Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post Reply
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1 Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Potaknut propagandom koja ovih dana hara BiH,a koja se servira preko RTRS,mislim da bi Probosanski blok trebao da na jednom mjestu razmatra strategije i analizira dogadaje koji nam se serviraju od nasih susjeda iz Srbije.Svima je jasno da kroz historiju postojanja ove drzave i ovog naroda,BiH nikad nije prestala da bude smatrana Srpskom svojinom i da se na svaki moguci nacin nastoji destabilizirati sitvacija u BiH.Odnos koji gaji srpski narod prema Bosnjackom narodu je i vise nego poznat a reflektuje se u negiranju genocida nad Bosnjacima,pravljenjem terorista od Bosnjackog naroda,napadanju Bosnjackih povratnika u RS,kamenovanju Bosnjackih dzamija,okupiranju zemlje Bosnjackih povratnika,do blokade drzave BiH od strane srpskog korpusa koji uz direktnu direktivu iz Beograda nastoji da sto vise podriva sistem i urusava drzavu BiH.

20 godina poslije rata,stvari se nisu pomakle sa mjesta.U Srbiji danas vladaju oni koji su pozivali na ubijanje i klanje "muslimana",u RS vladaju oni koji placaju agencije koje ce siriti propagandu da su Bosnjaci izmislili broj zrtava u Srebrenici.20 godina je bilo dovoljno da se nadje jedan Srpski vodja koji ce pogledati istini u oci i priznati zvjerstva koja su Srbi pocinili,i koji ce otvoriti vrata nekom suzivotu sa ostalim narodima na Balkanu.
Prica o suzivotu sa Srbima se svakim danom cini kao jedna obicna demagogija ako uzmemo u obzir da se Bosnjaci nastoje prikazati teroristima,da se napada na Bosnjake povratnike,da se kamenuju dzamije,da se docekuju ratni zlocinci,da se ulicama i skolama daju imena ratnih zlocinaca,da se Bosnjaci privode i zatrasuju....i tako dalje..moglo bi se na stotine stranica ispisati odnos Srba prema Bosnjacima koji je u pravilu pljuvacki,omalozavajuci,satanizirajuci..

Mislim da bi Bosnjaci morali imati novu strategiju i da bi konacno iz defanzive morali da predju u politicku ofanzivu.Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.Jedna od onih stvari koje sam gore pobrojao je dovoljna da jedan narod izgubi povjerenje u drugi a mi svaki dan imamo od nasih susjeda po nekoliko koji govore kako oni gledaju na nas Bosnjake i sta o nama misle.
Nekad je to transparent "noz,ziva,Srebrenica",nekad je to "hapsenje zbog zastave ljiljana",nekad je to "kamenovanje svatova",nekad je to "ubi,zakolji,da turcin ne postoji"(iako nismo turci,salju nam jasnu poruku koliko nas vole i kako nas gledaju)..Onako ako prodje jedan dan bez nekog poziva na linc Bosnjaka,onda ce se na nekoj svadbi zapjevati "'Oj Pazare novi Vukovare, oj Sjenice nova Srebrenice'..i tako svaki dan dok cekamo nas suzivot..

Volio bi da se ozbiljno drzimo teme i da analiziramo na koji nacin bi Bosnjaci trebali da pocnu biti politicki mudriji.
Mi kao narod smo jako mali i svaki saveznik nam je jako bitan.Trenutno imamo saveznike u Turskoj a naklonost SAD i EU.
Licno smatram da bi smo se trebali okrenuti saveznistvu sa Albanijom i snazno raditi na destabilizaciji Srbije.
Istocne krajeve Bosne treba totalno ekonomski ojacati i utvrditi Bosnjake na Drini.
Zanima me razmisljanje ostalih forumasa.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#2 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Martinez_ »

Svaki plan je u startu osuđen na uspeh kad mu je prva poluga ''treba ekonomski ojačati...''

