Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1676 Re: Bosanska dolina piramida

Post by BarbaDue »

Point. wrote:BiH je puna smaraca, teoreticara i sveopcih znalaca, koji su u svakom trenutku spremni popljuvati nesto sto dolazi iz nase zemlje. Takvi negativci nigdje nisu prispjeli zato i hrakace. Nekim se cobanima u Portugalu prikazala naka djevica, ljudi zgrcu lovu al kad je rijec o necemu nasem eh onda ide ismijavanje i pametovanje. Citam neki dan knjigu od Mark Levija, jednog od najprodavanijih francuskih pisaca, u svom narativu junak ganja neke piramide po Aziji i ide prica kako van Egipta imaju piramide u Meksiku, Kini i Bosni. Znate li vi sta to znaci kad to procita milion i kusur citalaca, nek i 10% njih pomisli da dodje posjetiti, eto ti zarade.
Sve neki pošteni (kasnije se skonta da su lažnjaci) a nigdje više lopova na dunjaluku no ovdje.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1677 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

E jebi ga sad.
Kako ne kontate da ima razlike izmedju.piramide i gospe ?
Gospa, Isus i ostale religiozne budalastine ne samo da ne zahtjevaju dokaze nego se ne mogu dokazati.Ako si dovoljno glup ili dovoljno ispranog mozga da vec vjerujes u gospu ili Isusa tebi dokazi ne trebaju, dovoljna ti je rjec jednog pastira ili neke djecurlije.
A piramida je vec ogroman fizicki objekt u koji nema potrebe vjerovati - ili ga ima ili ga nema a to se da utvrditi kopanjem.
Inace znate kako se zovu likovi koji prodaju maglu za pare ? Prevaranti..
Sad boli mene hoce li neki glupi turista doci u Visoko da ga za nos vuku (a od prije znamo da nam je postenje najbitnija stvar u nasoj BiH) ali nemojte traziti da i mi vjerujemo i da i mi ucestvujemo u prevari.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1678 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Point. »

Je li prevara ili ne, to nek utvrde strucnjaci. Cinjenica je da ima neki kurac tamo. I umjesto da se na to skoncentrisemo, forumski i mahalski strucnjaci ce i dalje da naprdjuju i ismijavaju. Cudi me da kakvo lose stanje u BiH je s obzirom koliko teoreticara i sveznalaca imamo.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1679 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Smrcak15 »

Point. wrote:BiH je puna smaraca, teoreticara i sveopcih znalaca, koji su u svakom trenutku spremni popljuvati nesto sto dolazi iz nase zemlje. Takvi negativci nigdje nisu prispjeli zato i hrakace. Nekim se cobanima u Portugalu prikazala naka djevica, ljudi zgrcu lovu al kad je rijec o necemu nasem eh onda ide ismijavanje i pametovanje. Citam neki dan knjigu od Mark Levija, jednog od najprodavanijih francuskih pisaca, u svom narativu junak ganja neke piramide po Aziji i ide prica kako van Egipta imaju piramide u Meksiku, Kini i Bosni. Znate li vi sta to znaci kad to procita milion i kusur citalaca, nek i 10% njih pomisli da dodje posjetiti, eto ti zarade.
ali glupi politicari koji koce sav rad fondacije sa svojim zakonima neznaju kako okrenuti paru

sad ce biti na ispitu 15 septembra, pa cemo vidjeti hoce li se stvari pomjeriti sa mrtve tacke

