Brexit

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2376 Re: Brexit

Post by Truba »

Romanija wrote:
Black Swan wrote:ne znaš ti ove...
na lokalnim neka izmišljena Prva stranka... za njih sam glasao za načelnika... kasnije sam čuo velike lopine koje su se posvađale s sadašnjim načelnikom oko nekih somuna

za vijećnike za samira kojeg osobno znam on je član SDP-a

jedan je lopova drugi pijandura obojica bošnjaci

za koga bih glasovao na lokalnim izborima u britaniji :D
Kao SDP-ovac na drzavnoj razini bi vjerovatno bio Laburista, na lokalnoj vjerovatno za nekog 'nezavisnog' koji ne bi skupio 100 glasova i morao bi da vraca depozit. Ako si ole nacionalno obojen, vjerovatno bi podrzavao neku opskurnu stranku iz Sjeverne irske u zavisnosti da li si Binsr ili federalni partner, ako si Bosnjak M-90 konzervativci bi ti bila opcija (moj komsija Salih iz Lenjinove se kune Terezom :-)

Inace od EU pregovaraca vec stize avaz da ce predloziti odlaganje pregovora zbog novonastale situacije.
u juzi smo bili jugovići :D
2 puta ne čini istu grešku :D

nije mi jasno zašto npr ja iz Koventrija da glasam za stranku iz sjeverne irske
zar nema nekih britanskih nacionalista u konventriju :D
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2377 Re: Brexit

Post by Romanija »

Nema, osim ako neces da se pridruzis EDL-u i marsiras vikendima, ali onda imas sanse da te razbiju 'ruzicasti' u Brighton-u ili 'braca' u Bradfordu ili White Chappel-u. UKIP je neuspjesno pokusavao da se nametne kao nekva engleska nacionalna stranka, ali frustriranost zbog decenijske nezaposlenosti i nedostatak drzavne stanogradnje nije isto sto i nacionalizam. Zato su sinoc umrli kao pokusaj iole bitnije politicke stranke. :izet: :izet: :izet: Za izljeve nacionalne ostracenosci a la Balkan (kockice ili dvoglavi orlovi) bi morao da se preselis u Belfast ili Derry i pridruzis se jednoj od veoma 'simpaticnih' grupacija. Jos ako se sisas nacelavo, tetoviran si i imas mindzuse u oba uha, ...you are half way through!
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2378 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

daddy-kool wrote:Da bi se produžilo vrijeme moraju se složiti sve članice.
Nije nemoguće, ali se ne bi na to trebali oslanjati.

Ovu temu pratim od početka i ne mogu da se načudim Britancima i njihovim potezima od referenduma pa nadalje.
Nekako mi izgleda da se nastavljaju upucavati u nogu, ali opet želim im da uspiju ne bi li se ovaj proces završio na najbolji način za sve ekonomije u Evropi.
Nemaju oni pojma sta hoce. :D

Mislio sam da konzervativci uzimaju k'o lopatom. Sada se pokazuje da Tereza ne ulijeva povjerenje ni onom s kim lijeze u krevet, a kamoli nekom prosjecnom glasacu.

A mozda je samo znak jos jace polarizacije drustva?
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2379 Re: Brexit

Post by Romanija »

S jedne strane EU ciji zvanicnici kazu da spremni sutra u devet ujutro zapoceti pregovore (cujem nocas na vjestima da su sakupili 27000 dokumenata) a s druge strane ovi nasi klovnovi koji su jedino znali da im treba jaci mandat, sad nemaju mandat uopste. I plus u vladu uveli opskurnu politicku stranku sa direktnim i dokazanim vezama sa lojalistickim teroristickim grupama. A vamo sedmicama Corbyn-a razapinju sto je pokusavao organizovati mirovne pregovore tokom 'troubles'. Ponekad pomislim da sam im ja suh BiH donio svojim preseljenjem ovdje.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2380 Re: Brexit

Post by Truba »