Šteta što se tolike nacije po Africi Aziji i ostatku planete nisu toga setile.


Na destabilizaciji Srbije možeš raditi, pretpostavljam, instrumentalizacijom muslimana, odnosno teranjem Bošnjaka u Srbiji na pobune? To je otprilike jedino što se iz Sarajeva može učiniti. Jer Sarajevo dosad ne uspeva ni priznanje Kosova da progura.


Mogućnosti nisu velike i jedini put je nada da će EU i USA za tvoj račun pritisnuti i prevaspitati Srbe.
User avatar
Skijaš
Posts: 12554
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#3 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Skijaš »

nikad_vise wrote:Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.
Pišeš gluposti. Spremnost na suživot nije slabost, to je vrlina. To što neki (u neznanju ili zlonamjerno) ne prave razliku između spremnosti na suživot i popuštanje velikosrbima, to je nešto drugo.

Štaviše, spremnost na suživot podrazumjeva konfrontaciju sa Dodikom, nije suživot ono što je pokvareni Tihić propagirao dok je na ljudskoj patnji zarađenim parama plaćao kovane ograde, kamene fasade i stanove. To nije suživot, naprotiv, to je bila saradnja sa silama zla i mržnje.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#4 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Skijaš wrote:
nikad_vise wrote:Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.
Pišeš gluposti. Spremnost na suživot nije slabost, to je vrlina. To što neki (u neznanju ili zlonamjerno) ne prave razliku između spremnosti na suživot i popuštanje velikosrbima, to je nešto drugo.

Štaviše, spremnost na suživot podrazumjeva konfrontaciju sa Dodikom, nije suživot ono što je pokvareni Tihić propagirao dok je na ljudskoj patnji zarađenim parama plaćao kovane ograde, kamene fasade i stanove. To nije suživot, naprotiv, to je bila saradnja sa silama zla i mržnje.
Spremnost na ovakav suzivot kakvog ga sad imamo.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#5 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Skijaš wrote:
nikad_vise wrote:Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.
Pišeš gluposti. Spremnost na suživot nije slabost, to je vrlina. To što neki (u neznanju ili zlonamjerno) ne prave razliku između spremnosti na suživot i popuštanje velikosrbima, to je nešto drugo.

Štaviše, spremnost na suživot podrazumjeva konfrontaciju sa Dodikom, nije suživot ono što je pokvareni Tihić propagirao dok je na ljudskoj patnji zarađenim parama plaćao kovane ograde, kamene fasade i stanove. To nije suživot, naprotiv, to je bila saradnja sa silama zla i mržnje.
Spremnost na ovakav suzivot kakvog ga sad imamo.
User avatar
Skijaš
Posts: 12554
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Skijaš »

nikad_vise wrote:
Skijaš wrote:
nikad_vise wrote:Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.
Pišeš gluposti. Spremnost na suživot nije slabost, to je vrlina. To što neki (u neznanju ili zlonamjerno) ne prave razliku između spremnosti na suživot i popuštanje velikosrbima, to je nešto drugo.

Štaviše, spremnost na suživot podrazumjeva konfrontaciju sa Dodikom, nije suživot ono što je pokvareni Tihić propagirao dok je na ljudskoj patnji zarađenim parama plaćao kovane ograde, kamene fasade i stanove. To nije suživot, naprotiv, to je bila saradnja sa silama zla i mržnje.
Spremnost na ovakav suzivot kakvog ga sad imamo.
Ovo kad u školi u kojoj nema srpske djece nameću srpski jezik kao maternji ti zoveš suživot ?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#7 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Skijaš wrote: Ovo kad u školi u kojoj nema srpske djece nameću srpski jezik kao maternji ti zoveš suživot ?
Kazem da Bosnjaci ne mogu biti spremni na suzivot sa Srbima dok se politika Srbije i politika Srba u BiH vodi na ovaj nacin.Taj nacin je ono sto sam gore pobrojao a na to mozemo dodati i to da se Bosnjackoj djeci namece srpski jezik pored svih gore pobrojanih stvari i jos milion drugih stvari koje nisu pobrojane.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#8 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »


