Chrysler 300

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#51 Re: Chrysler 300

Post by d2 »

VR6 wrote:
d2 wrote:pise i za mog forda da trosi 8.7 po gradu pa trosi oko 12.5 (suza mi krene svaki put kad se sjetim svog proslog G2D)

okaci macku o rep to sto pise
Tebi nesto nije ok s masinom, ako trosi toliko.

Vozao sam Focusa 2.0 pa je meni trosio ispod 12l u Sa, a moja voznja je 30% brza tvoje.

Tvornicki podaci odstupaju do 2 litre od realnih, bar kad je upitanju Sarajevo i kada se radi o 4 cil. motorima.
ja misilm da si ti sumaher a mozda i brzi od njega jedino ne znam gdje nauci bosanski, mislio sam da govoris samo njemacki i engleski
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#52 Re:

Post by bezzeze »

fixer wrote: ima ga moj frend, 300 c i sad ce ga mijenjati. auto trosi ko ludo. na pc-u mu bez gasa ikakvog trosi 8-9 litara. cim ga malo nacepis, trenutacna potrosnjaraste na preko 20 litara. momku, koji je inace pun para, se nije isplatilo stalno ga puniti, pa je ugradio plin. s plinom je potrosnja u parama razumnija. sto se tice prostora u autu, auto je vrh. dosta je kvalitetno uradjen. istina je da brzo gubi na cijeni.
laze frend.
nema teorije da trosi preko 20 litara. cak ni blizu 20 kad ga ludjacki trljas. ni 300c srt ne trosi toliko
plin u hemi ? :-)
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#53 Re: Chrysler 300

Post by radijator »

bezzeze wrote:nove informacije whow samo za tebe, od tvojih sa kanadskog yahoo-a

http://ca.autos.yahoo.com/newcars/chrys ... erview.php

2008 Chrysler 300 C

Fuel Economy:
13.6 L/100km city - 8.6 L/100km highway

Engine:
5.7L, 2 valve, 340 hp @ 5000 rpm

Transmission:
Automatic, 5 speed

znaci to da trosi od 15 do 20 pada u vodu
bezzeze ja ne znam kakva iskustva ti imaš sa ovim i sličnim automobilima, ali ako su ti jedini oslonac ovi tvornički podaci onda si u velikoj zabludi
benzinski 5,7 litarski motor sa 340 konja i sigurno preko dvije tone teoretski ne može da troši manje od 15 u gradu
nadam se da će whow kupiti auto pa nam dati info iz prve ruke
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#54 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

radijator wrote: bezzeze ja ne znam kakva iskustva ti imaš sa ovim i sličnim automobilima, ali ako su ti jedini oslonac ovi tvornički podaci onda si u velikoj zabludi
benzinski 5,7 litarski motor sa 340 konja i sigurno preko dvije tone teoretski ne može da troši manje od 15 u gradu
nadam se da će whow kupiti auto pa nam dati info iz prve ruke
postujem.
to kazu oni na yahoo, ne ja.

no, da ne znam o cemu pricam ne bih se provaljivao bezveze.
ispada seljacki, al posjedujem 2005 C sad ce 3 godine.
17 galona po gradu 21 na autoputu. danas sam imao prosjek 19,3 na 70milja/h, momacki ga zadavo.
usput, jos nisam izgubio 15 000 u 3 godine
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#55 Re: Chrysler 300

Post by radijator »

ako iz iskustva govoriš, onda je to druga stvar. samo sam replicirao vizavi onih fabričkih podataka
i ja imam prijatelja koji ima audija a8 4.2 quattro iz 1999. sa 300 konja, potrošnja mu je stravična! ispod 20 u gradu ni u najsavršenijim uslovima vožnje ne ide
a porediti američki inžinjering sa njemačkim je smiješno
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#56 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

radijator wrote:ako iz iskustva govoriš, onda je to druga stvar. samo sam replicirao vizavi onih fabričkih podataka
i ja imam prijatelja koji ima audija a8 4.2 quattro iz 1999. sa 300 konja, potrošnja mu je stravična! ispod 20 u gradu ni u najsavršenijim uslovima vožnje ne ide
a porediti američki inžinjering sa njemačkim je smiješno

zato sam i rekao da postujem repliku.

