Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Cerić novi predstavnik Bošnjaka

Da
125
38%
ne
155
47%
možda
12
4%
Ne interesuje me
37
11%
 
Total votes: 329

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11546
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#676 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by japin_mutapi »

Havatar wrote:Nikad se u dzamijama nece uzdizati Tesla , Andric , Djed Bozicnjak tako da neces nikad ni doci a koliko si bio u dzamiji govori to sto nemas pojma koja je jedna od prvih lekcija u mektebima.
ma njemu je krivo što nije bio sa bračom danas u "andrićgradu" da se malo počasti brljom i slaninom i da malo gusla pa liječi komplekse na forumu
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#677 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by jon_jovi »

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11546
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#678 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by japin_mutapi »

još malo i biće tekst kao je "doveden" u predsjedništvo
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#679 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by Lopov-eliminator »

japin_mutapi wrote:
Havatar wrote:Nikad se u dzamijama nece uzdizati Tesla , Andric , Djed Bozicnjak tako da neces nikad ni doci a koliko si bio u dzamiji govori to sto nemas pojma koja je jedna od prvih lekcija u mektebima.
ma njemu je krivo što nije bio sa bračom danas u "andrićgradu" da se malo počasti brljom i slaninom i da malo gusla pa liječi komplekse na forumu
@reis1, evo i tebe ovaj proglasi srbinom. :lol:
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#680 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by muzicar_iz_parka »

Ako ćemo pošteno i objektivno, pismeniji je i obrazovaniji od princa Neonka i Komšića zajedno.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#681 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by tandmand »

reis1 wrote: Isao sam ja u dzamiju, dok nisam progledao.

Zato sad, ne mogu vam ja jarane vise ici u dzamiju, i biti clan IZ, kojoj je etalon islama ajvatovica i budalastine. Znaci morate napraviti i nesto progresivnog, da bi i mi, malo pametniji ljudi, mogli radi necega dolaziti u tu dzamiju i vratit se u IZ.
Da li neko ide dzamiju je privatna stvar svakog covjeka u njegovom odnosu sa Bogom. Ne Zelis biti clan IZ? Tvoj izbor.
Ja osobno ne idem u dzamiju i nisam vjerski praktikant, placam clanarinu IZ i zivim neke obicaje proistekle iz islamske tradicije. Citanje ovih rasprava o ramazanskom postu i ostalim vjerskim pitanjima zamara, i predstavlja zlonamjerno skretanje sa teme. Gosp. Ceric me uopce ne zanima kao efendija, vec kao politicki predstavnik Bosnjaka. Ako mi je nesto kod njega zanimljivo onda su to njegovi politicki stavovi. U vjerske se dovoljno ne razumijem da bih se raspravljao, niti me zanima i smatram da to treba da ostane u okviru IZ. Kada je u pitanju vjeronauka u skoli, ako postoji u zemljama EU demokratije, zasto bi onda to osporavali kod nas.
Potrebno je jednom za svagda zakljuciti raspravu oko toga da li je Bosnjak = musliman. Velika vecina Bosnjaka jesu muslimani kao sto i velika vecina Hrvata jesu katolici. Mogu biti i agnostici, ateisiti, budisti ali ostaju pripadnici svoga naroda. Hrvatski predsjednik Ivo Josipovic je agnostik ali nosi ime proisteklo iz katolicke tradicije koju svaki Hrvat prakticki zivi, bez obzira da li je vjernik ili ne. Naslov teme nije "Ceric novi predstavnik m(M)uslimana" vec Bosnjaka koji mogu biti i ateisti, neokomunisti i sl.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11546
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#682 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by japin_mutapi »

User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#683 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by pike »

muzicar_iz_parka wrote:Ako ćemo pošteno i objektivno, pismeniji je i obrazovaniji od princa Neonka i Komšića zajedno.
Pa jeste, i on i Lagumdzija su veoma obrazovani i odlicno govore engleski (za razliku od vecine politicara) ali su takodje lazovi i petljanci.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#684 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by SkyLimit »

Ja još nisam vidio ni jedan dobar argument zašto ne glasati za Cerića. Za dobar argument ne priznajem "šta će hodža u politici" i slične neboluze koje ne vrijedi komentarisati.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#685 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by kritichar »

to šta će hodža u politici je glupost, kolko ih ima sa medresom u politici i u drugim zanimanja, ako je neko završio medresu, ne znači da mora biti samo hodža
što se tiče obrazovanja i kontakata u svijetu, trenutno mu nema ravnog kandidata
ambienta
Posts: 70
Joined: 04/11/2011 14:05

