Brcko ;-)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
zuka.ba
Posts: 66
Joined: 24/01/2008 11:46

#1201 Re: Brcko ;-)

Post by zuka.ba »

Emperor79 wrote:Bilo bi lijepo kada bi neko mogao da postavi par novih slika iz Brckog.Nisam bio u Brckom ima 4 godine .
Reci sta te interesuje da uslikam....posto sutra idem u Bc,pa ces dobiti "taze" slike :bih:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1202 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

zuka.ba wrote:
Emperor79 wrote:Bilo bi lijepo kada bi neko mogao da postavi par novih slika iz Brckog.Nisam bio u Brckom ima 4 godine .
Reci sta te interesuje da uslikam....posto sutra idem u Bc,pa ces dobiti "taze" slike :bih:
Slikaj Brcanke. :D
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#1203 Re: Brcko ;-)

Post by new_jazzWa »

Emperor79 wrote:Bilo bi lijepo kada bi neko mogao da postavi par novih slika iz Brckog.Nisam bio u Brckom ima 4 godine .
pa sta cekas? vakat ti je...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1204 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

new_jazzWa wrote:ah,pa skoro dva mjesec aniko nista nije napisao?! ok,prvo trebam "popljuvat" sebe,ali evo,popravljam se :)) pozdrav narode,jeste svi zivi i zdravi? info, beg,Junkie,a i ostali kojima ne znam imena...Ima li Macce i Michuna? Dje ste cureeee???
ProzvaTa se javlja :)
Ma znas sta, malo ne dolazim na ovaj forum jer ima ovih sto dezuraju pa napadaju na svaku. Ja sam ti sele pacifista, znas mene.
Svim brcacima saljem mahanje :-D Sta se desava u carsiji :? :)
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#1205 Re: Brcko ;-)

Post by new_jazzWa »

Veze nemam sta se desava, otisla davno, a informacije koje dobijam i nisu neke...Ustvari i ne zanima me...Sve su mi pokvarili ! Pocinjem da ne volim carsiju :( Nije to vise to...
hocu
Posts: 35
Joined: 29/10/2004 14:07

#1206 Re: Brcko ;-)

Post by hocu »

[quote="new_jazzWa"]Veze nemam sta se desava, otisla davno, a informacije koje dobijam i nisu neke...Ustvari i ne zanima me...Sve su mi pokvarili ! Pocinjem da ne volim carsiju :( Nije to vise to...[/quote

U sred sride jbt,od juna sam se djelimcino vrnuo u carsiju i vec razmisljam da se opet ispalim ka Seheru ili jos gore EU,jer fakat carisija vise nije carsija.Ma nista ama bas nista totalno out,da nema zanatskog posljednjeg bastiona Brcaka ja ne znam sta bi majke mi.Kelja do kelje nam u gradu,a i ovi klinci sto dolaze slaba fajda i od njih.Kako vidim jedina opcija za nas 83,84,85,je brak i to masovno raja i radi,zene se i udaju jbt iz dosade wtf ono.Ne znam svjetle tacke ne vidim,jbt napustim extra job u SA ,radi ljubavi prema gradu i ljudima i sad cekam ko idiot morone iz skupstine da me prime kao pripravnika,hajda i to vidim ak bude truba dizem sidro,radije cu biti stranac u svom gradu nego,gledati ovo sve i biti Brcak sa ovim kvazi brcacima.Haj uzdrvalje
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#1207 Re: Brcko ;-)

Post by _majevica_ »

Vijecnica
Image
Posavina i stari ulaz u kono "Radnik"
Image
Fontana
Image
Park izmedju Ciganluka i bivse kasarne
Image

Malo u prolazu... :bih:
User avatar
crna14
Posts: 22
Joined: 20/07/2007 15:30
Location: Od Vardara do Triglava

#1208 Re: Brcko ;-)

Post by crna14 »

Image
super je :bih:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#1209 Re: Brcko ;-)

Post by Erzsebet »

Može li mi neko reći neki dobar smještaj u Brčkom, a da nije preskup? Našao sam na internetu hotel Evropa, jednokrevetna soba je 41 KM, što je ok, a ima i ovaj neki na putu za Bijeljinu (ili Tuzlu, nisam siguran), dvokrevetna je 30 KM.