pazi date informacije se odnose na 2008. mozda su poboljsali potrosnju, jer se te informacije kose sa mojim.
ja znam kako je kod mene 2005, nemam potrebu lagati, ko hoce vjerovati bujrum, ko nece, sta cu mu ja.
auto po gradu radi na 4 cilindra, nemas tu prostora za 8. a prav za prav i nije za grada 340 konja.
to za inzinjering si u pravu, no i sam znas da je nemac imao krajzler.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#57 Re: Chrysler 300

Post by whow »

Evo pricao sam sa ljudima koji imaju ili su imali ovaj auto. Dakle potrosnja uopce nije tako strasna kao sto se prica. Mislim da je 3.5L masina sa 250 ks potpuno dovoljna za sve sto meni treba dakle nema potrebe za 5.7 ili ne daj boze 6.1 SRT. U prosjeku kombinirana voznja grad i autoput oko 11l /100. Ja sam vozikao 22 godine staroga golfa sa 1.3 L masinom koji je trosio 10 litara na sto kilometra a ima valjda 50 konja . Ovo cudo ima 250 konja a trosi 12.5 litara po gradu . Je ne bih poredio 1999 godiste audija i 300 koji se pojavio na trzistu 04/05. Normalno da novije auto ima puno manju potrosnju nego neki 10 godina star audi koji je presao preko 200 hiljada kilometrara . 5 godina razmaka u tehnoloskom smislu je kao svjetlosna godina. 300 nije i ne pretenduje da bude BMW 7 Mercedes E klase ili audi A8 , medutim kada je u pitanju onaj drugi esalon koji dolazi iza ova tri diva onda je tu Chrysler 300 neprikosnoven . Po cijenama koje su dostupne i obicnim smrtnicima mozete sjesti u limuzinu koja ima nevjerovatnu udobnost , sigurnost , izgled i 250 ili 340 konja zavisno za koji se model odlucite. Evo gledao sam 2006 Chryslera 300 Touring Edition sa 3.5 L masinom , masom opcija . 60 hiljada kilometara jos pod garancijom prodaje se za 16000 dolki . Mislim da je ovo dosta dobra cijena. Mislim da ce uskoru u garazi naci jedan 300. Po onoj narodnom " U Rimu kao rimljanin" a kao dodzemo u Sarajevo onda mozemo i G2D ( kud svi Turci ....) a do tada muscule cars wroooom... .
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#58 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote: Mislim da ce uskoru u garazi naci jedan 300. Po onoj narodnom " U Rimu kao rimljanin" a kao dodzemo u Sarajevo onda mozemo i G2D ( kud svi Turci ....) a do tada muscule cars wroooom... .
hajde nek je sretno
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#59 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote: Mislim da ce uskoru u garazi naci jedan 300. Po onoj narodnom " U Rimu kao rimljanin" a kao dodzemo u Sarajevo onda mozemo i G2D ( kud svi Turci ....) a do tada muscule cars wroooom... .
hajde nek je sretno
Posto vidim da imate 300 volio bih cuti iz prve ruke kakvi su utisci. Da li ima nesto na sta treba obratiti paznju pri kupovini 300 . Da li se kvari , ima li kakvih falinki itd.
Pozz
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#60 Re: Chrysler 300

Post by shadow »

whow wrote:
bezzeze wrote:
whow wrote: To sto Shadow kaze za gubitak vrijednosti stoji jer za godinu auto izgubi 15 hiljada vrijednosti stoga je mozda i dobro uzeti Chryslera ali tako jedno godinu , dvije staroga 300 i " ustediti" $ 15000. Da li neko ima ovoga Chryslera i kakvu su licna iskustva.
pa misa mu, ja sam mislio da sam vec pobio tu ideju o gubitku od 15 hiljada za chr 300, kojeg si vozio i o kojem si govorio jos na pocetku.
evo opet da ponovim.

