Božiji Poslanici i žene

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:15
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:12

Poligamija nije eksluzivno Islamski koncept, referirala samna sve Božije poslanike od Abrahama do Muhameda.
Nisam napisala da je exkluzivno islamski, moj odgovor je bio oko miradovog pisanja za Sulejmana i zato je dobio odgovor. To mu je bio uvod. Makar citaj tok teme da se ne blamiras.
Netočno, to je druga rečenica uvodnog posta, ali ja sam pisala u vezi prve rečenice u uvodnom postu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#52 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:40
vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:15

Nisam napisala da je exkluzivno islamski, moj odgovor je bio oko miradovog pisanja za Sulejmana i zato je dobio odgovor. To mu je bio uvod. Makar citaj tok teme da se ne blamiras.
Netočno, to je druga rečenica uvodnog posta, ali ja sam pisala u vezi prve rečenice u uvodnom postu.
Ne citiraj mene ;)
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#53 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:42
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:40

Netočno, to je druga rečenica uvodnog posta, ali ja sam pisala u vezi prve rečenice u uvodnom postu.
Ne citiraj mene ;)
Samo da ponovim i neću dalje :mrgreen:
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22

Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
Sad idi drndaj na druge. ;-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#54 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:49
vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:42

Ne citiraj mene ;)
Samo da ponovim i neću dalje :mrgreen:
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50

Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
Sad idi drndaj na druge. ;-)
Odrndana si ti odranije vec :kiss:
Bas si model koji se gura nazor po tramvaju pa ispadne kroz zatvorena vrata. :lol:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#55 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by Drekavac22 »

Isus nije nikakav Bog, on to jasno odbija u Biblija

fino to Isus kaze ko je jedini pravi Bog

Isus kaze:
Ivan 17,1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.


znaci jedini Bog je otac na nebu, sa tim prica zavrsena po tom pitanju....ostalo van toga je sve palamudjenje do besijesti kada se Isus pokusa na silu ugurati od strane krscana na Boziju poziciju.
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#56 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:07
mirah wrote: 27/02/2022 17:04
Samo nešto! Pre nekog vremena raspravljao sam se sa jednim tipom ..i da ne duljim tip kaže da su sve Svete Knjige kontradiktorne, tako da ja imam tu slobodu tu slobodu da budem takav.
Ako ti je potrebno na taj nacin to je tvoj izbor, a koja je posljedica toga sto se prezentiras kontradiktorno i zapravo nemas precizirano misljenje ili ga izgradjujes na nekim stereotipima i kompleksima i to govori nesto o tebi.
A ti imaš precizno mišljenje i dosledan si ? Kako da ne! Kad bi se za*ebavali.
Ono što možeš da zaključiš o meni jeste pisanje na duže staze, a ne na nekoliko komentara.
ko je taj koji je u svojim izlaganjima dosledan? Niko ,pa ni ja!

Tema je božiji Poslanici i žene! Noram da ponovim. Iz svih onih knjiga koje čitamo a i na osnovu nekog iskustva iz života, možemo da zaključimo da su svi Božiji Poslanici voleli ovozemaljski život a samim tim i bili ljubitelji ženskog pola.Da li je to loše i pogrešno ili ne to je drugo pitanje. kroz razmenu mišljenja možemo da damo neki uvid šta je i kako je bilo.
Last edited by mirah on 27/02/2022 23:21, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#57 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 23:15
vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:07

Ako ti je potrebno na taj nacin to je tvoj izbor, a koja je posljedica toga sto se prezentiras kontradiktorno i zapravo nemas precizirano misljenje ili ga izgradjujes na nekim stereotipima i kompleksima i to govori nesto o tebi.
A ti imaš precizno mišljenje i dosledan si ? Kako da ne! Kad bi se za*ebavali.
Ono što možeš da zaključiš o meni jeste pisanje na duže staze, a ne na nekoliko komentara.
ko je taj koji je u svojim izlaganjima dosledan? Niko ,pa ni ja!
A sta onda hoces ustvari?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#58 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

Drekavac22 wrote: 27/02/2022 20:04 Isus nije nikakav Bog, on to jasno odbija u Biblija

fino to Isus kaze ko je jedini pravi Bog

Isus kaze:
Ivan 17,1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.


znaci jedini Bog je otac na nebu, sa tim prica zavrsena po tom pitanju....ostalo van toga je sve palamudjenje do besijesti kada se Isus pokusa na silu ugurati od strane krscana na Boziju poziciju.
Kad nadjem vremena postavicu dokaze iz Biblije koji jasno upucuju na to da Isus NIJE Bog.
(ovo NIJE pisem velikim slovima,jer mi se desio tipfeler na prethodnoj strani pa pojedine slabokontajuce face se zaletile da ispadnu kroz zatvorena vrata) :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#59 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by Bloo »

