Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post Reply
Leon16v
Posts: 5843
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#176 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Leon16v »

pinkman wrote: 08/03/2022 14:06
Kio wrote: 08/03/2022 13:52 https://fr24.com/A953/2b108668
Ne vidi se vise
Sletio je u Sarajevo
maxell_sarajevo
Posts: 2224
Joined: 08/02/2008 19:19

#177 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by maxell_sarajevo »

Jedan A953 Italy AIR Force iz Pise je sletio u Sarajevo, a onaj banjalučki se vraca u Italiju.
Ima neki i kod Neuma TXPKNVLE. :shock:
Last edited by maxell_sarajevo on 08/03/2022 14:18, edited 1 time in total.
pinkman
Posts: 2961
Joined: 07/09/2013 18:57

#178 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by pinkman »

archi_a wrote: 08/03/2022 14:07 Nije to taj. Borbene avione nemaš na flightradaru.
Pinkman, ne možeš čuti avione koji lete na 10000 metara a koje vidiš na flight radaru. Možeš čuti samo one koji su u spuštanju ili uzlijetanju ako si blizu nekog aerodroma, pa da si mu u zoni pravca.
Eh ja cujem avion i kad pogledam na Flightradar vidim avion bas blizu mene, a visinu mu pokazuje preko 10.000. Provjerim ovih dana opet koja je visina, ali su destinacije tipa Dubai - NYC i sl., a ja u BIH. :D
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#179 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by archi_a »

Svaka čast onda. Ne znam šta drugo da ti kažem. :D
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#180 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Kio »

archi_a wrote: 08/03/2022 14:07 Nije to taj. Borbene avione nemaš na flightradaru.
Pinkman, ne možeš čuti avione koji lete na 10000 metara a koje vidiš na flight radaru. Možeš čuti samo one koji su u spuštanju ili uzlijetanju ako si blizu nekog aerodroma, pa da si mu u zoni pravca.
Mozes upratiti I borbene ako imaju upaljen transponder.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#181 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by archi_a »

Možeš upratiti i mene, ako imam upaljen transponder. :D
Nađi jedan borbeni mlaznjak trenutno, na svijetu, da je registrovan na flightradaru i da leti. Ne možeš, nema, niti će biti. Njihova funkcija je da ostanu skriveni što duže mogu.
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#182 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Kio »

archi_a wrote: 08/03/2022 14:37 Možeš upratiti i mene, ako imam upaljen transponder. :D
Nađi jedan borbeni mlaznjak trenutno, na svijetu, da je registrovan na flightradaru i da leti. Ne možeš, nema, niti će biti. Njihova funkcija je da ostanu skriveni što duže mogu.
https://fr24.com/2b10e3f1
mali_balon
Posts: 11526
Joined: 12/09/2012 09:57

#183 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by mali_balon »

l33t wrote: 08/03/2022 13:44
mk ultra wrote: 08/03/2022 13:40

pa nema njih na radarima
:thumbup: :bih: Ima smisla
Eis
mali_balon
Posts: 11526
Joined: 12/09/2012 09:57

#184 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by mali_balon »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 10:44
Nespin wrote: 08/03/2022 09:49

