Brza posta???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#26 Re: Brza posta???

Post by Running »

Odgovaras covjeku posle skoro godinu dana, do sada ih je 5x dostavio. :D

Sent from my G
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#27 Re: Brza posta???

Post by O'zone »

muminovic wrote:
O'zone wrote:Da ne otvaram novu temu.

Da slučajno neko nema informaciju koliko bi love bila dostava četiri alu felge težine cca 30-35 Kg iz Zvornika do Sarajeva?
oko cca 40 KM, plus ako osiguras onda dodatna cijena ide... najbolje da nazoves i pitas...
Hvala kolega. Bilo je malo više oko 60-ak maraka i na žalost je zbog toga kupovina propala :(
Running wrote:Odgovaras covjeku posle skoro godinu dana, do sada ih je 5x dostavio. :D

Sent from my G
Šta si ljubomoran :mrgreen:
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#28 Re: Brza posta???

Post by DaShip »

Ovi u express one su tipični balkanski lopovi, došao kurir, prvo mi dao papir da potpišem, a ispod toga piše "saglasnost o primanju neoštećenog paketa" i tek onda mi dade paket, jbt pa prvo se pregleda paket pa se onda potpisuje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#29 Re: Brza posta???

Post by skafiskafsnjak »

Da li ima zakonski , koliko vremenski ja imam da pregledam paket tj. robu ?

Posto sutra trebam neki telefon preuzeti ...pa bih dobro da pregledam . Vecina tih vozaca je ono, samo daj potpisi i haj ..
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#30 Re: Brza posta???

Post by Ductus Holedocus »

Koliko bi izasla brza posta, iz Banja luke do Sarajeva ? Cini mi se da oni ovaj euroexpres koriste ?
30gr je u pitanju :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#31 Re: Brza posta???

Post by skafiskafsnjak »

Sta ti kupujes, kokain ? :lol: :lol: :lol:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#32 Re: Brza posta???

Post by sedma_7 »

Totalno lose iskustvo sa ovim a2b. Prvo me 3x zivkali da je paket vracen na skladiste, pa vozac zove da je paket greskom dosao kod njega a on u totalno drugom gradu. Onda, kad je konacno dostavljen vozac me pita koliko trebam platit postarinu jer on ne zna ??
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#33 Re: Brza posta???

Post by edossbest »

sedma_7 wrote:Totalno lose iskustvo sa ovim a2b. Prvo me 3x zivkali da je paket vracen na skladiste, pa vozac zove da je paket greskom dosao kod njega a on u totalno drugom gradu. Onda, kad je konacno dostavljen vozac me pita koliko trebam platit postarinu jer on ne zna ??
Kod mene brat drzi firmu i ima ugovor sa A2B pa ima mnogo posiljki mjesecno, bas je puno nedostataka kod radnika i u upravi..

1. Prilikom isporuke obicno nemaju mreze da provjere koliko je postarina pa u tom slucaju naplate punu cijenu dostave bez obzira dali je posiljalac pod ugovorom i cijena je 6,7,8 naplate 10,12,14 i visak uzmu sebi
2. Ako je neko selo udaljeno od glavnog centra vise od 5 km nece otici do njega ako se ne potrefi vise posiljki u istom pravcu ako nema
onda samo kurir napise da se primaoc ne javlja i vrate paket posiljaocu
3. Na call centru uvijek pravdaju kurire bez obzira kakav propust napravili
4. U slucaju ostecenja posiljke ispunis papirologije kao da si napravio saobracajni udes i onda kad se sve zavrsi i dogovorite se oko naplate vise vas nikada ne nazovu .. ako ih ponovo zovete uvijek odugovlace i prave se ludi
5. Bez obzira kako placali posiljku dali isporuka u roku 24 h nikada nece biti isporucena ako je udaljeno mjesto
6. Obicno fali novca u kesicama sa odkupom ne puno ali 1-2 km dovoljno da neko ko vrsi pakovanje vrecica sa odkupom svaki dan uzme od svakog paketa po 1 km i ima zaradu preko 100 km dnevno i boli ga briga