Romanija wrote:Nema, osim ako neces da se pridruzis EDL-u i marsiras vikendima, ali onda imas sanse da te razbiju 'ruzicasti' u Brighton-u ili 'braca' u Bradfordu ili White Chappel-u. UKIP je neuspjesno pokusavao da se nametne kao nekva engleska nacionalna stranka, ali frustriranost zbog decenijske nezaposlenosti i nedostatak drzavne stanogradnje nije isto sto i nacionalizam. Zato su sinoc umrli kao pokusaj iole bitnije politicke stranke. :izet: :izet: :izet: Za izljeve nacionalne ostracenosci a la Balkan (kockice ili dvoglavi orlovi) bi morao da se preselis u Belfast ili Derry i pridruzis se jednoj od veoma 'simpaticnih' grupacija. Jos ako se sisas nacelavo, tetoviran si i imas mindzuse u oba uha, ...you are half way through!
ima ona nekq stranka povwzana s navijacima koje organski ne podnosim kao i tetovaze te mendjuse kod muskaraca

british nacionalist ili tako nesto
jeste da imaju 0/mjesta na svim nivoima ali mislio sam da imaju nesto svuda jednako jako pa makar i 1% glasaca
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#2381 Re: Brexit

Post by vivaldi »

e i ove engelske aristrokatije i govana...za ne povjerovat.

nakon arogantnog kretena camerona koji sam sebe naguzi referednum, dobise jos jednu ludu koja samu sebe naguzi vanrednim izborima :-)

ova cak nece da da ni ostavku vec se izvinila parlamentarcima iz svoje stranke koji su zbog nje izgubili mjesto u parlamnetu :lol: :lol:
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2382 Re: Brexit

Post by Romanija »

U prvom obracanju nije se cak ni izvinula, nego ga je zavrsila kao i Slobodan MilosevVic onomad, 'a sada svi na svoje radne zadatke'! Posle su je natjerali da se izvini i oba licna asistenta su se danas bacili na mac podnijevsi ostavke U ovako izabranom parlamentu tesko da ce iole ozbiljan predlog vlade proci, a kamoli nocne more oko Brexita. Vec idu price da ce dobiti nogu na stranackoj konferenciji u Septembru i onda novi lider Torijevaca i novi izbori. Ovo ko u onom starom filmu 'Sasha', jedan odapne i onda novi drzi govor, i sve tako, ..., a drug Korbin skuplja bobe.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#2383 Re: Brexit

Post by vivaldi »

Romanija wrote:U prvom obracanju nije se cak ni izvinula, nego ga je zavrsila kao i Slobodan MilosevVic onomad, 'a sada svi na svoje radne zadatke'! Posle su je natjerali da se izvini i oba licna asistenta su se danas bacili na mac podnijevsi ostavke U ovako izabranom parlamentu tesko da ce iole ozbiljan predlog vlade proci, a kamoli nocne more oko Brexita. Vec idu price da ce dobiti nogu na stranackoj konferenciji u Septembru i onda novi lider Torijevaca i novi izbori. Ovo ko u onom starom filmu 'Sasha', jedan odapne i onda novi drzi govor, i sve tako, ..., a drug Korbin skuplja bobe.
ma znam za to dvoje, njihove izjave su vrtili cijeli dan na sky newsu, nego ti si cini mi se tamo pa da t priupitam par stvari koje mi zapadose za oko, a ne zanimaju me bas toliko da bi sad bas googlo to.

onaj ukip osvoji nula boba, ali niko to ne predstvalja ko kataklizmu :? kolko su imali prije? jel ta nula cudo ili nije cudo? druga stvar, upratio sam par izjava ovih dana onog farragea. zasto je on sada bitan pa mu daju prostor, em je dao ostavku davno em mu je partija s nulom prosla - mora da postoji neki razlog zasto je zanimljiv.

sledeca stvar je korbin. njegove izjave su (mislim prije svega na vanjskopoliticke jer nemam pojma o unutranjim zbivanjima) su mi nekako bas "narodske". previse moralne, pravdoljubljive i sve ono sto se ne moze vezati za politiku. al s druge strane on je previse mator da bi sad glumio neku finocu i populizam tako da vjeruejm da se on oduvijek vozio gradskim prevozom, a vidio sam mu negdje na tv i kucu koja mi djeluje ko socijalni stan.