Haj ti to objasni ljudima. Nije više 93-eća, EUFOR nije ništa drugo nego produžena ruka NATO-a i ovdje je između ostalog da pokaže čija je ovo interesna zona i da se neće tolerisati nikakvo "eksperimentisanje" ruskih satelita. Ne kontam šta je problem sa nacionalnom strukturom vojnika? Pa neće doći Amerikanci iz Texasa, EUFOR je evropska misija i normalno da su došli evropljani. Zadnjih godinu dana su svi kmečali da treba pojačati snage EUFOR-a i sad kad su tu, sad je neki problem. Mi fakat ne znamo bil pišali il bi kakili... Neka vojnika, bolje da ih ima nego da ih nema. Žao mi je samo što je moralo doći do ovakve geopolitičke katastrofe da bi evropljani skontali šta se kod nas dešava...
Hajde ti to objasni Srebreničanima koje Holanđani nisu zaštitili od genocida i koji i danas traže članove porodica po masovnim grobnicama !
Hajde objasni narodu u Goraždu koje Ukrajinci nisu zaštitili, već im je narod i vojska zarobljavala oklopna vozila i naoružanje.
Hajde objasni porodici Hakije Turajlića kako ga izvedoše i ubiše Srbi iz Unproforovog Francuskog transportera u Sarajevu.
Hajde to objasni Hercegovcima i Mostarcima kako Španci nisu izviđali naše linije u Mostaru i dojavljivali Hrvatima da mogu bolje tuci artiljerijom.
Hajde objasni narodu u srednjoj Bosni, onima koje nisu zastitili Englezi u Ahmicima.
Hajde objasni narodu u Novom Travniku kojem su Englezi IFOR/SFOR otimali i uništavali borbena sredstva Ognjeve i Orkane u BNT-u... kako bi im umanjili i unistili bilo kakve odbrambene sposobnosti.
Hajde objasni nama Sarajlijama kako su Ruski pripadnici Unprofora bili dobri za nas. Kako su isli da izvidjaju po nasim linijama...ako je neki kontra napad kako su trazili satro primirja i slicno da uspore nasu vojsku.

Problem sa nacionalnoscu je u tome kad ti ove desne stranke dodju na vlast kao sto je sada u Madzarskoj, Austriji, Slovackoj..Rusija i Srbi preko njih mogu da rade obavjestajne i subverzivne radnje preko svojih ministarstvava, svojih vojnika pripadnka raznih fora (EUFOR-a, IFOR-a, SFOR-a, UNPROFOR-a).U tome je caka, jos kad tu dodamo vjerski sentiment..Onda vidimo ko je za koga i protiv koga.

I vec sam napisao neka ih, ali ne treba nas niko farbati da ne znamo o cemu se radi ! Nije ovdje narod ni lud, a Boga mi ni glup. Imali smo priliku uzivo da gledamo i da dozivljavamo i prezivljamo sve njihove marifetluke.

I koga oni love ? Sta oni love ? Dodju da pretresaju i ispituju direktore i radnike u namjenskoj industriju u Igmanu, Pobjedi, AC Unitiju, BNT-u. Da nam nagovijeste i kazu da to ne mozemo koristiti ako dodje do sukoba i da su oni spremni da sprijece da se branimo. P*cka li im materina.
Malo drkas pojmove sto bi her zika rekao.....prvo nego sto n apamet lupis malo "prelistaj" google potrazi mandat unprofora pa onda mandat ifor/sfor/eofra.....onda malo dejton prelistas....kada budes listao dejton na kraju ces vidjeti neke potpise a tu je i potpis tadasnjeg predsjedavajuceg predsjednistv BiH alije
E onda kad to budes sve radio obrati paznju na datume. A gdje bi ti tek kraj bio da malo peoucis ohr i vez sa euforom itd itd....
Onda malo bolje prelistas novije clanke i vezi ovih 500 untraforaca sto su dosli pa ces vidjet da oni nisu dosli nikog da fataju i ganjaju.
Pa kad bi jos bio upoznat sa raznim vojnim taktikama, operacijama, itd itd...ne bi navaljao ovoliko gluposti...ali et tipinco razmisljanje iz sda centrale....jos samo reci da ce bosna biti palestina

I da naj utro masakra u ahmicima doslo je do sukoba hvo i unprofora, kada su englezi dosli u Ahmice i kada su hvo jurisnici vidjeli da se ovi ne zajebaju, englezi pucali da ubiju, napustili su Ahmice
Last edited by mali_balon on 08/03/2022 17:25, edited 3 times in total.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#185 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Gray »

pinkman wrote: 08/03/2022 14:15
archi_a wrote: 08/03/2022 14:07 Nije to taj. Borbene avione nemaš na flightradaru.
Pinkman, ne možeš čuti avione koji lete na 10000 metara a koje vidiš na flight radaru. Možeš čuti samo one koji su u spuštanju ili uzlijetanju ako si blizu nekog aerodroma, pa da si mu u zoni pravca.
Eh ja cujem avion i kad pogledam na Flightradar vidim avion bas blizu mene, a visinu mu pokazuje preko 10.000. Provjerim ovih dana opet koja je visina, ali su destinacije tipa Dubai - NYC i sl., a ja u BIH. :D
Možda 10000 ft, što je oko 3000 metara.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#186 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

namiami wrote: 08/03/2022 14:16
Guadalajara wrote: 08/03/2022 10:44 Hajde ti to objasni
Vidim fino si se porao po strancima. Aferim, ja cu jos samo dodavi kurva evropa.

