Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#351 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by sheilak »

:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50436
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#352 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by Bloo »

omar little wrote:ti vec pet dana kako igramo uzimas prvo zelenu kuglu da ubacujes i to nije slucajno, hamo !
:lol: :lol: :lol: :lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#353 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by omar little »

KRSNA SLAVA :shock: :shock: :shock: MICITEMI OVOG KAURINA SATREDA
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#354 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by sheilak »

Izbrisaše ga :D

Ah, al sto se ismijah danas. Thnx, RAVEN :D
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#355 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

tranquil wrote: a koje i ti dijeliš, zbog toga što si se ograničio samo na prekomorske izvore informacija
Ipak, they hold the big stick. A zašto je to tako? Hajmo da nađemo razloge? Ovdje se gleda na Ameriku, odnosno doslovno se očekuje sadaka kad se nastavi raspadanje Bosne, a ne na Evropu, zato i postoji na ovom forumu tema Donald Trump all about.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#357 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

tranquil wrote: Da, i miriše na to, zato ti u Tuzli paničiš zbog Hillary i podržavaš paravojne formacije u Montani. Internet nam je omogućio uvid u udaljene krajeve svijeta, ali bi prije svega trebao pogledati u svojoj okolini.
Ponovo čitaš doslovno. To je bio polu-sarkastičan potez da dignem pritisak Jose-u Mujic-i. Hajmo da se vratimo na naš nivoo - jedno od osnovnih pravila međuljudskih odnosa je "Ne ukradi!". Zašto bih ja bio prisiljen plaćati nekome tuđe liječenje i penziono, odnosno od strane države biti "legalno opljačkan" ako sam ja zaradio taj novac i možda ga mogu efikasnije iskoristiti?
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#358 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

Vrati se i pročitaj cijelu temu imajući i druge perspektive u vidu.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#359 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

sheilak wrote:Ne znam zasto vidis toliku opasnost od feministickog pokreta, pogotovo u Bosni tj . na Balkanu.
Zato što zahtijevaju da im se plati kućni rad i pored toga što su zaposlene i pored toga što rade sebi da žive u ugodnijim uslovima.

Još jednom, odakle će doći taj novac?
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#361 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by omar little »

R A V E N wrote:
sheilak wrote:Ne znam zasto vidis toliku opasnost od feministickog pokreta, pogotovo u Bosni tj . na Balkanu.
Zato što zahtijevaju da im se plati kućni rad i pored toga što su zaposlene i pored toga što rade sebi da žive u ugodnijim uslovima.

Još jednom, odakle će doći taj novac?

BOJICEEEEE
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#362 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

R A V E N wrote:To je bio polu-sarkastičan potez da dignem pritisak Jose-u Mujic-i. Hajmo da se vratimo na naš nivoo - jedno od osnovnih pravila međuljudskih odnosa je "Ne ukradi!". Zašto bih ja bio prisiljen plaćati nekome tuđe liječenje i penziono, odnosno od strane države biti "legalno opljačkan" ako sam ja zaradio taj novac i možda ga mogu efikasnije iskoristiti?
Evo, pritisak mi otisao do vrha Mellaina :-) ... sve zbog pubertetlije kojem je nejebica udarila u glavu.
Kome bolan ti placas lijecenje? Ljudi tade, zaradjuju, odbija im se od plate... ti valjda ufurao da im ti placas lijecenje sa svojom tezgom na pijaci?
Najbolje je da fino odes u Majevicu i zavuces se u neku pecinu, to ce mozda umiriti tvoju mizantropiju.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#363 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

seln wrote:
R A V E N wrote:To je bio polu-sarkastičan potez da dignem pritisak Jose-u Mujic-i. Hajmo da se vratimo na naš nivoo - jedno od osnovnih pravila međuljudskih odnosa je "Ne ukradi!". Zašto bih ja bio prisiljen plaćati nekome tuđe liječenje i penziono, odnosno od strane države biti "legalno opljačkan" ako sam ja zaradio taj novac i možda ga mogu efikasnije iskoristiti?
Evo, pritisak mi otisao do vrha Mellaina :-) ... sve zbog pubertetlije kojem je nejebica udarila u glavu.
Kome bolan ti placas lijecenje? Ljudi tade, zaradjuju, odbija im se od plate... ti valjda ufurao da im ti placas lijecenje sa svojom tezgom na pijaci?
Najbolje je da fino odes u Majevicu i zavuces se u neku pecinu, to ce mozda umiriti tvoju mizantropiju.
I nece morati platiti porez i doprinose Fondovima...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#364 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by ¤ jelena ¤ »

Što, bolan, na Majevicu.... :cry:

pored nake ljepote na Antarktiku.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#365 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by seln »