Polažem TOEFL 30. januara, pa bih prespavao noć prije, može i u blizini, biću s autom.
zuka.ba
Posts: 66
Joined: 24/01/2008 11:46

#1210 Re: Brcko ;-)

Post by zuka.ba »

Erzsebet wrote:Može li mi neko reći neki dobar smještaj u Brčkom, a da nije preskup? Našao sam na internetu hotel Evropa, jednokrevetna soba je 41 KM, što je ok, a ima i ovaj neki na putu za Bijeljinu (ili Tuzlu, nisam siguran), dvokrevetna je 30 KM.

Polažem TOEFL 30. januara, pa bih prespavao noć prije, može i u blizini, biću s autom.

Imas kod Antunovica na ulazu u Brcko iz pravca Loncara...benzinska i motel ujedno....
...imas u Brci "MD" motel ili tako nesto...nije lose za cijenu ne znam
To sto ti mislis je mozda "vila cicibela" ili tak nesto....
Ili jos bolje nadjes si jednu Brcanku i imas spavanje dzabe :thumbup:

Prijatan boravak u Brckom....
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#1211 Re: Brcko ;-)

Post by Erzsebet »

zuka.ba wrote:
Erzsebet wrote:Može li mi neko reći neki dobar smještaj u Brčkom, a da nije preskup? Našao sam na internetu hotel Evropa, jednokrevetna soba je 41 KM, što je ok, a ima i ovaj neki na putu za Bijeljinu (ili Tuzlu, nisam siguran), dvokrevetna je 30 KM.

Polažem TOEFL 30. januara, pa bih prespavao noć prije, može i u blizini, biću s autom.

Imas kod Antunovica na ulazu u Brcko iz pravca Loncara...benzinska i motel ujedno....
...imas u Brci "MD" motel ili tako nesto...nije lose za cijenu ne znam
To sto ti mislis je mozda "vila cicibela" ili tak nesto....
Ili jos bolje nadjes si jednu Brcanku i imas spavanje dzabe :thumbup:

Prijatan boravak u Brckom....
Hvala mnogo na savjetima. Nije ovo Cicibela, nego upravo Evropa :).
zuka.ba
Posts: 66
Joined: 24/01/2008 11:46

#1212 Re: Brcko ;-)

Post by zuka.ba »

Erzsebet wrote:
zuka.ba wrote:
Erzsebet wrote:Može li mi neko reći neki dobar smještaj u Brčkom, a da nije preskup? Našao sam na internetu hotel Evropa, jednokrevetna soba je 41 KM, što je ok, a ima i ovaj neki na putu za Bijeljinu (ili Tuzlu, nisam siguran), dvokrevetna je 30 KM.

Polažem TOEFL 30. januara, pa bih prespavao noć prije, može i u blizini, biću s autom.

Imas kod Antunovica na ulazu u Brcko iz pravca Loncara...benzinska i motel ujedno....
...imas u Brci "MD" motel ili tako nesto...nije lose za cijenu ne znam
To sto ti mislis je mozda "vila cicibela" ili tak nesto....
Ili jos bolje nadjes si jednu Brcanku i imas spavanje dzabe :thumbup:

Prijatan boravak u Brckom....
Hvala mnogo na savjetima. Nije ovo Cicibela, nego upravo Evropa :).
Mislio sam na onaj motel sto kazes da je na putu prema Tuzli ili Bijeljeni...to je "vila cicibela"...bar tako mislim....
Ja bih ti preporucio Antunovica na ulazu u Brcko....
to ti je na desnoj strani kad ides iz Loncara....poslije Evrope,dakle blize si gradu.

A posto idem za koji dan u Bc ,mogu se raspitati...pa cu ti javiti
ZeKoU
Posts: 46
Joined: 28/01/2010 22:49

#1213 Re: Brcko ;-)

Post by ZeKoU »

Pozdrav, ako stigneš pogledaj privatne poruke, i ja iz istog razloga putujem u Brčko iz Sarajeva da bih polagao TOEFL 30 januara. Još uvijek ne mogu da odgonetnem adresu centra u Brčkom obzirom da ne piše na narudžbenici na ets.org, ili je ja ne vidim....
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#1214 Re: Brcko ;-)

Post by kiky »

brčko je jedan od rijetkih gradova gdje vikendom nema žive duše na ulici ...
:D
Casual_boy
Posts: 45
Joined: 10/01/2010 18:48

#1215 Re: Brcko ;-)

Post by Casual_boy »

nazalost to je tako kiky :sad: :(
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1216 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

hocu wrote:
new_jazzWa wrote:Veze nemam sta se desava, otisla davno, a informacije koje dobijam i nisu neke...Ustvari i ne zanima me...Sve su mi pokvarili ! Pocinjem da ne volim carsiju :( Nije to vise to...[/quote