Eh kada si to uradio, hajd sad ti meni objasni šta je Bosna i Bosanci uradili za gore pobrojane u ovih 30 godina od rata?
Ocuvala i obnovila ostecena i unistena postrojenja i industrijske kapacitete u Novom Travniku u Bratstvu. Poslije rata im omogucili da rade za vojsku Federacije, dok danas za OS BiH ne rade nista. Doveli Slovence sa kojim proizvode hidraulicne dizalica koje se koriste i u njemackoj vojsci, obnovili zastarajelu kovacnicu, hidrauliku privatizovali tako da sad imamo formalno dvije firme koje imaju dozvole, obnovili kalionicu koja je unistena od avio bombi tokom rata, plus su nabavljene nove peci za termicku obradu. Nabavili su masine za serijsku proizvodnju automatske puske AKM 7.62x39. U toku je projekat osvajanja proizvodnje samohodne haubice od 155mm.

U Gorazdu je Bekto izgradio jednu od najacih firmi u oblasti metalske i auto industrije na podrucju ne Bosne i Hercegovine, vec u ovome dijelu Evrope. Osnovana je nova firma na 10.000 m2 i osvojena je proizvodnja svih podsklopova za automatske puske AR-15/AKM. Osvojili su i proizvodnju vlastite automatske puske AKM(formalno nisu jos dobili dozvolu da je mogu kompletirati), osvojena je i proizvodnja automata i pistolja. Sacuvali su industrijski kapaciteti u Pobjedi Rudetu koja proizvodi detonatorske kapisle za miniranje, plus sto su jos doveli stranog investitora iz Turske koji je nabavio i dodatne masine za proizvodnju. U PTG dovedeni su amerikanci, pored toga su kupili masine za proizvodnju kompletiranje municije 5.56/7.62 koje prije rata i tokom rata nisu imali. Tako da je danas Gorazde jedan od rijetkih gradova u svijetu u kojem se proizvodi i metak i puska. U Ginexu su povecali industrije kapacitete sa 400 miliona na preko milijardu incijalnih kapisla koje se koriste za kompletiranje municije.

U Bugojnu su nabavili masine i osvojili proizvodnju rucnog bacaca granata od 40mm tzv. nitroglicernku. Osvojili su i proizvodnju municije ra rucni i automatski bacac granata od 40mm sa godisnjim kapacitetom od par stotina hiljada granata. Licencu za municiju su dobili od Turske.

Firme Tehnicki remontni zavod Hadzici i Pretis u Vogosci 1996. godine nisu ni postojale jer su im sve masine opljackali. Ono sto nisu opljackali, unistili su ili ostetili. Pocetkom i tokom 1997. godine tokom programa Opremi i Obuci za vojsku Federacije dobili su poslove remonta doniranog naoruzanja, tenkova, oklopnih vozila, artiljerije. Nabavili su masine za proizvodnju pancirnih prsluka i za obradu kevlara. I ovdje su sve nove masine morali nabavljati od tokarskog struga do peci za termicku obradu. U Novije vrijeme su osvojili serijsku proizvodnju raketnog bacaca RPG-7 sa godisnjim kapacitetom od 10.000 raketnih bacaca. Kako su masine, kovacke prese u Pretisu ukradene i njih su morali da otkupljuju i poslije da ih remontuju jer su bile ostecene. Ponovo su morali osvajati proizvodnju minobacacke municije od 60, 81/82, 120mm, artiljerijske od 105, 122, 155mm i raketne od 107 i 122mm. Na Masinskom fakultetu ponovo su morali da prave tehnicku proizvodnu dokumentaciju za Pretis. Osvojena je proizvodnja kasetne mine od 120mm povecanog dometa sa raketnim motorom, granata od 105mm povecanog dometa, granata od 155mm sa gas generatorom dometa preko 40km. Osvojena je i proizvodnja tenkovske municije od 125mm, municije sa strijelom od tungstena koja probija moderne tenkove. Osvojena je i proizvodnja raketne municije od 107 i 122mm. Doduse kod raketne municije nije osvojena serijska proizvodnje zbog nedostatka industrijskih kapaciteta tj. masina za valjanje komora. Kad se kupe masine za serijsku proizvodnju ove municije bez ikakvih problema i BNT ce moci da proizvede i domaci VLR/MLR Grad od 122mm. Osnovana je i privatna firma koja proizvodi podsklopove za minobacacka barutna punjenja od 60, 81/82, 120mm. U alatnici su izgradili nove jamske peci za termicku obradu za kaljenje celika.

