Cazin/Cazinjani

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Arijanac 0
Posts: 25
Joined: 24/01/2007 18:04

#1 Cazin/Cazinjani

Post by Arijanac 0 »

Uposljednje vrijeme sve neke tuzne ili lose vjesti iz Cazina,sta se tamo desava ,dosada ili nesto drugo?
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#2 Re: Cazinjani

Post by Salko sto je u vodu skako »

Arijanac 0 wrote:Uposljednje vrijeme sve neke tuzne ili lose vjesti iz Cazina,sta se tamo desava ,dosada ili nesto drugo?
u cazinu nikad nije dosadno... :P :P :P
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#3

Post by Orhanowski »

Tamo se nista lijepo nije desilo otkako je Pusko napustio grad :lol:
sklonost
Posts: 36
Joined: 17/06/2005 23:36
Location: Sarajevo

#4

Post by sklonost »

Ma ja Pushko kaze sada da je iz Bihaca papak jedan :D.

Sta ces jebiga covjek se srami onog sta je, to je bas tuzno :D.

Ali sta ces kada si sa Alagic ograda moras reci da si odnekle drugo :D.
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#5 Re: Cazinjani

Post by Jasko-Cazin »

ma u cazinu smo zabave....sinoc je bilo slavlja kad smo belgiju pobjedili..svaka čast momci
:bih:
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#6 Re: Cazinjani

Post by Phantea »

Negativno iz Cazina u zadnjih mjesec dva dana:
- 1 slucaj silovanja
- 1 slucaj pokusaja silovanja
- 1 slucaj pedofilije ( ili dva)
- 3 provale u uzem centru grada < za koje ja znam >
- zaginula kepusha... :(

Pozitivno iz Cazina:
- ugrijalo sunce konacno, pa su otvorene ljetne bastice
- proglasen budzet pa se i plate dobile:)
- organizovan dan cistoce ...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#7 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

Ali treba reći da ste vi Cazinjani najbolji ljudi. Ljudine, bolje reći
:thumbup:
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#8 Re: Cazinjani

Post by Jasko-Cazin »

Bosanski_kralj wrote:Ali treba reći da ste vi Cazinjani najbolji ljudi. Ljudine, bolje reći
:thumbup:
:lol: eeeee...pa da ljudine:D
pozzz
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9 Re: Cazinjani

Post by pustopoljina »

Dje ste caziMLJani :P
zar pusko kaze da je iz bihaca? sram ga bilo.
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#10 Re: Cazinjani

Post by Jasko-Cazin »

pustopoljina wrote:Dje ste caziMLJani :P
zar pusko kaze da je iz bihaca? sram ga bilo.
:-) :P
Kako sam ja cuo da on kaze da je iz Bihaca ali ne znam..Mozda i nije rekao,kako god kroz njega uvijek tece CAZINSKA krv :P
User avatar
CAZI[NJ]ANIN
Posts: 6
Joined: 23/05/2009 12:29
Location: Cazin^^

#11 Re: Cazinjani

Post by CAZI[NJ]ANIN »

Bosanski_kralj wrote:Ali treba reći da ste vi Cazinjani najbolji ljudi. Ljudine, bolje reći
:thumbup:

:) svaka čast..
User avatar
Divlja_Djevojka
Posts: 95
Joined: 02/10/2008 14:21
Location: Dijaspora
Contact:

#12 Re: Cazinjani

Post by Divlja_Djevojka »

CAZI[NJ]ANIN wrote:
Bosanski_kralj wrote:Ali treba reći da ste vi Cazinjani najbolji ljudi. Ljudine, bolje reći
:thumbup:

:) svaka čast..

da potpisem ovo :-)
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#13 Re: Cazinjani

Post by Mannequin »

u cazinu ima super kafic xD desetka cini mi se da se zove..

i imaju definitivno najjaci kruzni tok na svijetu hahah :razz: tamo bi se izgubili i ljudi iz sto kakvog velegrada :lol:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#14 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