cudno da takav lik moze ovoliko visoko dogurat u politici. podjednako mi je cudo i bo-jo za kojeg juce rekose na uz pomoc nekakvih ministara planira rusenje terese. kako uopste onakav lik dogura ovoliko visoko ne zbog shega frizura vec niza teskih provala?

ta ovu teresu nisam ni cuo do brexita, ali sam nekako imao teroiju da kad britance zdrma neka kriza pojavi se neka mocna zena da popravi stvar. teresa je izgleda odstupanje od pravila.

uglavnom, od cuvene britanske aristokratije,cuvene diplomatije, spadose na arogantne luzere camerona i terezu, i dva "neobicna lika" borisa i korbina. :?

fala unaprijed :D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2384 Re: Brexit

Post by Toffee karamela »

Otkada to poraženi premijer u Brita ne podnosi ostavku (a ova Terezija jest poražena kako god to neko tumačio okolo kole)??????? :shock:

To mi je zaista novina i još jedan znak da se njima počinje dešavati balkanizacija države! Znači ne mogu da vjerujem da se ova prekjučer nije natakarila na mač, spakovala svoju brendiranu garderobu i Vogue magazine i tiho napustila Downing i to na kuhinjska vrata!!!

Oni su zaista po svim parametrima izgubili kompas.

@vivaldi pominješ aristokratiju, aristokratija kod Brita vuče konce izdaleka, oni su im zadnja linija odbrane, džentlmenski sporazum kod njih je još od Viktorijina doba da commonersi sastavljaju narodnu vladu. Jedino kada nastupi belaj kataklizmičkih razmjera poput WWII tada biraju baš nekoga ko ima najviše izgleda da zemlju spase bez obzira iz kog sloja stanovništva dolazi. Meni se čini da ako nastave ovim tempom tražit će uskoro novog Winstona :mrgreen:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2385 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

Barwell has the enormous task of stepping into the role that had been jointly held by Nick Timothy and Fiona Hill, May’s long-term political allies who resigned in the wake of the election result.
https://www.theguardian.com/politics/20 ... f-of-staff

Meni ova Tereza fakat nikad pravac uhvatit'.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2386 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

Pitanje za Edina i Romaniju:

Ovi "moji" Britanci kao osnovne razloge poraza Torijevaca (jer oni u sustini jesu porazeni kako Toffee vec spomenu) navode:

1. Korbin se momacki aktivirao i "pjeske" odradio kampanju u univerzitetskim gradovima, ciljajuci studentsku populaciju.
*Zli jezici kazu da je raji govorio ono sto zele da cuju, a od cega nema nista ni u crtanom filmu.

2. U cilju privlacenja mladjih glasaca, Tereza je izasla sa prijedlogom da penzioneri koji su stekli vise od nekakvog nivoa, nakon sto dodju u penziju, placaju dodatne poreze (?) na kucu. Kao to je osiguranje mladima da nece morati imati tezak teret brige o sve starijoj populaciji.
Stariji Torijevci su to vidjeli kao udar na one vrijedne gradjane koji su svojom pamecu, odnosno teskim radom sticali za tih penzionerskih dana.

Vase misljenje?
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#2387 Re: Brexit

Post by Better Man »

Toffee karamela wrote:Otkada to poraženi premijer u Brita ne podnosi ostavku (a ova Terezija jest poražena kako god to neko tumačio okolo kole)??????? :shock:

To mi je zaista novina i još jedan znak da se njima počinje dešavati balkanizacija države! Znači ne mogu da vjerujem da se ova prekjučer nije natakarila na mač, spakovala svoju brendiranu garderobu i Vogue magazine i tiho napustila Downing i to na kuhinjska vrata!!!

Oni su zaista po svim parametrima izgubili kompas.

