Branimir Johnny Stulic

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#1 Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

"Mogu se zamisliti u studiju, ali živi nastup…Nešto bi me moralo natjerati da ponovo okupim “Azru” • Kada sam ja bio tamo, svi su išli na Lepu Brenu…"

Image
Da li je moguci povratak ovog genijalnog covjeka?I koja njegova pjesma je ostavila najveci trag u vasem zivotu?
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#2 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Priorat »

ljubitelj njegove muzike osim u par stvari nikad bio nisam.
jedino sto me fascinira na njemu je ovaj bijeg iz ovog svijeta i nacin njegovog trenutnog zivota!!

mjuza, srednja zalost!
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#3 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

:o Dobro,tema je postavljena za ljubitelje njegove muzike..svako imaj svoj ukus u to ne ulazim.. :D
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#4 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by davorf »

Zena_drugog_sistema wrote: Da li je moguci povratak ovog genijalnog covjeka?I koja njegova pjesma je ostavila najveci trag u vasem zivotu?
Povratak...cisto sumnjam...a pjesma:



:music2: :mrgreen:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#5 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Anestezija »

http://www.youtube.com/watch?v=6Ax1NkaBAWM

Bijah uhvacen u zamku i pozvan da se predam al' taj nisam ja :)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#6 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Mahalac »

User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#7 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by branimir stulic »

... on zivi u svom svijetu. Covjek koji je pedeset godina bio ispred svoje generacije. Po svemu. Treba slusati njegove pjesme, treba slusati njegove melodije... i uciti od Pjesnika.
A sto se tice povratka... cisto sumnjam. A koji ce mu to k...c. Jer On je jedinstven. Pa nije Goran Bregovic da se vraca...
A sto se tice pjesama... koja je ostavila najveci trag???? Pa mislim da moj nick dovoljno govori... Sve i jedna.
User avatar
Gny. Sgt. Hartman
Posts: 79
Joined: 10/06/2006 23:40
Location: Sarajevo

#8 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Gny. Sgt. Hartman »

Anestezija wrote:http://www.youtube.com/watch?v=6Ax1NkaBAWM

Bijah uhvacen u zamku i pozvan da se predam al' taj nisam ja :)
odlicna! bolja verzija od cohenove
User avatar
north_1987
Posts: 292
Joined: 13/04/2010 00:17

#9 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by north_1987 »

davorf wrote:
Povratak...cisto sumnjam...a pjesma:



:music2: :mrgreen:

:thumbup: :thumbup: jedna od najdrazih njegovih .. uz ove 2.





Johnny LEGENDO !!!
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#10 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by uroborus »

Gny. Sgt. Hartman wrote:
Anestezija wrote:http://www.youtube.com/watch?v=6Ax1NkaBAWM

Bijah uhvacen u zamku i pozvan da se predam al' taj nisam ja :)
odlicna! bolja verzija od cohenove
Pjesma koju Cohen izvodi nije njegova! Evo na što sam ja naišao googlajući o porjeklu pjesme-The original song was written by Emmanuel d'Astier de La Vigerie and Anna Marly in 1943 in London where they were preparing the Resistance.



Što se tiče Štulićevog Partizana, mislim da je poruka njegove pjesme potpuno drugačija od one koju Cohen izvodi!?

User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#11 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

north_1987 wrote:
davorf wrote:
Povratak...cisto sumnjam...a pjesma:



:music2: :mrgreen:

:thumbup: :thumbup: jedna od najdrazih njegovih .. uz ove 2.





Johnny LEGENDO !!!

ovo su jedne od mojih najdrazih definitivno :thumbup:
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#12 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

branimir stulic wrote:... on zivi u svom svijetu. Covjek koji je pedeset godina bio ispred svoje generacije. Po svemu. Treba slusati njegove pjesme, treba slusati njegove melodije... i uciti od Pjesnika.
A sto se tice povratka... cisto sumnjam. A koji ce mu to k...c. Jer On je jedinstven. Pa nije Goran Bregovic da se vraca...
A sto se tice pjesama... koja je ostavila najveci trag???? Pa mislim da moj nick dovoljno govori... Sve i jedna.
Ma bih dala sve na svijetu jednom uzivo da ga odlusam..a sto se tice pjesama mora biti jedna da se bar malo izdvojila od ostalih :roll:
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#13 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by branimir stulic »

Zena_drugog_sistema wrote:
branimir stulic wrote:... on zivi u svom svijetu. Covjek koji je pedeset godina bio ispred svoje generacije. Po svemu. Treba slusati njegove pjesme, treba slusati njegove melodije... i uciti od Pjesnika.
A sto se tice povratka... cisto sumnjam. A koji ce mu to k...c. Jer On je jedinstven. Pa nije Goran Bregovic da se vraca...
A sto se tice pjesama... koja je ostavila najveci trag???? Pa mislim da moj nick dovoljno govori... Sve i jedna.
Ma bih dala sve na svijetu jednom uzivo da ga odlusam..a sto se tice pjesama mora biti jedna da se bar malo izdvojila od ostalih :roll:
Hmmm. pa recimo ova....