Jedan od rijetkih koji progovori o onome sto svi sute.Vrijedi svakog pregleda.
User avatar
Skijaš
Posts: 12554
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#9 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Skijaš »

nikad_vise wrote:
Skijaš wrote: Ovo kad u školi u kojoj nema srpske djece nameću srpski jezik kao maternji ti zoveš suživot ?
Kazem da Bosnjaci ne mogu biti spremni na suzivot sa Srbima dok se politika Srbije i politika Srba u BiH vodi na ovaj nacin.
Čovjek je ili gnjida ili je opredijeljen za suživot. Nema opravdanja za šovinizam.
User avatar
Skijaš
Posts: 12554
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#10 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Skijaš »

A što se tiče strategije i teme, nema od toga ništa i stvar će opet pasti na leđa ljudi na terenu. Četnici će krenuti u secesiju, OHR neće reagovati dok ne vidi je li Sarajevo spremno krenuti u rat, a Sarajevo znamo to neće uraditi, i kola će se slomiti na povratnicima koji će se na terenu suprotstaviti pokušaju secesije. Zato, nabavi (u skladu sa zakonom) karabin sa optikom, nađi ljude u Podrinju kod kojih ćeš od sada kupovati meso, med itd (a kod kojih bi mogao u slučaju najgoreg povremeno prespavati i okupati se) i to je to. Nema neke velike strategije niti će je biti.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by daddy-kool »

nikad_vise wrote: Mislim da bi Bosnjaci morali imati novu strategiju i da bi konacno iz defanzive morali da predju u politicku ofanzivu.Godinama se pljuje po nama a mi pognute glave vjerujemo u neki suzivot sa Srbima.Tog suzivota tesko da moze biti.Jedna od onih stvari koje sam gore pobrojao je dovoljna da jedan narod izgubi povjerenje u drugi a mi svaki dan imamo od nasih susjeda po nekoliko koji govore kako oni gledaju na nas Bosnjake i sta o nama misle.
Nekad je to transparent "noz,ziva,Srebrenica",nekad je to "hapsenje zbog zastave ljiljana",nekad je to "kamenovanje svatova",nekad je to "ubi,zakolji,da turcin ne postoji"(iako nismo turci,salju nam jasnu poruku koliko nas vole i kako nas gledaju)..Onako ako prodje jedan dan bez nekog poziva na linc Bosnjaka,onda ce se na nekoj svadbi zapjevati "'Oj Pazare novi Vukovare, oj Sjenice nova Srebrenice'..i tako svaki dan dok cekamo nas suzivot..
Iako je već odgovoreno, suživot ne podrazumijeva saginjanje glave niti gubitak vlastitog identiteta.

Bošnjaci, iako to nije formalno proklamovano, imaju strategiju na koju su djelomično nabasali metodom pokušaja i greške, a djelomično je posljedica višetoljetnog iskustva na ovim prostorima i racionalnog razmišljanja. Jedan aspekt te strategije je vojno-ekonomska osnova koja daje pozitivnu nadu da je moguće opstati u BiH. Drugi koji se često pogrešno i sa podozrenjem gleda, jeste održanje multietničkog karaktera BiH kao ključnog preduslova za integraciju u EU i jednoj od najvećih prednosti našeg društva. Pristajanje Srba u RS na takav multietnički suživot nije nikakav preduslov za uspjeh ove strategije, ona uspijeva ako bude stvarne volje za to u Sarajevu. Treće, BiH je (i) naša država i nećemo dozvoliti njeno cijepanje.
Last edited by daddy-kool on 07/05/2015 23:59, edited 1 time in total.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#12 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Skijaš wrote:
nikad_vise wrote:
Skijaš wrote: Ovo kad u školi u kojoj nema srpske djece nameću srpski jezik kao maternji ti zoveš suživot ?
Kazem da Bosnjaci ne mogu biti spremni na suzivot sa Srbima dok se politika Srbije i politika Srba u BiH vodi na ovaj nacin.
Čovjek je ili gnjida ili je opredijeljen za suživot. Nema opravdanja za šovinizam.
Ja sam opredjeljen za suzivot sa ljudima i politikom koja me tretira kao covjeka.
Suzivot se moze graditi sa nekim ko te postuje,ali sa nekim ko ti zeli bioloski nestanak i neko ko vec desetine godina radi na tvom unistenju tesko da mozes ista graditi.Tu se prvenstveno treba fokusirati na zajednicke interese gdje su moguci.