A tema?
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#60 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 23:17
mirah wrote: 27/02/2022 23:15

A ti imaš precizno mišljenje i dosledan si ? Kako da ne! Kad bi se za*ebavali.
Ono što možeš da zaključiš o meni jeste pisanje na duže staze, a ne na nekoliko komentara.
ko je taj koji je u svojim izlaganjima dosledan? Niko ,pa ni ja!
A sta onda hoces ustvari?
A šta bi ti želeo?
Da govorim istini i samo istinu i ništa osim istine tako mi Bog pomogao!
To imaš u američkim filmovima,a u stvarnosti imaš lažljive političare,narod tj. ljude koji su barem nekad nešto slagali,i sve one koji žive od danas do sutra i dovijaju se nekako, i koji su isto nekada a možda i sada sigurno nešto slagali. I ti očekuješ od mene da sam dosledan. Sve i da hoću to ne mogu.

No tema?

Najuobičenija je laž ona kojom čovjek sam sebi laže; laganje drugima razmjerno je rijetko. Niče -Nemoj da brineš.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#61 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

mirah wrote: 10/02/2022 17:19 Pre nekoliko godina(to mi je ostalo u sećanju) naišao sam na tekst na netu gde se govori o Božijim Poslanicima i njihovim ženama.
Kažu da je Sulejman a.s. za jednu noć spavao sa stotinu žena , a i drugi nisu zaostajali u tome.
Može nešto o tome?
Sulaymaan ibn Dawood je opisan u priči Children of Israel.

Dalje

https://jwa.org/encyclopedia/article/wo ... omon-bible

:)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#62 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 23:24
vjeshalica wrote: 27/02/2022 23:17

A sta onda hoces ustvari?
A šta bi ti želeo?
Da govorim istini i samo istinu i ništa osim istine tako mi Bog pomogao!
To imaš u američkim filmovima,a u stvarnosti imaš lažljive političare,narod tj. ljude koji su barem nekad nešto slagali,i sve one koji žive od danas do sutra i dovijaju se nekako, i koji su isto nekada a možda i sada sigurno nešto slagali. I ti očekuješ od mene da sam dosledan. Sve i da hoću to ne mogu.

No tema?

Najuobičenija je laž ona kojom čovjek sam sebi laže; laganje drugima razmjerno je rijetko. Niče -Nemoj da brineš.
saint mirad,
ja od tebe nista, samo mi nije bas najjasnije zasto imas potrebu da vodis diskusiju iz dvostrukih mjerila,odnosno iz svoje krize morala, to neki fetis ili ti je samo krivo sto si provaljen sa besmislenim pisanjem?
de malo ohani sa tim da nemas problem,pa da imas,odluci se kako ces nastupati
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#63 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 28/02/2022 09:12
mirah wrote: 27/02/2022 23:24

A šta bi ti želeo?
Da govorim istini i samo istinu i ništa osim istine tako mi Bog pomogao!
To imaš u američkim filmovima,a u stvarnosti imaš lažljive političare,narod tj. ljude koji su barem nekad nešto slagali,i sve one koji žive od danas do sutra i dovijaju se nekako, i koji su isto nekada a možda i sada sigurno nešto slagali. I ti očekuješ od mene da sam dosledan. Sve i da hoću to ne mogu.

No tema?

Najuobičenija je laž ona kojom čovjek sam sebi laže; laganje drugima razmjerno je rijetko. Niče -Nemoj da brineš.
saint mirad,
ja od tebe nista, samo mi nije bas najjasnije zasto imas potrebu da vodis diskusiju iz dvostrukih mjerila,odnosno iz svoje krize morala, to neki fetis ili ti je samo krivo sto si provaljen sa besmislenim pisanjem?
de malo ohani sa tim da nemas problem,pa da imas,odluci se kako ces nastupati
Imaš li ti svoj stav o ovoj temi ili lutaš kao i ja.

Meni smeta ali opet ne želim nikom ništa da namećem.Stvar izbora.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#64 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 28/02/2022 11:57
Imaš li ti svoj stav o ovoj temi ili lutaš kao i ja.

Meni smeta ali opet ne želim nikom ništa da namećem.Stvar izbora.
saint mirad

Imam stav po temi
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#65 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 28/02/2022 14:04
mirah wrote: 28/02/2022 11:57
Imaš li ti svoj stav o ovoj temi ili lutaš kao i ja.