@vivaldi pominješ aristokratiju, aristokratija kod Brita vuče konce izdaleka, oni su im zadnja linija odbrane, džentlmenski sporazum kod njih je još od Viktorijina doba da commonersi sastavljaju narodnu vladu. Jedino kada nastupi belaj kataklizmičkih razmjera poput WWII tada biraju baš nekoga ko ima najviše izgleda da zemlju spase bez obzira iz kog sloja stanovništva dolazi. Meni se čini da ako nastave ovim tempom tražit će uskoro novog Winstona :mrgreen:
Ko bi onda po tebi trebao biti premijer ako ona podnese ostavku zbog poraza? Da možda nije Korbin? Lik kjoji najviše poziva na ostavku Tereze May i da se njemu da premijerska pozicija, a lik izgubio izbore i nema teretsku šansu da napravi većinu, jer fali puno glasova. Uz to je lik najobičniji kreten i nema veze sa istinskim Laburistima i tom idejom. Dati njemu da vodi Veliku Britaniju bi bilo ravno samoubistvu.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2388 Re: Brexit

Post by Toffee karamela »

Better Man wrote:
Ko bi onda po tebi trebao biti premijer ako ona podnese ostavku zbog poraza? Da možda nije Korbin? Lik kjoji najviše poziva na ostavku Tereze May i da se njemu da premijerska pozicija, a lik izgubio izbore i nema teretsku šansu da napravi većinu, jer fali puno glasova. Uz to je lik najobičniji kreten i nema veze sa istinskim Laburistima i tom idejom. Dati njemu da vodi Veliku Britaniju bi bilo ravno samoubistvu.
Fakat nemam veze, Brite onako znam u globalu, ova sadašnja previranja kod njih su mi misterija :mrgreen:
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2389 Re: Brexit

Post by Romanija »

vivaldi wrote:... nego ti si cini mi se tamo pa da t priupitam par stvari koje mi zapadose za oko, a ne zanimaju me bas toliko da bi sad bas googlo to.

onaj ukip osvoji nula boba, ali niko to ne predstvalja ko kataklizmu :? kolko su imali prije? jel ta nula cudo ili nije cudo? druga stvar, upratio sam par izjava ovih dana onog farragea. zasto je on sada bitan pa mu daju prostor, em je dao ostavku davno em mu je partija s nulom prosla - mora da postoji neki razlog zasto je zanimljiv.

sledeca stvar je korbin. njegove izjave su (mislim prije svega na vanjskopoliticke jer nemam pojma o unutranjim zbivanjima) su mi nekako bas "narodske". previse moralne, pravdoljubljive i sve ono sto se ne moze vezati za politiku. al s druge strane on je previse mator da bi sad glumio neku finocu i populizam tako da vjeruejm da se on oduvijek vozio gradskim prevozom, a vidio sam mu negdje na tv i kucu koja mi djeluje ko socijalni stan.

cudno da takav lik moze ovoliko visoko dogurat u politici. podjednako mi je cudo i bo-jo za kojeg juce rekose na uz pomoc nekakvih ministara planira rusenje terese. kako uopste onakav lik dogura ovoliko visoko ne zbog shega frizura vec niza teskih provala?

