Bosno, nauci nesto od Bihaca

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

habul_m
Posts: 8
Joined: 07/07/2006 19:02
Location: Sarajevo
Contact:

#26

Post by habul_m »

ines.c wrote:mi se volimoo :) mislim da je svakom naravno najljepsi njegov rodni kraj,tu smo svi malo pristrasni,ali to je slatko ;-) meni su svi BiH gradovi ljepi i imaju dusu,ali eto ako bih izdvojila simpatije to su Bihac i Sarajevo.Sarajevo jer pruza vise mogucnosti za posao,i zbog bascarsije :) a Bihac zbog Une i ljubaznosti,definitivno kada ste gost kod krajisnika to je nesto super,a i odmah ti kazu sve u lice :-D
Slažem se sa tobom u vezi toga. Krajišnic znaju napravit atmosferu. Ne znam zna li iko takvu atmosferu napraviti, ali krajišnici vole popit puno.
Tako sam ja vidio kad sam bio tamo. Nadam se da ću opet ove godine opet ići u Bihać. Ako bogda na regatu ili ranije.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#27

Post by fantom slobode »

kike wrote:
Ma dobro sad, naravno da je nama Bihac najljepsi zato sto je to nas grad, al nemoj sad pretjerivati!Nema ljepseg grada od onog u kojem si se rodio!
Jedno je najljepši, a drugo najdraži

Bihać je 2 sata od najljepšeg dijela Jadrana, dva sata od Zagreba, nalazi se na najljepšoj BIH rijeci, bišćani vole Unu i imaju izrazito razvijenu ekološku svijest, dovoljno da moj glas ode za "najljepši"

Najdraži je sasvim druga kategorija
Malo provjeri kako Hamdija uzima u dzep lovu sa strane.Za jednu dozvolu koristenja je uzeo 20 000KM mita, fuj!Informacija provjerena, zna Hamdija dobro sta je uzeo.
habul_m
Posts: 8
Joined: 07/07/2006 19:02
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by habul_m »

fantom slobode wrote:
kike wrote:
Ma dobro sad, naravno da je nama Bihac najljepsi zato sto je to nas grad, al nemoj sad pretjerivati!Nema ljepseg grada od onog u kojem si se rodio!
Jedno je najljepši, a drugo najdraži

Bihać je 2 sata od najljepšeg dijela Jadrana, dva sata od Zagreba, nalazi se na najljepšoj BIH rijeci, bišćani vole Unu i imaju izrazito razvijenu ekološku svijest, dovoljno da moj glas ode za "najljepši"

Najdraži je sasvim druga kategorija
Malo provjeri kako Hamdija uzima u dzep lovu sa strane.Za jednu dozvolu koristenja je uzeo 20 000KM mita, fuj!Informacija provjerena, zna Hamdija dobro sta je uzeo.
Ne bih se složio da hamdija to radi. Kako sam čuo on ja jako fin i dobar čovjek. Hamdija je dosta uradio za Bihać i mislim da će još dosta toga uraditi.
To što si napomenuo da je hamdija uzeo 20.000 to prvi put čujem i to od tebe. Do sada ni od koga nisam čuo.
habul_m
Posts: 8
Joined: 07/07/2006 19:02
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by habul_m »

fantom slobode wrote:
kike wrote:
Ma dobro sad, naravno da je nama Bihac najljepsi zato sto je to nas grad, al nemoj sad pretjerivati!Nema ljepseg grada od onog u kojem si se rodio!
Jedno je najljepši, a drugo najdraži

Bihać je 2 sata od najljepšeg dijela Jadrana, dva sata od Zagreba, nalazi se na najljepšoj BIH rijeci, bišćani vole Unu i imaju izrazito razvijenu ekološku svijest, dovoljno da moj glas ode za "najljepši"