Meni smeta ali opet ne želim nikom ništa da namećem.Stvar izbora.
saint mirad

Imam stav po temi
A kakav je to stav što se tiče ove teme? Je li ti prihvatljivo,ili si protiv ili pak neodlučan. Samo mi nemoj reći da si ti za nekakav normalan brak ali da drugi( koji drugi?) imaju pravo odlučiti kako živjeti.
Inače više mi je muka od ovih koji sve gledaju sa strane ali hoće da se oni pitaju. Tako što se tiče LGBT prava gotovo 99 % posto ispitanika kaže ne bih ja to ali ako neko želi to je njegova privatna stvar. Ko je taj neko,ima li ime i prezime?

Da se vratim temi. Jedino prihvatljivo mišljenje ( za mene ) jeste da je u ratu stradalo većina muškaraca i da oni koji su ostali moraju nekako uzeti i drugu i treću ženu kako bi ih spasili ulice i propadanja u svakom smislu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#66 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 28/02/2022 16:42
vjeshalica wrote: 28/02/2022 14:04

saint mirad

Imam stav po temi
A kakav je to stav što se tiče ove teme? Je li ti prihvatljivo,ili si protiv ili pak neodlučan. Samo mi nemoj reći da si ti za nekakav normalan brak ali da drugi( koji drugi?) imaju pravo odlučiti kako živjeti.
Inače više mi je muka od ovih koji sve gledaju sa strane ali hoće da se oni pitaju. Tako što se tiče LGBT prava gotovo 99 % posto ispitanika kaže ne bih ja to ali ako neko želi to je njegova privatna stvar. Ko je taj neko,ima li ime i prezime?

Da se vratim temi. Jedino prihvatljivo mišljenje ( za mene ) jeste da je u ratu stradalo većina muškaraca i da oni koji su ostali moraju nekako uzeti i drugu i treću ženu kako bi ih spasili ulice i propadanja u svakom smislu.
Na prvi svoj post si davno dobio odgovor.Post sa kojim si zapravo zapoceo temu.
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#67 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by immuno »

mirah wrote: 28/02/2022 16:42
vjeshalica wrote: 28/02/2022 14:04

saint mirad

Imam stav po temi
A kakav je to stav što se tiče ove teme? Je li ti prihvatljivo,ili si protiv ili pak neodlučan. Samo mi nemoj reći da si ti za nekakav normalan brak ali da drugi( koji drugi?) imaju pravo odlučiti kako živjeti.
Inače više mi je muka od ovih koji sve gledaju sa strane ali hoće da se oni pitaju. Tako što se tiče LGBT prava gotovo 99 % posto ispitanika kaže ne bih ja to ali ako neko želi to je njegova privatna stvar. Ko je taj neko,ima li ime i prezime?

Da se vratim temi. Jedino prihvatljivo mišljenje ( za mene ) jeste da je u ratu stradalo većina muškaraca i da oni koji su ostali moraju nekako uzeti i drugu i treću ženu kako bi ih spasili ulice i propadanja u svakom smislu.
Patologija 😲
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#68 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by broj dva »

[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=SwohpJU1Tco[/youtube]

Apostol Tekla, interesantna priča
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#69 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by apsidejzi »

mirah wrote: 21/02/2022 17:58
YuGiOhMoDDeR wrote: 21/02/2022 16:36 u vrijeme Sulejmana a. s. nije bilo pravila koliko žena možeš imati, ako misliš na to :-D
Ma znam ja to, ali svi osim Isusa ( Isaa a.s.) bili su ljubitelji ženskog pola. A ko je taj ko je odredio Sulejmanu a.s. da ima toliko žena.?

I ne samo žene! Božiji Poslanici su voleli i ovozemaljski život i prilično uživali u njemu. Isus ( Isa a.s. je bio nešto posebno.On se i u Kur an u pominje u mnogim ajetima i jedan je od najmilijih Allahu posle Muhameda a.s..
Muhamed a.s. je imao devet žena, i sem toga svojim sledbenicima je preko Božije objave ostavio da mogu imati četiri žene.
Mogu i oni imati 9 ako se razvedu 5 puta :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#70 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by apsidejzi »

Drekavac22 wrote: 21/02/2022 20:45
mirah wrote: 21/02/2022 17:58

Ma znam ja to, ali svi osim Isusa ( Isaa a.s.) bili su ljubitelji ženskog pola. A ko je taj ko je odredio Sulejmanu a.s. da ima toliko žena.?