USVOJENA INICIJATIVA VISOČKE ZASTUPNICE JASMINE ZUBIĆ, KLUB PARLAMENTARKI U POSJETI FONDACIJI SREDINOM SEPTEMBRA

Na sastanku Kluba parlamentarki Parlamenta Federacije BiH koji je održan u ponedjeljak u Sarajevu podržana je inicijativa visočke zastupnice Jasmine Zubić da članice Kluba Parlamentarki Zastupničkog doma Parlamenta Federacije posjete Fondaciju i Arheološko – turistički park “Ravne 2”. Posjeta je dogovorena za 15.septembar, kada se očekuje i dolazak drugih dužnosnika s federalnog i državnog nivoa. Gospođa Zubić je izrazila zadovoljstvo usvajanjem inicijative kao i određivanjem termina, te izjavila da će posjeta parlamentarki imati uticaja na buduće aktivnosti na ovom lokalitetu koji je od ogromne važnosti za razvoj turizma u Visokom, ali i čitavoj BiH.
Inače, kako smo ranije i pisali, nakon posjete visočkih zastupnika u federalnim institucijama koja se desila protekle sedmice, odlučeno je da upravo sredinom mjeseca septembra u Visoko dođu visoki dužnosnici, parlamentarci, kao i ministri u federalnoj i državnoj vladi, te da se nakon posjeta ustanove daljnje procedure koje bi trebale voditi ka proglašenju Arheološko – turističkog parka „Ravne 2“, parkom od federalnog i državnog značaja.
http://piramidasunca.ba/bs/aktuelnosti/ ... embra.html
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1680 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Smrcak15 »

Point. wrote:Je li prevara ili ne, to nek utvrde strucnjaci. Cinjenica je da ima neki kurac tamo. I umjesto da se na to skoncentrisemo, forumski i mahalski strucnjaci ce i dalje da naprdjuju i ismijavaju. Cudi me da kakvo lose stanje u BiH je s obzirom koliko teoreticara i sveznalaca imamo.
dovoljno je otici na licu mjesta, da stane na te blokove vidis svojim ocima:

1. betonski zid
2. Ima ugao
3. vide se komadi okruglog kamenja u smjesi betona
4. imaju linije gdje je vezivni materijal na zidu

slike sa moje posjete prosli mjesec
Image
Image
Image
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1681 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Smrcak15 »

Bosanska piramida slikano iz aviona
Image
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#1682 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

O ne opet. Da li ste vi ljudi normalni. Ovakvih brda i planina okolo koliko zelis. E sad ako hocemo varat sirok svijet, e to je drugo. Udri, ali bez mene.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#1683 Re: Bosanska dolina piramida

Post by luckylaka »

Avetinho wrote:O ne opet. Da li ste vi ljudi normalni. Ovakvih brda i planina okolo koliko zelis. E sad ako hocemo varat sirok svijet, e to je drugo. Udri, ali bez mene.
Ma kakvi .strucnjaci koji se otprilike razumiju u ove stvari tvrde da ima nesto,malo veci strucnjaci koji nemaju pojma o ovome tvrde da nema nista.Dakle doktori,profesori,naucnici su trube jebo njih ostali su bitni sta kazu.Al ako ti kazes da nema nista onda je kraj :D
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1684 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Niko ne kaže da nema ništa - očigledno ima. Ali od "ima nešto" do "tu su piramide" je ogroman korak za koji jednostavno nema nikakve osnove, osim u glavi šeširdžije, razni hoštaplera i pokoje naivne duše bez elementarnog poznavanja drevne istorije.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1685 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

dupli
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#1686 Re: Bosanska dolina piramida

Post by burekodsira »

broj dva wrote:Niko ne kaže da nema ništa - očigledno ima. Ali od "ima nešto" do "tu su piramide" je ogroman korak za koji jednostavno nema nikakve osnove, osim u glavi šeširdžije, razni hoštaplera i pokoje naivne duše bez elementarnog poznavanja drevne istorije.
jah, možda je kvadrat
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1687 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

burekodsira wrote:
broj dva wrote:Niko ne kaže da nema ništa - očigledno ima. Ali od "ima nešto" do "tu su piramide" je ogroman korak za koji jednostavno nema nikakve osnove, osim u glavi šeširdžije, razni hoštaplera i pokoje naivne duše bez elementarnog poznavanja drevne istorije.
jah, možda je kvadrat
--
možda je i trokut. ali sumnjam jer kvadrati i trokuti su dvodimenzionalni a mi tražimo nesto trodimenzionalno, zar nije tako genijalčino ?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1688 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Ommadawn »

Point. wrote:Je li prevara ili ne, to nek utvrde strucnjaci. Cinjenica je da ima neki kurac tamo. I umjesto da se na to skoncentrisemo, forumski i mahalski strucnjaci ce i dalje da naprdjuju i ismijavaju. Cudi me da kakvo lose stanje u BiH je s obzirom koliko teoreticara i sveznalaca imamo.
Bili su strucnjaci. I utvrdili. I njihova tvrdnja je da ne postoji nikakva piramida.