Mannequin wrote:u cazinu ima super kafic xD desetka cini mi se da se zove..

i imaju definitivno najjaci kruzni tok na svijetu hahah :razz: tamo bi se izgubili i ljudi iz sto kakvog velegrada :lol:
Nije da ti se čini da se Desetka zove, već znaš da se tako zove. :D Jbg, ko ne zna :-D

Jel ono postoji izreka(ili šta već) Bihać je predgrađe Cazina :razz:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#15 Re: Cazinjani

Post by pustopoljina »

auuuu ,odvadi malo :-) :P
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#16 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

pustopoljina wrote:auuuu ,odvadi malo :-) :P
Jel ja? :-D
To ja malo (vas :? ) Bišćane provociram, znaju se oni dignuti, pa da ne bi previše. :D ;-)

Mora se priznati da je Cazin "pun para".
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#17 Re: Cazinjani

Post by Mannequin »

Bosanski_kralj wrote:
Mannequin wrote:u cazinu ima super kafic xD desetka cini mi se da se zove..

i imaju definitivno najjaci kruzni tok na svijetu hahah :razz: tamo bi se izgubili i ljudi iz sto kakvog velegrada :lol:
Nije da ti se čini da se Desetka zove, već znaš da se tako zove. :D Jbg, ko ne zna :-D

Jel ono postoji izreka(ili šta već) Bihać je predgrađe Cazina :razz:

vidis neka si ti meni tako pametan pa neka gori.! rekla sam da nisam sigurna jer sam samo jednom nedavno bila u vasem san cazinu i upali u taj kafic da sta popijemo.. i meni se kafic svidio ali nisam sigurna u ime no neka si ti siguran kako ja glumatam da ne znam ime.!

a za takvu "izreku" nikad nisam cula to jedino moze biti provokacija od strane malogradjana upucena velegradjanima :P
no evo hajku na stranu.! ne razumijem ja vas cazinanje nikako - vecina vas je tako poput tebe - samo zeli ubosti biscane da se zakace i svadjaju.. ne shvatam vas mentalitet?! zbog cega je to tako?! nedostatak samopouzdanja?! ili ste svjesni da ste manje vrijedni pa pokusavate svoje komplexe i frustracije lijeciti na biscanima?! kako god da okrenes vasa omladina dolazi u bihac u srednje skole ili na fakultete.. toliko o gradu i predgradju..

nhf nisam niti jednom rijeci u svom postu mislila nista lose x) imas LP :mrgreen:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#18 Re: Cazinjani

Post by pustopoljina »

hajde,manekenko,a mi k'o biva ostajemo duzni :D :lol:
inace@kralju: da-tebi ja to :D
kakvo predgradje cazina,'ta se ima javljati onaj sto se u cajinom potoku ucio plivati :P
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#19 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

Mannequin wrote:
Bosanski_kralj wrote:
Mannequin wrote:u cazinu ima super kafic xD desetka cini mi se da se zove..


vidis neka si ti meni tako pametan pa neka gori.! rekla sam da nisam sigurna jer sam samo jednom nedavno bila u vasem san cazinu i upali u taj kafic da sta popijemo.. i meni se kafic svidio ali nisam sigurna u ime no neka si ti siguran kako ja glumatam da ne znam ime.!

a za takvu "izreku" nikad nisam cula to jedino moze biti provokacija od strane malogradjana upucena velegradjanima :P
no evo hajku na stranu.! ne razumijem ja vas cazinanje nikako - vecina vas je tako poput tebe - samo zeli ubosti biscane da se zakace i svadjaju.. ne shvatam vas mentalitet?! zbog cega je to tako?! nedostatak samopouzdanja?! ili ste svjesni da ste manje vrijedni pa pokusavate svoje komplexe i frustracije lijeciti na biscanima?! kako god da okrenes vasa omladina dolazi u bihac u srednje skole ili na fakultete.. toliko o gradu i predgradju..

