Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#501 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

R A V E N wrote:Ne. Možeš imati sintezu tih razloga. Ustvari, za većinu problema postoji više uzročnika.
Vise uzrocnika od Feminizma i raspadnutih Mangina...?
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#502 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Ti ne izgledaš kao "napaćeni ugroženi radnik" što je dobrim dijelom mitologija ljevice. To da je ljevica slična religiji je zasebna priča. "Napaćeni ugroženi radnik" je ljevičarski ekvivalent svecu-mučeniku u kršćanstvu koji je ubijen ili proganjan zbog ispovjedanja kršćanstva.

Da ti stvarno radiš za "krvavo stečenu platu", ti bi razumio o čemu ja govorim i ne bi se ugodno osjećao da ljevica i feminizam pokušava izvrnuti istinu pa izostavlja riječ average kad govori o gender pay gap. Pijaca i 100-ine ostalih poslova očigledno nisu bile moj izbor karijere. Ali sad sam potpuno OK s tim. Ne pada mi na pamet da financiram nečiji lagodan život kad mu njeno ili njegovo zanimanje iz snova to ne može pružiti.

The System je kao korodirana kanalizaciona rešetka u propaloj postsocijalističkoj ekonomiji i ja tražim da se provučem. Čak ću ti možda donositi i burek tamo negdje na posao iz "bosanske kuhinje" dok lagodno visiš na Internetu tokom radnog vremena.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#503 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Upao mi je još jedan takav "poslom opterećeni" u diskusiju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#504 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

R A V E N wrote:Ti ne izgledaš kao "napaćeni ugroženi radnik" što je dobrim dijelom mitologija ljevice. To da je ljevica slična religiji je zasebna priča. "Napaćeni ugroženi radnik" je ljevičarski ekvivalent svecu-mučeniku u kršćanstvu koji je ubijen ili proganjan zbog ispovjedanja kršćanstva.

Da ti stvarno radiš za "krvavo stečenu platu", ti bi razumio o čemu ja govorim i ne bi se ugodno osjećao da ljevica i feminizam pokušava izvrnuti istinu pa izostavlja riječ average kad govori o gender pay gap. Pijaca i 100-ine ostalih poslova očigledno nisu bile moj izbor karijere. Ali sad sam potpuno OK s tim. Ne pada mi na pamet da financiram nečiji lagodan život kad mu njeno ili njegovo zanimanje iz snova to ne može pružiti.

The System je kao korodirana kanalizaciona rešetka u propaloj postsocijalističkoj ekonomiji i ja tražim da se provučem. Čak ću ti možda donositi i burek tamo negdje na posao iz "bosanske kuhinje" dok lagodno visiš na Internetu tokom radnog vremena.
Ti ocigledno nisi u stanju ni da izdrzavas samog sebe, dakle, prestani drugima imputirati parazitiranje na tvom dzepu. Tebi se ljevica moze svidjati ili ne svidjati, ali prava radnika nisu pala s neba, niti ih je neki dobrodusni kapitalista dao kao peskes za Bajram. Izborena su u dugoj i mucnoj, cesto krvavoj borbi. Da imas malo vise pameti i znanja, shavtio bi da je moderni svijet nastao upravo na pravima i boljem zivotu radnika, jer je taj radnik istovremeno i konzument, koji odrzava u zivotu dobar dio privrede.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#505 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by omar little »

da mene toliko egzistencijalno gusi trosenje poreskih para na segmente drustva koje patoloski prezirem, kao sto je tvoj slucaj, ja bih se davnih dana preselila u jednu od onih libertarijanskih komuna. put your money where your mouth is.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#506 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

R A V E N wrote:Upao mi je još jedan takav "poslom opterećeni" u diskusiju.
Upao je tebi, puno vise nego jedan... :-)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#507 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Gojeni H »

seln wrote: Ti ocigledno nisi u stanju ni da izdrzavas samog sebe, dakle, prestani drugima imputirati parazitiranje na tvom dzepu. Tebi se ljevica moze svidjati ili ne svidjati, ali prava radnika nisu pala s neba, niti ih je neki dobrodusni kapitalista dao kao peskes za Bajram. Izborena su u dugoj i mucnoj, cesto krvavoj borbi. Da imas malo vise pameti i znanja, shavtio bi da je moderni svijet nastao upravo na pravima i boljem zivotu radnika, jer je taj radnik istovremeno i konzument, koji odrzava u zivotu dobar dio privrede.
:thumbup:

Imao neko ljevicarska, desnicarska, narodnjacka ili neka deseta ubjedjenja, boldirano je ono sto su mnogi, u Bosni vecina, zaboravili.
Ljudi su bukvalno ginuli da bi se 8-satno radno vrijeme smatralo normalnim, da bi povreda na radu bila obestecena, itd.

Image
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#508 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Vincit omnia veritas!
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#509 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

R A V E N wrote:Vincit omnia veritas!
Cujes li ti sam sebe? Ili ti tudji glas u glavi sapuce ove duboke misli...?

