Breaking Bad

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#1576 Re: Breaking Bad

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 11:51, edited 1 time in total.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1577 Re: Breaking Bad

Post by nema me tamo »

Twin peaks meni licno tu i tamo..
Završio ga prije par dana...

Al' za 90te..
Mogu mislit samo kakav je hype bio u to vrijeme..
Ponavljam meni ništa specijalno, al' zato jedva cekam nove epizode..
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#1578 Re: Breaking Bad

Post by I am Happy »

U nedostatku teme za Twin Peaks a i cinjenicom da je spominjete ovdje i ja cu se upisati.
Upravo sam zavrsio sa gledanjem i ne bih je ama bas nikome preporucio.

Shvatam da je bila hit u to vrijeme i da je starije publika pamti, ali danas je gledati je smijesno.

Ko nije pregledao Twin Peaks neka ne cita.

Dakle, uvodna epizoda je genijalna kao i citava prva sezona. Isto vrijedi sve dok se ne otkrije ubica Laure Palmer. Od te epizode, mislim da je bila 11 ili 12 u drugoj sezoni, serija postaje dosadna.
Tona nebitnih i dosadnih likova, te događaja koji nemaju apsolutno nikave veze sa glavnom pricom. Taman sam poceo nabrajati ali vidjeh da je to neko fino sumirao na imdb, pa evo sam slikao.

Image
Interesantno je to sto je Laura Palmer u posljednoj epizodi reklau Cooper da ce se vidjeti za 25 godina. Tako ce i biti jer su poceli sa snimanjem Twin Peaksa koji ce biti na programu 2016. godine


Inace ne gledam serije, Breaking Bad i Twin Peaks su dvije od 3 koje sam pregledao u proteklih 5 godina. Obje pate od toga sto im kvalitet nenormalno opadne u posljednjoj sezoni. Valjda je to slucaj sa svim serijama ?

Ostaje jos da skinem i The Wire, nadam se da me nece razocarati kao Twin Peaks.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#1579 Re: Breaking Bad

Post by Kal El »

Ostalo mi je još 5 epizoda ove fantastične serije koju sam izbjegavao predugo,zadnjih par dana samo gledam ovo,i eto ostalo ih još pet,znate kad ti se završi neka veoma draga serija, bude ti žao, eh ja jedva čekam da onaj skot umre ili biva ubijen (nisam čitao spoilere) mislim na W.W..
I da nađem nešto drugo,znam da će biti spin off "Better Call Saul" ali više bih volio nešto sa Jesse Pinkmanon (ako uopšte preživi,a to ću saznati u idućih 5 epizoda)
Jesse all the way!! Bitch!

Znam da će Hank preminuti,slučajno sam našao tu informaciju na wikia,i naravno zna se za Walt-a
Last edited by Kal El on 15/11/2014 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#1580 Re: Breaking Bad

Post by dinooh »

Kal El wrote:Ostalo mi je još 5 epizoda ove fantastične serije koju sam izbjegavao predugo,zadnjih par dana samo gledam ovo,i eto ostalo ih još pet,znate kad ti se završi neka veoma draga serija, bude ti žao, eh ja jedva čekam da onaj skot umre ili biva ubijen (nisam čitao spoilere) mislim na W.W..

Jesse all the way!! Bitch!
i ja sam seriju izbjegavao, i tek u 5. sezoni pogledam. Ali sam sve pogledao u 10 dana, a ostale jos dvije koje nisu bile na TV-u. Nisam mogao docekati te dvije. Kako li su oni cekali koji su redovno gledali seriju, a ja samo 2 epizode cekao.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1581 Re: Breaking Bad

Post by dezurni_ucenik »

I am Happy wrote:U nedostatku teme za Twin Peaks a i cinjenicom da je spominjete ovdje i ja cu se upisati.
Upravo sam zavrsio sa gledanjem i ne bih je ama bas nikome preporucio.

Shvatam da je bila hit u to vrijeme i da je starije publika pamti, ali danas je gledati je smijesno.

Ko nije pregledao Twin Peaks neka ne cita.

Dakle, uvodna epizoda je genijalna kao i citava prva sezona. Isto vrijedi sve dok se ne otkrije ubica Laure Palmer. Od te epizode, mislim da je bila 11 ili 12 u drugoj sezoni, serija postaje dosadna.
Tona nebitnih i dosadnih likova, te događaja koji nemaju apsolutno nikave veze sa glavnom pricom. Taman sam poceo nabrajati ali vidjeh da je to neko fino sumirao na imdb, pa evo sam slikao.