I ne samo žene! Božiji Poslanici su voleli i ovozemaljski život i prilično uživali u njemu. Isus ( Isa a.s. je bio nešto posebno.On se i u Kur an u pominje u mnogim ajetima i jedan je od najmilijih Allahu posle Muhameda a.s..
Muhamed a.s. je imao devet žena, i sem toga svojim sledbenicima je preko Božije objave ostavio da mogu imati četiri žene.
Isus kad se ponovo vrati na zemlju, kao predznak Smaka svijeta, zivjet ce nekoliko godina na zemlji, ozenit ce se, imat djecu, i umrijeti, a muslimani ce mu klanjati dzenazu i ukopati ga kod Muhammeda u Medini.
Jel ima to negdje kodirano u Kur'anu? Ono ajet puta broj sure minus jedan kroz 12 na kvadrat, i iz svega toga izvadis kubni korijen i dobijes brojcanu vrijednost rijeci Isaa as?
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#71 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by stubrijez »

Citam temu ne mogu da vjerujem da raja ozbiljno ovde diskutuje... nego nesto racunam dobar je od nek je 12 sati noc to je nekih 720 minuta vamo nek je 100 zena taj ga nije vadio brale cca. 7 minuta partija pa dok dopuni prangiju tu su hanume uzivale cijelih 5 minuta u blagodetima mesihove ljubavi... i nije nesto :lol: :lol: :lol:
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#72 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by Avonmusk »

Kod nas je bio ciko, beg, imao 4 zene, svaka imala svoj stan, kod svake imao posebnu odjecu i cipele, pa je tako svake dzume isao u drukcijoj odjeci. Imao je mogucnosti pa je mogao da ima 4 zene, osim toga one su i odobrile da se ozeni svakom narednon sto je fin adet kod nasih begova.

Ako se prva zena slaze da se ozenis i jos si u mogicnosti pa ozeni se, obezbijedi im dostojan zivot i to je to.
A razloga moze biti raznih priroda, recimo prva zena ne zeli vise djeca a muz zeli, znam jedan takav slucaj, i ona mu dala dozvolu da se ozeni i ima i drugu zenu.
Gledao sam frajera iz egipta koji je imao toliku seksualbu zelju da su mu zene davale dozvolu za svaku sljedecu da se zeni i ima 4 zene.

Pa eto dzengis kan je imao bruku zena, al pitanje je da li su vjencane.

Po meni je postenije da imas sve do regulirano i da se to zna nego da sveras okolo ili imas one situacije ko u skandinaviji gdje dvoje zive zajedno , izrode djecu bez braka i nakon 5 godina im se cejfne da promjene partnere i s njima imaju djecu i opet bez braka, naravno norveska i bosana su nebo i zemlja i tamo su djeca zasticenija, al et nekako to bez braka malo nama cudno, al eto ako je to taj obicaj gore pa sta bi, neka im ga.
Gimli sin Gloinov
Posts: 104
Joined: 27/09/2018 10:20

#73 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by Gimli sin Gloinov »

ljubicasti limun wrote: 25/02/2022 11:24 Znaci sustina i svrha pokretanja ove teme je kako bi se opravdala poligamija.

Po ekavici pretpostavljam da si iz Sandzaka. Zukorlic vam je bio ocito savrsen primjer, pa su mu se razne anomalije njegovog ponasanja (visezenstvo, bogacenje, nepotizam, pokusaj ustolicenja vlastite dinastije) ocito oprastale zbog fascinacije koju su neuki osjecali prema njemu, pa bi ga, da je bilo vremena, i uzdigli na razinu, recimo, Poslanikovog zeta, Alija.

Al nebitno.

Obicaju poligamije nema mjesta u civiziranom drustvo zbog implikacija koje ona nosi sa sobom (nizi rang zene, zena kao vlasnistvo, hudo bice koje se mora zbrinuti, itd.). Razumijem objasnjenja poligamije u nekom altruisticnom smislu, mada su takva tek stoti dio razloga poligamije. Opet primjer, Zukorlic, zenio je sve mladje i mladje, sumnjam da mu je rezoniranje bilo da ih zbrine, za to bi zenio starije udovice, zene koje su oboljele recimo od raka, a nemaju nikog, prostitutke natjerane da se bave tim, itd. A ne mlade, tek propupale djevojke.

Poligamiju mislim da mozes kod vas prakticirati bez trazenja opravdanja u stavovima i ponasanja Bozijih Poslanika. Isto tako, da bi smio i mogao prakticirati poligamiju, po ovom sto si napisao, trebas posjedovati kvalitete Poslanika, da bi imao pravo, jel, na toliko zena. A ne kvalitete nekog lika iz bilo koje pripi*dine.

Razmisli malo o tome.
Znaci mozes imati koliko god hoces zena, sve dok imas novca da se brines o njima. Izgleda da se civilizacija mijenja, zene ostaju iste. I danas je to tako.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#74 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by Ramzess Veliki »

Dje su ti poslanici sad da nam svima pojebu zene ? :sad:
Post Reply