U Vitezu su ocuvali industrijske kapacitete za proizvodnju eksploziva. Osvojili su i serijsku proizvodnju gas generatora za artiljerijsku municiju od 155mm. Obnovljena je i Zeljezara u Ilijasu, a koja je unistena tokom rata. U zeljezari Zenica nabavili su i najsavremeniju elektrolucnu pec za proizvodnju celika. Jedino sto je lose sto je kovacnica u stanju mirovanja.

Rezervni kapaciteti vojne industrije, Pobjeda u Tesnju ocuvala je proizvodnju i industrijske kapacitete za proizvodnju municije. Unis Tok u Kalesiji prosirio je i povecao industrijski kapacitet koji se mjeri u milionima otkovanih dijelova za auto i zeljeznicku industriju. Isto tako i TMD u Gradaccu i Brckom.

Jel moze vise ? Jel moze bolje ? Moze ! Ali, realno i ovo je dosta solidno ako se uporedi sta smo imali tokom agresije i tokom rata.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#187 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

mali_balon wrote: 08/03/2022 15:45
De ti malo pravopis nauci pa mi se obrati.
User avatar
House
Posts: 46932
Joined: 17/03/2010 15:36

#188 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by House »

lijepi strah 8)
User avatar
House
Posts: 46932
Joined: 17/03/2010 15:36

#189 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by House »

gdje je majkička da zaprijeti NATO okupatorima? :roll: :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#190 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

namiami wrote: 08/03/2022 16:14
Guadalajara wrote: 08/03/2022 16:09 Jel moze vise ? Jel moze bolje ? Moze ! Ali, realno i ovo je dosta solidno ako se uporedi sta smo imali tokom agresije i tokom rata.
:lol: :lol: add foe medjusobno. Napisao si toliko nebitnih stvari za mog komsiju koji mora da ode do kontejnera, jer svojim rukama ne moze da nesto zaradi. Ja, i?

Sellam iz stranke.
Pa nisam ti ja centar za socijalni rad. Eno merhameta, karitasa, le benevolencija pa trazi pomoc za komsiju ako si mu komsija.
mali_balon
Posts: 11526
Joined: 12/09/2012 09:57

#191 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by mali_balon »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 16:10
mali_balon wrote: 08/03/2022 15:45
De ti malo pravopis nauci pa mi se obrati.
Da da...u nedostatku argumenata povuci pravopisnu kartu... :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#192 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

mali_balon wrote: 08/03/2022 16:32
Guadalajara wrote: 08/03/2022 16:10

De ti malo pravopis nauci pa mi se obrati.
Da da...u nedostatku argumenata povuci pravopisnu kartu... :lol:
Eno argumenata po masovnim grobnicama.
mali_balon
Posts: 11526
Joined: 12/09/2012 09:57

#193 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by mali_balon »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 17:06
mali_balon wrote: 08/03/2022 16:32

Da da...u nedostatku argumenata povuci pravopisnu kartu... :lol:
Eno argumenata po masovnim grobnicama.
Haj dogovori se sam sa sobom sta ces i kako ces....gubis se
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#194 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

mali_balon wrote: 08/03/2022 17:22
Guadalajara wrote: 08/03/2022 17:06
Eno argumenata po masovnim grobnicama.
Haj dogovori se sam sa sobom sta ces i kako ces....gubis se
Ispuhati balon :pisnuo:

Image
mali_balon
Posts: 11526
Joined: 12/09/2012 09:57

#195 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by mali_balon »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 17:50
mali_balon wrote: 08/03/2022 17:22
Haj dogovori se sam sa sobom sta ces i kako ces....gubis se
Ispuhati balon :pisnuo:

Image
Ma sta bolan :lol: :lol: :lol: .....
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#196 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Str0nz »

Iz EUFOR-a za NAP: Nije donesena konačna odluka o tome gdje će rezervne snage biti smještene

Image

(Patria) - U Bosnu i Hercegovinu stiglo je 500 vojnika koji su pristigli u okviru pojačanja Evropskih vojnih snaga (EUFOR Althea).