#686 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by ambienta »

kritichar wrote:to šta će hodža u politici je glupost, kolko ih ima sa medresom u politici i u drugim zanimanja, ako je neko završio medresu, ne znači da mora biti samo hodža
što se tiče obrazovanja i kontakata u svijetu, trenutno mu nema ravnog kandidata
Sto se tice obrazovanja tu je daleko "hodza" ispred svih ! , mene brine drugo kod njega , kako je baš iz amerike vrlo brzo postavljen za glavnog Imama Zagrebacke dzamije a onda vrlo brzo i za Reisa :? , sve u ratu kada se bas i nije kretalo bez dozvola svih strana
Reis je bio u istom periodu i skolovao se u Americi kao i recimo Milosevic, Osama bil Laden i sl......

A sto se tice obrazovanja i elekvetnosti tu je daleko ispred svih !


Ako ce mo samo o obrazovanju govoriti moram da branim svoju struku i Bakira Izetbegovica odnosno ARHITEKTURU ! :-D

Jest da Suljagic ima doktorat ali iz polotickih nauka , mislim suplja prica , fakat dali mu doktorat na Institutu za mirovna istraživanja i sigurnosne studije , mislim prezivio je Srebrenicu i ja bi mu dao sve moguce , s obzirom na ulogu stranaca.
Suljagic moze da bude nacelnik opcine Srebrenica, pa onda kada malo prodje iskustva pa zastupnik u narodnoj skupstini RS , pa tek onda da se kandidira za clana predsjenistva .... vidjela zaba gdje se konji kuju pa i ona digla nogu :-)

Radoncicevo obrazovanje je smjesno uopce komentarisati , ako on bude onda fakat treba da izvrsimo kolektivni harakiri prije cunamija :))))))

Bakir Hadziomerovic aka 60 min aka pjevac aka ljevicar aka pijano aka buduci predsjenik = kako ga samog sebe nije stid da se usudio kandidovati za tu funkciju , ja sam mislio jos uvijek mislim da je to neka zaje*ancija sdp-a , oni su mi djelovali kao ozbiljna stranka , ali ovo je jedan od najvecih cirkusa

Obrazovanje ostalih kandidata Sefera i sl. isto nije za tu funkciju predsjenika tj. clana p.

Znaci samo Ceric , Izetbegovic i Suljagic = Suljagic je prezelen tj. premlad i neiskusan za tu vrstu diplomatije = Ceric namazan covjek sa vezama ali sumljiv dosta ... znaci ostaje nam babin sin , realno se potrudio zadnjih 4 godine mu nemogu naci mahne , ali stranka ga gusi kao i prijsanji aferimi tipa Šaja jaran i sl.
Novak20
Posts: 14019
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#687 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by Novak20 »

ambienta wrote:
Ako ce mo samo o obrazovanju govoriti moram da branim svoju struku i Bakira Izetbegovica odnosno ARHITEKTURU ! :-D

Znaci samo Ceric , Izetbegovic i Suljagic = Suljagic je prezelen tj. premlad i neiskusan za tu vrstu diplomatije = Ceric namazan covjek sa vezama ali sumljiv dosta ... znaci ostaje nam babin sin , realno se potrudio zadnjih 4 godine mu nemogu naci mahne , ali stranka ga gusi kao i prijsanji aferimi tipa Šaja jaran i sl.
Tebi je ef. Cerić namazan, sa vezama i sumnjiv.....ne slažem se ali poštujem tvoje mišljenje. Ipak, prije bih glasao za njega nego za nedokazanog arhitektu čija je stranka u ovih 20 godina obezvrijedila vašu cijenjenu struku. Kao i sve druge struke uostalom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#688 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by Banksy »

SkyLimit wrote:Ja još nisam vidio ni jedan dobar argument zašto ne glasati za Cerića. Za dobar argument ne priznajem "šta će hodža u politici" i slične neboluze koje ne vrijedi komentarisati.
Novi, ''predsjednički'' identitet se nije izgradio, iako je trebao.
Ostaje nam stari.

