Bosanski humor?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#26 Re: Bosanski humor?

Post by Point. »

Kome u tom dobu TLN nisu bili smijesni taj je vec tad izgubio osjecaj za humor.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#27 Re: Bosanski humor?

Post by insomnia78 »

Kud ces boljeg dokaza o ne postojanju bosanskog humora od TLN. To ti je kao i famozna YU scena kopija zapada za nepismene mase
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#28 Re: Bosanski humor?

Post by insomnia78 »

Evo ti danas onog "nadprosjecnog" bosnje. 90% upisa maznuto sa srbende.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#29 Re: Bosanski humor?

Post by General War »

Point. wrote:Kome u tom dobu TLN nisu bili smijesni taj je vec tad izgubio osjecaj za humor.
:thumbup:
TLN je neprevazidjen, pa i ratno izdanje ( radio- folk fildjan) mi je redovno izazivalo zvalje na ustima od smijeha kad sam imao priliku da ih uhvatim na radiju.
" specijalne jedinice civilne zastite su odbile jos jedan napad civila, presle u kontranapad i pritom zarobile velike kolicine kanistera i bidona "
:lol:
Ili izvjestaj dopisnika sa ratista:
" iz kiseljaka nimalo dobre vijesti, srbo cetnicko unproforska soldateska napala je polozaje minobacackim granatama, kasnije je presla na kasetne i napalm bombe na kraju koristila i nuklearne bombe...na kraju svih tih borbi, jedan lakse ranjen borac :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#30 Re: Bosanski humor?

Post by dječak sa šibicama »

TLN su imali vrhunski humor, ali kako rekosmo, citav koncept su iskopirali od Pajtonovaca.
Nadrealni cinicni humor, skecevi sa muskarcima prerusenim u zene, ubacivanje "intermeca" koji veze nema sa sadrzajem emisije, jedino sto nisu uradili (ili nisu znali uraditi, Pajtonovci su ipak genijalci) je skakanje iz skeca u skec i mijesanje radnje do neprepoznatljivosti odnosno banaliziranje cijele price a da sve to zajedno ima nekog smisla.

Osim ako se Sahbaz i Zgembo Adislic ne racunaju pod tu stavku.

U svakom slucaju, meni su bili odlicni. I danas su TLN druga i treca sezona aktualne kvalitetom humora, prva je bila onako vise mladenacki humor, a ono kasnije u ratu ipak klasa ispod.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#31 Re: Bosanski humor?

Post by ciza_bliza »

Ne znam ni može li se reći za TLN da je vrhunski humor jer obično takav ima mušterije posvuda i nije ga teško prokužiti...
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#32 Re: Bosanski humor?

Post by Hasan006 »

insomnia78 wrote:Evo ti danas onog "nadprosjecnog" bosnje. 90% upisa maznuto sa srbende.
Ona stranica je nenamjerno genijalna. Vidi se da je vodi neki duduk, ali ona njegova nepismenost još bolje leži uz one fazone, možeš se nasmijat ako ništa.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#33 Re: Bosanski humor?

Post by karanana »

Meni su nadrealisti bili dobri. I oni ratni. Cak i nadreality show ima par dobrih skecheva.
Ostalo tanko. Bilo je ok stvari u lzn i u onom gdje je emir ko neki direktor muzeja.
Ostalo beze. I ovo na fb beze. Raja sa biroa kad se neceg uhvati ne popusta. Te despacito, te bakir....i prosjecni bosnjo tanko. Ona glava mi ni ne lici na glavu prosjecnog bosnje nego na glavo prosjecnog srbe iz kalinovika.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34 Re: Bosanski humor?

Post by insomnia78 »

Prosjecni bosnjo cesto samo glavu zamjeni na srbinu sliku. Da ne spominjem linkove na stranici

PS: znam da nije bosnjacki 'umor ali meni u zadnje vrijeme na FB poprilicno dobri "pogrebne i kladionicarske usluge Podgorica"
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#35 Re: Bosanski humor?

