Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
djana h
Posts: 39272
Joined: 06/08/2009 18:23

#6151 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

AdnanSA wrote:Samo da se pohvalim 4 sedmice kako sam prestao. Osjecaj odlican. Strasna gripa me natjerala. Nije mi bilo do zivota a kamo li do cigara. U stvari prestao sam iz straha po zdravlje. Mnogo ceste prehlade i upale se vise nisu smjele tolerisati kao i skromna finansijska situacija. 200 KM mjesecno se nije moglo više podnjeti. Nisam imao kriza a nemam ni zelju da zapalim. Osjecam veliko olaksanje. Prije svega ne trazim upaljace po dzepovima, ne stajem na benzinskim da kupujem cigare, novcanik pun siće, osjecam razne mirise i okuse. Puno sam smireniji. U stvari imam problem kada se nadjem u drustvu pušaca. Cigare mi sada smetaju uzasno, smrde mi a i osjecam malu bol i veliku nelagodu kada udisem duhanski dim. Da li je to normalno? Bonus tek sada mogu da udahnem kako treba punim plucima. Znate on kada se covjek seksa, orgazam i onih par sekundi kada brzo udahnes i izdahneš nekoliko puta. Tu slast dubokog disanja sam osjecao samo tada :-) a sada kada ne pušim mogu uvijek duboko udahnuti i osjecaj je slican. Uglavnom za ciscenje pluca sam nasao par savjeta na netu : vjezbe disanja sa potpunim izdisanjem, konzumacija crvenog, bijelog luka, ljute hrane (chilli paprike) i dosta vode i čaja. To bi bilo to kažu više ništa nije potrebno. Sretno svima i zapamtite da ste jači od svojih demona. Kada je moj rodjak iz Gž nakon 40 godina pušenja prestao možete i vi. Svjedok sam da mu nije bio problem spržiti 3 kutije Aure extra dnevno. Aura extra je uzasno jaka. Ko sumnja neka proba ispušiti makar kutiju za dan.
Svako zlo za neko dobro :thumbup:
123magija
Posts: 84
Joined: 30/11/2015 17:46

#6152 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by 123magija »

Velika podrska od mene :)
57 dana disem slobodno, bas mi ide na zivce sto mi pusaci usmrde kosu i odjecu :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6153 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

123magija wrote:Velika podrska od mene :)
57 dana disem slobodno, bas mi ide na zivce sto mi pusaci usmrde kosu i odjecu :lol:

Evo prošlo je 8 godina apstinencije. Tek mi u zadnjih godinu dana postaje podnošljivo sjediti kraj pušača, ili u prostoriji u kojoj se puši.
Znači otprilike sam se vratio na stanje prije nego sam počeo pušiti. Nadam se i da se tijelo očistilo i oporavilo do tog nivoa.
djana h
Posts: 39272
Joined: 06/08/2009 18:23

#6154 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

123magija wrote:Velika podrska od mene :)
57 dana disem slobodno, bas mi ide na zivce sto mi pusaci usmrde kosu i odjecu :lol:
Ne pušim već preko deset godina,ali ne smeta mi dim,ni kada neko puši u mojoj blizini,niti miris duhana na odjeći.
Baš mi ne smeta.
A,možda je i bolje ako nekome smeta :)

Inače,svim bivšim pušačima želim puno strpljenja i svega što treba na tom putu ka boljem i kvalitetnijem životu :thumbup:
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#6155 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by suza81 »

Ja sam prestala pusiti jer su mi se cigare pocele bukvalno gaditi. Zapalim, stresem se nakon prvog dima od gadjenja i ugasim. Pokusam nakon nekoliko dana opet isto. I okanem se coravog posla :lol:
A pusila od drugog srednje, nekad po par mjeseci ne zapalim... Nekad kutija dan... Najvise kad se izlazilo.
Sad sam u totalno drugoj krajnosti kad mi smeta i miris nekoga ko je upravo na tarasi ispusio i usao u stan.

Suprug pokusava da prestane vec dugo. Neki dan mu doktor nije htio dati pristanak na operaciju dok pluca ne ocisti :shock: rekao mu da obavezno prestane pusiti.

