Bye, bye Konzum

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1 Bye, bye Konzum

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Je li ovo početak kraja Konzuma? Iskreno nije mi žao...žao će mi biti radnika ako ostanu bez posla ali mislim da je vrijeme da najmanje dva Njemačka lanca uđu na tržište BiH.

Spor divova: Coca-Cola povukla sve proizvode iz prodajnih objekata Konzuma

Već punih sedam dana traje postepeno povlačenje svih proizvoda Coca-Cole iz svih maloprodajnih objekata Konzumove prodajne mreže širom BIH.

Kako smo se uvjerili danas, na policama Konzuma u Sarajevu više nema nijednog Coca-Colinog proizvoda. Jedan od radnika Konzuma objasnio nam je da je Coca-Cola prije 15 dana obustavili dostavu robe dok je prije pet dana povukla proizvode koji su ranije dopremljeni a nisu bili prodati.

Nezvanično, razlog za povlačenje Coca-Colinih proizvoda iz Konzuma je spor oko plaćanja, odnosno kašnjenje Konzuma u isplati dospjelih faktura.

Iz Konzuma i Coca-Cole na naš upit nisu željeli zvanično komentarisati razloge spora niti ostale detalje vezane za slučaj.

S obzirom na snagu brenda Coca-Cole i dominantnog položaja Konzuma u sferi trgovačkih lanaca u BiH, jasno je da se radi o sporu koji se rijetko viđa u našoj zemlji.
http://www.klix.ba/biznis/spor-divova-c ... /161101093
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2 Re: Bye, bye Konzum

Post by So What! »

Preživjet će Konzum, ali će promijeniti politiku, mislim da će se svesti na nekoliko hipermarketa.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18690
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3 Re: Bye, bye Konzum

Post by SmokingMan »

Šta me briga,od sada idem kod Dodika u Tropic. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4 Re: Bye, bye Konzum

Post by O'zone »

Nije početak kraja nego je samo jedna velika kompanija koja ne ovisi o distribuciji svojih proizvoda preko Konzumovih prodajnih mjesta odlučila da kaže Dosta ucjenama i ponižavanju koje Konzum ali i ostali veliki lanci rade prema svojim dobavljačima.

Coca-Cola može sebi da priušti da ne prodaje u Konzumovim objektima dok to drugi manji distributeri na žalost ne mogu priuštiti sebi i trpe što je najbolje pokazao slučaj Tuš.

Ko će popustiti prvi? Pa vjerovatno Konzum jer mislim da ne može izdržati da bude lišen tako velikog dijapazona proizvoda koje proizvodi i puni Coca-Cola

s mob'tela
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5 Re: Bye, bye Konzum

Post by vješalica »

đe je onaj mudrovan što uvijek mi mora replicirati na postove kad mu kažem da su mu konzumi prazni a hoše i bingo puniji 300x?
đe je taj marketing i finanCijski menađžer da nam pobliže objasni ovu situaciju? ahhaha
seljački konzum kad tad će propast
nije kola jedina firma koja jede govna njihova
upropaštavaju domaće prozviđače neisplatom i mešetarenjem
ološ seljačka
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Bye, bye Konzum

Post by _BataZiv_0809 »

Ako ce ti njemacki lanci poslovati kao DM, onda se slazem. Ali bogdo sceri.
User avatar
Truba
Posts: 81738
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Bye, bye Konzum

Post by Truba »

Golijat protiv golijata
Amir protiv amara
Udario brat na brata :sax:
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8 Re: Bye, bye Konzum

Post by pici »

ćujjjj spor divova :mrgreen: to ko kad se sretnu bubašvaba i slon i kaže bubašvaba maknidera da ti se ne najebal matere :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9 Re: Bye, bye Konzum

Post by vješalica »

_BataZiv_0809 wrote:Ako ce ti njemacki lanci poslovati kao DM, onda se slazem. Ali bogdo sceri.
mi imamo problem sa našim mentalitetom
da nemamo bili bi ko švabe ili bolji
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#10 Re: Bye, bye Konzum

Post by vješalica »

pici wrote:ćujjjj spor divova :mrgreen: to ko kad se sretnu bubašvaba i slon i kaže bubašvaba maknidera da ti se ne najebal matere :mrgreen:
u odnosu na kolu jeste div
ali po minusu na računu hhh
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Bye, bye Konzum

Post by karanana »

vješalica wrote:
pici wrote:ćujjjj spor divova :mrgreen: to ko kad se sretnu bubašvaba i slon i kaže bubašvaba maknidera da ti se ne najebal matere :mrgreen:
u odnosu na kolu jeste div
ali po minusu na računu hhh
Konzum div u odnosu na kolu?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#12 Re: Bye, bye Konzum

Post by vješalica »

karanana wrote:
vješalica wrote:
pici wrote:ćujjjj spor divova :mrgreen: to ko kad se sretnu bubašvaba i slon i kaže bubašvaba maknidera da ti se ne najebal matere :mrgreen:
u odnosu na kolu jeste div
ali po minusu na računu hhh
Konzum div u odnosu na kolu?
pročitaj opet
haj zdrao
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Bye, bye Konzum

Post by StupskaBitanga »

Konzum je mislio imati monopol ali im je bingo pomrsio racune
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#14 Re: Bye, bye Konzum

Post by dgL_ »

StupskaBitanga wrote:Konzum je mislio imati monopol ali im je bingo pomrsio racune
Ja sam cuo da su u Konzumu plate ljudina koliko toliko dobre. Naspram Binga i Hose gdje je zalosno stanje i odnos prema radnicima...

