brisaci

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#76 Re: brisaci

Post by supercali »

Ako naletis na dunlop uzmi obavezno
Ja trazio nisam nasao i uzmem bosch 70 maraka i zasada rade bez greske
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#77 Re: brisaci

Post by van Basten »

Evo u fisu imaju bosch brisace... 15Ak KM... Jesu li to ti Brisaci? Nesto mi prejeftini za marku toliko hvaljenu ovdje?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#78 Re: brisaci

Post by commendatore »

da prijavim samo kako su mi gubari skinuli nove bošove brisace :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#79 Re: brisaci

Post by tempuser »

ranger wrote:kakvi su ovi Lucas sto maja tusi?
http://www.majagume ba/Products/Product/4120
Ja sam uvukao Lucas gumu u svoj zadnji brisac prosle godine nekad pred zimu, bilo je super na pocetku, ali ljetos dignem brisac kad onaj dio gume sto brise osta zaljepljen za staklo. Mozda su se nekome pokazali dobri, do mene im je pa-pa!
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#80 Re: brisaci

Post by corsa »

tempuser wrote:
ranger wrote:kakvi su ovi Lucas sto maja tusi?
http://www.majagume ba/Products/Product/4120
Ja sam uvukao Lucas gumu u svoj zadnji brisac prosle godine nekad pred zimu, bilo je super na pocetku, ali ljetos dignem brisac kad onaj dio gume sto brise osta zaljepljen za staklo. Mozda su se nekome pokazali dobri, do mene im je pa-pa!
I meni su se raspali. na auto putu komadi s njih otpadali. A sto je najgore nisu ni jeftini.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#81 Re: brisaci

Post by kafanski_covjek »

corsa wrote:
tempuser wrote:
ranger wrote:kakvi su ovi Lucas sto maja tusi?
http://www.majagume ba/Products/Product/4120
Ja sam uvukao Lucas gumu u svoj zadnji brisac prosle godine nekad pred zimu, bilo je super na pocetku, ali ljetos dignem brisac kad onaj dio gume sto brise osta zaljepljen za staklo. Mozda su se nekome pokazali dobri, do mene im je pa-pa!
I meni su se raspali. na auto putu komadi s njih otpadali. A sto je najgore nisu ni jeftini.
zali Boze para...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#82 Re: brisaci

Post by van Basten »

Sad sam skontao koji su lucas brisaci... I meni se raspao na auto putu u sred kise fine... Sreca pa se raspao suvozacev brisac pa sam uspio do prve pumpe doci... def nesto najlosije sto sam uzeo za auto.
Nego... Ovi bosch u fisu...?
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#83 Re: brisaci

Post by Leon16v »

van Basten wrote:Sad sam skontao koji su lucas brisaci... I meni se raspao na auto putu u sred kise fine... Sreca pa se raspao suvozacev brisac pa sam uspio do prve pumpe doci... def nesto najlosije sto sam uzeo za auto.
Nego... Ovi bosch u fisu...?
Ja uzeo prosle godine u fisu bosch, odlicni bili na pocetku, evo sad godina dana prosla i vise malo, poceli da mrljave :-D
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#84 Re: brisaci

Post by konektovan »

van Basten wrote:Sad sam skontao koji su lucas brisaci... I meni se raspao na auto putu u sred kise fine... Sreca pa se raspao suvozacev brisac pa sam uspio do prve pumpe doci... def nesto najlosije sto sam uzeo za auto.
Nego... Ovi bosch u fisu...?

za onu cijenu od boscha ne treba previše očekivati, al' nikad se ne zna,. možda su smeće, a možda budu odlični.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#85 Re: brisaci

Post by tempuser »

Ja sam na Kangoo-u izmjenjao jedno 2-3 seta Bosch brisaca od nekih 15-ak maraka, svaki je trajao 2-3 god i brisao ok.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#86 Re: brisaci

Post by amar1994 »

mitsubo evo vrte i brisu jos uvijek dobro :-) :mrgreen: , a prva ugradnja :izet: :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#87 Re: brisaci

Post by tempuser »

Bez obzira na sve ja sam i dalje najzadovoljniji original metlicama.
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#88 Re: brisaci

Post by mayab »

Na novom autu dosle fabricki BOSCH metlice, izdurale godinu i po, poslije kupim Valeo jer su bile dobro jeftinije od originalnih Bosch, evo ih 3 godine bez vecih problema :shock: , sve kontam da će ove zime ispustiti dušu
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#89 Re: brisaci