Gdje će tačno biti raspoređeni pripadnici EUFOR-a koji su pristigli u BiH još uvijek se ne zna, potvrđeno je iz EUFOR-a za Novinsku agenciju Patria.

„Upućivanje i raspored na terenu snaga EUFOR-a zavisit će od ishoda procjena koje se trenutno provode. Nije donesena konačna odluka o tome gdje će rezervne snage biti smještene“, kažu iz EUFOR-a za NAP.

Podsjećamo, jedan od vojnih aviona italijanskih zračnih snaga je danas kružio iznad BiH završio je svoju misiju. Kako se vidi na stranici Flightradar24, avion je snimao područje Banje Luke, Laktaša i Mahovljana, gdje je napravio veliki broj krugova.

Prema najavama novopristiglo osoblje EUFOR-a trenutno se priprema za pojačane operativne patrole za podršku svojim bh. partnerima, a iz EUFOR-a ističu da će rezervni elementi građanima BiH pružiti uvjeravanja i sigurnost u to da je EUFOR posvećen sigurnom i stabilnom okruženju.

„Vršit ćemo pojačane patrole u zemlji. Rezervne snage će također biti sposobne da reagiraju na situacije koje se mogu javiti širom BiH. Pojačane patrole će biti prisutne u cijeloj BiH. Njihov zadatak bit će da pokažu odlučnost EU da održi stabilnost u Bosni i Hercegovini“, dodaju iz EUFOR-a za NAP.
https://nap.ba/news/90900
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#197 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Str0nz »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 10:44
Nespin wrote: 08/03/2022 09:49

Haj ti to objasni ljudima. Nije više 93-eća, EUFOR nije ništa drugo nego produžena ruka NATO-a i ovdje je između ostalog da pokaže čija je ovo interesna zona i da se neće tolerisati nikakvo "eksperimentisanje" ruskih satelita. Ne kontam šta je problem sa nacionalnom strukturom vojnika? Pa neće doći Amerikanci iz Texasa, EUFOR je evropska misija i normalno da su došli evropljani. Zadnjih godinu dana su svi kmečali da treba pojačati snage EUFOR-a i sad kad su tu, sad je neki problem. Mi fakat ne znamo bil pišali il bi kakili... Neka vojnika, bolje da ih ima nego da ih nema. Žao mi je samo što je moralo doći do ovakve geopolitičke katastrofe da bi evropljani skontali šta se kod nas dešava...
Hajde ti to objasni Srebreničanima koje Holanđani nisu zaštitili od genocida i koji i danas traže članove porodica po masovnim grobnicama !
Hajde objasni narodu u Goraždu koje Ukrajinci nisu zaštitili, već im je narod i vojska zarobljavala oklopna vozila i naoružanje.
Hajde objasni porodici Hakije Turajlića kako ga izvedoše i ubiše Srbi iz Unproforovog Francuskog transportera u Sarajevu.
Hajde to objasni Hercegovcima i Mostarcima kako Španci nisu izviđali naše linije u Mostaru i dojavljivali Hrvatima da mogu bolje tuci artiljerijom.
Hajde objasni narodu u srednjoj Bosni, onima koje nisu zastitili Englezi u Ahmicima.
Hajde objasni narodu u Novom Travniku kojem su Englezi IFOR/SFOR otimali i uništavali borbena sredstva Ognjeve i Orkane u BNT-u... kako bi im umanjili i unistili bilo kakve odbrambene sposobnosti.
Hajde objasni nama Sarajlijama kako su Ruski pripadnici Unprofora bili dobri za nas. Kako su isli da izvidjaju po nasim linijama...ako je neki kontra napad kako su trazili satro primirja i slicno da uspore nasu vojsku.