Samo za one sto se vesele nesto... :)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15 Re: Bye, bye Konzum

Post by StupskaBitanga »

misliš što im se topli obrok regres isplaćuje u bonovima tj na pika karticu?
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#16 Re: Bye, bye Konzum

Post by dgL_ »

StupskaBitanga wrote:misliš što im se topli obrok regres isplaćuje u bonovima tj na pika karticu?
Drug mi radi u konzumu i zadovoljan je... Ako uzmemo u obzir ove platice u bingu i iskoristavanje... Konzum je klasa iznad, barem prema odnosima prema radnicima... Platama..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: Bye, bye Konzum

Post by _BataZiv_0809 »

Konzum ko Konzum nije neka sreca, ali sto se tice uslova za radnike barem klasu iznad Binga.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#18 Re: Bye, bye Konzum

Post by melac »

Ali Coca Cola nije povukla proizvode u Srbije, Sloveniji i Hrvatskoj, samo u BiH. Ocito je lokalni sukob, koji je gotovo sigurno neisplate.
Coca Cola je za nas region fransiza, i mislim da ta firma i nije veca od Agrokora, tako da je sukob divova, ako ima malo smanje narudzbe, rado ce se Coca Cola presaltati na drugu fransizu koja ce donijeti povecanje prodje, jer ima globalno pada prodaja, prosto sumnjam da im je to cilj.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#19 Re: Bye, bye Konzum

Post by StupskaBitanga »

dgL_ wrote:
StupskaBitanga wrote:misliš što im se topli obrok regres isplaćuje u bonovima tj na pika karticu?
Drug mi radi u konzumu i zadovoljan je... Ako uzmemo u obzir ove platice u bingu i iskoristavanje... Konzum je klasa iznad, barem prema odnosima prema radnicima... Platama..
Niko to ne spori ali pitanje je hoće li Konzum uskoro moći radnicima i isplatiti platu
karirana kosulja
Posts: 93
Joined: 09/08/2014 19:20

#20 Re: Bye, bye Konzum

Post by karirana kosulja »

u odnosu na kolu jeste div
ali po minusu na računu hhh[/quote]
Konzum div u odnosu na kolu?[/quote]



Mislim da su malo pobrkani pojmovi:
jedno je "THE COCA COLA COMPANY"
a drugo "Coca-Cola HBC B-H d.o.o. Sarajevo"
Prva nije aktivna na prostoru BiH, i nepotrebno je komentarisati velicinu i vrijednost te kompanije.
Druga je ovlastena punionica "THE COCA COLA COMPANY" za podrucije BiH i sa totalno drugom vlasnickom strukturom ....
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#21 Re: Bye, bye Konzum

Post by StupskaBitanga »

Ovdje niste skontali da Konzum nema ni za reklamu Klixu čim do sada članak nije skinut a Konzum se oglasio da je laž
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22 Re: Bye, bye Konzum

Post by _BataZiv_0809 »

Sta imamo kontat? Godinama citamo od vas nekoliko da Konzum propada.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#23 Re: Bye, bye Konzum

Post by vješalica »

dgL_ wrote:
StupskaBitanga wrote:misliš što im se topli obrok regres isplaćuje u bonovima tj na pika karticu?
Drug mi radi u konzumu i zadovoljan je... Ako uzmemo u obzir ove platice u bingu i iskoristavanje... Konzum je klasa iznad, barem prema odnosima prema radnicima... Platama..
koje poslove radi?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#24 Re: Bye, bye Konzum

Post by StupskaBitanga »

Potvrđeno za Faktor: Proizvodi kompanije Coca-Cola više nisu dostupni na policama Konzuma

Kupci u Bosni i Hercegovini na policama trgovačkog lanca Konzum više ne mogu pronaći proizvode Coca-Cole.

Za Faktor je potvrđeno u Konzumu da je kompanija Coca-Cola povukla svoje proizvode iz svih prodajnih objekata u Bosni i Hercegovini.

U Konzumu nisu željeli otkriti da li se Coca-Cola povukla zbog neplaćanja dospjelih faktura za isporučenu robu, ali su kazali da su u toku pregovori dvije kompanije u kojima se "svako bori za svoju poziciju".

Kako saznajemo, Coca-Cola je povukla sva gazirana i negazirana pića, ali i vodu.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#25 Re: Bye, bye Konzum

Post by melac »

StupskaBitanga wrote:
Potvrđeno za Faktor: Proizvodi kompanije Coca-Cola više nisu dostupni na policama Konzuma

Kupci u Bosni i Hercegovini na policama trgovačkog lanca Konzum više ne mogu pronaći proizvode Coca-Cole.

Za Faktor je potvrđeno u Konzumu da je kompanija Coca-Cola povukla svoje proizvode iz svih prodajnih objekata u Bosni i Hercegovini.

U Konzumu nisu željeli otkriti da li se Coca-Cola povukla zbog neplaćanja dospjelih faktura za isporučenu robu, ali su kazali da su u toku pregovori dvije kompanije u kojima se "svako bori za svoju poziciju".

Kako saznajemo, Coca-Cola je povukla sva gazirana i negazirana pića, ali i vodu.
Faktor je relevantan faktor u pm.
Realno je da se krve izmedju sebe, nije to nista posebno bitno, nedavno je Prevent s Volkswagenom imao sukob. E sad je jedino vazno znati koji je razlog, dali je to neisplata, ili Konzum trazi dodatne rabate ili nece dalje kupovati, sve je to igra, kakva i treba biti u kapitalizmu i otvorenoj privredi, bolji odnosi plijen kuci.
Locked