Puce metla ko top...!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#510 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by JThomas »

ja kad god pročitam ovaj naslov nasmijem se...smiješniji je nego šale s one druge teme.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11043
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#511 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Tito_i_Partija »

Ovaj Raven haman pa prevazis'o i Zviza u svojim nebulozama. :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#512 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:Ovaj Raven haman pa prevazis'o i Zviza u svojim nebulozama. :lol:
Pa sad... da bi pretekao Zviza, morao bi pojesti jos puuuuno halve.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#513 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Ceterum censeo SDA esse delendam
Država je velikim dijelom u suštini kapitalistička kompanija, ako možda nije i sva. I tako je uvijek bilo u zadnjih 7200 godina i tako će i ostati! Ono što su u kapitalističkim kompanijama CEO-i to su u državama presjednici, kancelari, kraljevi, poglavnici, maršali, carevi. Ono što su u državama birokrate srednjeg nivoa to su zapravo direktori srednjeg nivou. Ono što su državni zaposlenici, to su zaposlenici u kapitalističkim kompanijama! Čak i državni službenici u najmanju ruku polu-svjesno gledaju "radnika, svetinju koju treba zaštititi" kao tržišnu konkurenciju i prijetnju svojoj plati i socijalnoekonomskom položaju!

Takva je država i takva će ostati, pa makar da vladaju Platon, Aristotel, Buda, Muhamed i Isus zajedeno, a ne Tito, Danis i Peđa. Dakle, neće se popraviti Bosna ako ode SDA. Pokušavati popraviti državu je kao pokušavati poslati ljudsko biće u orbitu oko Zemlje skokom sa Zemlje! I da Blanka Vlašić skače u astronautskom odijelu, skočila bi manje od dva metra. To jednostavno ne ide!

Otiđite u neku radnju, pa predajte radniku svoju aplikaciju za posao! Velika je šansa da ćete je naći u smeću kad se bude iznosilo iz radnje!

"Humanost"? Bang, pade dolje!
"Radnička solidarnost"? Bang, pade dolje!
"Nesebičnost"? Bang, pade dolje!
"Ljudska prava"? Bang, pade dolje!

Hahahaha!
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#514 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

Hahahaha!
Stvarno duhovita opaska ! Trebao bi razmisliti o vlastitoj humoristickoj seriji...!
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#515 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

omar little wrote:bas fin mladic, divan decko, sta fali :D
Ja... ja nisam ljudsko biće. Ja sam bolji i gori od Alfons-a Kauders-a. Ja sam sarin u krvnim sudovima veterana NOR-a koji je rođen 1975.-e. Njemu neutronskim bombardovanjem traže tragove krvi u meni.

Ja ću evoluirati u plutonijum koji će u više nego 99.9999% prećišćenoj formi padati na ljigavu kožu potomaka pomenutoga kao kiša dok budu plagirali svoje magnum opus-e u eonima koji će dohujati.

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#516 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

R A V E N wrote:
omar little wrote:bas fin mladic, divan decko, sta fali :D
Ja... ja nisam ljudsko biće. Ja sam bolji i gori od Alfons-a Kauders-a. Ja sam sarin u krvnim sudovima veterana NOR-a koji je rođen 1975.-e. Njemu neutronskim bombardovanjem traže tragove krvi u meni.

Ja ću evoluirati u plutonijum koji će u više nego 99.9999% prećišćenoj formi padati na ljigavu kožu potomaka pomenutoga kao kiša dok budu plagirali svoje magnum opus-e u eonima koji će dohujati.

Image
Bavis se i poezijom? Fino, vidim idu ti ovi haiku stihovi, svaka cast!

Sve u cilju razvoja svestrane socijalisticke licnosti... ! :thumbup:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#517 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by wewa »

R A V E N wrote:
omar little wrote:bas fin mladic, divan decko, sta fali :D
Ja... ja nisam ljudsko biće. Ja sam bolji i gori od Alfons-a Kauders-a. Ja sam sarin u krvnim sudovima veterana NOR-a koji je rođen 1975.-e. Njemu neutronskim bombardovanjem traže tragove krvi u meni.

Ja ću evoluirati u plutonijum koji će u više nego 99.9999% prećišćenoj formi padati na ljigavu kožu potomaka pomenutoga kao kiša dok budu plagirali svoje magnum opus-e u eonima koji će dohujati.

Image
auuuuuuuuuuuuu, tezi slucaj nego se na prvu cinilo :cry:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#518 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by tranquil »

Više nije ni za zajebanciju :(
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#519 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

tranquil wrote:Više nije ni za zajebanciju :(
Nije. Sad osjecam griznju savjesti, jer sam ga zajebavao. :(
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#520 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Truba »

http://tribun.hr/slovenska-umjetnica-ko ... u-nagradu/

slovenska-umjetnica-koja-dojila-psa-oplodila-svoja-jajasca-psecom-celijom-dobila-prestiznu-nagradu/

oplodio me pas :D
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#521 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

Gori od onih koji ovo stavljaju na internet da se klikce na to zbog debilnog naziva je samo onaj koji to stavlja ovdje (i mozda na druga mjesta) i time im pomaze da imaju vise klikova... Posljedicno i vise para od reklama...

Na ovakav link ne bih kliknuo ni da mi neko u cash-u daje 100 KM... :run:
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#522 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Truba »

sve ti piše ukratko u linku kojeg uvijek izdvojim :D
baš zbog ovih koji ne klikću na linkove :D
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#523 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

I hvala ti na tome, da ne moram kliktati i dizati Hin promet na site-u... :thumbup:

Mada mi moram priznati nije jasno ni zasto ti klikces na slicne... :? Ali eto, sloboda, demokracija i tako to...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#524 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by insomnia78 »

Kad u My name is Earl ona polusestra, crnkinja pita Joy da za nju bude surogat majka ova joj kaze radije bih nosila leglo pit bula nego tvoje djete :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#525 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Truba »

tribun hr je pravi sajt za prave muže

http://tribun.hr/osam-uznemirujucih-nac ... proizvode/


osam-uznemirujucih-nacina-koje-drustvo-feminizira-muskarce-hranu-proizvode/
Post Reply