Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1 Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by Donnie Smith »

Povelja bana Kulina napisana je starom ćirilicom, a pismo bosančica nije postojalo – tvrdi Hamza Hamzabegović...Na gostovanju u Jutarnjem programu Alfa TV od 5.9.2013. Hamzabegović je izjavio da je Povelja bosanskog bana Kulina iz 1189. g napisana takozvanom starom ćirilicom, te da nije postojala bosančica

Takvom svojom ponovljenom izjavom povijesni analitičar Hamza Hamzabegović ozbiljno se mimoilazi u shvatanju mnogih bh. znanstvenika. Zvanično se tvrdi da je ta Povelja, koja važi kao dokumentirani rodni list banovine Bosne, napisana pismom bosančica.

Meni čova djeluje malo kinki, u isto vrijeme ozbiljan, a opet... :-)

cio tekst na linku:
http://www.znamo.ba/povelja-bana-kulina ... zabegovic/
Manix
Posts: 166
Joined: 19/08/2013 14:06

#2 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by Manix »

Donnie Smith wrote:Povelja bana Kulina napisana je starom ćirilicom, a pismo bosančica nije postojalo – tvrdi Hamza Hamzabegović...Na gostovanju u Jutarnjem programu Alfa TV od 5.9.2013. Hamzabegović je izjavio da je Povelja bosanskog bana Kulina iz 1189. g napisana takozvanom starom ćirilicom, te da nije postojala bosančica

Takvom svojom ponovljenom izjavom povijesni analitičar Hamza Hamzabegović ozbiljno se mimoilazi u shvatanju mnogih bh. znanstvenika. Zvanično se tvrdi da je ta Povelja, koja važi kao dokumentirani rodni list banovine Bosne, napisana pismom bosančica.

Meni čova djeluje malo kinki, u isto vrijeme ozbiljan, a opet... :-)

cio tekst na linku:
http://www.znamo.ba/povelja-bana-kulina ... zabegovic/
To mora je srpska televzija . Po njima ne postoji genocid koji se desio jucer a kamoli pismo staro hiljadu godina . cetnicka posla a taj Hmaza je balija i izdajnik koji je to rekao za 100 maraka , poput Kusturice i mnogih drugih . nista novo
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#3 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by wolf07 »

Ja mislim da bi najpostenije bilo da konsultuju Dzevada Galijasevica :-D
ANAKIN
Posts: 169
Joined: 09/12/2011 22:57

#4 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by ANAKIN »

Manix wrote:
Donnie Smith wrote:Povelja bana Kulina napisana je starom ćirilicom, a pismo bosančica nije postojalo – tvrdi Hamza Hamzabegović...Na gostovanju u Jutarnjem programu Alfa TV od 5.9.2013. Hamzabegović je izjavio da je Povelja bosanskog bana Kulina iz 1189. g napisana takozvanom starom ćirilicom, te da nije postojala bosančica

Takvom svojom ponovljenom izjavom povijesni analitičar Hamza Hamzabegović ozbiljno se mimoilazi u shvatanju mnogih bh. znanstvenika. Zvanično se tvrdi da je ta Povelja, koja važi kao dokumentirani rodni list banovine Bosne, napisana pismom bosančica.

Meni čova djeluje malo kinki, u isto vrijeme ozbiljan, a opet... :-)

cio tekst na linku:
http://www.znamo.ba/povelja-bana-kulina ... zabegovic/
To mora je srpska televzija . Po njima ne postoji genocid koji se desio jucer a kamoli pismo staro hiljadu godina . cetnicka posla a taj Hmaza je balija i izdajnik koji je to rekao za 100 maraka , poput Kusturice i mnogih drugih . nista novo
srbi su krivi i za ledeno doba.... je li ti sada lakše?
Alfa je srpska isto ko i Avaz
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by Jara »

Postojala je, ali se za Kulina bana nije tako zvala. Bosančicom ju je krajem 19.stoljeća, zbog njene specifičnosti, nazvao Ćiro Truhelka, kustos sarajevskog Zemaljskog muzeja.
http://makdizdar.ba/bosancica/
Elem, postojala je!
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#6 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by kritichar »

taj Hamza je pokušava biti pametan, hoće on da unese nešto svoje, ili je samo plaćeni uhljup
šteta imena
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#7 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by Jara »

Ne otvara mi se onaj link sa Hamzagićevom izjavom... :-)
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#8 Re: Bosančica nikad nije postojala-izjava na TV Alfa

Post by MVeis »

sama činjenica da gostuje na tv alfa čini ga 75% neozbiljnim :D
Post Reply