"da vidimo sad sta kaze edmunds za isti touring 3,5 2007 (godinu dana poslije) trenutna cijena.
http://www.edmunds.com/chrysler/300/2007/index.html
TMV: $17,955 - $30,978
Touring RWD 3.5L V6 Auto $20,211 (sadasnja cijena 2008--- 27,290, znaci oko 7000 izgubio za godinu dana) sve cijene u US$"
izgubio je POLA od ovih 15 sto vi spominjete. a i onaj pasat je tu negdje.
Ma u pravu si po pitanju gubitka vrijednosti , nije to bas tako drasticno ,mislim da je Shadow malo pretjerao gledao sam po oglasima mozes naci dobroga Chryslera 300 3.5L V6 sa izmedu 40-60 hiljda kilometara za 14-16 hiljada dollara, toliko se otprilike krece Toyota Corolla/ Matrix sa pribliznom opremom i kilometrazom. Ono sto je interesantno je da je novi 300 gotovo duplo skuplji od nove Corolle , dakle treba uzeti 2 godine staroga 300 i vozas se u limuzini od 250 konja sa masom opreme . Mislim doduse da je ovakva situacija samo u sjevernoj Americi .
hehe kako cu pretjerati kad sam se ukljucio u cijelu pricu nakon sto ste vi vec izracunali koliko mu cijena opadne. Sam si izbacio cifru od 15 milja gubitka za prvu godinu, ja samo konstatovao da se ne isplati i uporedio ga sa carrerom :)
Inace, nemam pojma o tim autima, niti ih vozim, niti ih prodajem a nesto posebno ih i ne gotivim. Nego znam da cesto mjenjas auta pa rekoh da vidim na sta si se zapalio ovaj put i moze li ti se pomoci da opet ne zajebes stvar :D
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#61 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote:
Posto vidim da imate 300 volio bih cuti iz prve ruke kakvi su utisci. Da li ima nesto na sta treba obratiti paznju pri kupovini 300 . Da li se kvari , ima li kakvih falinki itd.
Pozz
imam C, tako da nemora znaciti da se slijedece odnosi i na 300.
obrati paznju na VIN vrlo znacajno, jer se pola transmisija radilo direktno u njemackoj a pola u americi. trazi od dilera ili kontaktiraj chrysler za istoriju auta i vidi za transmisiju.
transmisije u americi su imale problem sa komunikacijom izmedju modula, same transmisije i jedinice elektronske kontrole gasa. vecinom je update modula rijesavao problem. ali ako nije uradjen na vrijeme desavalo se da se jedinica gasa (ETC se isto radio u njemackoj) pokvari, te je neophodno bilo zamjeniti istu. garancija sve pokriva.
normalno isto tako obrati paznju i trazi uvid da su se na vozilu uradili svi radovi za koje je krajlzer radio recall. za C je bilo 4 recalla. odradili ljudi.
dalje postoje problemi sa elektrikom gdje prekidaci za recimo zadnja stakla nekad rade nekad ne rade. zvucnici (zadnji)su imali isti problem, rade rade pa onda stanu sami od sebe pa opet prorade. za sad nisam imao takav problem

moj jedini problem za ovih 3 godine, svjetlo vozaca iznad glave pregorilo poslije godinu i po. kablovi su se isto radili u njemackoj pa kontam da nije i njima kvaliteta otisla u neku stvar. citam dalje da noviji mercedesi imaju slicne probleme.
sve fluide redovno mjenjao i nikad nisam imao ozbiljnih problema sa autom. dapace nikakvih problema
jos je rano za neke velike probleme tako da ti ne mogu nista vise reci.
procitaj jos po forumima i vidi sta kazu. mozda ima jos kakav problem da nisam svjestan.

