Brexit

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2226 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

http://www.bbc.com/news/business-36864273

Brexit causes dramatic drop in UK economy, data suggests

"Britain's decision to leave the EU has led to a "dramatic deterioration" in economic activity, not seen since the aftermath of the financial crisis.
Data from IHS Markit's Purchasing Managers' Index, or PMI, shows a fall to 47.7 in July, the lowest level since April in 2009. A reading below 50 indicates contraction."

"The only other times we have seen this index fall to these low levels, was the global financial crisis in 2008/9, the bursting of the dot com bubble, and the 1998 Asian financial crisis," Mr Williamson told the BBC. "The difference this time is that it is entirely home-grown, which suggest the impact could be greater on the UK economy than before. "This is exactly what most economists were saying would happen."
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2227 Re: Brexit

Post by pirmin »

Mali off.
Nisam nikad bio na ostrvu.
Da li se radi o izuzetno ruznom i depresivnom dijelu planete?

https://www.youtube.com/watch?v=SkAvexxFhIs
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#2228 Re: Brexit

Post by mirzaaa33 »

Ako si ruzan i depresivan onda ti je takvo i ostrvo, ako si lijep i vedar opet takvo ti je i ostrvo. :)
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2229 Re: Brexit

Post by omar little »

kao i svugdje na svijetu, ima lijepih mjesta, ima okej mjesta a ima i ruznih. svega.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2230 Re: Brexit

Post by Edin H. »

Halo ba insomnia, eki Dovera, radi nesto. :twisted:

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2231 Re: Brexit

Post by insomnia78 »

Jebiga valja provjeravati ove iz Non EU zemalja


S moje sokoćalo
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2232 Re: Brexit

Post by pici »

Velika Britanija do kraja godine neće početi pregovore o izlasku iz EU-a
funta opet pada...

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2233 Re: Brexit

Post by Connaisseur Karlin »

pirmin wrote:Mali off.
Nisam nikad bio na ostrvu.
Da li se radi o izuzetno ruznom i depresivnom dijelu planete?

https://www.youtube.com/watch?v=SkAvexxFhIs
UK je super :) a kriminal je svugjde isti :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2234 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

http://www.bbc.com/news/business-37023488
The IFS takes a swipe at those Brexit supporters who argue that the UK can still negotiate some sort of "access" to the EU's markets without any form of membership.
"Single market access is virtually meaningless as a concept," the IFS said. "Any country in the World Trade Organisation - from Afghanistan to Zimbabwe - has 'access' to the EU as an export destination."
"Single Market 'membership' by contrast involves elimination of barriers to trade in a way that no existing trade deal, customs union or free trade area achieves.
"In particular it means reducing 'non-tariff' barriers like licensing and other regulatory constraints to supplying goods or services.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2235 Re: Brexit

Post by Challenger__ »

Challenger__ wrote:Zakonitost prva: kada se Evropa ujedinjava, Britanija se distancira od Kontinenta. Ovo je treći put u zadnjih 200 godina. Zakonitost druga: kada se GB distancira od Kontinenta, približava se Rusiji.
Pa ide vijest:
Image

Russian President Vladimir Putin and British PM Theresa May have agreed to meet to discuss a wide range of topics, from the economy to terrorism. Speaking by phone Tuesday, the leaders hinted there is room for improvement in soured relations. According to a Kremlin statement, Moscow and London are dissatisfied with the two countries’ stalled bilateral cooperation, in political and economic spheres, and are ready to revitalize work “in several dimensions.”
Itd.

:arrow: LINK
:arrow: LINK


Oni će ponovo uspostaviti pune odnose dok će antologijski mediokriteti iz Brisela, Berlina i Pariza, isključivo na svoju štetu a na zahtjev Vašingtona, trpiti štetu od sankcija i kontrasankcija. Da ne pominjem imigrantsku krizu koje su inicirale upravo USA, GB i Izrael a kojima NE PADA NA PAMET da prima muslimansku trećesvjetsku masu.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2236 Re: Brexit

Post by stakasa »

Upravo to Cheli, iskljucivo na svoju stetu
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#2237 Re: Brexit

Post by Toto »

pirmin wrote:Mali off.
Nisam nikad bio na ostrvu.
Da li se radi o izuzetno ruznom i depresivnom dijelu planete?

https://www.youtube.com/watch?v=SkAvexxFhIs
plemicke su im ruzne da ni za otiraca nisu ..
i @pici bi ih preskako :D
u srednjem stalezu ima ljepote- da ti pamet stane..valja sto su mjesali krv po kolonijama ..
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#2238 Re: Brexit

Post by tututuuuu »

Challenger__ wrote:
Kaligula I wrote:...ma kakvi neujednačeni, pa on je objektivniji od Stipe Mesića :D ...u ponedjeljak je Mesić nastupao za federalnu TV, bio gost D. Jurišić, gdje je otvoreno priznao da je Jugoslavija bila zemlja koja je imala i dobrih strana, kao npr zdravstvo i školstvo, a ovaj tutaaa negira sve jugoslovensko...i kaže da je objektivan....
Nisam gledao, a pravo da ti kažem nisam ni zainteresovan.

