Cane Corso

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1 Re: Cane Corso

Post by salik79 »

Iza Horizonta wrote:Pozdrav jel uzgaja neko ovu pasminu u BiH, znam da u srbiji ima dosta odgajivača, i kolike su cijene za štene?

Image

Image
Koliko je meni poznato uzgaja bracni par iz Hrasnice i to, koliko sam mogao vidjeti, prelijepe primjerke. Upoznao sam ih na Igmanu i bas su bili ekstra ljubazni i susretljivi :thumbup: Cini mi se da jos uvijek imam broj telefona u mobitelu, pa ako te zanima provjerim za koji minut.


P.S.
Ako se dobro sjecam - rade i dresuru (jer ova dva primjerka sa njima, otac i sin :mrgreen: , iako razigrani po snijegu, na svaku komandu su reagovali, sto bi se reklo, iz prve).
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2 Re: Cane Corso

Post by salik79 »

Iza Horizonta wrote:Meni treba licenciran odgajivač da pas ima i pasoš, prvu vakcinu i slično, naravno i dokaz o porijeklu psa tj da je pasmina originalna.Ne znam kako je to zakonom regulisano kod nas, jer ovde svaki papir možeš izvadit ako nekom daš 50 maraka.
Koliko sam mogao shvatiti i kod ovih to ima, posto su mi objasnjavali "rodoslov" ove dvojice sa njima. Kazem ti, ljepse i snaznije (bas veliki, misicavi, stameni, sjajni) pse dugo nisam vidio. Grabeci kroz snijeg (a bas je bio velik) su mi djelovali kao dva crna ratrakta :mrgreen: Zato mi i jesu zapali za oko.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#3 Re: Cane Corso

Post by CaneBos »

Imas Zlatka Mesica u Tuzli, uzgajivac i kinoloski sudija.
https://www.facebook.com/canecorsobih2
Post Reply