utisci?. jako poletan nema govora, 6 sekundi je do stoje cini mi se. ne bih ga dao nekom infantilcu da se kurci ni pod razno. bez pretjerivanja, na ravnom, osobe sa osjetjlivim stomakom, pri naglom ubrzanju ce povracati. kolega moj je svjedok.
rekao si i sam stabilan. dodao bih samo, jako stabilan. prednja sjedista su jos jedna odlika u ponasanju.
normalno je da ce ljudi koji su vozali bolja auta reci da je ovo sranje. postujem i prihvatam
meni je ovo u zivotu najbolje vozilo, a nisam mlad. nema potrebe reci da sam se navozao sto svojih sto tudjih auta.
ono za golfa sto si rekao ,10 litara. ko da sam ja pisao.
jako sam zadovoljan i vjerujem da cu opet uzeti c ( ako se do tada ne pokajem) kad izadje novi 2011 model.

ne pada mi napamet sta bi jos mogao reci.
pitaj.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#62 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote:
Posto vidim da imate 300 volio bih cuti iz prve ruke kakvi su utisci. Da li ima nesto na sta treba obratiti paznju pri kupovini 300 . Da li se kvari , ima li kakvih falinki itd.
Pozz
imam C, tako da nemora znaciti da se slijedece odnosi i na 300.
obrati paznju na VIN vrlo znacajno, jer se pola transmisija radilo direktno u njemackoj a pola u americi. trazi od dilera ili kontaktiraj chrysler za istoriju auta i vidi za transmisiju.
transmisije u americi su imale problem sa komunikacijom izmedju modula, same transmisije i jedinice elektronske kontrole gasa. vecinom je update modula rijesavao problem. ali ako nije uradjen na vrijeme desavalo se da se jedinica gasa (ETC se isto radio u njemackoj) pokvari, te je neophodno bilo zamjeniti istu. garancija sve pokriva.
normalno isto tako obrati paznju i trazi uvid da su se na vozilu uradili svi radovi za koje je krajlzer radio recall. za C je bilo 4 recalla. odradili ljudi.
dalje postoje problemi sa elektrikom gdje prekidaci za recimo zadnja stakla nekad rade nekad ne rade. zvucnici (zadnji)su imali isti problem, rade rade pa onda stanu sami od sebe pa opet prorade. za sad nisam imao takav problem

moj jedini problem za ovih 3 godine, svjetlo vozaca iznad glave pregorilo poslije godinu i po. kablovi su se isto radili u njemackoj pa kontam da nije i njima kvaliteta otisla u neku stvar. citam dalje da noviji mercedesi imaju slicne probleme.
sve fluide redovno mjenjao i nikad nisam imao ozbiljnih problema sa autom. dapace nikakvih problema
jos je rano za neke velike probleme tako da ti ne mogu nista vise reci.
procitaj jos po forumima i vidi sta kazu. mozda ima jos kakav problem da nisam svjestan.

utisci?. jako poletan nema govora, 6 sekundi je do stoje cini mi se. ne bih ga dao nekom infantilcu da se kurci ni pod razno. bez pretjerivanja, na ravnom, osobe sa osjetjlivim stomakom, pri naglom ubrzanju ce povracati. kolega moj je svjedok.
rekao si i sam stabilan. dodao bih samo, jako stabilan. prednja sjedista su jos jedna odlika u ponasanju.
normalno je da ce ljudi koji su vozali bolja auta reci da je ovo sranje. postujem i prihvatam
meni je ovo u zivotu najbolje vozilo, a nisam mlad. nema potrebe reci da sam se navozao sto svojih sto tudjih auta.
ono za golfa sto si rekao ,10 litara. ko da sam ja pisao.
jako sam zadovoljan i vjerujem da cu opet uzeti c ( ako se do tada ne pokajem) kad izadje novi 2011 model.