Sta da ti kazem A2B ti kao i ostale firme u BIH tj kod nas ti je sve neprofesionalno, lopovluk , bezobrazluk itd

ne vjerujem ja ni da su ostale bolje mozda EuroExpres , ja iz licnog iskustva mogu da kazem nesto i za domacu postu sto se tice preporucenih posiljki.. prosle sedmice u ponedjeljak sam poslao graficku karticu iz starog racunara preporucenom postom kupcu u Hercegovini i danas je evo isporucena , kupac je otisao u postu jer mu postar nije dolazio na adresu a morao mu je donjeti paketa a ako ga nije bilo morao bi ostaviti potvrdu za podizanje paketa.. znaci to opisuje opste stanje u nasoj drzavi sto se tice nase drzavne poste i zaposlenika u njoj.. 1000 km plata a sve im mrsko
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#34 Re: Brza posta???

Post by sedma_7 »

Dostavljač me je danas nazvao (prošlo je 2 dana od isporuke), i kreten mi govori da nisam slučajno pogriješila u obračunu poštarine, jer njemu fali neđe novca, zahebo se negdje.

Ne mogu ti opisat kakve su mi se crne misli rojile po glavi u tom trenutku al sam ostala pribrana.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#35 Re: Brza posta???

Post by kakavdanakneiskustvu »

moze li pomoc oko brze poste,naime nesto bih poslao u bijeljinu,prodao na piku,kako to uraditi,da sve plati osoba koja ce to preuzeti?
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#36 Re: Brza posta???

Post by radiša »

Nazoves euroexpres i isto im to kazes,cijena sa dostavom tebi nazad para je oko 17km ja mislim,ako nisu sta smanjili.Mozes i bh postu oni su jeftiniji samo naglazis da je brza posiljka
Last edited by radiša on 18/05/2018 10:16, edited 1 time in total.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#37 Re: Brza posta???

Post by Melo15 »

kakavdanakneiskustvu wrote:moze li pomoc oko brze poste,naime nesto bih poslao u bijeljinu,prodao na piku,kako to uraditi,da sve plati osoba koja ce to preuzeti?
Samo nemoj onu A2B s pika, slao iz SA do Bijeljine, trebalo im 8 dana..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#38 Re: Brza posta???

Post by kakavdanakneiskustvu »

radiša wrote:Nazoves euroexpres i isto im to kazes,cijena sa dostavom tebi nazad para je oko 17km ja mislim,ako nisu sta smanjili.Mozes i bh postu oni su jeftiniji samo naglazis da je brza posiljka

ne plaćam ja nista?
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#39 Re: Brza posta???

Post by radiša »

nista samo kazes da si dogovorio vec sa kupcem da on snosi sve troskove,to odmah naglasi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#40 Re: Brza posta???

Post by kakavdanakneiskustvu »

radiša wrote:nista samo kazes da si dogovorio vec sa kupcem da on snosi sve troskove,to odmah naglasi.

ok,hvala
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40715
Joined: 29/06/2011 23:39

#41 Re: Brza posta???

Post by dječak sa šibicama »

licno imam najbolje iskuastvo sa ExpressOne, ovi iz Euroexpresa postali pravo bezobrazni, nece da ti dostavi na vrata ni mali paketic nego parkira pred zgradom i slicno.

Ovi iz ExpressOne, prvo sto dostave sljedeci dan (ja narucio paket iz Banjaluke, dosao odmah sutradan) drugo sto ujutro dobijes SMS od njih sa obavijesti da ces tog dana dobiti paket, posalju broj posiljke, i napomenu da budes kuci ili na navedenoj adresi za isporuku u odredjeno doba dana. Ove iz euroexpresa moras zivkati po pet puta.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#42 Re: Brza posta???

Post by Heller »

dječak sa šibicama wrote:licno imam najbolje iskuastvo sa ExpressOne, ovi iz Euroexpresa postali pravo bezobrazni, nece da ti dostavi na vrata ni mali paketic nego parkira pred zgradom i slicno.

Ovi iz ExpressOne, prvo sto dostave sljedeci dan (ja narucio paket iz Banjaluke, dosao odmah sutradan) drugo sto ujutro dobijes SMS od njih sa obavijesti da ces tog dana dobiti paket, posalju broj posiljke, i napomenu da budes kuci ili na navedenoj adresi za isporuku u odredjeno doba dana. Ove iz euroexpresa moras zivkati po pet puta.
Iz Đak sporta dosad pakete Euroekspres donosui sad ExpressOne i ne pita glupa pitanja nit traži da izađem po paket :thumbup:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#43 Re: Brza posta???

