Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post Reply
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1026 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Bodkin »

Hafis wrote:
Bodkin wrote:Ja jos nisam upoznao nekoga da podrzava isil. Veci je problem sto sam cuo masu puta relativizaciju isila
Relativno je malen korak od relativizacije do podrške.
U stvari nije. Vecina relativizacije ide onom "to nisu pravi muslimani" i slicno iako nemaju problema da problem iznadju bivsih jebaca prikazu kao hrvatsko etnicko ciscenje. Ovi relativizatori NIKAD nece preci u podrsku tako da nemoj brinuti.
To ne znaci da nema bradonja koji ih fakat podrzavaju cak i licno po siriji ali broj je smijesan. Jest da je za sranje potreban jedan al eto
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1027 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Ricken »

Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1028 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by spreca »

Glupinda Kobilinda Kurcanovic opet nesto nedovoljana......kaze da je nezadovoljna retorikom koja dolazi iz biH......ova stvarno cvrsto rijesila sukobiti dvije etno grupe u BiH pa i dvije drzave na karaju......sta je jos ovoj p(g)lavusi u glavi osim preporoda ustastva i NDH....meni se ovo nimalo ne svidja
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1029 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by megaman4 »

spreca wrote:Glupinda Kobilinda Kurcanovic opet nesto nedovoljana......kaze da je nezadovoljna retorikom koja dolazi iz biH......ova stvarno cvrsto rijesila sukobiti dvije etno grupe u BiH pa i dvije drzave na karaju......sta je jos ovoj p(g)lavusi u glavi osim preporoda ustastva i NDH....meni se ovo nimalo ne svidja
Dovoljno ti je znati ko je debelguzin mentor i sve ce ti biti jasno.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1030 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by GeeTnT »

spreca wrote:Glupinda Kobilinda Kurcanovic opet nesto nedovoljana......kaze da je nezadovoljna retorikom koja dolazi iz biH......ova stvarno cvrsto rijesila sukobiti dvije etno grupe u BiH pa i dvije drzave na karaju......sta je jos ovoj p(g)lavusi u glavi osim preporoda ustastva i NDH....meni se ovo nimalo ne svidja
Mislim da joj je cilj izazivanje "incidenta " kako bi opravdala svoje baljezganje u medijima i time stavila tacku na Coviceve zahtjeve.. Plasim se da ce montirati nesto slicno kao sto je Vucic to uradio sa svojim ljudima u Srebrenici...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1031 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by spreca »

GeeTnT wrote:
spreca wrote:Glupinda Kobilinda Kurcanovic opet nesto nedovoljana......kaze da je nezadovoljna retorikom koja dolazi iz biH......ova stvarno cvrsto rijesila sukobiti dvije etno grupe u BiH pa i dvije drzave na karaju......sta je jos ovoj p(g)lavusi u glavi osim preporoda ustastva i NDH....meni se ovo nimalo ne svidja
Mislim da joj je cilj izazivanje "incidenta " kako bi opravdala svoje baljezganje u medijima i time stavila tacku na Coviceve zahtjeve.. Plasim se da ce montirati nesto slicno kao sto je Vucic to uradio sa svojim ljudima u Srebrenici...
Moguce..evo Plenko opet u BiH ili jos nije otisao od zadnji put.....interesantno ko ga poziva i ko mu obezbedjuje bezbjednost .....uskoro je presuda za UZP i ocito se zuri da se sta ugrabi ili eventualno zakuha i za to okrivi Bosanska strana.....mozda je i bolje sto ProBiH strana ne nasjeda na provokacije i cuti dok nebude tuzba a posle bi trebali da se zatrazi od Brisela a ne od Zg da se ocituju o raskalasenoj Kitarushi
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1032 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by megaman4 »