ne pada mi napamet sta bi jos mogao reci.
pitaj.
Evo pitanje za bezze: Pozicije 4-8 u VIN broju indiciraju specificne komponente vozila kao sto su transmisija , masina itd. Da li znas koji broj u VIN-u indicira da li je transmisija radena u Njemackoj ili Canadi i koja je oznaka za specificna za koju zemlju. Ustvari znam da se ovi 300 sastavljaju u Canadi -Ottawa mada predpostavljam da masa komponenti dolazi iz USA. Ja sam opet cuo da je jedino 5 spd. transmisija radena u Njemackoj dok je 4 spd "domace proizvodnje". Da li znas specificno za 300 V6 3.5 Touring koje su komponente radene u USA a koje u Njemackoj. @ Shadow, znam da ne gotivis Americka auta ali ovaj 300 je nesto sasvim drugacije, definitivno auto sa sarmom, a uz to mnogo ljepse od medioka dizajna novoga passata koji vise podsjeca na jeftinu knock off verziju Toyote Camry nego na Svapsko auto. Ne znam da li to ima veze za godinama ili necim drugim ali sve vise gotivim vece auta tako da mislim da ce izbor ipak biti 300. Ono jeste istina da sam kupio a bogami i prodao dosta auta , srecom postoji i ova kijiji zajednica putem koje evo prodadoh tri auta bez centa gubitka. Odlican nacin za nas obicne smrtinka koji volimo automobilizam da zaobidemo dileri i njihov famozni mark-up od minimalno 3 hiljade na svakom autu i promjenimo auto kada nam dosadi. Dileri po svakoj transakciji hoce da zarade hoce minimalno 5-6 hiljda koristeci staru lukavu taktiku tvoj trade - veleprodajna cijena - njihovo auto maloprodajna cijena. Kijiji je free za oglasavanje mozete upload-ati slike besplatno i normalno ides retail to retail i obavezno inspekcija je obavezna jer je masa preprodavaca koji prodaju auto od brata sestre ili rodaka . Hvala bogu za kijiji.
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#63 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote:
Evo pitanje za bezze: Pozicije 4-8 u VIN broju indiciraju specificne komponente vozila kao sto su transmisija , masina itd. Da li znas koji broj u VIN-u indicira da li je transmisija radena u Njemackoj ili Canadi i koja je oznaka za specificna za koju zemlju. Ustvari znam da se ovi 300 sastavljaju u Canadi -Ottawa mada predpostavljam da masa komponenti dolazi iz USA. Ja sam opet cuo da je jedino 5 spd. transmisija radena u Njemackoj dok je 4 spd "domace proizvodnje". Da li znas specificno za 300 V6 3.5 Touring koje su komponente radene u USA a koje u Njemackoj.

ne sjecam se tacno, ali mislim da zadnjih 6 sequence brojeva moze reci takve podatke. svaki diler bi ti trebao sve tacno reci preko tih zadnjih 6. ako ne, zovi chrysler direktno i pitaj. pozicije 4 do 8 govore o motoru, tipu sasije, modelu i koje sigurnosne pakete ima auto. prva pozicija brojevi 1 je usa, 2 je kanada, 3. mexico, ne znam tacno. imas chr. 300 vin decoder na guglu pa vidi tacno sta je koji broj.

ne znam za 3,5 komponente, ali predpostavljam da nesto od slijedeceg ima

"The 300C will use a Mercedes five-speed automatic, as well as a Mercedes steering system, seat structures, and electronic architecture. It also borrows many suspension components and a basic design from the Mercedes E-class."

za petobrzinca si upravu samo je ona njemacki dizajn dok je cetvrtica krajzlerova i koristila se u 300m i mislim da se u nekim sadasnjim 300 verzijama jos koristi.

proguglaj dobro sve forume o 300 pa vidi valja li. ne kupujes carape.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#64 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote:
Evo pitanje za bezze: Pozicije 4-8 u VIN broju indiciraju specificne komponente vozila kao sto su transmisija , masina itd. Da li znas koji broj u VIN-u indicira da li je transmisija radena u Njemackoj ili Canadi i koja je oznaka za specificna za koju zemlju. Ustvari znam da se ovi 300 sastavljaju u Canadi -Ottawa mada predpostavljam da masa komponenti dolazi iz USA. Ja sam opet cuo da je jedino 5 spd. transmisija radena u Njemackoj dok je 4 spd "domace proizvodnje". Da li znas specificno za 300 V6 3.5 Touring koje su komponente radene u USA a koje u Njemackoj.