Cerić: Je li ti imam stavljao ruku na spolni organ?
N.T.: Jeste.
Cerić: Jesi li ruku na njegov spolni organ stavila preko hlača ili ti je rekao da otkopčaš njegove hlače?
N.T.: Preko hlača.
Cerić: A, je li se imam uzbudio?

RSE: Kakav je vaš stav o vehabijama u BiH i vehabizmu?

Cerić: Šta je vehabizam? Ko su vehabije? Kažite mi ko su. Nas su proganjali ...

Oni koji nas okrivljuju da im je stanje loše zbog islama i 'novih' muslimana pridružuju se islamofobiji koja nas, bosanske muslimane, 'stare' i 'nove' podsjeća na iskustvo preživljenog genocida"
Cerić je kazao kako je jasno da nekima "smetaju novi muslimani koje nazivaju vehabijama" a sve to samo zato što su oni "preživjeli genocid i protive se režimu aparthejda''...


„Dosta je bilo našeg prilagođavanja, nek se oni nama prilagođavaju“
itd.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#689 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by SkyLimit »

Prvo dvoje mi se ne sviđa, ali to o prilagođavanju je legendardno. Trebao je to iskoristiti u kampanji kao slogan.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#690 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by kritichar »

cerić sumnjiv, misliš da ga SAD gura?
SAD nam svakako kroji gaće, i u njih se najviše uzdamo kad je cjelovitost i ustavne reforme u pitanju
mada po meni sumnje nisu opravdane, čovjek je školovan i brzo napredovao, meni ništa čudno

a ovo izvlačenje iz konteksta, po nekoliko rečenica je neozbiljno
a rečenica o prilagođavanju je legendarna i ja je ne vidim kao mahanu, šta joj fali, kome da se Bosanac i Hercegovac ili Bošnjak prilagođava, uvjek je donji bio i jedan i drugi
broj dva
Posts: 4605
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#691 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by broj dva »

Da li Ceric moze predstavljati bosnjake ateiste ?
User avatar
harunn
Posts: 137
Joined: 15/07/2009 22:07

#692 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by harunn »



ambienta
Posts: 70
Joined: 04/11/2011 14:05

#693 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by ambienta »

loše , loše Mustafa uhhhh tesko da mozes pobjediti da ti se kampanja zasniva kako je 20 god grozno i sl. a trebas malo da znas koje su finkcije i ovlasti clana predsjenistva i da vidimo sta ti to mozes bolje....

p.s. Moj dr, Cericu , i ti si dosta koketirao sa vlascu i nisi bas kritikovao , osim Suljagica "kome da se mi to prilagodjavamo" koje mi cak sta vise i bilo simpaticno , trebalo je biti i vise toga kao i one afere oko Gluhe Bukovice i sl. gdje se nisi bas iskazao. Tako da mojne vise kritikovati daj svoj program i da vidimo sta ti mozes BOLJE
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55968
Joined: 15/12/2008 16:53

#694 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by ultima_palabra »

Kampanja mu je baš puša stroga, niti ga ko pominje niti uzima u obzir.
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#695 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by pike »

broj dva wrote:Da li Ceric moze predstavljati bosnjake ateiste ?
U predsjednistvu moze. Realno ima jaci rezime za ovu poziciju od svih ostalih kvazi kandidata.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#696 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by jon_jovi »

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11111
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#697 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by Tito_i_Partija »

Kad je para dobra, nije cak ni (bivsem) reisu problem skinut' gace i naguzit' se. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsi-r ... /211006169
User avatar
p206
Posts: 7953
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#698 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by p206 »

ma uvijek je bio budala, nezreo za tu poziciju
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#699 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by Guadalajara »

p206 wrote: 06/10/2021 19:30 ma uvijek je bio budala, nezreo za tu poziciju
:thumbup:
suspect_zero
Posts: 26044
Joined: 11/10/2008 21:45

#700 Re: Cerić novi predstavnik Bošnjaka.

Post by suspect_zero »

Tito_i_Partija wrote: 06/10/2021 19:28 Kad je para dobra, nije cak ni (bivsem) reisu problem skinut' gace i naguzit' se. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsi-r ... /211006169
Nisam znala da on savjetuje Kavazovića :shock: ..mislila sam da se ohrdana lopina negdje drugo sklonio i krade.
Post Reply