Ima li sta efikasno i isprobano za ciscenje pluca?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6156 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by muha_sa »

suza81 wrote:Ja sam prestala pusiti jer su mi se cigare pocele bukvalno gaditi. Zapalim, stresem se nakon prvog dima od gadjenja i ugasim. Pokusam nakon nekoliko dana opet isto. I okanem se coravog posla :lol:
A pusila od drugog srednje, nekad po par mjeseci ne zapalim... Nekad kutija dan... Najvise kad se izlazilo.
Sad sam u totalno drugoj krajnosti kad mi smeta i miris nekoga ko je upravo na tarasi ispusio i usao u stan.

Suprug pokusava da prestane vec dugo. Neki dan mu doktor nije htio dati pristanak na operaciju dok pluca ne ocisti :shock: rekao mu da obavezno prestane pusiti.

Ima li sta efikasno i isprobano za ciscenje pluca?

ima--prestat pušit
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#6157 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by suza81 »

muha_sa wrote:
suza81 wrote:Ja sam prestala pusiti jer su mi se cigare pocele bukvalno gaditi. Zapalim, stresem se nakon prvog dima od gadjenja i ugasim. Pokusam nakon nekoliko dana opet isto. I okanem se coravog posla :lol:
A pusila od drugog srednje, nekad po par mjeseci ne zapalim... Nekad kutija dan... Najvise kad se izlazilo.
Sad sam u totalno drugoj krajnosti kad mi smeta i miris nekoga ko je upravo na tarasi ispusio i usao u stan.

Suprug pokusava da prestane vec dugo. Neki dan mu doktor nije htio dati pristanak na operaciju dok pluca ne ocisti :shock: rekao mu da obavezno prestane pusiti.

Ima li sta efikasno i isprobano za ciscenje pluca?

ima--prestat pušit
:mrgreen:
Nesto brze? :)

Ima li ko kakvu tetu sa kozjim mlijekom domacim?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#6158 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by kafanski_covjek »

turi mu punu pepeljaru pod nos :skoljka:

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#6159 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by suza81 »

kafanski_covjek wrote:turi mu punu pepeljaru pod nos :skoljka:

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
Hvala vam gospodine na tako umnom i korisnom savjetu!
:roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6160 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

suza81 wrote:
muha_sa wrote:
suza81 wrote:Ja sam prestala pusiti jer su mi se cigare pocele bukvalno gaditi. Zapalim, stresem se nakon prvog dima od gadjenja i ugasim. Pokusam nakon nekoliko dana opet isto. I okanem se coravog posla :lol:
A pusila od drugog srednje, nekad po par mjeseci ne zapalim... Nekad kutija dan... Najvise kad se izlazilo.
Sad sam u totalno drugoj krajnosti kad mi smeta i miris nekoga ko je upravo na tarasi ispusio i usao u stan.

Suprug pokusava da prestane vec dugo. Neki dan mu doktor nije htio dati pristanak na operaciju dok pluca ne ocisti :shock: rekao mu da obavezno prestane pusiti.

Ima li sta efikasno i isprobano za ciscenje pluca?

ima--prestat pušit
:mrgreen:
Nesto brze? :)

Ima li ko kakvu tetu sa kozjim mlijekom domacim?

Sve je dzaba ako nece prestat pusiti.
Imas po apotekama namjenski sirup za pusace za ciscenje bronhija. Naravno da će da kašlje, ali to je ipak proces koji ce da potraje.
Prvo prestati pusiti. Pluca ce sama poceti da se ciste, a mozes im pomoci sa tim pojacanjima.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#6161 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AdnanSA »

Isto kao što se pluća ne isprljaju preko noći tako se ne mogu ni očistiti.
Predložio bih prestanak pušenja, ljuta hrana (chilli paprike), bijeli i crveni luk te vježbe disanja.Boravak na čistom zraku ako ga ima.
Drigo ništa neće pomoći.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#6162 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by kafanski_covjek »

suza81 wrote:
kafanski_covjek wrote:turi mu punu pepeljaru pod nos :skoljka:

