Brisaci (gumice)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#51 Re: Brisaci (gumice)

Post by holowey »

insomnia78 wrote:Kradu l' se?
meni sa fabije maznuli :-?
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#52 Re: Brisaci (gumice)

Post by Rugafet »

axxo wrote:Poslo zenu da kupi brisace platila ih 60 km,kad me srce nije strefilo..i jos cvile boze sacuvaj,za kaznu je godinu dana slusala tu muziku. Poslje uzeo na benziskoj za 5 km i evo vec 8 mj. extra
Sta si uzeo za 5KM? Vozis golfa 4 koliko sam priocitao? Kod mene su (isto G4) brisaci ned'o Bog nikom, pa zato pitam.
User avatar
axxo
Posts: 40
Joined: 10/11/2013 22:32

#53 Re: Brisaci (gumice)

Post by axxo »

Rugafet wrote:
axxo wrote:Poslo zenu da kupi brisace platila ih 60 km,kad me srce nije strefilo..i jos cvile boze sacuvaj,za kaznu je godinu dana slusala tu muziku. Poslje uzeo na benziskoj za 5 km i evo vec 8 mj. extra
Sta si uzeo za 5KM? Vozis golfa 4 koliko sam priocitao? Kod mene su (isto G4) brisaci ned'o Bog nikom, pa zato pitam.
Prvi na benziskoj sta su bili,neman pojma sad koja je marka.
User avatar
axxo
Posts: 40
Joined: 10/11/2013 22:32

#54 Re: Brisaci (gumice)

Post by axxo »

axxo wrote:
Rugafet wrote:
axxo wrote:Poslo zenu da kupi brisace platila ih 60 km,kad me srce nije strefilo..i jos cvile boze sacuvaj,za kaznu je godinu dana slusala tu muziku. Poslje uzeo na benziskoj za 5 km i evo vec 8 mj. extra
Sta si uzeo za 5KM? Vozis golfa 4 koliko sam priocitao? Kod mene su (isto G4) brisaci ned'o Bog nikom, pa zato pitam.
Prvi na benziskoj sta su bili,neman pojma sad koja je marka.
Poanta svega je da ako su skupi ne znaci da valjaju,ove od 5 km mozes odmah bacit ako nesto ne valjaju i kupit druge a da te ne boli glava.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#55 Re: Brisaci (gumice)

Post by supercali »

meni su se super pokazali oni dunlop od 10-15 maraka al nemogu ih vise nigdje naci
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#56 Re: Brisaci (gumice)

Post by Rugafet »

axxo wrote:
Rugafet wrote:
axxo wrote:Poslo zenu da kupi brisace platila ih 60 km,kad me srce nije strefilo..i jos cvile boze sacuvaj,za kaznu je godinu dana slusala tu muziku. Poslje uzeo na benziskoj za 5 km i evo vec 8 mj. extra
Sta si uzeo za 5KM? Vozis golfa 4 koliko sam priocitao? Kod mene su (isto G4) brisaci ned'o Bog nikom, pa zato pitam.
Prvi na benziskoj sta su bili,neman pojma sad koja je marka.
A ne mogu ja tako uzeti prve na koje naletim. Ne znam kakav je kod tebe sistem kacanja brisaca. Ja cu gledat samo da zamijenim gumice a one 'plasticne ruke' da mi ostanu. Puno mi dat za sve u kompletu, a koliko citam ni pored skupoce nije neki kvalitet.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#57 Re: Brisaci (gumice)

Post by supercali »

Rugafet wrote: A ne mogu ja tako uzeti prve na koje naletim. Ne znam kakav je kod tebe sistem kacanja brisaca. Ja cu gledat samo da zamijenim gumice a one 'plasticne ruke' da mi ostanu. Puno mi dat za sve u kompletu, a koliko citam ni pored skupoce nije neki kvalitet.
pa u svakom onom paketu ima milion onih nastavaka za svako auto
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#58 Re: Brisaci (gumice)

Post by tempuser »

Probao sve varijante, od no name preko Championa, Valea, Boscha, Lucasa i original najbolji. Od zamjenskih klasicnog tipa su se najbolje pokazali Bosch od 15-ak KM. Za Focusa cijena od 120 KM za original mi je bila bas nekako porez na budale pa sam isao na zamjenske, prvo Valeo Silencio XTRM, trajali 4 god, sasvim solidno, ali su bili preko 70 KM. Mislim da im je zivotni vijek skratilo to sto je auto bio izlozen hemikalijama (kod lakirera). Proslu zimu stavljeni Bosch Aerotwin, zasad brisu kako treba, a cijena je bila 50-ak KM. Za zdnji brisac 2 x kupovao one gumice po 34- KM u Konzumu, jedna zima i cao, a onda sam u Tempu kupio klasicni Lucas brisac odgovarajuce duzine i ubacio u svoj brisac dio koji brise (gumicu i sipkice) i evo 2 god sve ok.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#59 Re: Brisaci (gumice)