ne sjecam se tacno, ali mislim da zadnjih 6 sequence brojeva moze reci takve podatke. svaki diler bi ti trebao sve tacno reci preko tih zadnjih 6. ako ne, zovi chrysler direktno i pitaj. pozicije 4 do 8 govore o motoru, tipu sasije, modelu i koje sigurnosne pakete ima auto. prva pozicija brojevi 1 je usa, 2 je kanada, 3. mexico, ne znam tacno. imas chr. 300 vin decoder na guglu pa vidi tacno sta je koji broj.

ne znam za 3,5 komponente, ali predpostavljam da nesto od slijedeceg ima

"The 300C will use a Mercedes five-speed automatic, as well as a Mercedes steering system, seat structures, and electronic architecture. It also borrows many suspension components and a basic design from the Mercedes E-class."

za petobrzinca si upravu samo je ona njemacki dizajn dok je cetvrtica krajzlerova i koristila se u 300m i mislim da se u nekim sadasnjim 300 verzijama jos koristi.

proguglaj dobro sve forume o 300 pa vidi valja li. ne kupujes carape.
Evo propcitao sam mali milion testova i recenzija za ovoga 300 V6 3.5 Touring i nisam nasao nista lose . Naprotiv svi ga hvale : 2005 proglasen autom godine (na svijetu) Motor Trend ,odnio masu lokalnih nagrada ukljucujuci auto godine u sjevernoj americi , u Hrvatskoj proglasen za najbolje poslovno vozilo. Ima Mercedesovu (E 500) sasiju, podvozje ,kablove , upravljacki sistem , sjedala , dizajn kabine , transmisija (kod Hemi modela), 50 posto inzenjeringa. Jedino me malo zabrinjavala potrosnja kod tako velikog auta ali sudeci po ovim recenzijama sasvim dobra za auto ove velicine i sa 250 ks. Sada jos samo da se nade jedno dvije godine star pod garancijom za neku pristojnu cijenu .
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#65 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote:
Evo propcitao sam mali milion testova i recenzija za ovoga 300 V6 3.5 Touring i nisam nasao nista lose . Naprotiv svi ga hvale : 2005 proglasen autom godine (na svijetu) Motor Trend ,odnio masu lokalnih nagrada ukljucujuci auto godine u sjevernoj americi , u Hrvatskoj proglasen za najbolje poslovno vozilo. Ima Mercedesovu (E 500) sasiju, podvozje ,kablove , upravljacki sistem , sjedala , dizajn kabine , transmisija (kod Hemi modela), 50 posto inzenjeringa. Jedino me malo zabrinjavala potrosnja kod tako velikog auta ali sudeci po ovim recenzijama sasvim dobra za auto ove velicine i sa 250 ks. Sada jos samo da se nade jedno dvije godine star pod garancijom za neku pristojnu cijenu .
dodaj ti jos koju hiljadu pa kupi ce.
ili ako te brine potrosnja uzmi 300, v6, 2.7l
178 hp
18 city /
26 hwy
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#66 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote:
Evo propcitao sam mali milion testova i recenzija za ovoga 300 V6 3.5 Touring i nisam nasao nista lose . Naprotiv svi ga hvale : 2005 proglasen autom godine (na svijetu) Motor Trend ,odnio masu lokalnih nagrada ukljucujuci auto godine u sjevernoj americi , u Hrvatskoj proglasen za najbolje poslovno vozilo. Ima Mercedesovu (E 500) sasiju, podvozje ,kablove , upravljacki sistem , sjedala , dizajn kabine , transmisija (kod Hemi modela), 50 posto inzenjeringa. Jedino me malo zabrinjavala potrosnja kod tako velikog auta ali sudeci po ovim recenzijama sasvim dobra za auto ove velicine i sa 250 ks. Sada jos samo da se nade jedno dvije godine star pod garancijom za neku pristojnu cijenu .
dodaj ti jos koju hiljadu pa kupi ce.
ili ako te brine potrosnja uzmi 300, v6, 2.7l
178 hp
18 city /
26 hwy
Razlika u potrosnji izmedu 2.7 i 3.5 je minimalna a dobijas 60 konja sto kod ovako velikog auta moze biti veoma znacajno.Danas sam ponovo testirao 300, godiste 2006 trim level -touring sa 50 hiljada kilometara , extra ocuvan. Auto je stvarno super a i cijena je O.K.- dealer ga je spustion na $ 16000 ukljucujuci sve taxse i poreza uz to ima garanciju do 2010 godine i 100 hiljada kilometara. Mislim da je to to .
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#67 Re: Chrysler 300