Eh sad ovako: clan moje porodice je diplomirani geolog koji je bio na istrazivanju u Visokom i cije analize kazuju da tu nema nista sto je covjek napravio a kamoli piramide. Ljetos sam sjedio sa ljudima u BiH koji su doktorirali geologiju i na moje pitanje o piramidama su se svi nasmijali i rekli da tu ne postoje nikakve piramide i da je to sve Majka Priroda napravila. Tamo postoji jedno veliko brdo i na tom brdu se vec 12 punih godina unistava priroda sve radi jednog kvazi-strucnjaka (jer Osmanagic nije arheolog po zanimanju) a za 12 godina bi do sada vec nesto dokazali da postoji.

10 % od 10 miliona ljudi neka cuje za to pa da i od njih dodje makar pola u BiH - sta ce vidjeti? Nesto jos nije dokazano? Prodavati ljudima ublehu - dokle???

Ajvatovicu i Gospu Medjugorsku ne mozemo ovdje porediti jer je to religija. A religija i nauka nisu isto. U nauci dokazujes i revidiras a u religiji vjerujes. Piramide su tvrdnja koju niko nije dokazao ali vjerovati u njihovo postojanje je prelaz iz nauke u religiju.

Koliko je Semir Osmanagic i njegova fondacija ozbiljna institucija govori sam fenomen Izmo Guglic. Dovoljno je samo pogledati njegov pseudonim pa da covjek posumnja a kamoli tekst koji je on pisao, koji se sastoji od niz budalastina. I neko ko za sebe tvrdi da je ozbiljan prevede takav tekst i na engleski te ga objavi na svojoj stranici - da bi ga osoba koja se krije iza pseudonima Izmo Guglic javno ismijavala.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1689 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Truba »

eh dobro si to napisao

vjerovati = držati za istinom kad ti neko nešto kaže


mada ja ondje laičkim okom ne vidim ništa drugo do neki nasip protiv klizišta :D
ne vjerujem i da je prirodno... a i da je piramida :D
trebali su smanjiti ribu možda bi više raje povjerovalo
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1690 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Dope_Man »

Dovoljno je povjerovalo da Amejzing Sem zaradjuje pofino na toj sprdanciji. Kao sto neko gore rece nemam ni ja nista protiv prodavanja magle turistima.. ubise pare u Medjugorju, Visoko moze fino zaraditi na ovome.. ali ne treba samog sebe lagati da je magla ista vise od magle.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1691 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Truba »

ja sam 2 put bio u međugorju i nisam banke potrošio :D

jeste li znali da je 1981. širom svijeta bilo čak 5 ukazanja :D
za sada nijedno nije priznato
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1692 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Smrcak15 »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:Je li prevara ili ne, to nek utvrde strucnjaci. Cinjenica je da ima neki kurac tamo. I umjesto da se na to skoncentrisemo, forumski i mahalski strucnjaci ce i dalje da naprdjuju i ismijavaju. Cudi me da kakvo lose stanje u BiH je s obzirom koliko teoreticara i sveznalaca imamo.
Bili su strucnjaci. I utvrdili. I njihova tvrdnja je da ne postoji nikakva piramida.

Eh sad ovako: clan moje porodice je diplomirani geolog koji je bio na istrazivanju u Visokom i cije analize kazuju da tu nema nista sto je covjek napravio a kamoli piramide. Ljetos sam sjedio sa ljudima u BiH koji su doktorirali geologiju i na moje pitanje o piramidama su se svi nasmijali i rekli da tu ne postoje nikakve piramide i da je to sve Majka Priroda napravila. Tamo postoji jedno veliko brdo i na tom brdu se vec 12 punih godina unistava priroda sve radi jednog kvazi-strucnjaka (jer Osmanagic nije arheolog po zanimanju) a za 12 godina bi do sada vec nesto dokazali da postoji.