ta ovu teresu nisam ni cuo do brexita, ali sam nekako imao teroiju da kad britance zdrma neka kriza pojavi se neka mocna zena da popravi stvar. teresa je izgleda odstupanje od pravila....
Po izborima iz 2015 UKIP je imao oko 4.5 miliona glasaca ali nisu uspjeli dobiti vecinu ni u jednoj od birackih okruga(constituency), tako da nikad nisu imali predstavnika (MP) u parlamentu sem Douglas Carswell-a u Clacton-u koji im je bio jedini predstavnik u Parlamentu od 2105 (ali on je bio Torijevac koji je presao u UKiP nakratko a onda je postao novisan MP). Gubitak glasova ne predstavlja kataklizmu jer se UKIP nikad nije profilisao kao ozbiljna politicka stranka. Pred izbore su surovali sa nekakvim engleskim nacionalizmom ali I to nije proslo; glasove koje su dobijali su bili glasovi euroskpetika konzervativaca koji su cak I Torijevce smatrali ljevicarima I liberalima, I u manjoj mjeri djela radnicke klase srednje I sjeverne Engleske koji vec godinama ispastaju I za koje je UKIP bio nekakvo ‘glasanje iz protesta’.
Nigela Farage je postao bitan kako je UKIP dobivao vise I vise glasova, I po medisjkim pravilima koji vladaju u BBC-u morali su mu dati prostor. S druge strane, ogromna vecina glavnih pisanih I TV medija u UK su ionaki reakcionarno I desno orijentirani (medju njima prednjace DaIly Mail, The Sun, Telegraph ili londonska radio-stanica LBC, koja se slusa po cijeloj UK) I on im je postao miljenik.
Sto se tice Corbyn-a, za njega kazu da je njegovo politicko djelovanja od kad je usao u parlament konstanta , a oni koji su odrastali sa njim kazu da je iamo takvo politicko obrazovanje u familiji. U dijapazonu zapadno-evropske politike on je jedan prosjecan social-demokrata, mozda malo vise okrenut ka ljevici pa se moze nazvati I socijalistom, ali gledajuci iz UK konteksta, I narocito nakon sto je T. Blair napravio New Labour, veoma ga je lako predstaviti kao povampirenog kripto-komunistu. Na tom fonu socijaliste, moraliste, nezaustavljivog aktiviste I internacionaliste, se mogu gledati I sve njegove izjave glede vanjske politike. Problem za one koji ga kritikuju je da se u masi stvari kad je isao protiv vlastite stranke I establismenta pokazalo da je on u pravu, jos jedan razlog da se predstavi u jos gorem svijetlu. Razloga sto je Corbyn postigao ovakav uspjeh , uprkos sto je osvojio manje glasova od Torijevaca ima vise, veliki dio laburistickih glasaca je izgubio vjeru u Novi Laburizam I skretanje u desno, potreba drustva za istrazivanjem novih ljevicarskih ideja jer ovako korporizirana UK ostavklja sve veci dio polupacije u sve dubljoj rupcagi, ogroman jaz izmedju starije generacije (40+) I onih ispod 35 u kakvom drustvu zele odrastati, postojanje Momentum-a koji je uspio nekako da privuce madje generacije politici I desavanjima u drustvu I koji su ‘interventni vod’ Korbinove politike.
Za B. Johnson-a ne znam sta da ti kazem, da bi njega razumio fakat moras biti Englez I rodjen ovdje, samo da znam koliko god ima ljudi da ga simpatise, ima ih jos vise koji bi ga pojeli. Ja licno bih jako volio da on postane iduci lider, on ima jos veci kapacitet od ‘Maybot-a’ da izgubi izbore. 
Tereza uopce nije uspjesna zena, sto su pokazali I ovi izbori, u najboljem slucaju efikasan vladin sluzbenik(civil servant), ali u realnosti ljustura od politicara lisena svake karizme I nesposobna da sebi I nama predoci ikakvu ideju.
Gojeni H wrote:1. Korbin se momacki aktivirao i "pjeske" odradio kampanju u univerzitetskim gradovima, ciljajuci studentsku populaciju.
*Zli jezici kazu da je raji govorio ono sto zele da cuju, a od cega nema nista ni u crtanom filmu.

2. U cilju privlacenja mladjih glasaca, Tereza je izasla sa prijedlogom da penzioneri koji su stekli vise od nekakvog nivoa, nakon sto dodju u penziju, placaju dodatne poreze (?) na kucu. Kao to je osiguranje mladima da nece morati imati tezak teret brige o sve starijoj populaciji.
Stariji Torijevci su to vidjeli kao udar na one vrijedne gradjane koji su svojom pamecu, odnosno teskim radom sticali za tih penzionerskih dana.