Bosnjaci kao narod su jako mali,i imaju kraj sebe drzavu koja ih na svaki moguci nacin nastoji devastirati i unistiti.
Onaj ko to ne vidi,definitivno je slijep.
Ovaj narod mora imati strategiju za svoj opstanak a ne za unistavanje Srba ili nekog drugog.Oni kao narod me interesuju u onoj mjeri dokle god pozivaju na linc i nestanak mog naroda.Bosnjaci trebaju i moraju imati strategiju koja ce njih sacuvati i sacuvati granice njihove domovine.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#13 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Haman »

Na destabilizaciji Srbije možeš raditi, pretpostavljam, instrumentalizacijom muslimana, odnosno teranjem Bošnjaka u Srbiji na pobune? To je otprilike jedino što se iz Sarajeva može učiniti. Jer Sarajevo dosad ne uspeva ni priznanje Kosova da progura.
Ova idje po mom mislenju nije dobra. Bosnjaci Sandzaka ne mogu vojno postici nista. Sve sto mogu da postignu to je putem politickog dijaloga, ali za tako nesto treba stvriti uslove. Takvih uslova sa srpske i bosnjacke strane jos nema i nece ih biti jos dugo i dugo.

Strategija je Nacionalni program Bosnjaka Usvajanjem takvog program iskljucuju se Bosnjaci koji samovoljno rade protiv interesa svog naroda. Scepo Radoncic bi prodao Bosnjake za nekoliko dana, Izetbegovic ce to ciniti godinama malo mudrije od nastavnika crtnanja danas vlasnika Avaza, Vucicevog ministra na sluzbenom zadatku u BiH.

Svojevremeno je BiH posjetio mnogo hvaljeni Dr. Djindjic. Mnogi kazu demokrata sa dna kace. To je onaj sdemokrata to je za vrijeme granatiranja Sarajeva na Palama okretao vola na raznju. Kad se rat zavrsio eto ga u Sarajevo. Aktualna Tuzba BiH za agresiju Srbije na BiH. Prije njegova dolaska Srbi nude izgradnju Ferhadije o svom trosku a Bosnaci odbijaju, nude gradnju dijela Koridora 5 a Bosnjaci opet odbijaju itd. Medjunarodna zajednica vrsi pritisak na Bosnjaka da sa Srbima nadju neki kompromis.

I gle cuda Tihic ga nadje sa Djindjicem. Poslije sastanka oba sretni, razvlace osmjeh od usta do usiju. Odmah sam znao da je dogovor pao. Poslije niko od Srba ne pominje nikakve gradnje, nikakve nagodbe. Sud u Hagu prsudjuje. Genocid u Srebrenici, Srbija nije agresor. Ciji su dzepovi ostali puni i za koliko, hajde ga znaj.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#14 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Haman »

Dva puta postavio isti tekst. Oprostite.
Last edited by Haman on 08/05/2015 00:08, edited 2 times in total.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#15 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by tandmand »