Post by Hasan006 »

karanana wrote:i prosjecni bosnjo tanko. Ona glava mi ni ne lici na glavu prosjecnog bosnje nego na glavo prosjecnog srbe iz kalinovika.
Uzeli su glavu nekog firgoša iz Ključa i povećali je u photoshopu, ukucaj Zijo Bajrić :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#36 Re: Bosanski humor?

Post by dječak sa šibicama »

Meni licno je onaj FB humor a la raja sa biroa a posebno ono nadrealisticki integracionizam i waporare ili kako vec, bezveze.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#37 Re: Bosanski humor?

Post by Hasan006 »

dječak sa šibicama wrote:Meni licno je onaj FB humor a la raja sa biroa a posebno ono nadrealisticki integracionizam i waporare ili kako vec, bezveze.
Raja sa biroa zna nekad ubosti, a Nadrealistički teško. Furaju ko nekakav inteligentni humor, mješanje urbane zapadne kulture sa našim mentalitetom ovo ono, al meni ono ne leži realno šta ja znam
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#38 Re: Bosanski humor?

Post by Dope_Man »

Njanjavi wrote:Meni je nekako presmjesno kad se prica o ovoj temi i odma se shukne u prvi red nadrealisti kao neka referenca humora.
U biti nista orginalno, nista spektakularno, podjonen humor od pajtonovaca prilagodjen nasim uslovima i podneblju.
Nikad nisam bio fan takve komedije i humora, tipa izbanalizirano do beskraja, nacrtano da i priglupi skontaju, parodije i slicne gluposti.
Volio bi kad bi ovo podneblje dobilo svog george carlina, preko humora koji nije banalizirajuci da se osvrne i na siru sliku, na ozbiljniju notu malo dok se crkajes od smjeha.
Nas narod voli kad onako ''neozbiljno'' isfuravas samog sebe. Zato su, pored nostalgije i nedostatka alternative, Nadrealisti bili toliko popularni. Jednog Geroge Carlina ne bi prihvatili Bosanci, pa ni ostali narodi ovdje, jer to je ozbiljna kritika naroda na koju se mozes nasmijati.. a ne voli Balkanac kad mu sta ozbiljno kazes.
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#39 Re: Bosanski humor?

Post by medvjed23 »

ima u bosni dobrog humora - i onog suptilnog i onog drugog koji vodi gromoglasnom smijehu - al složiću se da najveći dio toga nije zastupljen u medijima.. najduhovotija osoba koju znam nikad nije primirisala televiziji ni radiju, niti joj je palo na pamet da snima yt klipove ili nešto slično..
Last edited by medvjed23 on 10/08/2017 18:30, edited 1 time in total.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#40 Re: Bosanski humor?

Post by ja71 »

Sabit Iztarcina
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#41 Re: Bosanski humor?

Post by medvjed23 »

obično uz manjak talenta ide višak samopouzdanja i nametljivosti i stoga mediji nude iskrivljenu sliku društva
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42 Re: Bosanski humor?

Post by JThomas »

Point. wrote:Kome u tom dobu TLN nisu bili smijesni taj je vec tad izgubio osjecaj za humor.
a danas nisu smiješni, nego istiniti, još istinitiji nego kad su snimani... :mrgreen:

za mene je sam broj fenomena koje je TLN precizno predvidio dovoljan da ih nazovem velikim djelom. i jesu, smiješni su mi i sad, gdje nisu. ali po meni nisu taj "narodni" bosanski humor.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#43 Re: Bosanski humor?