spreca wrote:
GeeTnT wrote:
spreca wrote:Glupinda Kobilinda Kurcanovic opet nesto nedovoljana......kaze da je nezadovoljna retorikom koja dolazi iz biH......ova stvarno cvrsto rijesila sukobiti dvije etno grupe u BiH pa i dvije drzave na karaju......sta je jos ovoj p(g)lavusi u glavi osim preporoda ustastva i NDH....meni se ovo nimalo ne svidja
Mislim da joj je cilj izazivanje "incidenta " kako bi opravdala svoje baljezganje u medijima i time stavila tacku na Coviceve zahtjeve.. Plasim se da ce montirati nesto slicno kao sto je Vucic to uradio sa svojim ljudima u Srebrenici...
Moguce..evo Plenko opet u BiH ili jos nije otisao od zadnji put.....interesantno ko ga poziva i ko mu obezbedjuje bezbjednost .....uskoro je presuda za UZP i ocito se zuri da se sta ugrabi ili eventualno zakuha i za to okrivi Bosanska strana.....mozda je i bolje sto ProBiH strana ne nasjeda na provokacije i cuti dok nebude tuzba a posle bi trebali da se zatrazi od Brisela a ne od Zg da se ocituju o raskalasenoj Kitarushi
Najbolji odgovor tzv. Europskim nosiocima je ignorisanje da uopste i postoje. Tacno se osjeti u zraku da ovo rade zbog skore presude za UZP. Vidi se nervoza kod njih opasno.

Bosanska strana ne bi smjela nasjedati na provokacije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1033 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Kikibombona »

Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
Gradjanska BiH je najobicniji supljak.

Prvi demokratski izbori su pokazali da BiH nema nikakve dodirne tacke sa gradjanskom drzavom. Gradjani nisu glasali za politicke programe nego su glasali za svoje plemenske poglavice. Bosnjaci za svoju bosnjacko-muslimansku SDA, Srbi za svoj srpsko-pravoslavni SDS a Hrvati za svoj hrvatsko-katolicki HDZ. Prvi izbori su pokazali da je zemlja duboko etnicki i vjerski podijeljena. To je ujedno jedan od kljucni razloga za pocetak rata. U ratu se svaki od naroda izborio za nesto i to nastoji svim silama ocuvati. Hrvati su najgore prosli i ima ih najmanje. Sada u miru pokusavaju dobiti sto nisu u ratu. Tesko ce im Bosnjaci ista dati osim ako se ne izvrsi strasan pritisak sa strane.

Popis stanovnistva je pokazao da je ova zemlja duboko etnicki podijeljena i da tu nema pomoci. Bosnaci su prakticno izdajnici za svaki od tri konstitutivna naroda.

Nasa jedina nada je da se Bosnjaci, Srbi i Hrvati dogovore oko raspodjele moci, sto ce se tesko desiti bez pritiska izvana. Neka sa strane treba nametnuti rjesenje po kojem ce sva tri naroda biti nezadovoljna, jer je nemoguce pronaci rjesenje po kojem ce isti biti zadovoljni.

Da mi nismo neka posebno pokazuje primjer Libanona koji je podijeljen na slican nacin.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1034 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by spreca »

megaman4 wrote:
Najbolji odgovor tzv. Europskim nosiocima je ignorisanje da uopste i postoje. Tacno se osjeti u zraku da ovo rade zbog skore presude za UZP. Vidi se nervoza kod njih opasno.

Bosanska strana ne bi smjela nasjedati na provokacije.
Ova zurba najbolje govori da od presude ne ocekuju nista dobro....Ova glupaca blonda stalno govori kako joj se ne svidja kako idu reforme u BiH izmjena izbornog zakona po njihovim pravilima i ucjenama kao da je predsjednica bosne a u stvari to je direktno mijesanje u unutarnje stvari druge suverene drzave i clanice OUN.....Covic jednom prijeti jednom je siguran jednom se nada a to sve radi da kod bosnjacke strane izazove nervozu ili teske rijeci koje bi mogle izazvati neki incident.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1035 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Ricken »

Kikibombona wrote:
Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
Gradjanska BiH je najobicniji supljak.

Prvi demokratski izbori su pokazali da BiH nema nikakve dodirne tacke sa gradjanskom drzavom. Gradjani nisu glasali za politicke programe nego su glasali za svoje plemenske poglavice. Bosnjaci za svoju bosnjacko-muslimansku SDA, Srbi za svoj srpsko-pravoslavni SDS a Hrvati za svoj hrvatsko-katolicki HDZ. Prvi izbori su pokazali da je zemlja duboko etnicki i vjerski podijeljena. To je ujedno jedan od kljucni razloga za pocetak rata. U ratu se svaki od naroda izborio za nesto i to nastoji svim silama ocuvati. Hrvati su najgore prosli i ima ih najmanje. Sada u miru pokusavaju dobiti sto nisu u ratu. Tesko ce im Bosnjaci ista dati osim ako se ne izvrsi strasan pritisak sa strane.