Skijaš wrote:A što se tiče strategije i teme, nema od toga ništa i stvar će opet pasti na leđa ljudi na terenu. Četnici će krenuti u secesiju, OHR neće reagovati dok ne vidi je li Sarajevo spremno krenuti u rat, a Sarajevo znamo to neće uraditi, i kola će se slomiti na povratnicima koji će se na terenu suprotstaviti pokušaju secesije. Zato, nabavi (u skladu sa zakonom) karabin sa optikom, nađi ljude u Podrinju kod kojih ćeš od sada kupovati meso, med itd (a kod kojih bi mogao u slučaju najgoreg povremeno prespavati i okupati se) i to je to. Nema neke velike strategije niti će je biti.
Image
Sjetimo se Jastrebovih poruka bosancima i izvucimo pouke.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#16 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Stvar i jest u tome da treba imati jednu temu na kojoj ce ljudi koji malo bolje vide kuda ide sve ovo da ujedine ideje u jednu cijelinu koja ce imati smisla pa mozda ta cijelina dopre i do neke jace i utjecajnije osobe.Bosnjaci jednostavno nemaju odgovor ni na jedan izazov koji dolazi iz Srbije i iz RS-a.Sve se svodi na pozivanje OHR-a da reaguje.Mi apsulutno nemamo nikakve politike nego jednostavno od sitvacije do sitvacije svaki pojedinacno politicar izlazi i prica sta mu je od koristi u tom trenutku.

Mislim da bi za opstanak ovog naroda trebalo upravo da se napravi neka dublja strategija,kako vanjskih saveznika tako i unutrasnjih snaga.
Mora se napraviti neki blok koji ce biti u sitvaciji da zna sta i kako da reaguje u slucaju kriza,kao i u sitvacijama promocije naroda i drzave.
Mora se imati neka strategija da se dugorocno stavi u pat poziciju secesionisticka politika u BiH.
Ja nemam nista protiv Srba kao naroda,ali imam protiv politike koju Srbija sprovodi.Dugo sam razmisljao da se pojedinacni ispadi nekih srpskih politicara,ljudi iz obrazovanja,analiticara mogu svesti kao licni stavovi ali je jasno da je to jedan dublji plan.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#17 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Haman »

U osnovi postoje dvije strategije. Politicka i vojna strategija. Ako su obje kompatibilne uspjeh je veci, jer se zeljeno ostvaruje vojno ali i politicki. Mi smo politicki jako lose prosli u Dejtonu. Tako je 34% Srbia dobilo 49% teritorije,18% Hrvata oko 28% teritorije a 44% Bosnjaka oko 22-23% teritirije. Nismo imali politicku strategiju, nismo imali Nacionalni program, nismo znali sta hocemo i morama. I zato je ispalo kako je ispalo.
User avatar
Skijaš
Posts: 12554
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#18 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Skijaš »

nikad_vise wrote:Sve se svodi na pozivanje OHR-a da reaguje.Mi apsulutno nemamo nikakve politike nego jednostavno od sitvacije do sitvacije svaki pojedinacno politicar izlazi i prica sta mu je od koristi u tom trenutku.
Još jednom, ne možeš računati ni na OHR ni na sarajevske političare. Zamisli na minutu da ne postoje. E u tom okviru će se braniti BiH od eventualne secesije tih prvih nekoliko sedmica. Ako na terenu ne bude otpora, BiH će se raspasti i svjedočićemo palestinizaciju Bošnjaka. Multietničko i moderno društvo se brane na Drini, a ne u kancelariji OHR-a ili Ščepe Radončića.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#19 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Haman wrote:U osnovi postoje dvije strategije. Politicka i vojna strategija. Ako su obje kompatibilne uspjeh je veci, jer se zeljeno ostvaruje vojno ali i politicki. Mi smo politicki jako lose prosli u Dejtonu. Tako je 34% Srbia dobilo 49% teritorije,18% Hrvata oko 28% teritorije a 44% Bosnjaka oko 22-23% teritirije. Nismo imali politicku strategiju, nismo imali Nacionalni program, nismo znali sta hocemo i morama. I zato je ispalo kako je ispalo.
To je tacno.Al na necemu i dalje moramo graditi strategiju.
Bosnjaci su uspjeli da sacuvaju BiH u njenim granicama i po prvi put u historiji su vjerovatno presli nadpolovicnu vecinu u drzavi.
Stvar je da Bosnjaci moraju da i dalje rade i da utvrde na koji nacin i na kojim tackama u RS da jacaju svoj utjecaj.
Nesto sto mi prvo pada na pamet je da ganjaju arapske ili Turske investitore da investiraju u slabo naseljeni dio RS-a kao recimo Srebrenicu,Visegrad,pa recimo i Gorazde koje nije u RS al je tu na Drini.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#20 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by nikad_vise »

