Borussia Dortmund

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kako ce BVB proci u narednoj sezoni lige prvaka?

ipast ce odmah u grupnoj fazi
65
22%
doci ce do 1/8 finala
68
23%
doci ce do 1/4 finala
60
20%
doci ce do 1/2 finala
37
13%
doci ce do finala
55
19%
nesto drugo (navedite)
11
4%
 
Total votes: 296

User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5101 Re: Borussia Dortmund

Post by TAFKAP »

koji vam je moj ... :roll:
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5102 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Na kraju više sreće nego pameti, ali pišu se 3 boda.
Ona greška Merina za 1:1 je zakomplikovala utakmicu, da je ostalo na poluvremenu 0:1 siguran sam da bi je rutinski riješili. Ovako se uvukla nervoza pa ga još i sami sebi zabiše. :D
Šteta sto je Merino imao taj kiks, sviđa mi se kako igra, jedino možda i previše samouvjereno. Volio bih da češće dobija priliku.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5103 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

pirmin wrote:Najgluplje sto bi mogli uraditi je otpustiti Thomasa.
Nadam se za njih da to nekom iz uprave nece pasti na pamet.
TT je apsolutna smijurija od trenera. Sezonu je upropastio stalnim eksperimentisanjem, rotacijama i katastrofalnim odabirom formacija i igrača za prvih 11.

Ja razumijem da od tima u kojem ima toliko mladih igrača ne možeš očekivati neku dominaciju, ali da se bar vidi neki rukopis trenera rekao bih ok, treba imati strpljenja, gradi sistem koji će funkcionisati narednih x godina. Ali tog sistema nema ni na mapi, čak nasuprot, sve je totalno haotično.
Na silu forsira formacije za koje nema igrače, izmišlja ljudima pozicije i tumba ih iz utakmice u utakmicu. Reklo bi se da svoj sastav prilagođava protivnicima (a ne obrnuto, da se oni prilagođavaju njemu), nema jasnu viziju šta da igra i s kim nego za svaku utakmicu izmišlja nešto drugo, i još pri tome pravi totalne fule.
Ekipu koja ima toliko potencijala ne zna da kanališe da bi iskoristila taj potencijal. Na kraju se sve svodi na individualni kvalitet pojedinaca, 90% utakmica zavisi od toga hoće li jedan 19-godišnjak (Dembele) uspjeti sam nešto da izmulja, a da odbrana nešto ne usere. Za mene je to najbolji pokazatelj nedoraslosti trenera.
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5104 Re: Borussia Dortmund

Post by Logovan »

Sahin produžio ugovor.
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5105 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

Sutra kup
Opet protiv levata :izet:
Sezona fuj i jednih i drugih :D
Seljaci iz minkena pucali na triple :lol: sada pucaju na double :lol:
Na kraju ce ostati bez icega :thumbup:
Nemamo sta izgubiti, treba odigrati za navijace sutra...
Nur der BVB :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5106 Re: Borussia Dortmund

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:
pirmin wrote:Najgluplje sto bi mogli uraditi je otpustiti Thomasa.
Nadam se za njih da to nekom iz uprave nece pasti na pamet.
TT je apsolutna smijurija od trenera. Sezonu je upropastio stalnim eksperimentisanjem, rotacijama i katastrofalnim odabirom formacija i igrača za prvih 11.

Ja razumijem da od tima u kojem ima toliko mladih igrača ne možeš očekivati neku dominaciju, ali da se bar vidi neki rukopis trenera rekao bih ok, treba imati strpljenja, gradi sistem koji će funkcionisati narednih x godina. Ali tog sistema nema ni na mapi, čak nasuprot, sve je totalno haotično.
Na silu forsira formacije za koje nema igrače, izmišlja ljudima pozicije i tumba ih iz utakmice u utakmicu. Reklo bi se da svoj sastav prilagođava protivnicima (a ne obrnuto, da se oni prilagođavaju njemu), nema jasnu viziju šta da igra i s kim nego za svaku utakmicu izmišlja nešto drugo, i još pri tome pravi totalne fule.
Ekipu koja ima toliko potencijala ne zna da kanališe da bi iskoristila taj potencijal. Na kraju se sve svodi na individualni kvalitet pojedinaca, 90% utakmica zavisi od toga hoće li jedan 19-godišnjak (Dembele) uspjeti sam nešto da izmulja, a da odbrana nešto ne usere. Za mene je to najbolji pokazatelj nedoraslosti trenera.
:thumbup:

Da li ima kakvih znakova da su u upravi nezadovoljni s njim, ili ga valja trpit' jos nekoliko sezona?