10 % od 10 miliona ljudi neka cuje za to pa da i od njih dodje makar pola u BiH - sta ce vidjeti? Nesto jos nije dokazano? Prodavati ljudima ublehu - dokle???

Ajvatovicu i Gospu Medjugorsku ne mozemo ovdje porediti jer je to religija. A religija i nauka nisu isto. U nauci dokazujes i revidiras a u religiji vjerujes. Piramide su tvrdnja koju niko nije dokazao ali vjerovati u njihovo postojanje je prelaz iz nauke u religiju.

Koliko je Semir Osmanagic i njegova fondacija ozbiljna institucija govori sam fenomen Izmo Guglic. Dovoljno je samo pogledati njegov pseudonim pa da covjek posumnja a kamoli tekst koji je on pisao, koji se sastoji od niz budalastina. I neko ko za sebe tvrdi da je ozbiljan prevede takav tekst i na engleski te ga objavi na svojoj stranici - da bi ga osoba koja se krije iza pseudonima Izmo Guglic javno ismijavala.
kome sad vjerovati, njemu ili ovome koji je radio analizu u ceskom univerztetu



moze li mi taj geolog pojasniti ove linije na betonu na toj piramidi u visokom?
Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1693 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Dope_Man »

Tebi ne moze niko nista pojasniti jer unaprijed ''znas'' da taj grijesi, a ti si upravu, zajedno sa semom, doktorom prodaje magle. Mogao je jos samo i Miroljuba Petrovica pozvati da govori o energijama.. al taj opet ima svoju agendu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1694 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Ommadawn »

Smrcak15 wrote:
kome sad vjerovati, njemu ili ovome koji je radio analizu u ceskom univerztetu



moze li mi taj geolog pojasniti ove linije na betonu na toj piramidi u visokom?
Image
Ukoliko se u obzir uzme slika koja je prilicno nejasna, "moj" geolog tvrdi da se radi o mekom krecnjaku koji se takodjer stvara prirodnim putem.

No na tvoj video mogu odgovoriti: David Vitek iz Brna je inzinjer zaposlen u fabrici traktora Zetor i taj covjek nema nikakvih dodirnih tacaka sa geologijom ili arheologijom. David Vitek koji je na videu moze biti neko za koga samo Semir Osmanagich i njegova klika tvrde da je ekspert u tim podrucjima.

Napisah post tek eto da sam ti odgovorio iako nisam uvjeren da ce to bitno utjecati na tvoje misljenje. Ti se drzis svoga pa svoga.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1695 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Smrcak15 »

Ommadawn wrote:
Smrcak15 wrote:
kome sad vjerovati, njemu ili ovome koji je radio analizu u ceskom univerztetu



moze li mi taj geolog pojasniti ove linije na betonu na toj piramidi u visokom?
Image
Ukoliko se u obzir uzme slika koja je prilicno nejasna, "moj" geolog tvrdi da se radi o mekom krecnjaku koji se takodjer stvara prirodnim putem.

No na tvoj video mogu odgovoriti: David Vitek iz Brna je inzinjer zaposlen u fabrici traktora Zetor i taj covjek nema nikakvih dodirnih tacaka sa geologijom ili arheologijom. David Vitek koji je na videu moze biti neko za koga samo Semir Osmanagich i njegova klika tvrde da je ekspert u tim podrucjima.

Napisah post tek eto da sam ti odgovorio iako nisam uvjeren da ce to bitno utjecati na tvoje misljenje. Ti se drzis svoga pa svoga.
Ukoliko se u obzir uzme slika koja je prilicno nejasna, "moj" geolog tvrdi da se radi o mekom krecnjaku koji se takodjer stvara prirodnim putem.
Image

kako ba prirodnim putem svako nekoliko linija se pojavi, kako to geoloski mozemo objasniti te linije na betonu, malo malo pa linija, malo malo pa linija, stani malo ba kakva je to geologija pa tako stvara te linije koji su horizontalne svako nekoliko.