Popis stanovnistva je pokazao da je ova zemlja duboko etnicki podijeljena i da tu nema pomoci. Bosnaci su prakticno izdajnici za svaki od tri konstitutivna naroda.

Nasa jedina nada je da se Bosnjaci, Srbi i Hrvati dogovore oko raspodjele moci, sto ce se tesko desiti bez pritiska izvana. Neka sa strane treba nametnuti rjesenje po kojem ce sva tri naroda biti nezadovoljna, jer je nemoguce pronaci rjesenje po kojem ce isti biti zadovoljni.

Da mi nismo neka posebno pokazuje primjer Libanona koji je podijeljen na slican nacin.
Šta je alternativa bila na tim slobodnim i demokratskim izborima? Komunistička partija i svi njeni para oblici koji su se pojavili na izborima?

Drugo ipak je prošlo 27 godina od tada, i svaka od nacionalstičkih opcija je imala priličan diskontinuitet u vlasti pa porediti danas i jučer, i na osnovu toga donositi zaključke, je prilično zlonamjerno.

Nemogu se složiti da su Hrvati najlošije prošli, dapače, dobili/oteli su jako puno novca i pomoći namjenjene BiH. Zamisli šta bi dobili da nije sasječen u korjenu dogovor Zulfikarpašić-Karadžić-Milošević?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1036 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Kikibombona »

...
Last edited by Kikibombona on 05/09/2017 11:17, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1037 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Kikibombona »

Ricken wrote:Šta je alternativa bila na tim slobodnim i demokratskim izborima? Komunistička partija i svi njeni para oblici koji su se pojavili na izborima?

Drugo ipak je prošlo 27 godina od tada, i svaka od nacionalstičkih opcija je imala priličan diskontinuitet u vlasti pa porediti danas i jučer, i na osnovu toga donositi zaključke, je prilično zlonamjerno.

Nemogu se složiti da su Hrvati najlošije prošli, dapače, dobili/oteli su jako puno novca i pomoći namjenjene BiH. Zamisli šta bi dobili da nije sasječen u korjenu dogovor Zulfikarpašić-Karadžić-Milošević?
Na tim izborima je udaren temelj BiH, tj. podijeljena je po etnicko-vjerskim savovima. Pravo pitanje nije 'sta je bilo alternativa', nego 'zasto nije bilo alternative'? Narodi su pohrlili u svoje torove gdje su ih pozvali plemenski i vjerski lideri. Mozemo se lagati do besvjesti, ali to je tako.

Ni danas nema alternative. Drzava duboko etno-vjerski podijeljena. Popis stanovnistva je sve rekao. Drzava tri naroda i tri vjere. Bosanci - izdajnici. I da pricamo o gradjanskoj BiH? :roll: :lol:

Ja sam narezao mezu i otvorio pivu, gledam tri naroda/tri vjere kako se fino dogovaraju. Kada mi dosadi, spakujem kofere i pravac Micigen kod druga Fude.

Libanon
Po ugovoru iz Taifa predviđena je ravnomjerna raspodjela vlasti između kršćana i muslimana: od 128 deputata u parlamentu, 64 su kršćani, 64 muslimani; od 30 članova vlade, 15 su kršćani, a 15 muslimani

Po ugovoru iz Taifa (1989), kojim je završen građanski rat u Libanonu, predviđena je ravnomjerna raspodjela vlasti između kršćana i muslimana. Danas, od 128 deputata koliko broji libanonski parlament, 64 mjesta pripada kršćanima, koji su opet dodatno podijeljeni: 34 maronita, 14 grčko-pravoslavna, 8 grko-katolika (melkita), 6 armena, 1 protestant i 1 za ostale kršćanske „manjine“. Dok su 64 muslimanska mjesta razdijeljena na 27 sunita, 27 šiita, 8 druza, 2 alavita. Vlada, koja je obično sastavljena od 30 članova, 15 kršćana, od čega 6 maronita, 4 grčko-pravoslavna, 3 grko-katolika (melkita) i 2 armena. Muslimanski članovi vlade su 6 sunita, 6 šiita i 3 druza.
Krscani od vecine do manjine
Uvođenje pariteta između kršćana i muslimana, odlučena na sporazumu u Taifu, posljedica je naravno demografskog rasta koji je išao i još uvijek ide u korist muslimanske komponente. Od apsolutne većine na posljednjem službenom popisu, davne 1932, libanonski kršćani su sada došli na 33%. Osim manje stope nataliteta u odnosu na muslimane, pad je uvjetovan i masovnim iseljavanjem kršćana u inozemstvo. Danas se procjenjuje da oko 80 % maronita živi u dijaspori, 50 % melkita i 25 % grčko-pravoslavnih. Situacija je još tragičnija ako se zna da najviše iseljavaju članovi manjih kršćanskih zajednica: armeni, asirci, sirijci.
I sta mislis hoce li krscani pristati na 'jedan covjek jedan glas' pa da umjesto sadasnjih 50% vlasti imaju 2-3%!? :D
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#1038 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Hakiz »