Vase misljenje?
1. Kao sto kazes, ‘zli jezici’. Sa desnicarskim medijima on je u ‘lose-lose’ situaciji kako god okrene. Osnova partijske predizborne kampanje je da se javnosti predstavi Manifesto u kom’ se detaljno obrazlozi sta bi formirana vlada te partije uradila u narednom petogodisnjem parlamentu, I da se za sve stavke navede I budzet ikako bi se generisao. (Costed Manifesto ). Problem za Torijevce da su izasli sa tako traljavim manifestom, bez ikakvih brojeva I detalja da bi ga se postidjela I svaka BiH politicka stranka . S druge strane laburisti su izasli sa manifestom koji je bio poprilicno detaljan za njih I sa svim planiranim sumama koje bi bile utrosene, I povrh svega ni jedna od neovisnih organizacija koja se bavi procjenom budzetske, fiskalne I monetarne politike ga nije izravno popljuvala. I naravno, kako su uhvaceni off-guard jedino sto je torijevski predizborni tim mogao smisliti je da ce laburisti izmisliti nekakav ‘money tree’ i sa njega ubirati novac.
2. Ovo o cemu ti pises je nazvano taksa na senilnost (‘dementia tax’), sustinski ovaj prijedlog bi onemogucio djeci onih roditelja koji razviju senilnost I dementiu I koji trebaju opstinsku njegu bilo u domu ili u vlastitoj kuci da postanu njihovi naslijednici. Samim tim blesavim prijedlogom su stvorili nekakvu biolosku lutriju koja u odredjenoj mjeri kontrolise buducnost pojedinaca. Po trenutnim zakonima ako imas capital preko odredjene vrijednosnog praga I treba ti opstinska njega za senilnost, sva njega ti je obezbijedjena a razliku plati familija, ili iz svog dzepa ili nakon smrti njegovanog I prodaje nekretnine u kojoj je zivio. Torijevci su sad izasli sa planom da se vrijednost nekretnine odmah uvrsti u capital I isplatu za njegu, sto bi dovelo da bi mnogi ljudi koji su decenijama otplacivali kuce I stanove morali iste da prodaju da bi placali obezbijedjenu njegu. Terezin tim je to pokusao skroz nezgrapno pokusao upakovati u providni papir da eto pare koje ostanu nakon prodaje kuce idu familiji/djeci, sto nije isto kao nepokretna nekretnina kojoj vrijednost ide na gore. Sulud prijedlog od politicke partije koja te cijeli zivot gura u kupovanje I posjedovanje kuce/stana, a onda ti ga uzme aki si tako lose srece da te zadesi senilnost.

WTF, prodje mi cijeli rucak tipkajuci ovo :shock:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#2390 Re: Brexit

Post by vivaldi »

@ Romanija :thumbup:

nisi bolan trebo pauzu na ovo trosit, jer kako sada stvari stoje bice britanska politika u fokusu svjetske paznje jos dugo vremena cini se :D

trebo si pisat kad ufatis vremena.

pozdrav :thumbup:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#2391 Re: Brexit

Post by Pandakonda »

:-) :-) :-)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2392 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

Romanija wrote: 1. Kao sto kazes, ‘zli jezici’. Sa desnicarskim medijima on je u ‘lose-lose’ situaciji kako god okrene. Osnova partijske predizborne kampanje je da se javnosti predstavi Manifesto u kom’ se detaljno obrazlozi sta bi formirana vlada te partije uradila u narednom petogodisnjem parlamentu, I da se za sve stavke navede I budzet ikako bi se generisao. (Costed Manifesto ). Problem za Torijevce da su izasli sa tako traljavim manifestom, bez ikakvih brojeva I detalja da bi ga se postidjela I svaka BiH politicka stranka . S druge strane laburisti su izasli sa manifestom koji je bio poprilicno detaljan za njih I sa svim planiranim sumama koje bi bile utrosene, I povrh svega ni jedna od neovisnih organizacija koja se bavi procjenom budzetske, fiskalne I monetarne politike ga nije izravno popljuvala. I naravno, kako su uhvaceni off-guard jedino sto je torijevski predizborni tim mogao smisliti je da ce laburisti izmisliti nekakav ‘money tree’ i sa njega ubirati novac.
2. Ovo o cemu ti pises je nazvano taksa na senilnost (‘dementia tax’), sustinski ovaj prijedlog bi onemogucio djeci onih roditelja koji razviju senilnost I dementiu I koji trebaju opstinsku njegu bilo u domu ili u vlastitoj kuci da postanu njihovi naslijednici. Samim tim blesavim prijedlogom su stvorili nekakvu biolosku lutriju koja u odredjenoj mjeri kontrolise buducnost pojedinaca. Po trenutnim zakonima ako imas capital preko odredjene vrijednosnog praga I treba ti opstinska njega za senilnost, sva njega ti je obezbijedjena a razliku plati familija, ili iz svog dzepa ili nakon smrti njegovanog I prodaje nekretnine u kojoj je zivio. Torijevci su sad izasli sa planom da se vrijednost nekretnine odmah uvrsti u capital I isplatu za njegu, sto bi dovelo da bi mnogi ljudi koji su decenijama otplacivali kuce I stanove morali iste da prodaju da bi placali obezbijedjenu njegu. Terezin tim je to pokusao skroz nezgrapno pokusao upakovati u providni papir da eto pare koje ostanu nakon prodaje kuce idu familiji/djeci, sto nije isto kao nepokretna nekretnina kojoj vrijednost ide na gore. Sulud prijedlog od politicke partije koja te cijeli zivot gura u kupovanje I posjedovanje kuce/stana, a onda ti ga uzme aki si tako lose srece da te zadesi senilnost.