Post by Hasan006 »

Po Bosni ba leži dosta neotkrivenih talenata, ima likova koji su duplo smiješniji od svih ovih komičara, YouTubera, itd. ali jednostavno žive normalne živote i neće da se eksponiraju javnosti, već zarađuju od nečeg drugog. Jedan od tih je bio Ramiz Zmaj dok ga nisu bezveze počeli snimat po sijelima pa se proslavio, ali ih ima dosta smiješnijih od njega.
Znate da se u svakom društvu uvijek vrti ona priča "imam ja jednog jarana dođe ti sad ovdje provali fazon da se pokidamo svi Alla'am dragog eto" :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#44 Re: Bosanski humor?

Post by apsidejzi »

Ima li iko od vas desetak dezurnih kriticara kakav link na vlastitu produkciju kad vam nista od navedenog ne valja. Ima nas jos zainteresovanih za kvalitetan humor kad nadrealisti, fb grupe, yt nisu.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#45 Re: Bosanski humor?

Post by Njanjavi »

apsidejzi wrote:Ima li iko od vas desetak dezurnih kriticara kakav link na vlastitu produkciju kad vam nista od navedenog ne valja. Ima nas jos zainteresovanih za kvalitetan humor kad nadrealisti, fb grupe, yt nisu.
Ja sam nakacen u zadnje vrjeme na joey coco diaza, ari shaffiri, joe rogan i ta ekipica stand up hajvana.
Domache nista, tuta hava sve, il ne znam gdje da trazim al domace sve tanko tanko, skroz tanko.
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#46 Re: Bosanski humor?

Post by medvjed23 »

.
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#47 Re: Bosanski humor?

Post by Romanija »

Bosanski - sustinski, sarajevski humor - je 'umro' onog trenutka kad je Top Lista Nadrealista postala TLN i izasla na televiziju cijele SFRJ (sem onih prvih uradaka 84/85). Ditto Audicija. Skec 'Hrkljus' je bio glogov kolac povampirenom nadrealistickom seljakluku koji, kako vidim, traje do danasnjih dana. Moje misljenje samo.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#48 Re: Bosanski humor?

Post by Point. »

Romanija wrote:Bosanski - sustinski, sarajevski humor - je 'umro' onog trenutka kad je Top Lista Nadrealista postala TLN i izasla na televiziju cijele SFRJ (sem onih prvih uradaka 84/85). Ditto Audicija. Skec 'Hrkljus' je bio glogov kolac povampirenom nadrealistickom seljakluku koji, kako vidim, traje do danasnjih dana. Moje misljenje samo.
Mozes li onda navesti sta tebe tjera na smijeh?
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#49 Re: Bosanski humor?

Post by Romanija »

Point. wrote:
Romanija wrote:Bosanski - sustinski, sarajevski humor - je 'umro' onog trenutka kad je Top Lista Nadrealista postala TLN i izasla na televiziju cijele SFRJ (sem onih prvih uradaka 84/85). Ditto Audicija. Skec 'Hrkljus' je bio glogov kolac povampirenom nadrealistickom seljakluku koji, kako vidim, traje do danasnjih dana. Moje misljenje samo.
Mozes li onda navesti sta tebe tjera na smijeh?
'Domace'? Apsolutno nista. Ako mi je do smijeha, vratim se nekoj od starih epizoda Seinfeld-a ili Curb your enthusiasm. Premda nekad odem na YT da vidim ono nesto malo skeceva (lose kvalitete) Teversenovih bajki, koji je bio vrhunac sarajevskog humora. A onda je umro Tito, dosla i prosla je olimpijada, kao i rat, i seljakluk je odnio veliku pobjedu i nad nama finom gradskom rajom i nad sanerima. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50 Re: Bosanski humor?

Post by Tomahawk11 »

Seinfeld? Stvarno?
Ne može u istu rečenicu sa jednim komšom. Taj kad provali, nikakav Seinfeld mu nije ravan.
Gledao sam i ja Only Fools and Horses, Alo Alo, Fawlty Towers i sve je to super, ali naš humor ima taj neki šmek.
Neko bi to puno bolje iskoristio.
Post Reply