U sred sride jbt,od juna sam se djelimcino vrnuo u carsiju i vec razmisljam da se opet ispalim ka Seheru ili jos gore EU,jer fakat carisija vise nije carsija.Ma nista ama bas nista totalno out,da nema zanatskog posljednjeg bastiona Brcaka ja ne znam sta bi majke mi.Kelja do kelje nam u gradu,a i ovi klinci sto dolaze slaba fajda i od njih.Kako vidim jedina opcija za nas 83,84,85,je brak i to masovno raja i radi,zene se i udaju jbt iz dosade wtf ono.Ne znam svjetle tacke ne vidim,jbt napustim extra job u SA ,radi ljubavi prema gradu i ljudima i sad cekam ko idiot morone iz skupstine da me prime kao pripravnika,hajda i to vidim ak bude truba dizem sidro,radije cu biti stranac u svom gradu nego,gledati ovo sve i biti Brcak sa ovim kvazi brcacima.Haj uzdrvalje
Evo ja bih po tebi trebao biti recimo taj kvazi brcak. Tu sam vec 5-6 godina. U cemu je razlika izmedju mene i tebe osim sto cu pretpostaviti da si rodjen ovdje.? Jesi li ti nesto bolji ili ja nesto losiji? Ne kontam tu lokal sovinisticku pricu koja je karakteristicna ne samo za Brcko nego i za sve ostale gradove...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1217 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

Grad cine ljudi a ne zgrade.
I kad ko je rodjen u Brckom ili tako malom gradu ode ponovo tamo i vidi da nema ljudi koje je znao i s kojima je odrastao...kaze da grad ne valja, ne lici na ono sto je bio i svi ljudi na ulici mu ne znace nista kad nema onih koje je pozdravljao prije.
Meni licno smeta sto kad odem u Brcko, cujem ljude koji zavijaju ko vukovi a brcaci su fino pricali (malo otezali). Promjene su dobre, ali samo ako su na bolje. Brcko se pokvarilo, nazalost.
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1218 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

Michun wrote:Grad cine ljudi a ne zgrade.
I kad ko je rodjen u Brckom ili tako malom gradu ode ponovo tamo i vidi da nema ljudi koje je znao i s kojima je odrastao...kaze da grad ne valja, ne lici na ono sto je bio i svi ljudi na ulici mu ne znace nista kad nema onih koje je pozdravljao prije.
Meni licno smeta sto kad odem u Brcko, cujem ljude koji zavijaju ko vukovi a brcaci su fino pricali (malo otezali). Promjene su dobre, ali samo ako su na bolje. Brcko se pokvarilo, nazalost.
Tacno i to je i poenta: svugdje je tako. Ja kad dodjem u Sarajevo naslusam se zavijanja u raznim frekvencijama i u stvari mi smeta jer (vecinom) nema moje raje s kojom sam odrastao. Naravno da mi to smeta ali sam svjestan da je migracija bila velika i to je nesto s cim se moram pomiriti, umjesto da nipodastavam ljude koji su ˝okupirali MOJ grad˝
To je realnost
lucretiaMF
Posts: 43
Joined: 03/05/2008 15:15

#1219 Re: Brcko ;-)

Post by lucretiaMF »

ma parkas, malo je razlika izmedju onih sto "zavijaju" po brckom (ima ih diljem nase lijepe :D ) i oslobodili su brcko od nas. i pazi drskosti, digli su i spomenik oslobodiocima. i ne znaju se vratiti kuci, covjece! ja nista pozitivno ne vidim u tome.....nista fino ni dobro nisu ponijeli sa sobom. da bi se bolje snasli u gradu, oni su fino promijenili nazive ulica, skola, ustanova a ono sto im je bilo staro (npr. pozoriste) srusili, a o onome sto su izgradili bolje mi je da sutim! e to nije migracija nego...
uzivaj u mojoj carsiji, nadam se da ti je fino, a vi ostali brcaci, da vas vidim pred "5" (peticom :D ) 23. jula!!! :bih:
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1220 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

lucretiaMF wrote:ma parkas, malo je razlika izmedju onih sto "zavijaju" po brckom (ima ih diljem nase lijepe :D ) i oslobodili su brcko od nas. i pazi drskosti, digli su i spomenik oslobodiocima. i ne znaju se vratiti kuci, covjece! ja nista pozitivno ne vidim u tome.....nista fino ni dobro nisu ponijeli sa sobom. da bi se bolje snasli u gradu, oni su fino promijenili nazive ulica, skola, ustanova a ono sto im je bilo staro (npr. pozoriste) srusili, a o onome sto su izgradili bolje mi je da sutim! e to nije migracija nego...
uzivaj u mojoj carsiji, nadam se da ti je fino, a vi ostali brcaci, da vas vidim pred "5" (peticom :D ) 23. jula!!! :bih:
O tome ja tebi i pricam...svi smo subjektivni, i moje Sarajevo su ˝oslobodili˝ neki drugi....i u svemu sto si napisao/la za BR vidim i u SA...to je to
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1221 Re: Brcko ;-)