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
Hvala vam gospodine na tako umnom i korisnom savjetu!
:roll:
Gđo draga, tim umnim i korisnim savjetom znam bar 10tak ljudi koji su prestali pusiti (neki vec 30 i vise godina je nisu zapalili)
:zzzz:
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#6163 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by suza81 »

kafanski_covjek wrote:
suza81 wrote:
kafanski_covjek wrote:turi mu punu pepeljaru pod nos :skoljka:

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
Hvala vam gospodine na tako umnom i korisnom savjetu!
:roll:
Gđo draga, tim umnim i korisnim savjetom znam bar 10tak ljudi koji su prestali pusiti (neki vec 30 i vise godina je nisu zapalili)
:zzzz:
Pitala sam za savjet oko ciscenja pluca, a ne prestanka pusenja. Prestanak se podrazumijeva.

Citala sam da treba oko tri mjeseca da se pluca dovedu na neku normalu a njemu se malo zuri zbog operacije.
Hvala raja na odgovorima!
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#6164 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by samo pozitiva »

suza81 wrote: Pitala sam za savjet oko ciscenja pluca, a ne prestanka pusenja. Prestanak se podrazumijeva.

Citala sam da treba oko tri mjeseca da se pluca dovedu na neku normalu a njemu se malo zuri zbog operacije.
Hvala raja na odgovorima!
nema se tu sta pozurivati
http://metro-portal.rtl.hr/pozitivne-tj ... enja/66112
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6165 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by muha_sa »

heal wrote:evo opet da pokusam. juce zapalio oko 4 zadnju. to je to :izet:
:thumbup: :kiss:

sad kupi sjemenke suncokreta i grickaj kad ti prahne cigara
djana h
Posts: 39272
Joined: 06/08/2009 18:23

#6166 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

heal wrote:evo opet da pokusam. juce zapalio oko 4 zadnju. to je to :izet:
Preporučujem bombone ili žvake.
:thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6167 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by spreca »

Danas ravno dvije godine kako sam prestao :-D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6168 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by arnes_king »

Ko god hoce da bez problema prestane pusitit i da misli da je neka magija u pitanju, samo neka procita knjigu (online ili offline) od Allen Car "Lako je prestati pusiti".
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#6169 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sabina1 »

EDIT
Last edited by sabina1 on 21/03/2017 15:30, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#6170 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sabina1 »

arnes_king wrote:Ko god hoce da bez problema prestane pusitit i da misli da je neka magija u pitanju, samo neka procita knjigu (online ili offline) od Allen Car "Lako je prestati pusiti".
100% :thumbup: :thumbup: :thumbup:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6171 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

prestala ja bez problema, sace dvije i pol godine. dotakla tu knjigu nisam, ospem se kad mi ga neko spomene.
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#6172 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by amrq7u »

24h kako ne pušim. Mala kriza, ali mogu ja to! :D
djana h
Posts: 39272
Joined: 06/08/2009 18:23

#6173 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

:thumbup:
Ne dajte se!
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#6174 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by amrq7u »

8 dana bez cigareta :D Zapalio jednu u medjuvremenu na kafi, zgadila mi se, fuj..
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6175 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Za one koji nisu prestali pušiti i ne mogu da se odvoje od ćeifa, predlažem da proguglaju malo Ajkos. Možda im je to rješenje.
Elektronska cigareta koja koristi duhan umjesto aromatskih tekućina. Odnosno, zagrijava duhan ispod tačke paljenja, pa daje užitak pušenja bez najotrovnijih nusprodukata. Ima je u SRB i CG, a nacuo sam da ce i kod nas uskoro.
Primjetno je da svi duhanski giganti sada pokušavaju da izađu iz otrovnog biznisa u medicinski prihvatljivije proizvode. Nedavno je jedan GM iz jednog duhanskog giganta najavio potpuni zaokret ka zdravijim proizvodima, odnosno ka preradi duhana na način da konzumacija ne škodi zdravlju.

Najbolje je ipak prestati skroz, ali eto ima neke nade i za one koji ne mogu.
Post Reply