User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#14 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

ma ja,znala sam da ima neka.. :roll:
User avatar
Phosphorus
Posts: 523
Joined: 02/05/2010 18:03

#15 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Phosphorus »

Branimir jedan jedini.
Ćovjek kojeg cijenim.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#16 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by detroit-mercy »

Imao sam tu srecu da sam sarzrijevao uz njegovu muziku i srecu da Azru par puta gledam u zivo u atmosferi jednog malog seoskog doma kulture. Mali prostor, par stotina ljudi i atmosfera da samo takva moze biti. Po meni jedan od rijetkih urbanih bandova, njegove pjesme i dan danas ne gube na vrijednosti cak stavise jos uvijek su aktualne.
Za mene licno, postoji Azra, pa jedno desetak praznih mjesta pa tek onda dolaze ostli bendovi iz bivse Juge.
Sta samo reci na stihove poput "Ljudi postaju nalik na kokosi, slabo vide i rano lijezu" ili jedna toliko aktuelna o "patriotizmu generacije", i kada Johny kaze "seljacine u prve redove" Mogu reci samo jedno, Johny be good.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#17 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Anestezija »

Branimir Štulić i Milan Mladenovic..simboli dobre muzike :)
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#18 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

detroit-mercy wrote:Imao sam tu srecu da sam sarzrijevao uz njegovu muziku i srecu da Azru par puta gledam u zivo u atmosferi jednog malog seoskog doma kulture. Mali prostor, par stotina ljudi i atmosfera da samo takva moze biti. Po meni jedan od rijetkih urbanih bandova, njegove pjesme i dan danas ne gube na vrijednosti cak stavise jos uvijek su aktualne.
Za mene licno, postoji Azra, pa jedno desetak praznih mjesta pa tek onda dolaze ostli bendovi iz bivse Juge.
Sta samo reci na stihove poput "Ljudi postaju nalik na kokosi, slabo vide i rano lijezu" ili jedna toliko aktuelna o "patriotizmu generacije", i kada Johny kaze "seljacine u prve redove" Mogu reci samo jedno, Johny be good.
al definitivno dijelim misljenje s vama..samo sto ste vi imalu tu srecu da ih slusate uzivo :( mnogo vam zavidim :D
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#19 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Johnny_x »

Jednom sam procitao komentar na youtube da svijet ne zasluzuje da se Johnny vrati, a i zasto bi se vratio radi fanova, ja mislim da bi veliki broj ljudi dosao na koncert samo da kazu da su bili na Azrinom koncertu a ne da uzivaju u njegovoj muzici. Svaki dan mi pocinje sa pjesmom Ako znas bilo sto(zvuk alarma)
Fino je on to rekao
"Ni bendovi nisu vise kao sto su bili"
Preporucio bi svma dokumetarac Kad Miki kaze da se boji
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#20 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

Znam da je danas fazon otic na koncert samo da bi se moglo reci da si bio tamo,a ne da uzivas u muzici..isto tako znam da je mogucnost da dzoni odrzi opet koncert na prostorima ex yu jako jako jako mala..al malo nade nije na odmet :roll:
a gdje se moze nabavit taj dokumentarac?
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#21 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by zemo_online »

ne slusam mnogo muziku,a od njegovih pjesama dobra je ona "balkane moj,ti budi mi silan i dobro mi stoj"

inace je izjavio prije nekoliko godina da ima jos uvijek jugoslovenski pasos i da nema hrvatski. zivi u utrechtu,holandija i ne daje interwiewe.
johnny je koliko znam srbin,znam da nije vazno.
TOM SCHOLZ
Posts: 354
Joined: 19/01/2010 04:30

#22 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by TOM SCHOLZ »

Imao sam priliku da upoznam G-dina Branimira Štulića :-D.Ljudi da samo znate šta sam ja vidio u očima tog čovjeka u tom kratkom razgovoru :shock: .Oni nije nikad bio samo muzičar ili pjesnik,on je defacto umjetnik-DE FACTO.Napisao je mnogo dobrih pjesama,ali jedna je meni spasila život za vrijeme agresije na BiH i za vrijeme opsade Sarajeva,a zove se "Poljska u mome srcu"(poenta je u stihu dvaput se ne šalju tenkovi na radnike,tenkovi na radnike,....tenkovi NA NAS)....Džoni je građanin svijeta,tako da svako davanje neke nacionalno-vjerske odrednice može samo da govori o primitivizmu toga ko je to napisao(poput ovog nesretnika gore.Zato Shabane razligu :run: sa ovog foruma :skoljka: i lagano se tivra svom zapakovanom daljinskom upravljaču.Farma i Jevrić su već počeli.
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#23 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

Kosa mi se na glavi dize i strasno me ljuti
Kada vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi!

User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#24 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by fakat »

test01 wrote:ne slusam mnogo muziku,a od njegovih pjesama dobra je ona "balkane moj,ti budi mi silan i dobro mi stoj"

inace je izjavio prije nekoliko godina da ima jos uvijek jugoslovenski pasos i da nema hrvatski. zivi u utrechtu,holandija i ne daje interwiewe.
johnny je koliko znam srbin,znam da nije vazno.
Nacionalna pripadnost je Stulicu bila bitna koliko i izbor kolonjske vode. Muka mu je bilo i od jednih i od drugih, a ni treci mu nisu bili dragi. Prije Azre je imao band Balkan Sevdah Band, pa da zakljucimo, Sevdah+Azra=nas je volio najvise!? :lol:
be highirly
Posts: 469
Joined: 02/09/2007 10:37

#25 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by be highirly »

'azra' je grupa koja je ostavila najvise traga u bivsoj drzavi...dovoljno je preslusati koncertni album 'ravno do dna' pa da se skonta o kakvom je gigantu ovdje rijec....jedina grupa od koje jos uvijek mogu preslusati cijeli album :D ostarilo se i pozivcanilo u medjuvremenu :D....povratkom bi usro dosta toga na cemu je gradio karijeru, bolje ovako i treba covjeka popustiti da uziva u miru, zasluzio je king


'gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu
i ona uziva kao da je posljednji'
Post Reply