Post by Rugafet »

supercali wrote:
Rugafet wrote: A ne mogu ja tako uzeti prve na koje naletim. Ne znam kakav je kod tebe sistem kacanja brisaca. Ja cu gledat samo da zamijenim gumice a one 'plasticne ruke' da mi ostanu. Puno mi dat za sve u kompletu, a koliko citam ni pored skupoce nije neki kvalitet.
pa u svakom onom paketu ima milion onih nastavaka za svako auto
E ovakvih nema garant. Nema veze, nasao sam klip na yt kako da zamijenim samo gumice...
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#60 Re: Brisaci (gumice)

Post by Rugafet »

Juce zamijenio gumice, placene 2,60KM brisu dobro malo je reci.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#61 Re: Brisaci (gumice)

Post by samo pozitiva »

postavi taj klip ako nekome jos bude trebao
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#62 Re: Brisaci (gumice)

Post by condy »

tempuser wrote:Probao sve varijante, od no name preko Championa, Valea, Boscha, Lucasa i original najbolji. Od zamjenskih klasicnog tipa su se najbolje pokazali Bosch od 15-ak KM. Za Focusa cijena od 120 KM za original mi je bila bas nekako porez na budale pa sam isao na zamjenske, prvo Valeo Silencio XTRM, trajali 4 god, sasvim solidno, ali su bili preko 70 KM. Mislim da im je zivotni vijek skratilo to sto je auto bio izlozen hemikalijama (kod lakirera). Proslu zimu stavljeni Bosch Aerotwin, zasad brisu kako treba, a cijena je bila 50-ak KM. Za zdnji brisac 2 x kupovao one gumice po 34- KM u Konzumu, jedna zima i cao, a onda sam u Tempu kupio klasicni Lucas brisac odgovarajuce duzine i ubacio u svoj brisac dio koji brise (gumicu i sipkice) i evo 2 god sve ok.
Gdje si kupio valeo silencio xtrm?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#63 Re: Brisaci (gumice)

Post by tempuser »

condy wrote:
tempuser wrote:Probao sve varijante, od no name preko Championa, Valea, Boscha, Lucasa i original najbolji. Od zamjenskih klasicnog tipa su se najbolje pokazali Bosch od 15-ak KM. Za Focusa cijena od 120 KM za original mi je bila bas nekako porez na budale pa sam isao na zamjenske, prvo Valeo Silencio XTRM, trajali 4 god, sasvim solidno, ali su bili preko 70 KM. Mislim da im je zivotni vijek skratilo to sto je auto bio izlozen hemikalijama (kod lakirera). Proslu zimu stavljeni Bosch Aerotwin, zasad brisu kako treba, a cijena je bila 50-ak KM. Za zdnji brisac 2 x kupovao one gumice po 34- KM u Konzumu, jedna zima i cao, a onda sam u Tempu kupio klasicni Lucas brisac odgovarajuce duzine i ubacio u svoj brisac dio koji brise (gumicu i sipkice) i evo 2 god sve ok.
Gdje si kupio valeo silencio xtrm?
Nekad davno u Anetu dok je postojao.
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#64 Re: Brisaci (gumice)

Post by mayab »

Rugafet wrote:Juce zamijenio gumice, placene 2,60KM brisu dobro malo je reci.
Nisam baš pratio, GDJE si kupio te gumice?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#65 Re: Brisaci (gumice)

Post by direstraits0078 »

Ja nedavno kupio lijevi, veci, Champion 650 mm za naprijed u Motorexu. Hvale ljudi, te to je silikon, brise sve mrtvo i zivo, pa hajd rekoh da i ja vidim. Helem, u gradu brise stvarno ok, nebitno koliko vode ima na sajbi, ali na autocesti se donji dio brisaca odvaja od sofersajbe, razlog su nekvalitetni adapteri, tj. zazor izmedju osovine na kojoj se brisac nalazi i adaptera za bajonet brisac.

Pa sam se vratio na Valeo. Iako i Bosch radi posao, vise nego dobro. Onaj SWF mi nije bas nesto, kratko traju.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#66 Re: Brisaci (gumice)

Post by Rugafet »

mayab wrote:
Rugafet wrote:Juce zamijenio gumice, placene 2,60KM brisu dobro malo je reci.
Nisam baš pratio, GDJE si kupio te gumice?
E drug, kupio u Doboju u jednom marketu, a vidim imaju i u Bingu isti samo su cini mi se 3,50KM na njima pise clasic (60cm) stvarno fino brisu i ne cuju se. Kazem da me posluze do zime za te pare su vise nego isplativi jer original za golfa mk4 koliko se sjecam u motorexu iscu 50KM.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#67 Re: Brisaci (gumice)

Post by van Basten »

gdje kupujete stražnje brisače?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#68 Re: Brisaci (gumice)