Mislim da BVB ima najveci potencijal u Bundesligi, bilo bi stvarno steta da se to ne razvije kako treba.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5107 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:
pirmin wrote:Najgluplje sto bi mogli uraditi je otpustiti Thomasa.
Nadam se za njih da to nekom iz uprave nece pasti na pamet.
TT je apsolutna smijurija od trenera. Sezonu je upropastio stalnim eksperimentisanjem, rotacijama i katastrofalnim odabirom formacija i igrača za prvih 11.

Ja razumijem da od tima u kojem ima toliko mladih igrača ne možeš očekivati neku dominaciju, ali da se bar vidi neki rukopis trenera rekao bih ok, treba imati strpljenja, gradi sistem koji će funkcionisati narednih x godina. Ali tog sistema nema ni na mapi, čak nasuprot, sve je totalno haotično.
Na silu forsira formacije za koje nema igrače, izmišlja ljudima pozicije i tumba ih iz utakmice u utakmicu. Reklo bi se da svoj sastav prilagođava protivnicima (a ne obrnuto, da se oni prilagođavaju njemu), nema jasnu viziju šta da igra i s kim nego za svaku utakmicu izmišlja nešto drugo, i još pri tome pravi totalne fule.
Ekipu koja ima toliko potencijala ne zna da kanališe da bi iskoristila taj potencijal. Na kraju se sve svodi na individualni kvalitet pojedinaca, 90% utakmica zavisi od toga hoće li jedan 19-godišnjak (Dembele) uspjeti sam nešto da izmulja, a da odbrana nešto ne usere. Za mene je to najbolji pokazatelj nedoraslosti trenera.
:thumbup:

Da li ima kakvih znakova da su u upravi nezadovoljni s njim, ili ga valja trpit' jos nekoliko sezona?

Mislim da BVB ima najveci potencijal u Bundesligi, bilo bi stvarno steta da se to ne razvije kako treba.
Pa ne znam baš, o tome nema nikakvih glasina iz kluba. Ranije sam puno češće listao njihov najveći navijački forum i znam da su tamo raja generalno dosta skeptična po pitanju trenera, ali koliko je njegova pozicija poljuljana ne bih znao reći, a u zadnje vrijeme i dosta rijetko pregledam taj forum.

U principu taj put kojim su oni krenuli je 100% ispravan, jer oni se ne mogu utrkivati s Bayernom dovodeći skupe zvijezde, ali sve to treba puno bolje posložiti i imati neku koncepciju. Zato smatram da Tuchel nije pravi čovjek za to. Ne možeš praviti tim stalnim rotiranjem formacija i igrača. Normalno da treba postojati i fleksibilnost sistema, ali valjda se mora znati neka osnovna formacija.

BTW, ako večeras opet vidim Gintera u odbrani i Durma na desnom boku vjerujem da ću odmah prebaciti kanal. :lol:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5108 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

Dobar sastav prilicno
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5109 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Ma ovo mora dati Auba, s 5 metara
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5110 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

Joj nam igre, izgledamo kao bambini
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5111 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

Mijenjaj nesta konju jedan
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5112 Re: Borussia Dortmund

Post by TAFKAP »

nestao pola utakmice, ko da je potonuo... :-)
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5113 Re: Borussia Dortmund

Post by TAFKAP »

:izet: :izet: :izet:
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5114 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Bravo Dembele, bravo momci :thumbup:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5115 Re: Borussia Dortmund

Post by TAFKAP »

BERLIN BERLIN, WIR FAHREN NACH BERLIN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5116 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

vicious wrote:Bravo Dembele, bravo momci :thumbup:
Juhu huhuhu
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#5117 Re: Borussia Dortmund

Post by missko »

Hocel onaj Lewandovski sta osvojit jbt zar nije zato preso :izet:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5118 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

TAFKAP wrote:BERLIN BERLIN, WIR FAHREN NACH BERLIN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
4 puta za redom u finalu, nikad niko nije uspio niti ce :mrgreen: :thumbup: :lol: :izet:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5119 Re: Borussia Dortmund

Post by pirmin »

Thomas Tuchel - Fussballgot 8-)
zippoo87
Posts: 15625
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5120 Re: Borussia Dortmund

Post by zippoo87 »

odlicna utakmica...rekao bih da je borusija zasluzeno u finalu
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40841
Joined: 21/05/2012 22:46

#5121 Re: Borussia Dortmund

Post by AmiĐa_Idriz »

Cestitke nadam se i trofeju. :thumbup:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5122 Re: Borussia Dortmund

Post by MOSALJOZE »

Čestitam
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5123 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

MOSALJOZE wrote:Čestitam
HVALA
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#5124 Re: Borussia Dortmund

Post by mO k3 »

:kiss:
pirmin wrote:Thomas Tuchel - Fussballgot 8-)
Prvo treba da se dokaze
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5125 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

AmiĐa_Idriz wrote:Cestitke nadam se i trofeju. :thumbup:
Hvala lijepo
Trofej nije bitan :lol:
Pozdravi nam Kloppa :mrgreen:
Post Reply