Image
Interesantno je to sto je Laura Palmer u posljednoj epizodi reklau Cooper da ce se vidjeti za 25 godina. Tako ce i biti jer su poceli sa snimanjem Twin Peaksa koji ce biti na programu 2016. godine


Inace ne gledam serije, Breaking Bad i Twin Peaks su dvije od 3 koje sam pregledao u proteklih 5 godina. Obje pate od toga sto im kvalitet nenormalno opadne u posljednjoj sezoni. Valjda je to slucaj sa svim serijama ?

Ostaje jos da skinem i The Wire, nadam se da me nece razocarati kao Twin Peaks.

Ja se sjecam Twin Peaksa prije rata i bas je bio veliki hit u to vrijeme.Pogledao sam opet nekad prije desetak godina kad je FTV pustao.I legla mi je serija.Prva sezona jeste najbolja,ali vrijedi i drugu pogledati (pogotovo zbog zadnje scene).Ono sto je mnogim ljudima dosadno u toj seriji,je sto Lynch ciljano ubacivao elemente sapunice.Pa zato imas dosta nekih likova koji nisu vezani za glavnu temu,odnosi izmedju njih,ona mlada tinejdzerica sto je zaljubljena u Coopera,pa onda onaj problematicni sin od generala,ona luda sto nosi panj sa sobom itd.

Ostaje misterija sta je crna loza.Postoje mnoge teorije jel to pakao,ili mozda cekaonica za vec navedeni pakao i raj.Ko su patuljak i div...Bob-demon koji ulazi u ljude tid itd itd

Ono sto ne bih preporucio je film Twin Peaks-fire walk with me.Radnja je vezana za zadnje dane Lare Palmer.Svojevremeno su Lyncha zestoko izvizdali nakon premijere na kanskom festivalu.Dosadan i los film.

Bilo kako bilo,cekaju se 2016.godina i nove epizode.Zanima me hoce li Kyle McLahlan reprizirati ulogu Coopera.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1582 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:
I am Happy wrote:U nedostatku teme za Twin Peaks a i cinjenicom da je spominjete ovdje i ja cu se upisati.
Upravo sam zavrsio sa gledanjem i ne bih je ama bas nikome preporucio.

Shvatam da je bila hit u to vrijeme i da je starije publika pamti, ali danas je gledati je smijesno.

Ko nije pregledao Twin Peaks neka ne cita.

Dakle, uvodna epizoda je genijalna kao i citava prva sezona. Isto vrijedi sve dok se ne otkrije ubica Laure Palmer. Od te epizode, mislim da je bila 11 ili 12 u drugoj sezoni, serija postaje dosadna.
Tona nebitnih i dosadnih likova, te događaja koji nemaju apsolutno nikave veze sa glavnom pricom. Taman sam poceo nabrajati ali vidjeh da je to neko fino sumirao na imdb, pa evo sam slikao.

Image
Interesantno je to sto je Laura Palmer u posljednoj epizodi reklau Cooper da ce se vidjeti za 25 godina. Tako ce i biti jer su poceli sa snimanjem Twin Peaksa koji ce biti na programu 2016. godine


Inace ne gledam serije, Breaking Bad i Twin Peaks su dvije od 3 koje sam pregledao u proteklih 5 godina. Obje pate od toga sto im kvalitet nenormalno opadne u posljednjoj sezoni. Valjda je to slucaj sa svim serijama ?

Ostaje jos da skinem i The Wire, nadam se da me nece razocarati kao Twin Peaks.

Ja se sjecam Twin Peaksa prije rata i bas je bio veliki hit u to vrijeme.Pogledao sam opet nekad prije desetak godina kad je FTV pustao.I legla mi je serija.Prva sezona jeste najbolja,ali vrijedi i drugu pogledati (pogotovo zbog zadnje scene).Ono sto je mnogim ljudima dosadno u toj seriji,je sto Lynch ciljano ubacivao elemente sapunice.Pa zato imas dosta nekih likova koji nisu vezani za glavnu temu,odnosi izmedju njih,ona mlada tinejdzerica sto je zaljubljena u Coopera,pa onda onaj problematicni sin od generala,ona luda sto nosi panj sa sobom itd.

Ostaje misterija sta je crna loza.Postoje mnoge teorije jel to pakao,ili mozda cekaonica za vec navedeni pakao i raj.Ko su patuljak i div...Bob-demon koji ulazi u ljude tid itd itd

Ono sto ne bih preporucio je film Twin Peaks-fire walk with me.Radnja je vezana za zadnje dane Lare Palmer.Svojevremeno su Lyncha zestoko izvizdali nakon premijere na kanskom festivalu.Dosadan i los film.