Post by TRANCE »

U Euroexpresu rade kreteni.
Prvi razlog je što zovu na mobitel da pitaju gdje dođe ulica, kad im kažeš pogledajte na Google Maps, odgovore haa, čegaa?
Drugi je što neće da donesu paket na vrata, nego moraš sići ispred zgrade, dok oni ležerno češu jajca pored kombija.
Treći je što neće da otvore paket pred tobom ako im ne daš "za kafu", iako je pošiljaoc naglasio da se može otvoriti.
Preporuka za zaobilaziti u širokom luku.
zendeli
Posts: 4
Joined: 01/12/2009 11:54

#44 Re: Brza posta???

Post by zendeli »

Zna li neko da mi kaze koja je najjeftinija brza posta iz Australije? Dhl za jedno pisamce ocekuje 200$.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Brza posta???

Post by Truba »

TRANCE wrote:U Euroexpresu rade kreteni.
Prvi razlog je što zovu na mobitel da pitaju gdje dođe ulica, kad im kažeš pogledajte na Google Maps, odgovore haa, čegaa?
Drugi je što neće da donesu paket na vrata, nego moraš sići ispred zgrade, dok oni ležerno češu jajca pored kombija.
Treći je što neće da otvore paket pred tobom ako im ne daš "za kafu", iako je pošiljaoc naglasio da se može otvoriti.
Preporuka za zaobilaziti u širokom luku.
haha svi su isti

meni je simptomatično da ljudi imaju pametne telefone a bave se distribucijom
a ne žele proučiti google maps
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Brza posta???

Post by Truba »

zendeli wrote:Zna li neko da mi kaze koja je najjeftinija brza posta iz Australije? Dhl za jedno pisamce ocekuje 200$.
šta je ba hitno toliko
pošalji običnom poštom preporučeno avionom s oznakom hitno
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#47 Re: Brza posta???

Post by maliq53 »

TRANCE wrote:U Euroexpresu rade kreteni.
Prvi razlog je što zovu na mobitel da pitaju gdje dođe ulica, kad im kažeš pogledajte na Google Maps, odgovore haa, čegaa?
Drugi je što neće da donesu paket na vrata, nego moraš sići ispred zgrade, dok oni ležerno češu jajca pored kombija.
Treći je što neće da otvore paket pred tobom ako im ne daš "za kafu", iako je pošiljaoc naglasio da se može otvoriti.
Preporuka za zaobilaziti u širokom luku.
Meni se isto znalo to desavati, ali moram isto napomenuti i da je isto tako iz Euroexpressa ali i par drugih znalo biti uljudnih radnika koji su mi tacno pred avliju dosli i nazvali me... Tako da se to moze ipak pripisati pojedinim radnicima koji iz raznih razloga "fataju krivine" :-D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#48 Re: Brza posta???

Post by muminovic »

Kolko para toliko muzike, kao i u svemu ostalom.
zendeli
Posts: 4
Joined: 01/12/2009 11:54

#49 Re: Brza posta???

Post by zendeli »

Black swan wrote:
zendeli wrote:Zna li neko da mi kaze koja je najjeftinija brza posta iz Australije? Dhl za jedno pisamce ocekuje 200$.
šta je ba hitno toliko
pošalji običnom poštom preporučeno avionom s oznakom hitno
Hitno je,ali ne bas za tolike pare. Ta avionska mi je putovala mjesec dana. Ne saljem nego treba da mi salju.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#50 Re: Brza posta???

Post by muminovic »

zendeli wrote:
Black swan wrote:
zendeli wrote:Zna li neko da mi kaze koja je najjeftinija brza posta iz Australije? Dhl za jedno pisamce ocekuje 200$.
šta je ba hitno toliko
pošalji običnom poštom preporučeno avionom s oznakom hitno
Hitno je,ali ne bas za tolike pare. Ta avionska mi je putovala mjesec dana. Ne saljem nego treba da mi salju.
Ako si ne mozes priustiti DHL, pogledaj koliko je UPS ili Fedex
Post Reply