Post by kmirsad »

Idem za vikend u Brčko na neki brod gdje se jede dobra riba... može li mi ko objasniti gdje je usidren, ima li kečige, soma, smuđa i fiša... kakve su cijene... :-D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1222 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

Naci ces ga na Ficibajru. Sto sve nudi ti ne mogu reci, jer nisam nikada bio u tom restoranu, ali znam da je na Ficibajru.
Last edited by Jazz_Junkie on 20/05/2010 13:17, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1223 Re: Brcko ;-)

Post by kmirsad »

Hvala... :lol:
hocu
Posts: 35
Joined: 29/10/2004 14:07

#1224 Re: Brcko ;-)

Post by hocu »

Evo ja bih po tebi trebao biti recimo taj kvazi brcak. Tu sam vec 5-6 godina. U cemu je razlika izmedju mene i tebe osim sto cu pretpostaviti da si rodjen ovdje.? Jesi li ti nesto bolji ili ja nesto losiji? Ne kontam tu lokal sovinisticku pricu koja je karakteristicna ne samo za Brcko nego i za sve ostale gradove...
E pašice razlika je ogromna,da da rođen sam u Brckom i time sam automatski dobio Brčanske gene:Brcanski merhametluk,ljubav prema Savi i Fici,onaj nas fini bezobrazluk,ljubav prema carsiji i ljudima.Onda tebi garant smrdi voda sa prnjavorske cesme meni mirise,ja znam igrati meksiko ti garant ne,nisi jeo cevape u kupatilu i daščari,jeo sladoled kod Ganije.Nikad nisi rekao za nekog da je luda ko šurka.Za mene je rahmetli Žan gospodin i jaran a ti mozda i ne znas ko je.Kao klinjo se nisi bojao Ajke.Mogao bi ja ovako do sutra al dosta.
Tebi ce ovaj grad biti samo usputna stanica u zivotu ili mjesto u koje si dosao sto si morao da si imao gdje bolje otisao bi ali si se nasao tu.A ja cu ga uvjek voljeti i zivjeti za njega a ti ces i dalje samo zivjeti u njemu.
Uzdravljr
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1225 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

hocu wrote:
Evo ja bih po tebi trebao biti recimo taj kvazi brcak. Tu sam vec 5-6 godina. U cemu je razlika izmedju mene i tebe osim sto cu pretpostaviti da si rodjen ovdje.? Jesi li ti nesto bolji ili ja nesto losiji? Ne kontam tu lokal sovinisticku pricu koja je karakteristicna ne samo za Brcko nego i za sve ostale gradove...
E pašice razlika je ogromna,da da rođen sam u Brckom i time sam automatski dobio Brčanske gene:Brcanski merhametluk,ljubav prema Savi i Fici,onaj nas fini bezobrazluk,ljubav prema carsiji i ljudima.Onda tebi garant smrdi voda sa prnjavorske cesme meni mirise,ja znam igrati meksiko ti garant ne,nisi jeo cevape u kupatilu i daščari,jeo sladoled kod Ganije.Nikad nisi rekao za nekog da je luda ko šurka.Za mene je rahmetli Žan gospodin i jaran a ti mozda i ne znas ko je.Kao klinjo se nisi bojao Ajke.Mogao bi ja ovako do sutra al dosta.
Tebi ce ovaj grad biti samo usputna stanica u zivotu ili mjesto u koje si dosao sto si morao da si imao gdje bolje otisao bi ali si se nasao tu.A ja cu ga uvjek voljeti i zivjeti za njega a ti ces i dalje samo zivjeti u njemu.
Uzdravljr
I treba da volis svoj grad, jer volim i ja svoj ali si opet malo fulio. Razlika je sto imas sjecanja i uspomene na Brcko i to je super. Ali ako ja nemam uspomena iz Brckog jesam li KVAZI covjek? O tome se radi...
I jos nesto ja meksiko igram dugo dugo a poceo sam ga igrati kad mi je raub dosadio....:)) :run:
Post Reply