Kikibombona wrote:
Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
Gradjanska BiH je najobicniji supljak.

Prvi demokratski izbori su pokazali da BiH nema nikakve dodirne tacke sa gradjanskom drzavom. Gradjani nisu glasali za politicke programe nego su glasali za svoje plemenske poglavice. Bosnjaci za svoju bosnjacko-muslimansku SDA, Srbi za svoj srpsko-pravoslavni SDS a Hrvati za svoj hrvatsko-katolicki HDZ. Prvi izbori su pokazali da je zemlja duboko etnicki i vjerski podijeljena. To je ujedno jedan od kljucni razloga za pocetak rata. U ratu se svaki od naroda izborio za nesto i to nastoji svim silama ocuvati. Hrvati su najgore prosli i ima ih najmanje. Sada u miru pokusavaju dobiti sto nisu u ratu. Tesko ce im Bosnjaci ista dati osim ako se ne izvrsi strasan pritisak sa strane.

Popis stanovnistva je pokazao da je ova zemlja duboko etnicki podijeljena i da tu nema pomoci. Bosnaci su prakticno izdajnici za svaki od tri konstitutivna naroda.

Nasa jedina nada je da se Bosnjaci, Srbi i Hrvati dogovore oko raspodjele moci, sto ce se tesko desiti bez pritiska izvana. Neka sa strane treba nametnuti rjesenje po kojem ce sva tri naroda biti nezadovoljna, jer je nemoguce pronaci rjesenje po kojem ce isti biti zadovoljni.

Da mi nismo neka posebno pokazuje primjer Libanona koji je podijeljen na slican nacin.
Koka ili jaje. Ljudi su u BiH glasali za "svoje" pa je zato uvedena podjela na principi konstitutivnosti, ili je prvo uvedena podjela pa su ljudi glasali u tim okvirima?

Pogledaj Ruandu. Pripadnici plemena Hutu su za 3 mjeseca 1994. ubili oko 800.000 Tutsija. I to na najsvirepiji način, mačetama, klanjima, silovanjima djevojčica itd. I šta se dešava danas tamo? Ali, za razliku od nas, nisu uveli konstitutivnost Hutua i Tutsija. Zato su i uspjeli da se koliko je moguće pomire i da već 16 godina Ruanda bilježi ekonomski rast.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1039 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Kikibombona »

Hakiz wrote:Koka ili jaje. Ljudi su u BiH glasali za "svoje" pa je zato uvedena podjela na principi konstitutivnosti, ili je prvo uvedena podjela pa su ljudi glasali u tim okvirima?

Pogledaj Ruandu. Pripadnici plemena Hutu su za 3 mjeseca 1994. ubili oko 800.000 Tutsija. I to na najsvirepiji način, mačetama, klanjima, silovanjima djevojčica itd. I šta se dešava danas tamo? Ali, za razliku od nas, nisu uveli konstitutivnost Hutua i Tutsija. Zato su i uspjeli da se koliko je moguće pomire i da već 16 godina Ruanda bilježi ekonomski rast.
Ljudi su odabrali da zele torove na prvim demokratskim izborima. Prica za raju 'glasao sam za Reformiste', u stvarnosti 'glasao sam za svoje pleme i vjeru'. Mozemo se lagati do besvjesti al' ovo su notorne cinjenice.

Ne pratim Runadu i ne znam kako je tamo. Pratim BI, prilicno dobro poznajem situaciju. Vecina u 99% slucajeva bira svog covjeka. Predsjednik Turske je bio i uvijek ce biti Turcin. Manjine mogu jedino oglabati. Imas primjer Spanije. Kakve su sanse da ponosni Katalonac bude izabran za od vecine Spanaca? Minimalne. Kakve su sanse da predsjednik Srbije bude Bosnjak ili Madjar? Necemo se lagati.