Skijaš wrote:
nikad_vise wrote:Sve se svodi na pozivanje OHR-a da reaguje.Mi apsulutno nemamo nikakve politike nego jednostavno od sitvacije do sitvacije svaki pojedinacno politicar izlazi i prica sta mu je od koristi u tom trenutku.
Još jednom, ne možeš računati ni na OHR ni na sarajevske političare. Zamisli na minutu da ne postoje. E u tom okviru će se braniti BiH od eventualne secesije tih prvih nekoliko sedmica. Ako na terenu ne bude otpora, BiH će se raspasti i svjedočićemo palestinizaciju Bošnjaka. Multietničko i moderno društvo se brane na Drini, a ne u kancelariji OHR-a ili Ščepe Radončića.
Tu se slazem sto posto.
Evropi je u cilju da se ne puca,a to sto se stalno negiraju genocidi i udara na emocije Bosnjaka,sto se kamenuju dzamije,sto se vrsi tortura nad povratnicima,sto se slave zlocinci,i milion drugih stvari njih to uopste ne zanima.Njima ce Bosnjaci u BiH biti interesantni samo onog trenutka kad se zapuca,doce da opet iscrtaju granice,naprave kakvo primirje i oni se opet idu baviti globalno bitnijim stvarima.
Mi na sve ovo sada samo pognute glave promrmljamo kako bi trebao da djeluje OHR i slicne budalestine,oni se oglase nekim saopstenjem,na to im iz Sumske poruce da oni ne hebu Incka,vidi mu glave,sta on hoce i na tome se zavrsi.Ovaj narod mora imati odgovore na izazove koji su pred njim i one koje trenutno ima.Temu sam pokrenuo da bi mogao uvidjeti nacine na koji mi mozemo odgovoriti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by insomnia78 »

Skijaš wrote:A što se tiče strategije i teme, nema od toga ništa i stvar će opet pasti na leđa ljudi na terenu. Četnici će krenuti u secesiju, OHR neće reagovati dok ne vidi je li Sarajevo spremno krenuti u rat, a Sarajevo znamo to neće uraditi, i kola će se slomiti na povratnicima koji će se na terenu suprotstaviti pokušaju secesije. Zato, nabavi (u skladu sa zakonom) karabin sa optikom, nađi ljude u Podrinju kod kojih ćeš od sada kupovati meso, med itd (a kod kojih bi mogao u slučaju najgoreg povremeno prespavati i okupati se) i to je to. Nema neke velike strategije niti će je biti.
:lol: :lol: :lol: :lol:
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#23 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by chupacabra »