Post by bitanga_sa_otesa »

u prodavnici
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#69 Re: Brisaci (gumice)

Post by konektovan »

van Basten wrote:gdje kupujete stražnje brisače?
Tamo gdje i prednje.. :mrgreen:
Kupiš gumu i sam sebi zamjenis ako nema za tvoj auto ili ako je skup kompletan brisac..
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#70 Re: Brisaci (gumice)

Post by JavierBosnia »

van Basten wrote:gdje kupujete stražnje brisače?
Sim impex
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#71 Re: Brisaci (gumice)

Post by kabal1337 »

Bosch platio 75 KM, nije prosla ni godina dana vec vidim da ce na zimu mrljat. A da ne kazem da su skripali na pocetku.
Po meni 20-30% bolji od jeftinijih kao Goodyear...
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#72 Re: Brisaci (gumice)

Post by preludezalude »

direstraits0078 wrote:Ja nedavno kupio lijevi, veci, Champion 650 mm za naprijed u Motorexu. Hvale ljudi, te to je silikon, brise sve mrtvo i zivo, pa hajd rekoh da i ja vidim. Helem, u gradu brise stvarno ok, nebitno koliko vode ima na sajbi, ali na autocesti se donji dio brisaca odvaja od sofersajbe, razlog su nekvalitetni adapteri, tj. zazor izmedju osovine na kojoj se brisac nalazi i adaptera za bajonet brisac.

Pa sam se vratio na Valeo. Iako i Bosch radi posao, vise nego dobro. Onaj SWF mi nije bas nesto, kratko traju.
I kako se Valeo ponasa na vecoj brzini? Ja sam isto kupio u Motorex-u Champion prednje i zadnji, i vec 3 godine rade besprijekorno ali sam primjetio da prednji se pri velikoj brzini na autoputu pocinju odvajati od sajbe. Ja mislio da je to do same ruke brisaca tj da su mozda one opruge oslabile.
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#73 Re: Brisaci (gumice)

Post by NediM17 »

preludezalude wrote:
direstraits0078 wrote:Ja nedavno kupio lijevi, veci, Champion 650 mm za naprijed u Motorexu. Hvale ljudi, te to je silikon, brise sve mrtvo i zivo, pa hajd rekoh da i ja vidim. Helem, u gradu brise stvarno ok, nebitno koliko vode ima na sajbi, ali na autocesti se donji dio brisaca odvaja od sofersajbe, razlog su nekvalitetni adapteri, tj. zazor izmedju osovine na kojoj se brisac nalazi i adaptera za bajonet brisac.

Pa sam se vratio na Valeo. Iako i Bosch radi posao, vise nego dobro. Onaj SWF mi nije bas nesto, kratko traju.
I kako se Valeo ponasa na vecoj brzini? Ja sam isto kupio u Motorex-u Champion prednje i zadnji, i vec 3 godine rade besprijekorno ali sam primjetio da prednji se pri velikoj brzini na autoputu pocinju odvajati od sajbe. Ja mislio da je to do same ruke brisaca tj da su mozda one opruge oslabile.
Al' ga ti diže iz mrtvih. Čojk banovan ima više od dvije godine. Jedino ako se nije reinkarniro u liku onog lajavca. :lol:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#74 Re: Brisaci (gumice)

Post by Me_again »

NediM17 wrote:
preludezalude wrote:
direstraits0078 wrote:Ja nedavno kupio lijevi, veci, Champion 650 mm za naprijed u Motorexu. Hvale ljudi, te to je silikon, brise sve mrtvo i zivo, pa hajd rekoh da i ja vidim. Helem, u gradu brise stvarno ok, nebitno koliko vode ima na sajbi, ali na autocesti se donji dio brisaca odvaja od sofersajbe, razlog su nekvalitetni adapteri, tj. zazor izmedju osovine na kojoj se brisac nalazi i adaptera za bajonet brisac.

Pa sam se vratio na Valeo. Iako i Bosch radi posao, vise nego dobro. Onaj SWF mi nije bas nesto, kratko traju.
I kako se Valeo ponasa na vecoj brzini? Ja sam isto kupio u Motorex-u Champion prednje i zadnji, i vec 3 godine rade besprijekorno ali sam primjetio da prednji se pri velikoj brzini na autoputu pocinju odvajati od sajbe. Ja mislio da je to do same ruke brisaca tj da su mozda one opruge oslabile.
Al' ga ti diže iz mrtvih. Čojk banovan ima više od dvije godine. Jedino ako se nije reinkarniro u liku onog lajavca. :lol:
Dobro si, ima slicnosti u retorici. Moguce je da je to isti lik, Dire je bio stvarno ok.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#75 Re: Brisaci (gumice)

Post by konektovan »

E ne znam, direstraits0078 je bio fakat predobar forumas, ne mogu sad da ga povezem sa vauvau nikako, ali nisam se jednom zahebo u zivotu . :mrgreen:
Post Reply