Bosanski humor?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#51 Re: Bosanski humor?

Post by ST11 »

Ne znam, jesam se ikad u zivotu toliko smijao zapisanoj rijeci kao ovom komentaru. Genijalno!
Image
User avatar
apsidejzi
Posts: 8306
Joined: 25/05/2013 23:49

#52 Re: Bosanski humor?

Post by apsidejzi »

Njanjavi wrote:
apsidejzi wrote:Ima li iko od vas desetak dezurnih kriticara kakav link na vlastitu produkciju kad vam nista od navedenog ne valja. Ima nas jos zainteresovanih za kvalitetan humor kad nadrealisti, fb grupe, yt nisu.
Ja sam nakacen u zadnje vrjeme na joey coco diaza, ari shaffiri, joe rogan i ta ekipica stand up hajvana.
Domache nista, tuta hava sve, il ne znam gdje da trazim al domace sve tanko tanko, skroz tanko.
Ma znam da je tanko al koliko para toliko i muzike. Ja se znam ismijati na fb stranici COJK. Lik ima dobrih fazona i zna ga zavuc ono bas dubinski.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#53 Re: Bosanski humor?

Post by Njanjavi »

apsidejzi wrote: Ma znam da je tanko al koliko para toliko i muzike. Ja se znam ismijati na fb stranici COJK. Lik ima dobrih fazona i zna ga zavuc ono bas dubinski.
Hhahaha vidim konakovica naljepio pravo, a one ja pratim tulipane, ucvjeceni bosnjaci ono, tu zna bit raje blentave sijaset :lol:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#54 Re: Bosanski humor?

Post by Dr Kova »

User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#55 Re: Bosanski humor?

Post by bersK »

Raja sa biroa kad se lati Bakira, neće sjahat danima. Ili Komšića. A što se tiče natprosječnog Bošnje igrom slučaja znam lika koji to drži. Gleda da što manje kopira Srbendu i da što više ubaci nečeg bosanskog, što bosanci rade. Voli da izbaci klipove blentavih bošnja više nego slike. To mi je rekao.

A što se tiče onog nadrealistički integracionalizam i sličnih stranica (treba, crna ovca, mudrolije ove one), kome ono može bit smješno - nek ugasi internet. Pokušaj inteligentnog humora koji kurcu ne valja, al fazon je ako taguješ nekog na tome to znači da si ti skonto fazon i ti si sad kao inteligentna osoba, a ostali su tulci. Erogag je pojam humora za takve stranice. Pojam. Zna ga i Sabit Iztarcina zavuc nekad, a poceo je malo smarati.
ja71
Posts: 5405
Joined: 31/03/2006 14:45

#56 Re: Bosanski humor?

Post by ja71 »

bersK wrote:Zna ga i Sabit Iztarcina zavuc nekad, a poceo je malo smarati.
Sabit Iztarcina tek dobiva puni smisao ako paralelno citas i Fadilu Iztarcina
User avatar
Point.
Posts: 27844
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#57 Re: Bosanski humor?

Post by Point. »

Vidim po fejsu se dosta vrti onaj debeli iz Bihaca, odakle li je vec, ne znam kako se zove. To raja lajka, baca one umiruce smajlice sa suzama al ja ne kontam sta je tu smijesno. Vise zivcira li al smijesan nije ni sekunde.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#58 Re: Bosanski humor?

Post by bersK »

Point. wrote:Vidim po fejsu se dosta vrti onaj debeli iz Bihaca, odakle li je vec, ne znam kako se zove. To raja lajka, baca one umiruce smajlice sa suzama al ja ne kontam sta je tu smijesno. Vise zivcira li al smijesan nije ni sekunde.

Sinoc gledam onaj klip sto je snimio s Alenom i Nedimom. Ako uopste spada u neki humor, onda je to za djecu od 5-8 godina. A njegov intelektualni level je jasan kad vidiš koliko skače ko cuko kad je izašao pred Bakira. I da, kad je bio u Parovima.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#59 Re: Bosanski humor?

Post by JThomas »

Tomahawk11 wrote:Seinfeld? Stvarno?
Ne može u istu rečenicu sa jednim komšom. Taj kad provali, nikakav Seinfeld mu nije ravan.
Gledao sam i ja Only Fools and Horses, Alo Alo, Fawlty Towers i sve je to super, ali naš humor ima taj neki šmek.
Neko bi to puno bolje iskoristio.
to su različite civilizacije, različiti svjetonazori. ono što ja smatram našim humorom, nije idealno za format sitcoma iliti serije.

a u tom formatu, meni su mućke najdraža serija ikad, na svim jezicima.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#60 Re: Bosanski humor?

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:Seinfeld? Stvarno?
Ne može u istu rečenicu sa jednim komšom. Taj kad provali, nikakav Seinfeld mu nije ravan.
Gledao sam i ja Only Fools and Horses, Alo Alo, Fawlty Towers i sve je to super, ali naš humor ima taj neki šmek.
Neko bi to puno bolje iskoristio.
Probaj prepricati strancu neku nasu dobru foru pa ces vidit kako je tesko
P.S.
Meni je nas humor najbolji
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#61 Re: Bosanski humor?