¤ jelena ¤ wrote:Što, bolan, na Majevicu.... :cry:

pored nake ljepote na Antarktiku.
Da mu pingvini ne zatraze placanje lijecenja.
Pingvin po pingvin - ode njegovo neizmjerno bogatstvo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#366 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: :lol:

Daleko mu lijepi.... iglu. :oops:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#367 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by tranquil »

R A V E N wrote:
tranquil wrote: a koje i ti dijeliš, zbog toga što si se ograničio samo na prekomorske izvore informacija
Ipak, they hold the big stick. A zašto je to tako? Hajmo da nađemo razloge? Ovdje se gleda na Ameriku, odnosno doslovno se očekuje sadaka kad se nastavi raspadanje Bosne, a ne na Evropu, zato i postoji na ovom forumu tema Donald Trump all about.
Ne.

Amerika je uticajna i petlja se u sve... Ali niko ne "očekuje" sadaku, dar s neba. Na temi o Trumpu, ili na prethodnoj o Obami, govori se o njima jer američki izbori imaju uticaj na sve u svijetu. I priča se kako će imati efekte različite vanjske politike različitih predsjednika.

Bitna stvar za ovu priču, bez obzira na njihov uticaj, njihov zdravstveni i socijalni sistem je totalno drugačiji od europskog.
R A V E N wrote:Hajmo da se vratimo na naš nivoo - jedno od osnovnih pravila međuljudskih odnosa je "Ne ukradi!". Zašto bih ja bio prisiljen plaćati nekome tuđe liječenje i penziono, odnosno od strane države biti "legalno opljačkan" ako sam ja zaradio taj novac i možda ga mogu efikasnije iskoristiti?
Sav civilizirani zapadni svijet funkcionira tako, osim USA na koju se ti furaš.

Hajde da dovedemo do ekstrema tvoje razmišljanje. Ako ne plaćamo zdravstveno, zašto bi se onda iz tvoje plate plaćala policija, ili vatrogasci? Imaš para, sam se brani, sam gasi kuću.

Šta ako ti se desi neka nesreća pa ne budeš mogao više raditi? Ko će plaćati tvoje i troškove i penziono i invalidsko? OK, možda si zaradio do tada u karijeri, ali šta ako ti se desi na početku karijere i nemaš fondova? Treba li društvo da te pusti da umreš kao pas? Društvo za koje se ti zalažeš sigurno bi.

Čak i da ne pretpostavimo nikakvu nesreću ili nešto loše, ti ćeš sigurno dosta puta ići doktoru tokom svog života, i to vjerovatno sve više kako budeš stario, biološka neminovnost. Uzmi cijene doktora u USA i u Europi gdje pokriva zdravstvo. Ako ne plaćaš doprinose za zdravstvo, sa svojom zaradom, kao mlad ćeš (pod uslovom da nemaš ama baš nikakvih većih problema) vjerovatno biti "u plusu". Kako vrijeme prolazi, tvoj odlazak doktoru će biti sve češći i taj tvoj plus nestaje i pretvara se u minus.

Istina je da će taj višak iz kog ćeš se ti liječiti pokriti imućniji oporezovani. To je matematička neminovnost, više para, više plaćenih doprinosa. I u tome je kvaka. Kada bi svi plaćali doktore samo kada im trebaju, njihove usluge bi bile skupe (kao što jesu u USA) i to nekom imućnom čovjeku ne bi ništa značilo... Značilo bi prosječnoj osobi međutim... Pošto bogataša, isto kao i tebe, boli kurac za drugog, on se zalaže da se ukine to plaćanje zdravstvenog, jer njemu nije problem keširati kada bude trebalo... Ono što je žalosno je to što je bogataš uspio ubijediti pohlepnu sirotinju da im takođe ne treba obavezno zdravstveno... Oni neće plaćati nešto malo porešćića, on neće plaćati grdne poreze, oni će dobiti minorne efekte mjesečno, on će gomilati bogatstvo, a kada im zatreba doktor, on će sebi platiti četvorocifrenog doktora i MRI k'o iz pičke, a običnim ljudima biće kuku majko.

I ovo sve što sam ti ispričao nema apsolutno nikakve veze ni s ljevicom ni s feminizmom. Ti pokušavaš ovdje primjeniti neke zaključke koje si dobio posmatrajući američku politiku i društvo, i pokušavaš prodati priču da je nešto što se zove "normalna socijalna politika" zapravo neko ljevičarenje i feminizam.