Post by whow »

Chrysler 300 u garazi :-D :-D
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#68 Re: Chrysler 300

Post by Šeha »

whow wrote:Chrysler 300 u garazi :-D :-D

Cestitke!!! :)

U zdravlju ga poder'o :D :D :D
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#69 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote:Chrysler 300 u garazi :-D :-D

jesi brz svaka dala.


ja taman kontam da ti kazem da probas i Ce pa onda da se slajpeka hvatas, a ti vec zavrsio poso.

nek je sretno i bericetno.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#70 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote:Chrysler 300 u garazi :-D :-D

jesi brz svaka dala.


ja taman kontam da ti kazem da probas i Ce pa onda da se slajpeka hvatas, a ti vec zavrsio poso.

nek je sretno i bericetno.
Ma gledao sam ga vec neko vrijeme samo smo se nagadali oko cijene. Dealer trazio 18 K plus taxse ja ponudio 15.500 ukljucujuci taxse. Pa smo se tako cekali. Na kraju je ispalo 16000 plus 5% GST drzavi i nikakve dodatne takse i gluposti dakle total $16800. Model je 2006 3.5 -V6 Touring ima 51K pod garancijom do 100K i 2010. Auto je apsolutno struja : izgled, performance , udobnost. Ranije sam probao jos i 2005 Acuru TL 3.2( 71K trazi 23 hiljade) da bih dosao do zakljucka da vise naginjem komforu i eleganciji nego performancama, plus extra 6 hiljki u dzepu. Znam da ce sada ovi nasi bosanci da me popljuju i da kazu trebao si uzeti Passata ili Audija ali meni se ovo najvise dopada .
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#71 Re: Chrysler 300

Post by bezzeze »

whow wrote: Ma gledao sam ga vec neko vrijeme samo smo se nagadali oko cijene. Dealer trazio 18 K plus taxse ja ponudio 15.500 ukljucujuci taxse. Pa smo se tako cekali. Na kraju je ispalo 16000 plus 5% GST drzavi i nikakve dodatne takse i gluposti dakle total $16800. Model je 2006 3.5 -V6 Touring ima 51K pod garancijom do 100K i 2010. Auto je apsolutno struja : izgled, performance , udobnost. Ranije sam probao jos i 2005 Acuru TL 3.2( 71K trazi 23 hiljade) da bih dosao do zakljucka da vise naginjem komforu i eleganciji nego performancama, plus extra 6 hiljki u dzepu. Znam da ce sada ovi nasi bosanci da me popljuju i da kazu trebao si uzeti Passata ili Audija ali meni se ovo najvise dopada .
ma ko ti ima sta govoriti, zivis za sebe, za svoj gros i ceif.


znaci sta prije istekne, 100 milja ili 2010 godina
garancija na transmisiju i motor ne?.
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#72 Re: Chrysler 300