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Seinfeld? Stvarno?
Ne može u istu rečenicu sa jednim komšom. Taj kad provali, nikakav Seinfeld mu nije ravan.
Gledao sam i ja Only Fools and Horses, Alo Alo, Fawlty Towers i sve je to super, ali naš humor ima taj neki šmek.
Neko bi to puno bolje iskoristio.
Probaj prepricati strancu neku nasu dobru foru pa ces vidit kako je tesko
P.S.
Meni je nas humor najbolji
To je problem jezika. Mislim, našeg jezika u odnosu na strane. Kad ti to prevedeš, ispadne ništa.
Naš je humor dobar izvorno i to je to.
Dok evo recimo Mućke, fino je čuti Del Boy-eve fraze, ali ne gubi puno ni kad se prevede.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#62 Re: Bosanski humor?

Post by bersK »

Nikad nisam shvatao ljude koji uzimaju zaozbiljno britanski humor. Gledam nekidan neki insert iz Mućki. Nešto oni kao "Hej u Holandiji smo...", a onaj galami "Ajaaaaax." Ne kontam šta treba bit smješno?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40943
Joined: 29/06/2011 23:39

#63 Re: Bosanski humor?

Post by dječak sa šibicama »

A i ti nasao trolati na mozda najboljoj epizodi Mucki, do Hulla i nazad :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#64 Re: Bosanski humor?

Post by JThomas »

smiješna je njegova "obnoxiousness", eto jedna engleska riječ za koju mi nemamo prevoda u jednoj riječi...
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#65 Re: Bosanski humor?

Post by Henry Chinaski »

Za dobar humor potreban je dobar slušalac. Da mi imamo populaciju koja zna prepoznati dobar humor, najbolje stranice bi bile najgledanije, a ramizu zmaju ne bi ni komšije dozvolile da ispriča vic.
U eri devalvacije svega i svugdje, zadržali smo isto mjesto na ljestvici humorističnosti koje smo imali i prije.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5649
Joined: 12/10/2014 01:12

#66 Re: Bosanski humor?

Post by skupljac_zeljeza »

ja71
Posts: 5405
Joined: 31/03/2006 14:45

#67 Re: Bosanski humor?

Post by ja71 »

Henry Chinaski wrote:Za dobar humor potreban je dobar slušalac.
znaci da bi bio dobar jeßac treba ti dobra pi*ka ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#68 Re: Bosanski humor?

Post by JThomas »

ne, nego za dobar seks treba dvoje...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#69 Re: Bosanski humor?

Post by sabina1 »

bersK wrote:Nikad nisam shvatao ljude koji uzimaju zaozbiljno britanski humor. Gledam nekidan neki insert iz Mućki. Nešto oni kao "Hej u Holandiji smo...", a onaj galami "Ajaaaaax." Ne kontam šta treba bit smješno?
Ako nije jako smijesno to ne znaci da nije simpaticno , uz duzno postovanje ispada kao da niste gledali seriju , jednostavno njegov karakter je takav da je on morao u Holandiji izgovoriti "Ajax".
Mislim da je ovo jedina epizoda gdje nema smijeha u pozadini (ili je to onaj izlet autobusom ?) i epizoda gdje se ponovo pojavljuje Slater a glumac koji ga glumi je prvobitno trebao igrati Del Boja...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40943
Joined: 29/06/2011 23:39

#70 Re: Bosanski humor?

Post by dječak sa šibicama »

Jeste, to je jedina epizoda bez smijeha u pozadini, zamisljena kao film. Mislim da smijeha nema ni u Miami twice, koja je takodje zamisljena kao film.

Slejter se vise puta pojavljuje u seriji, prvo kao crna ovca drustva, pokvareni korumpirani policajac koji maltretira skolske drugove jer su oni njega maltretirali u skoli. Kasnije je i bivsi muz Delove Raquel. Ili Rejcel, sto bi uncle Albert rekao "koja Rejcel?" :D

Engleski humor je planetarno popularan zbog cinicne i sarkasticne crte, niko to ne radi kao oni.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#71 Re: Bosanski humor?

Post by bersK »

Image

Ovo je primjer nekog britanskog humora. Ovo naša djeca prešišaju u petim razredima osnovne.

Jedini fazon kod njih je što oni svoj debilan i propali osjećaj za smijeh i humor znaju prodati, a mi ne.
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#72 Re: Bosanski humor?

Post by zenit dozic »

Sta kazu mangupi ni nadrealisti nisu nesto :lol:
Kao oni gledali i slusali nesto bolje :-) europejci :skoljka:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#73 Re: Bosanski humor?

Post by hrle1976 »

JThomas wrote:ne, nego za dobar seks treba dvoje...

Ko koga hebe da mi je samo znati :-)
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#74 Re: Bosanski humor?

Post by mali_balon »

pratim bosnju, raju s biroa, sabita, erugaga :D nekad bude dobre zajebancije
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#75 Re: Bosanski humor?

Post by hrle1976 »

bersK wrote:Image

Ovo je primjer nekog britanskog humora. Ovo naša djeca prešišaju u petim razredima osnovne.

Jedini fazon kod njih je što oni svoj debilan i propali osjećaj za smijeh i humor znaju prodati, a mi ne.
Britanski humor je najbolji jer je jako crn i sve. Ovo sa sms porukama to nije nikada bio humor niti ce.

Bosanski humor je samo odlican u nekom hajmo tako reci zatvorenom krugu ljudi koji se poznaju unaprijed i nazad.

Jel tebi humor da recimo ti meni natocis pivo a ja ga okusim i kazem... Ja piva i govana bog te jebo ovo ne valja kurcu. Ja mislim da nije i ako ce neko se nasmijati.


:D
Post Reply