Napisah post tek eto da sam ti odgovorio iako nisam uvjeren da ce to bitno utjecati na tvoje misljenje. Ti se drzis svoga pa svoga
u koliko valjani argumenti se iznesu moze uticati, ja sam realan, ali nevolim da mi9 neko suplje prosipa, niti mene interesuje sto Osmanagic prica o nekakvim energijama i sta ja znam sve, mene inetresuju realne stvari, ja sam bio tamo prosli mjesec gledao svojim ocima, gazao svojim nogama, slikao svojim mobilom

i jos nesto kako ovako da priroda nalaze blokove u to pod uglom ne ide mi u glavu kako da izsijece u cetvrtaste oblike i onda naslaze jedno na drugo pod uglom
Image
Image

kad mi neko kaze prirodno, onda mi mora objasniti kako nastaje to prirodno, a ne samo mlatnuti pricu prirodno i to je to. jer ono vizuelno izgleda kao da je neko sijeko i slagao to jedno na drugom pod uglom.
Last edited by Smrcak15 on 25/08/2017 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#1696 Re: Bosanska dolina piramida

Post by simonese »

:run:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1697 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Dope_Man »

Image
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1698 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mad_max_ba »

joj smrle svaka ti čast na stavovima, nevezano za temu, nemam pojma odakle ti ovolika snaga da na svim poljima svoje pa svoje :lol: :lol: :lol:
neće mi biti mrsko da se zarovim te nađem i postavim par svojih fotografija da mi neki stručnjak reče da je to priroda sačinila.

A btw
najmanje sam 30 puta na ovijem brdima godišnje i ne potrošim nikad ni marke :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#1699 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

Smrcak15 wrote:
{...}
kako ba prirodnim putem svako nekoliko linija se pojavi, kako to geoloski mozemo objasniti te linije na betonu, malo malo pa linija, malo malo pa linija, stani malo ba kakva je to geologija pa tako stvara te linije koji su horizontalne svako nekoliko.

Napisah post tek eto da sam ti odgovorio iako nisam uvjeren da ce to bitno utjecati na tvoje misljenje. Ti se drzis svoga pa svoga
u koliko valjani argumenti se iznesu moze uticati, ja sam realan, ali nevolim da mi9 neko suplje prosipa, niti mene interesuje sto Osmanagic prica o nekakvim energijama i sta ja znam sve, mene inetresuju realne stvari, ja sam bio tamo prosli mjesec gledao svojim ocima, gazao svojim nogama, slikao svojim mobilom

i jos nesto kako ovako da priroda nalaze blokove u to pod uglom ne ide mi u glavu kako da izsijece u cetvrtaste oblike i onda naslaze jedno na drugo pod uglom
Image
Image

kad mi neko kaze prirodno, onda mi mora objasniti kako nastaje to prirodno, a ne samo mlatnuti pricu prirodno i to je to. jer ono vizuelno izgleda kao da je neko sijeko i slagao to jedno na drugom pod uglom.
E vidis, na taj fol vas sve lakovjernike i/ili varalice svemirko nahvata. Niko od lakovjernika i/ili varalica nece malo da virne u udzbenike srednjih skola pa da se eto bar informise kako nastaju sedimentne stijene, kako planine i brda, kako druge formacije. Ima primjera po svijetu hiljade, mnogo ljepsi i nevjerovatniji nego ova hrpa kamenja sa tvojih slika, da se covjek upita kako je bas takvo nesto moguce u prirodi. Da te stvarno interesuju prirodni fenomeni, nasao bi primjera stotine i na ovoj temi, a da ne govorim negdje drugo po internetu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1700 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Ommadawn »

mad_max_ba wrote:joj smrle svaka ti čast na stavovima, nevezano za temu, nemam pojma odakle ti ovolika snaga da na svim poljima svoje pa svoje :lol: :lol: :lol:
neće mi biti mrsko da se zarovim te nađem i postavim par svojih fotografija da mi neki stručnjak reče da je to priroda sačinila.

A btw
najmanje sam 30 puta na ovijem brdima godišnje i ne potrošim nikad ni marke :D
Imam prijedlod za tebe. Pošalji te slike u RGGF Tuzla Univerzitet i neka ti stručnjaci (jer ljudi su ako ništa diplomirali geologiju) objasne kako je to nastalo nego da bezveze traćiš vrijeme ovdje. ;)
Post Reply