nhf nisam niti jednom rijeci u svom postu mislila nista lose x) imas LP :mrgreen:
Kao prvo nisam iz Cazina. 8-)
Izreka kao takva je nastala kao odgovor na prepucavanja, koja su uvijek bila sa svih strana i ne vidim tu ništa loše. Jesi li čula za "Mi smo za vas zapad" kad se odgovara na provokacije Sarajlija o provoncijama.
Ma eto mi smo svi opsjednuti Bihaćom. :roll: Glavni cilj u životu mom je da vas bockam i zavađam.
Sa ovim si sve rekla "ili ste svjesni da ste manje vrijedni". Većina Bišaćana tako razmišlja o Nebišćanima. I sam studiram u tom gradu i svjestan sam vašeg potcjenjivanja. Naravno kad su Nebišćani ginuli na Grabežu i okolnim ratištima, svi smo vam vrijedili. Spominješ studente i školarce koji dolaze u Bihać i to nabijaš na nos, a sama si svjesna da Bihać od toga živi i da je bez njh mrtav grad.

O Cazinjanima, kao što sam rekao, mislim sve najbolje, jer su se dokazali kad je to trebalo. Malo je ljudi koji bi onolike izbjeglice iz B.Krupe primili u svoje domove.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#20 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

------
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#21 Re: Cazinjani

Post by Mannequin »

Bosanski_kralj wrote: Kao prvo nisam iz Cazina. 8-)
Izreka kao takva je nastala kao odgovor na prepucavanja, koja su uvijek bila sa svih strana i ne vidim tu ništa loše. Jesi li čula za "Mi smo za vas zapad" kad se odgovara na provokacije Sarajlija o provoncijama.
Ma eto mi smo svi opsjednuti Bihaćom. :roll: Glavni cilj u životu mom je da vas bockam i zavađam.
Sa ovim si sve rekla "ili ste svjesni da ste manje vrijedni". Većina Bišaćana tako razmišlja o Nebišćanima. I sam studiram u tom gradu i svjestan sam vašeg potcjenjivanja. Naravno kad su Nebišćani ginuli na Grabežu i okolnim ratištima, svi smo vam vrijedili. Spominješ studente i školarce koji dolaze u Bihać i to nabijaš na nos, a sama si svjesna da Bihać od toga živi i da je bez njh mrtav grad.

O Cazinjanima, kao što sam rekao, mislim sve najbolje, jer su se dokazali kad je to trebalo. Malo je ljudi koji bi onolike izbjeglice iz B.Krupe primili u svoje domove.
pokusat cu malkice skratiti..
kao prvo nisam u vodama tih nekih "dubokoumnih" izreka
drugo de molim te vrati se procitaj jos jednom moj post.. dala sam ti samo primjer kako ljudi reaguju na tvoj post.! i na kraju lijepo napisala da se hajkam x)
pusti se ironije a Boga mi i sarkazma ne ide ti od ruke..
rat i opcenito temu rata, odbrane i svega vezanog ne bih htjela u ovo petljati jer je daleko od teme..
o omladini sto dolazi skolovati se u bihac mogu samo reci da oni ne bi dolazili da to imaju u svom gradu (ili selu nije ni bitno) a opet oni dobro dodju sto kakvih stanodavcima i to je zacarani krug svi sretni :) imamo mi i dosta omladine da grad ne bude mrtav i bez ovih NEbiscana.. ne poznajes me i ruzno mi je da sudis o meni zbog jednog posta gdje sam ti samo pokazala kako se neslavno zavrsi prokovacija.. opet kazem, lijepo sam navela HAJKAM se..
ako ti mislis da sam ja toliko opsjednuta ovim gradom da ti odmah kazem grdno se varas, roditelji mi nisu biscani dolaze iz drugih gradova, jedino sam ja tu rodjena i zivjela 2 god. nakon cega odlazim u inostranstvo, tamo mi se brat radja i vracamo se nakon mnogo godina opet u bihac.. znaci i nemam neke velike veze sa biscem.. stovise, grad kao grad, vise mi lici na selo ali kad je covjek primoran trenutno tu zivjeti, shvatas?! no hvala Bogu i to ce se ubrzo promijeniti..

