Cigani i Romi

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#126 Re: Cigani i Romi

Post by Truba »

vi ocito niste dobro
molim vas da me ne citate niti se obracate
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#127 Re: Cigani i Romi

Post by Truba »

kad ti se sestra ili kcer uda za roma moces mi pridike drzati forumski puce
do tada u skokovima :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#128 Re: Cigani i Romi

Post by Truba »

oboje moralnih fasista idu na ignore
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#129 Re: Cigani i Romi

Post by ja71 »

pa nemoj se ni ti nama obracati niti nase postove citati :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#130 Re: Cigani i Romi

Post by MyTao »

Cuj fasisti :-)

Kazes mu kako je pogresno diskriminirati jednu grupu ljudi i kako "problem" sa njima se ne moze rijesiti tako sto ce im se silom oduzimati djeca i cekati (nadam se) da stariji izumru... i on te onda nazove fasistom. :roll:
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#131 Re: Cigani i Romi

Post by Spartan17 »

Nemojte tako protiv naših Roma, ako ništa veseljaci su, umjetnici, zabavljači i dobri pjevači sa dušom, uvijek se sjetite kralja romske muzike Šabana Bajramovića. Da je rođen bilo gdje drugo, a ne na Balkanu bio bi svjetski brend u rangu Pavarotija, skoro je u Nišu dobio svoj bulevar :D :thumbup:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#132 Re: Cigani i Romi

Post by ¤ jelena ¤ »

Porodica Saćipović je jedna od retkih romskih porodica koja od devet članova domaćinstva ima šestoro punoletnih sa šestim ili sedmim stepenom stručnog obrazovanja. I među nama ima novinara, ima pravnika, ima profesora fizike, ima diplomiranih ekonomista“, kazuje novinarka Ana Saćipović.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ro ... ka-diploma

Haj da vidim tog većinskog, konstitutivnog, bogomdanog Hrvata, Srbina ili Bošnjaka, koji živi u četiri zida s devetoro članova porodice....

a od tih devetoro šestoro visokoobrazovanih i nezaposlenih.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#133 Re: Cigani i Romi

Post by triconja »

Ma ja, najlakse je tako. Rasizmom i fasizmom protiv droge i alkohola :lol:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#134 Re: Cigani i Romi

Post by listopad »

Ovdje u Austriji zivi mnogo Roma iz Srbije i Makedonije i svi zive normalno kao i ostali gradjani. Rade kao trgovci, elektricari, automehanicari itd. Dakle, skoluju se i uce zanate kao i svi drugi. Jeste da ih studiranje ne zanima nesto posebno, ali ljudi zive dobro, rade posteno i ne prose. Ovi sto prose po beckim ulicama su Romi iz istocne Europe, odnosno drzava koje su 2004 pristupile EU.
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#135 Re: Cigani i Romi

Post by Spartan17 »

¤ jelena ¤ wrote:Porodica Saćipović je jedna od retkih romskih porodica koja od devet članova domaćinstva ima šestoro punoletnih sa šestim ili sedmim stepenom stručnog obrazovanja. I među nama ima novinara, ima pravnika, ima profesora fizike, ima diplomiranih ekonomista“, kazuje novinarka Ana Saćipović.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ro ... ka-diploma

Haj da vidim tog većinskog, konstitutivnog, bogomdanog Hrvata, Srbina ili Bošnjaka, koji živi u četiri zida s devetoro članova porodice....

a od tih devetoro šestoro visokoobrazovanih i nezaposlenih.
Svaka čast za post :thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#136 Re: Cigani i Romi

Post by graue_maus »

Black swan wrote:jbg problem roma se može riješiti samo uzimanjem djece i udomljavanjem dok stariji romi izađu iz reporduktivne faze živta
oduzimanje djece i skolovanje pod nadzorom crkve i drzave ,sve je to vec u istoriji isprobano nad americkim indijancima , nad australijskim aboridzinima , mozda na jos nekom narodu sto mi nije momentalno poznato .......
eksperiment je totalno zakazao , djeca su maltretirana na razne nacine , vecina ih je zavrsila kao psihicki nestabilne osobe........ samo odvajanje djeteta od porodice je za djecu bila velika trauma a vlasti su pokusale da zataskaju sve, sada kopaju neki nasljednici po arhivama i izvlace na vidjelo sramotu tadasnje vlade .....
u jugoslaviji su cigani ili romi bili ravnopravni narod , bar na papiru....... znaci djeca su morala da zavrse osnovnu skolu to je bilo obavezno, bilo je tad pozitivni i uspjesnih primjera dosta po medijima .....e stvarnost je prica za sebe ......
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#137 Re: Cigani i Romi

Post by Woody »

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#138 Re: Cigani i Romi

Post by mO k3 »

Black swan wrote:jbg problem roma se može riješiti samo uzimanjem djece i udomljavanjem dok stariji romi izađu iz reporduktivne faze živta

ali to je njihov nacin života
samo treba gledati da se poštuje zakon ( nema prodaje djece, nema ženidbe među rođacima i tome slično)

oni će i u svemiru biti ovakvi

svakom njegovo
:shock: :?
Problem roma???
Procitam ti ponekad post i mislim u sebi hajde ne misli on tako , ali ovim se preso sve granice .....
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#139 Re: Cigani i Romi

Post by triconja »

mO k3 wrote:
Black swan wrote:jbg problem roma se može riješiti samo uzimanjem djece i udomljavanjem dok stariji romi izađu iz reporduktivne faze živta

ali to je njihov nacin života
samo treba gledati da se poštuje zakon ( nema prodaje djece, nema ženidbe među rođacima i tome slično)

oni će i u svemiru biti ovakvi

svakom njegovo
:shock: :?
Problem roma???
Procitam ti ponekad post i mislim u sebi hajde ne misli on tako , ali ovim se preso sve granice .....
Svi smo mi pemzija (kao sto rece u nemojte sta zamjerit).
Post Reply