Ako bi u BiH bio 'jedan covjek jedan glas', Srbi i Hrvati bi politicki popusili. Kljucne pozicije bi drzali Bosnjaci. Predsjednik, premijer itd. Nema nikakve sanse da bi na tu poziciju mogao doci Srbin ili Hrvat koji nije po volji bosnjackog naroda. U obrnutom slucaju, Bosnjaci imaju brojnost da izaberu koga hoce, bez obzira na volju srpskog i hrvatakog naroda. Bosnjaka je preko 50% i to sve govori. Srbi i Hrvati imaju poluge moci i nema teorije da ce se toga na miran nacin odreci. To treba jasno reci. 20 godina se prosipaju supljaci.

Isto tako, nisu ni Bosnjaci budale da pristanu na izborni zakon po zamislima Hrvata. Bosnjaci ne zele da sa 50% udjela u stanovnistvu imaju 25% vlasti i da im Hrvati kojih je pet puta manje vezu ruke u drugoj polovici drzave. Vremenom ce politicka moc Bosnjaka u Federaciji rasti a Hrvata slabiti radi demografskih kretanja, tj. odliva Hrvata iz BiH.

Hrvati to zele sprijeciti i zato diplomatska ofanziva u kojoj ne biraju sredstva. Zele u miru dobiti sto nisu u ratu. To nikada nije lako. Neka se bore, svako ima pravo na borbu. Ja sam misljenja da im Bosnjaci nece nista dati osim ako Amerika, Njemacka i ekipa ne dodju zavrnuti ruku.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1040 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
Hafis wrote:
Bodkin wrote:Ja jos nisam upoznao nekoga da podrzava isil. Veci je problem sto sam cuo masu puta relativizaciju isila
Relativno je malen korak od relativizacije do podrške.
U stvari nije. Vecina relativizacije ide onom "to nisu pravi muslimani" i slicno iako nemaju problema da problem iznadju bivsih jebaca prikazu kao hrvatsko etnicko ciscenje. Ovi relativizatori NIKAD nece preci u podrsku tako da nemoj brinuti.
To ne znaci da nema bradonja koji ih fakat podrzavaju cak i licno po siriji ali broj je smijesan. Jest da je za sranje potreban jedan al eto
I ti nasao kome ces replicirati o relativizaciji. :-)
Btw. revival ustastva zbog kojeg su dobili ukor od USA nije problem, no tisuce islamista u Kolindinim mokrim snovima jeste.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1041 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by kiligonzales »

Kolinda gore po nama udari nego Srbi po njoj s onim pornicem Diamond Foxx with young boy. :D

Image

Al bitno je Bosnjacima podvaljivati revno Isil, dok se bjesno izvozi novac Saudijcima, koje svako malo uz Iran optuzuju za generiranje terorizma na BI.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/S ... jne-opreme

Čudna neka vremena. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1042 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by 155_mm »

Globus: Islamisti su na granicama Hrvatske, u BiH ih ima i do deset hiljada
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: https://www.nezavisne.com/novosti/bih/G ... ada/441868
ovi imaju stvarno opasan naslov.


a vidi im slike uz ovaj clanak.
Image

ludilo!
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#1043 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by bhnapoleon1 »

155_mm wrote:
Globus: Islamisti su na granicama Hrvatske, u BiH ih ima i do deset hiljada
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: https://www.nezavisne.com/novosti/bih/G ... ada/441868
ovi imaju stvarno opasan naslov.


a vidi im slike uz ovaj clanak.
Image

ludilo!
Et nikad nisi na prilazima Sarajevu vidio ovako opremljene islamiste :lol: :lol: Neki dan su imali centralno okupljanje u Begovoj dzamiji, zamalo proglasili Halifat.