Ovdje u Europi je (a i u Kanadi, Australiji, Japanu), srećom (uz neke izuzetke) većina, dakle i desnica i ljevica na liniji jakog društveno fundiranog zdravstvenog sistema. I to nije pljačka, nego samo osnovna ljudska pristojnost i empatija, tj. ja ću plaćati zdravstvo i penziono, iako mi sada i ne treba, ali razmišljam da će mi trebati u budućnosti. To je nešto što se zove solidarnost i empatija, i ne škodi da probaš. I plaćam takođe isto i za sebe u budućnosti, tako da i ako si sebičan, možeš se naći u tome.

I ovi sistemi se razlikuju, npr. u BiH je svima isto, svi plaćaju obavezne doprinose u čini mi se istom procentu. Međutim ima i boljih sistema. U nekim državama se možeš opredijeliti da ti plaćaš minimum obaveznog, i za sebe opcionalno dodatno, obezbjeđujući za sebe potencijalno bolju zaštitu, ako ti bude trebala. Time radiš direktno "za sebe" (iako ti možda neće trebati, ali ako zatreba, sjajno). Čak ako ti na kraju i ne zatreba, tvoj doprinos je poboljšao zdravstveni sistem, i možda spasio živote. To je sigurno bolji i smirujući osjećaj za imati kada budeš razmišljao "šta sam uradio u životu" nego misao "baš sam efikasno utrošio one viškove što nisam plaćao drugima zdravstvo i penziono".

Ne mogu da vjerujem da sam (relativno) odrasloj osobi objašnjavao osnove empatije ali eto, 2017. godine smo tu gdje jesmo.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#368 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by R A V E N »

A jesu li za vas i tebe, selnu, mizantropi ljudi koji odbijaju da im se izvlače materijalno-finansijski resursi na osnovu neke "humanosti"?

Jer može se pljačkati ljude tako i što im se prisloni pištolj uz glavu, a može ih se pljačkati tako što im se nabija jaram krivice "mizantropa, jao, koji mrzi ljude".

Na šta su mislili ti ljudi dok im je zdravlje propadalo?

Dijabetesi, jetre uništene alkoholom i hepatitisom C? Koliko je ono cijena tretmana s tabletama za hepatitis C? 120 000 KM?

Još jednom se vraćam na aksiom milicije iz Montana-e:

Image

...And I won't tread on you!

Image

Možemo ulaziti u međusobno ekvivalentno korisne transakcije, a nikakve prisilne "solidarnosti", nametnutne "humanosti" i grupne pokušaje posramljivanja.

Ako se već izabralo samostalno da se živi bjesomučno hedonistički, onda treba platiti i cijenu. Samostalno.

Porazmislite o ovome o čemu ja govorim.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#369 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by tranquil »

R A V E N wrote:A jesu li za vas i tebe, selnu, mizantropi ljudi koji odbijaju da im se izvlače materijalno-finansijski resursi na osnovu neke "humanosti"?

Jer može se pljačkati ljude tako i što im se prisloni pištolj uz glavu, a može ih se pljačkati tako što im se nabija jaram krivice "mizantropa, jao, koji mrzi ljude".

Na šta su mislili ti ljudi dok im je zdravlje propadalo?

Dijabetesi, jetre uništene alkoholom i hepatitisom C? Koliko je ono cijena tretmana s tabletama za hepatitis C? 120 000 KM?

Još jednom se vraćam na aksiom milicije iz Montana-e:

Image

...And I won't tread on you!

Možemo ulaziti u međusobno ekvivalentno korisne transakcije, a nikakve prisilne "solidarnosti", nametnutne "humanosti" i pokušaje grupnog posramljivanja.

Ako se već izabralo samostalno da se živi bjesomučno hedonistički, onda treba platiti i cijenu. Samostalno.

Porazmislite o ovome o čemu ti ja govorim.
Biću kratak.

Država uzima obavezan porez zbog takvih kao ti. I što je najzanimljivije, to će na kraju opet ići u tvoju korist (u ispravnom sistemu barem, nažalost BiH je poremećena ali ne uzimajmo je kao primjer takvog sistema, BiH problemi su dublji, problem sa zdravstvom je posljedica).

Ne vjerujem da si bogataš. Ako se uspostavi tvoj sistem, razbolićeš se i umrijeti kao pas. Ležaćeš u krevetu bolestan, jer si zadnje 3 godine uštedio 100 KM mjesečno i "efikasnije ih trošio", i nećeš imati 30.000 KM za tretman. I pitaćeš se zašto te je OPET država iznevjerila.

A država će reći ovo:

"Ako se već izabralo samostalno da se živi bjesomučno hedonistički, onda treba platiti i cijenu. Samostalno."
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#370 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by drndalo »

R A V E N wrote:
Image
Pravo da ti kazem, sad sam tek skontao, probao si AirSoft par puta i svidjelo ti se... Mislis da je to super-ultra-mega...