_______

Ono što sam zapazio je da lik (tutututu 8) ) ima tako reći razroke kriterije: daje status punoljetstva odluci jednih, a osporava isto to drugima. Britancima, heeej!

Kakva arogancija bez ikakvog pokrića, hahaha.
nemam, vec ti imas problem s logikom. znas, ako jedan covjek smrdi ne znaci nuzno da svi ljudi smrde. ako je Jugoslavija smrdila ne znaci nuzno da EU smrdi, ako je izlazak RH iz Juge se pokazao dobrim potezom za RH to ne znaci da ce i izlazak UK biti dobar potez za Britance itd.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#2239 Re: Brexit

Post by tututuuuu »

Challenger__ wrote:
tututuuuu wrote:A ako cemo uzeti da je obican covjek onaj covjek koji je slabo obrazovan, slabo placen itd... Ja mislim da je to jako opasna kategorija jer je takvima iznimno lako manipulirati. Najlakse je obicnim covjekom izmanipulirati na nacin da se njegovi neuspjesi svale na neku babarogu.
Da li to tvrdiš da su Hrvati i Britanci izmanipulisani? Da su kao ovce optirali za pogrešnu odluku? To tvrdiš?



Ili tvrdiš da su samo Britanci ovce?

:lol:

_____


Stari moj, pogubio si se ti na ovoj tematici.
Mozda i jesam, nisam ja Klix geostrateg kao ti pa da su mi sve stvari tako jasne, moram priznati.

inace, covjeka je daleko lakse uvjeriti u nesto nego ovcu. Evo jedan urnebesan, da ne kazem drastican primjer.



Ti bi kao poznati geostrateg ovdje trebao to znati.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2240 Re: Brexit

Post by Challenger__ »

tututuuuu wrote:nemam, vec ti imas problem s logikom. znas, ako jedan covjek smrdi ne znaci nuzno da svi ljudi smrde. ako je Jugoslavija smrdila ne znaci nuzno da EU smrdi, ako je izlazak RH iz Juge se pokazao dobrim potezom za RH to ne znaci da ce i izlazak UK biti dobar potez za Britance itd.
Kao što sam i napisao. Argonacija bez pokrića ali i bez osnova logike.

Mali smiješni čovječe, dozvoli da Britanci bolje znaju od tebe šta je dobro za njih. Njima ne treba patronat nadmenih, balkanskih, tranzicijskih skorojevića koji do juče nisu imali državu.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#2241 Re: Brexit

Post by tututuuuu »

Challenger__ wrote:Kao što sam i napisao. Argonacija bez pokrića ali i bez osnova logike.

Mali smiješni čovječe, dozvoli da Britanci bolje znaju od tebe šta je dobro za njih. Njima ne treba patronat tranzicijskih skorojevića koji do juče nisu imali državu.
alo geostrategu, zadrzi te ad homineme za sebe. ne govorim ja Britima nista, vec izrazavam svoje misljenje i isticem tvoj propuh s logikom. Aroganciju da i ne spominjem, inace tvoje postove preskacem. Meni je drago sto su izasli, njihova odluka svakako, ali ja ovdje iznosim svoje misljenje u vezi tog a to je da mislim da ce ih takva odluka kostati, ako ti dopustas, naravno.

I naravno, odgovaram na te vase nebulozne usporedbe s Jugoslavijom.

Cuj mali covjek odlucio. a da je mali covjek drugacije odlucio onda bi bio tekst o svjetskim mocnicima i zakulisnim igrama. jelde da sam u pravu? :D Pitanje je retoricko.