Post by Šeha »

whow wrote: Ma gledao sam ga vec neko vrijeme samo smo se nagadali oko cijene. Dealer trazio 18 K plus taxse ja ponudio 15.500 ukljucujuci taxse. Pa smo se tako cekali. Na kraju je ispalo 16000 plus 5% GST drzavi i nikakve dodatne takse i gluposti dakle total $16800. Model je 2006 3.5 -V6 Touring ima 51K pod garancijom do 100K i 2010. Auto je apsolutno struja : izgled, performance , udobnost. Ranije sam probao jos i 2005 Acuru TL 3.2( 71K trazi 23 hiljade) da bih dosao do zakljucka da vise naginjem komforu i eleganciji nego performancama, plus extra 6 hiljki u dzepu. Znam da ce sada ovi nasi bosanci da me popljuju i da kazu trebao si uzeti Passata ili Audija ali meni se ovo najvise dopada .

Ja mislim da si dobar izbor napravio, pogotovo sto si u Kanadi. Znaci dostupni i jeftini dijelovi ako ne daj boze, tj. kad bude trebalo. (jer nema ga koji se ne kvari)

Audi 4 ne bi mogao uzeti ni za cijenu te Acure znaci vjerovatno 24-25min. O sestici da i ne pricamo. Inace VW koncern na ovom kontinentu je najblaze receno suhveli, ja inace volim VW pa necu nesto gore da kazem :)

Uglavnom, za pare, odlican izbor.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#73 Re: Chrysler 300

Post by shadow »

Nek nisi uzeo novog, dobar si deal napravio. Valjda ce ti ovaj trajati malo duze od prethodnika :) Daj slike frajeru :D
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#74 Re: Chrysler 300

Post by whow »

bezzeze wrote:
whow wrote: Ma gledao sam ga vec neko vrijeme samo smo se nagadali oko cijene. Dealer trazio 18 K plus taxse ja ponudio 15.500 ukljucujuci taxse. Pa smo se tako cekali. Na kraju je ispalo 16000 plus 5% GST drzavi i nikakve dodatne takse i gluposti dakle total $16800. Model je 2006 3.5 -V6 Touring ima 51K pod garancijom do 100K i 2010. Auto je apsolutno struja : izgled, performance , udobnost. Ranije sam probao jos i 2005 Acuru TL 3.2( 71K trazi 23 hiljade) da bih dosao do zakljucka da vise naginjem komforu i eleganciji nego performancama, plus extra 6 hiljki u dzepu. Znam da ce sada ovi nasi bosanci da me popljuju i da kazu trebao si uzeti Passata ili Audija ali meni se ovo najvise dopada .
ma ko ti ima sta govoriti, zivis za sebe, za svoj gros i ceif.


znaci sta prije istekne, 100 milja ili 2010 godina
garancija na transmisiju i motor ne?.
Ovdje u Kanadi su kilometri dakle ima jos oko 49 hiljada kilometara na transmisiji i motoru ili do maja 2011 pa sta dode prvo. @ Shadow, plan je ga vozikam jedno dvije godine a onda u novine ili u trade, nemoj da ga slikam -imam neku shuhu kako god koje auto uslikam odmah ga prodam a ovo treba da traje bar dvije godine. Sto se tice odnosa novo-polovno mislim da vise nikada necu uzeti novo auto jer je gubitak vrijednosti stvarno ogroman , a obzirom da nemam namjeru vozikai isto auto 10 godina onda mi se stvarno ne isplati uzimati novo auto . Racunam da ce do 2010-2011i gorivo biti jedno $ 3 po litri :( pa cemo svi htjeli ne htjeli morati vozikati ove hibride i smarte a do tada idemo in pimpin style .@ Seha , u pravu si po pitanju VW ,jednostavno VW je pravljen po europskim standardima i za Europske puteve i ceste a Amerika je Amerika. Kada smo vec kod Kanadskih puteva danas kada sam nagario Acuru na 210 km naletim na neku grbu na putu mislio sam odoh u p.m. onda smanjim na 120 i to je to. Ovdje su ceste inace dosta ostecene od minusa.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#75 Re: Chrysler 300

Post by ado-šampion »

Nek je hairli :)
Post Reply