Bilo kako bilo,cekaju se 2016.godina i nove epizode.Zanima me hoce li Kyle McLahlan reprizirati ulogu Coopera.


zar nije 2015. godine nastavak?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1583 Re: Breaking Bad

Post by dezurni_ucenik »

2016.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1584 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:2016.


jbg,ja se ponadao da je iduće godine
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1585 Re: Breaking Bad

Post by dezurni_ucenik »

Sjeti se Laure Palmer:"Vidimo se za 25 godina."Tako da 2016.godine trebalo bi doci do ponovnog susreta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1586 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:Sjeti se Laure Palmer:"Vidimo se za 25 godina."Tako da 2016.godine trebalo bi doci do ponovnog susreta.


sjećam se,ali nisam bio sifuran je li 90, ili 91. ta sezona bila
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#1587 Re: Breaking Bad

Post by Kal El »

Malo prije mi jaran pokazao,nisam znao da ovo postoji :lol:

Yahweh
Posts: 244
Joined: 25/04/2014 21:24
Location: See the shadow? Well, that's not anyone that you're expecting.

#1588 Re: Breaking Bad

Post by Yahweh »

-
Last edited by Yahweh on 20/03/2015 23:19, edited 1 time in total.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#1589 Re: Breaking Bad

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 12:21, edited 1 time in total.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#1590 Re: Breaking Bad

Post by I am Happy »

Ja The Wire "skidam" evo vec drugu godinu :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1591 Re: Breaking Bad

Post by Capajebo »

Pregledah svih 5 sezona u jedno 7 dana :lol: :-)
Beton serija, samo bi onu Skyler... hajmo rec' da bih poslao poruku :mrgreen:
Zaboravih, BITCH! :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1592 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

[quote="Capajebo"]Pregledah svih 5 sezona u jedno 7 dana :lol: :-)
Beton serija, samo bi onu Skyler... hajmo rec' da bih poslao poruku :mrgreen:
Zaboravih, BITCH! :lol:[/quote]


kad si stigao jesti,spavati?
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1593 Re: Breaking Bad

Post by Capajebo »

kakavdanakneiskustvu wrote:[quote="Capajebo"]Pregledah svih 5 sezona u jedno 7 dana :lol: :-)
Beton serija, samo bi onu Skyler... hajmo rec' da bih poslao poruku :mrgreen:
Zaboravih, BITCH! :lol:

kad si stigao jesti,spavati?[/quote]
Stidim se sam sebe, sto jes' jes' :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1594 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capajebo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:[quote="Capajebo"]Pregledah svih 5 sezona u jedno 7 dana :lol: :-)
Beton serija, samo bi onu Skyler... hajmo rec' da bih poslao poruku :mrgreen:
Zaboravih, BITCH! :lol:

kad si stigao jesti,spavati?
Stidim se sam sebe, sto jes' jes' :oops:[/quote]
61 epizoda cini mi se,znaci blizu 60 sati serije,u sedmici je 168 sati,divim ti se
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1595 Re: Breaking Bad

Post by nema me tamo »

Ja sam za 6 koliko me sjecanje služi...
Možda i 5, vrlo moguce.. :lol:
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1596 Re: Breaking Bad

Post by Capajebo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 61 epizoda cini mi se,znaci blizu 60 sati serije,u sedmici je 168 sati,divim ti se
Ni kuceta ni maceta, sta da ti kazem. Samo sam radio i gled'o seriju :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1597 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capajebo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: 61 epizoda cini mi se,znaci blizu 60 sati serije,u sedmici je 168 sati,divim ti se
Ni kuceta ni maceta, sta da ti kazem. Samo sam radio i gled'o seriju :lol:

stigao si i raditi???
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1598 Re: Breaking Bad

Post by Capajebo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Capajebo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: 61 epizoda cini mi se,znaci blizu 60 sati serije,u sedmici je 168 sati,divim ti se
Ni kuceta ni maceta, sta da ti kazem. Samo sam radio i gled'o seriju :lol:

stigao si i raditi???
Moje drugo ime je mu-nja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#1599 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capajebo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: 61 epizoda cini mi se,znaci blizu 60 sati serije,u sedmici je 168 sati,divim ti se
Ni kuceta ni maceta, sta da ti kazem. Samo sam radio i gled'o seriju :lol:

stigao si i raditi???
Moje drugo ime je mu-nja.[/quote]
:thumbup:
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#1600 Re: Breaking Bad

Post by ladacoko »

pregledao sam sve epizode zadnjih 10 dana.Definitivno jedna od najboljih serija sto sam pogledao, prva sezona mi je daleko najbolja bila.Dzesi uvijek najebe i nije mi se bas svidjela zadnja sezona
Post Reply