Konstatacija da je mali ili obicni ili sta vec covjek odlucio je nesto kao da ce sutra biti dan.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2242 Re: Brexit

Post by Challenger__ »

Nemam pojma o čemu pričaš. Samo mi djeluje groteskno kada balkanski skorojevići - do juče bez države - dijele lekcije građanima jedne zemlje sa grandioznom državotvornom historijom.

ovde ide jedan ludi smajli.... 8-)
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#2243 Re: Brexit

Post by tututuuuu »

Challenger__ wrote:Nemam pojma o čemu pričaš. Samo mi djeluje groteskno kada balkanski skorojevići - do juče bez države - dijele lekcije građanima jedne zemlje sa grandioznom državotvornom historijom.

ovde ide jedan ludi smajli.... 8-)
ja stvarno ne znam kakve ti prenose trenutno dozivljavas ali ovo je forum gdje koji je po definiciji mjesto gdje se razmjenjuju misljenja. misljenje, ne prodika. a ako ti imas misljenje za svaku politicku situaciju na ovoj planeti budi tako ljubazan pa dopusti i meni da imam i ja ovu svoju skorojevicku. mislim da je to posteno.

dakle, mozes se vratiti na temu ili naci neku koja ti mozda bolje pase, koja je negdje tvoje dubine, kako ti rece. haha. upravu si jedino za ludi smajlic.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2244 Re: Brexit

Post by Challenger__ »

Ko ti spori pravo da iznosiš mišljenje? Bog s tobom... Pa kad si već iznio svoje mišljenje, nemoj plakati ako se ono izvrgne kritici.

Hajde sa srećom, neću ti ja popunjavati vrijeme do utakmice.


______
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2245 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

Brexit may send EU 'down the drain' - German vice chancellor

Germany's vice-chancellor has warned the future of the EU could be in doubt if the UK's exit is handled badly.

Sigmar Gabriel said the EU would go "down the drain" if other states followed Britain's lead and that the UK could not keep the "nice things" about Europe while taking no responsibility.

Mr Gabriel also said on Sunday that trade talks between the EU and the US had "de facto failed".

He suggested Washington was angry about a deal the EU struck with Canada, because it contained elements the US does not want to see in the TTIP.

http://www.bbc.com/news/world-europe-37210138
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2246 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

http://www.bbc.com/news/business-37270372
Brexit: Japan warns firms may move European HQ out of Britain

Japan's government has warned that Brexit could result in the country's firms moving their European head offices out of Britain.
The strongly worded report from Japan's foreign ministry says the firms might want to move "if EU laws cease to be applicable in the UK".

The Japanese report "strongly requests" that the UK government will consider Japanese investment into the UK and "respond in a responsible manner to minimise any harmful effects on these businesses".
It urged that Britain and the EU set out the details of the Brexit process "as early as possible".
In particular, the document says Japanese firms would like to see the following agreed between Britain and the EU:
Maintenance of trade in goods with no burdens of customs duties and procedures
Unfettered investment
An environment in which services and financial transactions across Europe can be provided and carried out smoothly
Access to workforces with the necessary skills
Harmonised regulations and standards


'Sand in the engine'
Japanese car manufacturers account for more than 50% of the cars made in the UK.
The ministry's report came as something of a surprise to the UK car industry, even though it was consistent with its wish list from Brexit, according to BBC Business Editor Simon Jack.
The manufacturers want tariff-free access to the EU's single market as a starting point, as well as the freedom to move workers between plants, he said.
"All the car manufacturers have very integrated pan-EU supply chains and any interruption to that will be sand in the engine," he said.
However, Japanese car makers are not about to announce that a model destined for a UK plant will move elsewhere, he added.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2247 Re: Brexit

Post by Toffee karamela »

Toto wrote:

plemicke su im ruzne da ni za otiraca nisu ..
i @pici bi ih preskako :D
.
Jesu jesu ružne valjda ko njih tri, kćerke grofa Spensera, usput i bratične princeze Dajane

Image

Jesi li ti zaista vidio te plemkinje ili ti je neko nešta pogrešno pokazo u Ridžent Parku? :mrgreen:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#2248 Re: Brexit

Post by Trebam te »

hahaha bravo za post :thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2249 Re: Brexit

Post by Gojeni H »

Toffee karamela wrote:
Toto wrote:

plemicke su im ruzne da ni za otiraca nisu ..
i @pici bi ih preskako :D
.
Jesu jesu ružne valjda ko njih tri, kćerke grofa Spensera, usput i bratične princeze Dajane

Image

Jesi li ti zaista vidio te plemkinje ili ti je neko nešta pogrešno pokazo u Ridžent Parku? :mrgreen:
O ukusima se kazu ne raspravlja ...

Ove 3 jesu dobre k'o dobar dan, ali ne da se slazem s Totom vec prosirujem, ... mene licno sto se tice, generalno Britanke su neke od najruznijih zena koje sam u zivotu vidio. Totalno nezavodljive ...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2250 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

One dobre su vikinzi odveli u skandinaviju, ostalo šta je ostalo. :D
Post Reply