WTF, prodje mi cijeli rucak tipkajuci ovo :shock:


Hvala. :thumbup: Izvini, nije mi bila namjera da ti oduzimam toliko vremena.
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2393 Re: Brexit

Post by video »

@Romanija na ovom topicu a @Gojeni H na temi o Qataru rasturaju :thumbup:

Milina citati Vase postove!

Svaka cast :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2394 Re: Brexit

Post by pici »

Image

U porniću 'Čvrsti BreXXXit' Tereza Mej jebe Donalda Trampa iza podijuma
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2395 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

LONDON — A hard Brexit it is then.

U.K. Prime Minister Theresa May’s plan for a clean break from the European Union, taking Britain out of both the single market and the customs union, was confirmed Wednesday in a queen’s speech containing eight separate pieces of Brexit legislation which clears the way for Britain’s eventual departure from the bloc in March 2019.

http://www.politico.eu/article/britains ... ns-speech/
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#2396 Re: Brexit

Post by melac »

video wrote:@Romanija na ovom topicu a @Gojeni H na temi o Qataru rasturaju :thumbup:

Milina citati Vase postove!

Svaka cast :thumbup:
Apsolutno, odmjerni, iskreni i razumiju situaciju, i nastoje da je razumiju. Sve pohvale za oboje.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2397 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

EU prepares to move two agencies from London

http://www.bbc.com/news/world-40381320


Theresa May sets out post-Brexit offer on EU citizens
All EU nationals lawfully resident for at least five years will be able to apply for "settled status" and be able to bring over spouses and children.
http://www.bbc.com/news/uk-politics-40403431
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2398 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

Image
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2399 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

daddy-kool wrote:Image
Trebali smo pitati @Romaniju mnogo ranije, ali pitanje je i za tebe, kako ovo komentarises:
Britain has bowed to EU demands and agreed to fully honour its financial commitments as identified by Brussels, removing one of the biggest obstacles to a Brexit divorce settlement.
...
British officials are working on other potential methods to bring down the net estimate, which the EU originally put at about €60bn. This includes using a higher rate for cancelled investment projects, the receipt of €3.5bn of UK capital at the European Investment Bank — potentially decades from now — and the payment of Britain’s 2018 budget rebate.

https://www.ft.com/content/cabf22e2-d46 ... c0a5c8d5c9
takodje (odlican tekst :thumbup: ):
Overall, 14 different counterfactuals estimated by the FT and others give a range of a hit between 0.6 per cent of national income and 1.3 per cent, with an average of 0.9 per cent. With national income of £2tn in the year ending in the third quarter of 2017, it means the UK is likely to be producing £18bn less a year than would have been reasonable to expect and this is directly attributable to Britain’s decision to leave the EU. That is just short of £350m a week.

https://www.ft.com/content/e3b29230-db5 ... 4b1c09b482
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2400 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

https://www.bbc.com/news/uk-politics-44761056
Brexit Secretary David Davis resigns

Brexit Secretary David Davis, who has been leading negotiations to leave the EU, has resigned from the government.

In his letter, Mr Davis told Mrs May that "the current trend of policy and tactics" was making it "look less and less likely" that the UK would leave the customs union and single market.

He said he was "unpersuaded" that the government's negotiating approach "will not just lead to further demands for concessions" from Brussels.

Mr Davis, who was appointed Brexit Secretary in 2016, said: "The general direction of policy will leave us in at best a weak negotiating position, and possibly an inescapable one."

She also said that Environment Secretary Michael Gove is the favourite to take on the vacant post. :roll:
Da li je ovo predizborna ili oni fakat nemaju pojma kako će izvesti Brexit? :shock:

Ali se opet moram nasmijati gluposti koji su napravili sa napuštanjem EU. :lol:
Post Reply