Post by jefferson »

mayab wrote:Na novom autu dosle fabricki BOSCH metlice, izdurale godinu i po, poslije kupim Valeo jer su bile dobro jeftinije od originalnih Bosch, evo ih 3 godine bez vecih problema :shock: , sve kontam da će ove zime ispustiti dušu
Valeo su prva liga. One su vecinom originalna ugradnja na njemackim autima. Ne znam koje je kod tebe auto pa je BOSCH dosao.
Ja nisam neki ljubitelj BOSCH-a. Prave sve jbg. Isto SONY, OK, ali ni u cemu experti.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#90 Re: brisaci

Post by drndalo »

Ni u dizlo pumpama i diznama...? :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#91 Re: brisaci

Post by Me_again »

tempuser wrote:Bez obzira na sve ja sam i dalje najzadovoljniji original metlicama.
Meni su na Citroenu i na Skodi trajali po 80.000 km.
Prva ugradnja je ipak nezamjenjiva..
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#92 Re: brisaci

Post by howdy »

ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje :lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#93 Re: brisaci

Post by jefferson »

drndalo wrote:Ni u dizlo pumpama i diznama...? :mrgreen:
hahaha, jesul oni bili prvaci sa diznama na 2.0tdi i u Mercedes V6 modelima?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#94 Re: brisaci

Post by jefferson »

howdy wrote:ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje :lol:
Jesil ti ikad to probao na temperaturi ispod nule?
Tako moj buraz nasuo sampon, zahladnilo malo, ono taman da tekucina ne zamrzne u posudi od topline motora. Elem uzeo ja njegov auto, prljava cesta, ona bosanska jesen, nasprica. jbt, kad je to pocelo pjeniti na sofersajbi, morao sam stati i ubrusom obrisati staklo. Tad sam skontao da ima dobar razlog zastos e pravi posebna tekucina za vjetrobransko staklo :)
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#95 Re: RE: Re: brisaci

Post by howdy »

jefferson wrote:
howdy wrote:ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje [emoji38]
Jesil ti ikad to probao na temperaturi ispod nule?
Tako moj buraz nasuo sampon, zahladnilo malo, ono taman da tekucina ne zamrzne u posudi od topline motora. Elem uzeo ja njegov auto, prljava cesta, ona bosanska jesen, nasprica. jbt, kad je to pocelo pjeniti na sofersajbi, morao sam stati i ubrusom obrisati staklo. Tad sam skontao da ima dobar razlog zastos e pravi posebna tekucina za vjetrobransko staklo :)
Zadnju godinu koristim bez problema.
Ne sipam pola litre sampona, mozda decilitar na posudu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#96 Re: brisaci

Post by tempuser »

howdy wrote:ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje :lol:
Samponi i sapuni u sebi imaju masnoce koji vremenom na sajbi stvaraju masni film, zato brisaci ne skripe ali u jednom trenutku nece brisati kako treba ukoliko se sajba/auto ne opere!
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#97 Re: brisaci

Post by howdy »

tempuser wrote:
howdy wrote:ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje :lol:
Samponi i sapuni u sebi imaju masnoce koji vremenom na sajbi stvaraju masni film, zato brisaci ne skripe ali u jednom trenutku nece brisati kako treba ukoliko se sajba/auto ne opere!
jos uvijek nisam primijetio neke nuspojave, uz normalno pranje auta.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#98 Re: brisaci

Post by tempuser »

howdy wrote:
tempuser wrote:
howdy wrote:ja sam u posudu tekucine za brisace sipao mjesavinu vode i auto sampona, em fino ocisti em zaustavi skripanje :lol:
Samponi i sapuni u sebi imaju masnoce koji vremenom na sajbi stvaraju masni film, zato brisaci ne skripe ali u jednom trenutku nece brisati kako treba ukoliko se sajba/auto ne opere!
jos uvijek nisam primijetio neke nuspojave, uz normalno pranje auta.
Primjetio bi npr. da ne uperes auto u slucaju kise.
Ja kortistim ove industrijskie tecnosti, zadnjih godina ljeti koristim tecnost iz Lidla (4 lit cca 4 KM) jer nije skupa, a na kanisteru dodje onaj zgodni nosic za sipanje. Taj jedan kanister mi traje cijelu sezonu, ali bez obzira na to s vremena na vrijeme stelexom obrisem sajbu, a nekim blagim alkoholom (najcesce malo neke rakije na krpici) obrisem metlice brisaca da skinem masni film koji ne nastaje i od izudvnih gasova, ostataka insekata itd.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#99 Re: brisaci

Post by bitanga_sa_otesa »

meni su jugodent najbolji,imam ih i dan danas na svom pezejcu iz 1986. brisu ko da su jucer stavljeni :D
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#100 Re: brisaci

Post by howdy »

bitanga_sa_otesa wrote:meni su jugodent najbolji,imam ih i dan danas na svom pezejcu iz 1986. brisu ko da su jucer stavljeni :D
malo premazes glicerinom da ih osvjezis :lol: :D
jos nece ni smrznut na minusu :mrgreen:
Post Reply