakva racionalnost. Ljudi se truju duhanom sto su budale. U kafi se moze uzivati i bez cigare (mada ne kontam ni tu opsjednutost kafom). Nakon dobrog jela je bolje popiti casu vinu nego zapaliti cigaru. Ako te spopadne nervoza, obuci trenerku i idi na trcanje. Postoji dakle stotinu alternativa, daleko pametnijih od cigara.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6194 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

svako se sa prestankom pusenja nosi na svoj nacin. nekome odgovara ova metoda, nekome ona. nekome uspije iz prvog puta, nekome iz sedmog. sve je to okej, samo ne treba odustati. probas jednom, ne uspije, probas opet malo kasnije.
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6195 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Upravo mijenjanje dotadašnjih navika je glavni adut kod svih koji žele prestati pušiti.
Drugačije ne ide.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6196 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

inace, znanstvena istrazivanja su ukazala na to da je, za neke ljude, nikotin addictive (ne da mi se traziti na nasem) kao heroin ili kokain a za dosta njih more addictive nego alkohol.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#6197 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by triconja »

Na nekima duhanski lobiji zaradjuju, sve je to normalno, pogotovo u zemljama kao BiH. :lol:
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#6198 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by heat »

16 dana kako nisam shiopu :igrac:
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6199 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

:thumbup:
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6200 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

Pozdrav svima.

Proces započeo u petak 27.05. sa početkom ramazana. Postim i nisam pušio nikako, tako da sam juče odlučio da pokušam prestati. Danas već osjećam da se pojačavaju simptomi te neke nikotinske apstinencije, ali nije nešto strašno u odnosu na neslavni pokušaj od prije 2 godine.

Zadnji put sam pokušao prestati prije dvije godine za prvi maj. Načitao se ja foruma i fora tipa reci svima da prestaješ i te psiho budalaštine, 5. dan ja baraba u cugu ispušio pola kutije, svi me ložili mjesec dana ko sad Želju za titulu. Tada mi je najveći problem bio pa zar neću više nikada zapaliti uz kafu prije posla, zar neću ispratiti repku uz stari dobri walter (smiješno zar ne, al ovisnost je čudo) i molim Boga da samo ne počnem opet razmišljati na taj način, u jednom momentu je bilo ma jebeš i život ako neću više pušiti.

Kao maturant sam prestao pušiti nakon 3 godine uživanja i 3 godine sam izdržao. Sada sam uvezao 9 godina. Bilo je mnogo lakše prestati, ne znam da li su pojačali nekim hemikalijama ili je do mene.

Uglavnom plan mi je da ispostim čitav ramazan i da izguram bez pusenja pa ćemo vidjeti šta će biti.

Hvala na pažnji, dajte podršku kad je ovako fino krenulo :D
Post Reply