Najdraži je sasvim druga kategorija
Malo provjeri kako Hamdija uzima u dzep lovu sa strane.Za jednu dozvolu koristenja je uzeo 20 000KM mita, fuj!Informacija provjerena, zna Hamdija dobro sta je uzeo.
Ne bih se složio da hamdija to radi. Kako sam čuo on ja jako fin i dobar čovjek. Hamdija je dosta uradio za Bihać i mislim da će još dosta toga uraditi.
To što si napomenuo da je hamdija uzeo 20.000 to prvi put čujem i to od tebe. Do sada ni od koga nisam čuo.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#30

Post by metal_rules_cura »

Jesu teski, tvrdoglavi... Ja opet cujem razne price kako nemaju neke normale, ili te vole ili mrze i cula sam za tu gostoprimljivost.
Last edited by metal_rules_cura on 05/12/2007 12:18, edited 2 times in total.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#31

Post by Maksim »

Dobro, nisu Krajisnici bas specijalni u tom gostoprimanju. Isto ce covjek dozivjeti i u Varesu, Olovu ili Gradaccu. Ima svugdje ovakvih i onakvih pa tako i u Krajini. Moj otac je dozivio jednu veliku izdaju od covjeka od Bihaca za kojeg je mnogo toga ucinio i koga je smatrao prijateljom. Otac od tog covjeka je najveci seljacina kojeg sam ja ikada upoznao, covjek s kojim ne mozes razgovarati o bilo kojoj temi i covjek koji u ovom gradu zivi preko 30 godina a da ne zna njemacki jezik niti zna gdje otici sam izuzev putovanja na relaciji posao-dom. To ne znaci da treba zapecatiti jedan stereotip na ljude iz Krajine a isto vazi i za gostoprimanje, jer to vjerojatno nisu svi ;-)
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#32

Post by tatoo »

habul_m wrote:
fantom slobode wrote:
kike wrote: Jedno je najljepši, a drugo najdraži

Bihać je 2 sata od najljepšeg dijela Jadrana, dva sata od Zagreba, nalazi se na najljepšoj BIH rijeci, bišćani vole Unu i imaju izrazito razvijenu ekološku svijest, dovoljno da moj glas ode za "najljepši"

Najdraži je sasvim druga kategorija
Malo provjeri kako Hamdija uzima u dzep lovu sa strane.Za jednu dozvolu koristenja je uzeo 20 000KM mita, fuj!Informacija provjerena, zna Hamdija dobro sta je uzeo.
Ne bih se složio da hamdija to radi. Kako sam čuo on ja jako fin i dobar čovjek. Hamdija je dosta uradio za Bihać i mislim da će još dosta toga uraditi.
To što si napomenuo da je hamdija uzeo 20.000 to prvi put čujem i to od tebe. Do sada ni od koga nisam čuo.
Za pare mozemo samo nagadjati. Nego sta je to Hamdija uradio molim te. Nemoj mi samo kino spominjati. Kino ima vlasnika koji je vidio racunicu i otvorio ga, a kako cujem po gradu nije bas azuran sa isplatom plata. To sto nacelnik potpise dozvolu to mu je u opisu posla a ne argument za pisanje epova o "procvatu gradu za vrijeme mandata". Ako bi mi mogao navesti za koliko je stopa zaposlenosti porasla u gradu u zadnje 3 godine? Meni se cini da pada. Nadam se da grijesim. A puna usta "privlacenja investicija". Koja se to firma probija na trziste a da je iz Bihaca. Iskreno niko ne bi bio bolji nacelnik od njega jer su svi ostali korumpirani/bahati/nestrucni do bola ali nemoj mi ni ovoga faliti bez argumenta. A da zaboravih, imamo najmoderniju salter salu u posti u cijeloj BiH. Moguce. Ali i dalje imamo iste neljubazne, neprofesionalne, frustrirane, sluzbenike koji nam pruzaju "usluge".

Neko rece krajisnici ekoloski osvjesteni. Halooooo!!! Pogledaj gradsku otoku poslije pijanke nase prekrasne mlade populacije. Svinjac je cisci.
Post Reply