Problem sa nacionalnoscu je u tome kad ti ove desne stranke dodju na vlast kao sto je sada u Madzarskoj, Austriji, Slovackoj..Rusija i Srbi preko njih mogu da rade obavjestajne i subverzivne radnje preko svojih ministarstvava, svojih vojnika pripadnka raznih fora (EUFOR-a, IFOR-a, SFOR-a, UNPROFOR-a).U tome je caka, jos kad tu dodamo vjerski sentiment..Onda vidimo ko je za koga i protiv koga.

I vec sam napisao neka ih, ali ne treba nas niko farbati da ne znamo o cemu se radi ! Nije ovdje narod ni lud, a Boga mi ni glup. Imali smo priliku uzivo da gledamo i da dozivljavamo i prezivljamo sve njihove marifetluke.

I koga oni love ? Sta oni love ? Dodju da pretresaju i ispituju direktore i radnike u namjenskoj industriju u Igmanu, Pobjedi, AC Unitiju, BNT-u. Da nam nagovijeste i kazu da to ne mozemo koristiti ako dodje do sukoba i da su oni spremni da sprijece da se branimo. P*cka li im materina.
Sa ovim napisanim se u sustini slazem i vjerujem ali ovaj zadnji pasus, je li znas nesto konkretno? Ovo zvuci kao vec najavljeni embargo ne samo vanjski nego unutrasnji? U slucaju da dodze do sukoba, nedaj boze, nadam se da BiH odbrana to nece uvaziti, nikada vise dozvoliti da se ne mozes braniti.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#198 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Guadalajara »

Str0nz wrote: 08/03/2022 19:10
Guadalajara wrote: 08/03/2022 10:44

Hajde ti to objasni Srebreničanima koje Holanđani nisu zaštitili od genocida i koji i danas traže članove porodica po masovnim grobnicama !
Hajde objasni narodu u Goraždu koje Ukrajinci nisu zaštitili, već im je narod i vojska zarobljavala oklopna vozila i naoružanje.
Hajde objasni porodici Hakije Turajlića kako ga izvedoše i ubiše Srbi iz Unproforovog Francuskog transportera u Sarajevu.
Hajde to objasni Hercegovcima i Mostarcima kako Španci nisu izviđali naše linije u Mostaru i dojavljivali Hrvatima da mogu bolje tuci artiljerijom.
Hajde objasni narodu u srednjoj Bosni, onima koje nisu zastitili Englezi u Ahmicima.
Hajde objasni narodu u Novom Travniku kojem su Englezi IFOR/SFOR otimali i uništavali borbena sredstva Ognjeve i Orkane u BNT-u... kako bi im umanjili i unistili bilo kakve odbrambene sposobnosti.
Hajde objasni nama Sarajlijama kako su Ruski pripadnici Unprofora bili dobri za nas. Kako su isli da izvidjaju po nasim linijama...ako je neki kontra napad kako su trazili satro primirja i slicno da uspore nasu vojsku.

Problem sa nacionalnoscu je u tome kad ti ove desne stranke dodju na vlast kao sto je sada u Madzarskoj, Austriji, Slovackoj..Rusija i Srbi preko njih mogu da rade obavjestajne i subverzivne radnje preko svojih ministarstvava, svojih vojnika pripadnka raznih fora (EUFOR-a, IFOR-a, SFOR-a, UNPROFOR-a).U tome je caka, jos kad tu dodamo vjerski sentiment..Onda vidimo ko je za koga i protiv koga.

I vec sam napisao neka ih, ali ne treba nas niko farbati da ne znamo o cemu se radi ! Nije ovdje narod ni lud, a Boga mi ni glup. Imali smo priliku uzivo da gledamo i da dozivljavamo i prezivljamo sve njihove marifetluke.