Razocaracu te, metak i geler ako te odmah ne ubiju, puno vise bole od ovoga sto si probao na Airsoftu... Makar i u Montani...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#371 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by JThomas »

pošto je bjesomučni hedonistički život jedini uzrok težih bolesti koje su skuplje za liječiti... :sax:
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#372 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by broj dva »

R A V E N wrote:
tranquil wrote:a pod "normalni" ovdje znači da podržavaju pravo žene da radi ukoliko to ona hoće, i da je neće spriječiti
Konstantno pripisuješ meni neke stavove koje ja ne zastupam, pa ja ispadam babaroga. To radiš refleksno, a da nisi promislio logički.

Ekstremna je besmislica to da ja, kao hipotetički poduzetnik, financiram nekoj ženi porodiljski dopust i čuvam radno mjesto. Ispada da sam ja otac tog djeteta. Doduše, poneki poduzetnici i jesu uz servilne muževe mangine.

Kako riješiti taj problem? E pa snađite se. Porodica? I svi ostali ljevičari su kolektivisti. Feministkinje su kolektivistice, što ne organizuju neki pokret za pomoć majkama?

Ali evo šta je istina: više-manje su sebične individualistice kao i svi ostali i radile bi to samo dok primaju novac, ugled, društveni položaj itd. Zato serviraju laže kao "solidarnost", "jednakost", "socijalna pravda". Ne meni, gospodo i gospođe. Proslijedite to manginama, bijelim vitezovima i cuckold-ima.
---
Da te pitam gavrane stari, koliko djece ti imas ? Kada vec o djeci, porodjajnom, majkama, poslodavcima i porodicama tako autoritativno zboris ?
Mali edit:
Danas sam se vratio na posao nakon 10 sedmica porodiljnog koje sam ja kao otac dobio (imam jos 4, cuvam ih za dogodine).
To pravo, da provedem par mjeseci uz svoju bebu, da uspostavimo emotivni kontakt,da ga pazim setam hranim perem oblacim tjesim uspavljujem...to je nesto sto itekako koristi mome djetetu, meni i mojoj porodici.
A mama (nemoj se sada sekirati) ima pravo na 10 mjeseci porodjajnog uz punu platu i zamisli, ceka je posao kad zavrsi. To nam daje ekonomsku stabilnost i predvidljivost i doprinjelo je nasoj odluci da dobijemo jos jedno djete.I to djete ce stasati (bar se nadam) u normalnog, prilagodjenog, inteligenog covjeka koji ce raditi i doprinosti drustvu. Do you see how that works ? Jarane nije cjeli svjet Banglades ili Amerika, ima drzava gdje su se ljudi izborili za pravo da zive kao ljudi a ne kao robovi kapitalizma.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#373 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by wewa »

sheilak wrote:
Gojeni H wrote:
sheilak wrote:al evo opet i ovdje da pitam. jesu fakat ove teme kontra ljevicara i feministkinja for real? :D jer nema sanse da neko ozbiljan ovo moze postati :-D

al cuj dramaticnog naslova, cekic pada i nesto drobi... :-D
RAVEN je definitivno, 100% as real as it gets. Momak je sav u tome. Posto je feminizam opasno uzeo maha u Bosni, jer u nekim nam sredinama nasi partneri ne bivaju vise prebijeni da ih rodjena majka ne moze prepoznati, vec dobiju tek samar-dva, RAVEN smatra da bi to moglo imati nesagledive posljedice po BH drustvo. :oops:

Ja sam s druge strane, naisao na par dobrih sagovornika, pa neka te RAVEN-e, svoj ti pos'o. :D
Nisam znala da neko poput RAVENA postoji ne na forumu, vec u Bosni :D Al fakat te zene u Bosni, to radi, to glasa, to prica nesto, to se usudi bez modrica vani izlaziti. A polja neobradjena, a i muskarci im neizhebani po kaucima leze. :D

al hajd, neka ga s rajom. nema nekog kvalitetnog za zezanje, pa eto njega cu sad. :D
ja bih rekla opet da je Bosna puna gavrana, samo sto su obicno (jos) manje nacitani i elokventni...

@broj dva, divno te citati!
John Cleese
Posts: 37272
Joined: 25/05/2010 18:30

#374 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by John Cleese »

JThomas wrote:pošto je bjesomučni hedonistički život jedini uzrok težih bolesti koje su skuplje za liječiti... :sax:
Crna hronika: Bjesomucne hedonistice otele poreskog obveznika - ISIL jos uvijek neodlucan glede preuzimanja odgovornosti...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#375 Re: Čekić pada i drobi ljevicu i feminizam

Post by JThomas »

i razmišljaju da ga prinudno obljube, ali dilema je da li to predstavlja prinudnu humanost... :mrgreen:
Post Reply