insomnia78 wrote:
Skijaš wrote:A što se tiče strategije i teme, nema od toga ništa i stvar će opet pasti na leđa ljudi na terenu. Četnici će krenuti u secesiju, OHR neće reagovati dok ne vidi je li Sarajevo spremno krenuti u rat, a Sarajevo znamo to neće uraditi, i kola će se slomiti na povratnicima koji će se na terenu suprotstaviti pokušaju secesije. Zato, nabavi (u skladu sa zakonom) karabin sa optikom, nađi ljude u Podrinju kod kojih ćeš od sada kupovati meso, med itd (a kod kojih bi mogao u slučaju najgoreg povremeno prespavati i okupati se) i to je to. Nema neke velike strategije niti će je biti.
:lol: :lol: :lol: :lol:
To je ono sto sam ja vec spominjao. Trenutna dogadjanja imaju cilj da se toliko zastrasi povratnicka populacija da bi u slucaju secesije bili mirni kao janjadi. I biti ce. Nesto starih, povremena dijaspora koja se samo kurci na FB-u i nesto mladje raje koja ce se prvim pucanjem ispariti. Kakav teren i suprostavljanje. Sve je vec isplanirano iz Beograda druže, a realizuje se putem Banjaluke. Bosnjo pasivno posmatra, gleda Zvezde Granda (i pjeva tamo) i gleda kako da se uvali u drzavnu firmu da nista ne radi. Mi smo 92-ge skroz rasuti i raspameceni imali vise drzavne svijesti nego danas. A drzave dobiješ uvijek koliko i zasluzis. I ovo nam je puno kakvi smo. Zivimo danas od zasluga onih koji su sa dva metka i nozem isli na liniju a mislimo da smo boga za jaja uhvatili i da se drzava dobiva rahat patnjom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#24 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Kikibombona »

Jos jedna tema otvorena da raja mudruje, supljira dok ne radi nista u drzavnim, opstinskim, kantonalnim kancelarijama........

E jesmo smijesan narod u vrazju mater! Ne kazu dzaba da je svaki Bosanac potencijalni selektor fudbalskog tima, tako smo pametni i sve znamo! :lol:

Jak si taman onoliko koliko imas para! I u tome se krije sva mudrost. Iz toga proizilazi jaka ekonomija, privlacis jake igrace, imas novac za lobiranje.....

Prava strategija je OBRAZOVANJE, borba protiv kriminala i korupcije, jacanje ekonomije, suzbijanje podanickog i sadakaskog mentaliteta (niko me nije dosao OBAC, niko mi nije udijelo pomoc...), suzbijanje lopovskog mentaliteta..... Mijenjati se trebamo, ne valjamo kao ljudi.

I treba se znati uvlaciti u guzove Americi i Evropi. Ne znam Ahmo i Nedzade sta mislis o tome? Smatram da je za Bosnjake pogubno pretjerano jacati veze sa islamskim svijetom ako Amerika i Evropa stave do znanja da im se to ne svidja. Dakle, treba jacati taman koliko oni dozvole, posebno na ekonomskog planu, ako se moze kakva korist izvuci. Nama su Amerika i Evropa bog i batina, od njih sudbina zavisi. Dakle, ko njima bolje poflauta taj ce bolje proci!
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#25 Re: Bosansko-Bosnjacka Strategija

Post by Mister Yes »

Bosansko-Bošnjačka strategija je već 20 godina jasna svakom iole pametnom čovjeku i ne mogu da vjerujem koliko je onih kojima to nije jasno to jest koliko je onih koji nisu pametni. Ta strategija se zove DEMOGRAFIJA i funkcioniše sasvim dobro.

2013-te u RS-u se rodilo 9.510 a umrlo 13.978
2014-te u RS-u se rodilo 8.927 a umrlo 14.409

Dodik i društvo su svjesni toga da nestaju i da im vrijeme curi. Ako nešto ne urade u sljedećih 5 godina kasnije neće imati ljudi da išta pokušaju. Znaju to i bošnjački političari i zato izbjegavaju sukob, proglašavaju dane žalosti i smiruju tenzije.
Zato je nevjerovatno koliko ima glupih i retardiranih Bošnjaka-Bosanaca koji se nadaju konfliktu i koji u ovakvoj situaciji podgrijavaju tenzije. Ljudi poput Nerdina i onih koji brane Nerdina. Ljudi koji ovih dana pozivaju na rat jer je policija RS-a uhapsila 30 Bošnjaka u RS-u. Kako smo samo glup narod. Ako dopustimo da nas isprovocira narod koji nestaje onda ne zaslužujemo da postojimo. Simple as that.
Post Reply