drago mi je da smo se ispricali i razmijenili misljenja, a tebe molim ako ti je jos sta nejasno ili se opet smatras napadnutim ili uvrijedjenim obrati mi se putem pp pa cemo lijepo sve srediti x) poZziCh.!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#22 Re: Cazinjani

Post by Bosanski_kralj »

Mannequin wrote: pokusat cu malkice skratiti..
kao prvo nisam u vodama tih nekih "dubokoumnih" izreka
drugo de molim te vrati se procitaj jos jednom moj post.. dala sam ti samo primjer kako ljudi reaguju na tvoj post.! i na kraju lijepo napisala da se hajkam x)
pusti se ironije a Boga mi i sarkazma ne ide ti od ruke..
rat i opcenito temu rata, odbrane i svega vezanog ne bih htjela u ovo petljati jer je daleko od teme..
o omladini sto dolazi skolovati se u bihac mogu samo reci da oni ne bi dolazili da to imaju u svom gradu (ili selu nije ni bitno) a opet oni dobro dodju sto kakvih stanodavcima i to je zacarani krug svi sretni :) imamo mi i dosta omladine da grad ne bude mrtav i bez ovih NEbiscana.. ne poznajes me i ruzno mi je da sudis o meni zbog jednog posta gdje sam ti samo pokazala kako se neslavno zavrsi prokovacija.. opet kazem, lijepo sam navela HAJKAM se..
ako ti mislis da sam ja toliko opsjednuta ovim gradom da ti odmah kazem grdno se varas, roditelji mi nisu biscani dolaze iz drugih gradova, jedino sam ja tu rodjena i zivjela 2 god. nakon cega odlazim u inostranstvo, tamo mi se brat radja i vracamo se nakon mnogo godina opet u bihac.. znaci i nemam neke velike veze sa biscem.. stovise, grad kao grad, vise mi lici na selo ali kad je covjek primoran trenutno tu zivjeti, shvatas?! no hvala Bogu i to ce se ubrzo promijeniti..

drago mi je da smo se ispricali i razmijenili misljenja, a tebe molim ako ti je jos sta nejasno ili se opet smatras napadnutim ili uvrijedjenim obrati mi se putem pp pa cemo lijepo sve srediti x) poZziCh.!
Ja bi sad trebao znati da li tvoj post služi kao primjer kako neko drugi razmišlja (pošto ti nisi navela) ili je to lični stav, kako je i normalno.

Na osnovu moje zafrkancije o predgrađu ti si čitav roman napisala kakav je odnos "ostalih" prema Bišćanima. Svaka ti čast.

Bihać je lijep, naravno zbog Une najviše, raja je dosta prijatna i osjećam se skoro kao "kod kuće", ali neke stvari što sam rekao su činjenice.

Nema potrebe za daljnom diskusijom o ovome, da ne bi stekli pogrešan dojam o meni, a mislim da već i jeste. :D

Dovoljno je da kažem da sam se hajkao. :razz:

P.S. Nisam ni pokušao biti sarkastičan ili ironičan
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#23 Re: Cazinjani

Post by pustopoljina »

a ruzne vam spike :P
User avatar
CAZI[NJ]ANIN
Posts: 6
Joined: 23/05/2009 12:29
Location: Cazin^^

#24 Re: Cazinjani

Post by CAZI[NJ]ANIN »

Neki ne mogu bez Cazina ko ni bez kruha ;)
naeS
Posts: 1313
Joined: 31/01/2009 20:32

#25 Re: Cazinjani

Post by naeS »

Sticajem okolnosti našao sam se u Cazinu u predbajramaskoj večeri i gledao program organizovan na trgu. Koliko sam shvatio to je dugogodišnja tradicija. Meni lično , bilo je super. Brojni posjetioci, solidan program, odličan vatromet - sve u svemu lijepa večer u jednom od naših gradova. :thumbup:

Interesuje me šta o tome misle Cazinjani ?! :?: ;-)
Post Reply