I koga oni love ? Sta oni love ? Dodju da pretresaju i ispituju direktore i radnike u namjenskoj industriju u Igmanu, Pobjedi, AC Unitiju, BNT-u. Da nam nagovijeste i kazu da to ne mozemo koristiti ako dodje do sukoba i da su oni spremni da sprijece da se branimo. P*cka li im materina.
Sa ovim napisanim se u sustini slazem i vjerujem ali ovaj zadnji pasus, je li znas nesto konkretno? Ovo zvuci kao vec najavljeni embargo ne samo vanjski nego unutrasnji? U slucaju da dodze do sukoba, nedaj boze, nadam se da BiH odbrana to nece uvaziti, nikada vise dozvoliti da se ne mozes braniti.
Pa do sad su u tri fabrike dolazili i provjeravali. Imaju slike iz BNT-a gledaju serijske brojeve minobacača. U Igman dolazili kad su kupili mašine za kompletiranje municije od 9mm i mašine za kovanje puscanih cijevi. Prije mjesec ili 20 dana dolazili u AC Unity u Goražde da vide šta od pješadijskog naoružanja proizvode.

Ma ne mogu oni ništa. Šatrologija. Pojma nemaju da je ovdje bio centar vojne industrije i proizvodnje unazad 100 godina. Skoro sve sirovine i materijale mogu kupiti i civilna/fizička/pravna lica. Od alatnih čelika za naoružanje, do čelika za municiju. Od bakra i mesinga za čahure, olova, amonijum nitrata, sumporne i azotne kiseline, toluena za eksplozive i barute. Znači ništa ne mogu jer sve materijale može da kupi bilo ko. I što je najbitnije proizvodimo čelik koji se može i koji zadovoljava specifikacije za vojnu upotrebu. Većina mase/tereta NVO je municija i to granate i mine. Igman ima mašine za proizvodnju municiju i za proizvodnju pješadijskog naoružanja. A vezano za uvažavanje, kao što su u Igmanu uvažili JNA kad su htjeli da dignu u vazduh ARK eto tako će ih uvažiti.
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#199 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Riddle »

Ovaj helikopter baš nisko leti iznad Sarajeva, već minutu se čuje.

EDIT: Evo ga nazad. :mrgreen:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#200 Re: Bosna i Hercegovina- EUFOR /ALTHEA

Post by Str0nz »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 19:22
Str0nz wrote: 08/03/2022 19:10

Sa ovim napisanim se u sustini slazem i vjerujem ali ovaj zadnji pasus, je li znas nesto konkretno? Ovo zvuci kao vec najavljeni embargo ne samo vanjski nego unutrasnji? U slucaju da dodze do sukoba, nedaj boze, nadam se da BiH odbrana to nece uvaziti, nikada vise dozvoliti da se ne mozes braniti.
Pa do sad su u tri fabrike dolazili i provjeravali. Imaju slike iz BNT-a gledaju serijske brojeve minobacača. U Igman dolazili kad su kupili mašine za kompletiranje municije od 9mm i mašine za kovanje puscanih cijevi. Prije mjesec ili 20 dana dolazili u AC Unity u Goražde da vide šta od pješadijskog naoružanja proizvode.

Ma ne mogu oni ništa. Šatrologija. Pojma nemaju da je ovdje bio centar vojne industrije i proizvodnje unazad 100 godina. Skoro sve sirovine i materijale mogu kupiti i civilna/fizička/pravna lica. Od alatnih čelika za naoružanje, do čelika za municiju. Od bakra i mesinga za čahure, olova, amonijum nitrata, sumporne i azotne kiseline, toluena za eksplozive i barute. Znači ništa ne mogu jer sve materijale može da kupi bilo ko. I što je najbitnije proizvodimo čelik koji se može i koji zadovoljava specifikacije za vojnu upotrebu. Većina mase/tereta NVO je municija i to granate i mine. Igman ima mašine za proizvodnju municiju i za proizvodnju pješadijskog naoružanja. A vezano za uvažavanje, kao što su u Igmanu uvažili JNA kad su htjeli da dignu u vazduh ARK eto tako će ih uvažiti.
To okej, dobro si opisao linje proizvodnje i cijeli taj red, od dostavljanja sirovine do gotovog proizvoda ali me interesuje ovo sto si napisao da EUFOR prijeti da se nesto od toga ne smije koristiti, da bi bili spremni pokusat sprijeciti da se sa tim branis? To nikako ne smije biti prihvatljivo za proBiH u slucaju krize.

P.S sada vidim zadnju recenicu, dobro, nadam se da imaju nacin djelovanja u takvom slucaju jer je novi embargo posebno unutrasnji potpuno neprihvatljiv.
Post Reply