Nevjerovatni idioti, kontaju na ovaj fazon nekako ubjedit svijet da su Bosnjaci teroristi
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1044 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by kiligonzales »

Sta ce sutra pisati o Tosunu i Ekišehiru , kad ovako pišu o nama.
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1045 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Skijaš »

Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.
Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.
Nisam to ni podržao, podržavam očuvanje konstitutivnosti naroda, kroz (na primjer) garantovanu kvotu za Hrvate u recimo entitetskoj vladi a od kojih bi neke i SDP i SDS trebali imati pravo imenovati. Isto tako, podržavam da HDZ imenuje neke Bošnjake za koje misle da su sposobni, odnosno, da nema monopola etničkih stranaka nad kvotama, ne dovodeći u pitanje samo postojanje kvota. Stranke treba natjerati da forsiraju multietničke izborne liste.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1046 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Bodkin »

Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
:-D nikakvo. Sve bi bilo idealno da u parlamentu sjedi 51% bosnjaka. Vidimo danas da se narodi toliko vole da ne znaju ko ce prvi onom drugom uciniti nesto dobro
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1047 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
Ricken wrote:
Skijaš wrote:
To je jedno od rješenja, ali nije jedno od pravednih. BiH vrijedi samo kao srpska, bošnjačka i hrvatska, ako se bilo čiji identitet briše iz lične karte države, onda je to samo još jedan oblik nepravde. Možda nije nepravedno po tebe, ali to ne mijenja činjenicu da je nepravedno.

Meni tvoja pravda koja znači da 1. hrvatski glas vrijedi kao 2 ili 3 bošnjačka, zvuči potpuno nepravedno, i volio bih da to objasniš.

Dapače, kad malo bolje razmislim, zvuči ponižavajuće. Bošnjaci ga dođu ko crnci u New Orleansu, birvaktile.

Nije mi jasno, koje pravo bi izgubili narodi, sa sistemom jedan čovjek jedan glas.
:-D nikakvo. Sve bi bilo idealno da u parlamentu sjedi 51% bosnjaka. Vidimo danas da se narodi toliko vole da ne znaju ko ce prvi onom drugom uciniti nesto dobro
Eto, vidis kako sad nisi za kompromis. :D
A upravo ovakav odgovor bi trebalo poslati na adresu ADZ-a po pitanju promjene IZ.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1048 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by kiligonzales »

Sve je to ok, dok je Bosnjaka na ovih 51%, sta kad ih bude preko 60, sto nije nemoguce da se desi za 20+ godina?
Vec sad prema popisu iz 2013 ne smiju vrsiti raspodjelu vlasti, vec se i dalje vode onim iz 1991 godine. :D
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#1049 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Obi Wan Bosnian »

Kikibombona wrote: Ako bi u BiH bio 'jedan covjek jedan glas', Srbi i Hrvati bi politicki popusili. Kljucne pozicije bi drzali Bosnjaci. Predsjednik, premijer itd. Nema nikakve sanse da bi na tu poziciju mogao doci Srbin ili Hrvat koji nije po volji bosnjackog naroda. U obrnutom slucaju, Bosnjaci imaju brojnost da izaberu koga hoce, bez obzira na volju srpskog i hrvatakog naroda.
Naravno. Ali zar se ne može napraviti sistem da svako ima onoliko vlasti koliki mu je omjer u stanovništvu? Ako su Hrvati 20% stanovništva Federacije zar nije pošteno da imaju 20% vlasti? Ni više ni manje. Napraviti sistem da Bošnjaci u Federaciji nikako ne mogu biti više od 80% vlasti a niti manje.

Problem je što 20% stanovništva traži da ima 50% vlasti a ako im se ne udovolji onda prave Bošnjake teroristima i dehumaniziraju cijeli jedan narod. Pa Kolinda je između redova praktično rekla da Hrvati moraju imati 50% vlasti u FBiH upravo zato da kontrolišu Bošnjake da se ne islamiziraju :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1050 Re: Bosna i Hercegovina kao novo uporište ISILA/IDILA?

Post by Sanjarko »

kiligonzales wrote:Sve je to ok, dok je Bosnjaka na ovih 51%, sta kad ih bude preko 60, sto nije nemoguce da se desi za 20+ godina?
Vec sad prema popisu iz 2013 ne smiju vrsiti raspodjelu vlasti, vec se i dalje vode onim iz 1991 godine. :D
Govori se da je popis pravo laziran po netu. Da Boshnjaka ima oko 55-57% u udjelu rodzenih ili prvacica ako se ne varam. Hrvata da ima oko 10-12% a ne 16% kao na popisu. Da Bosanaca ima skoro 60% po jeziku. Vec da je ovako na terenu po rodzenim ili prvacicima. Nisam siguran.
Post Reply