Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1 Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by General War »

Samo dok Dodika i Covica se skine sa vlasti i sve ce biti uredu :thumbup:

Da li?
NEMA VIŠE KOŽINIH VICEVA: Dežulović zbog vrijeđanja vjerskih osjećaja više ne piše za Oslobođenje

Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje. U Sarajevskim dnevnim novinama tako više neće biti Kože koji u dva ujutro zove da ispriča vic. Kožo je, za one koji ne znaju, lik iz Dežulovićeve kolumne s kojim je otvarao svaki tekst za Oslobođenje.
U svojoj oproštajnoj kolumni za ovaj dnevni list Dežulović je dao do znanja kako mu je presudilo "vrijeđanje vjerskih osjećaja".



"Prošle hefte, možda ste i primijetili, nije na ovom mjestu bilo ni Kože ni mene. Nestao tekst negdje na putu između moga malog Piska i velikog saraj Šeherana. Pardon, šeher Sarajeva. Zaustavilo ga iza tunela na Ivanu, selam, dobardan, đes to kaže pošo?, u Oslobođenje, ne može, javili iz redakcije, vrijeđa vjerske osjećaje. I hajde što vrijeđa vjerske osjećaje, nekako bi mi to redakcija i halalila, nego ih još vrijeđa za ramazana.



A ja se mislim, tako mi i treba.



Punih, naime, sedam godina i sedam sedmica, i još sedam dana i sedam sati, svake noći po ponoći u dva sata zvao je moj drug Kožo iz kafane da ispriča vic, i sve je bilo u redu. Ako se gdjekoji čitatelj i naljutio ili uvrijedio, to smo rješavali u telefonsku slušalicu ili na sudu. I tako svake noći, punih sedam godina, sedam sedmica i još sedam dana, sve dok prošle hefte u dva iza ponoći nije nazvao Bakir. Prvi put u tih sedam godina, eto, vic je umjesto Kože ispričao Bakir Izetbegović, i odmah belaj. Vrijeđa, kažu, vjerske osjećaje", piše tako Dežulović u oproštajnom tekstu za Oslobođenje za koje je pisao preko sedam godina.



"Da skratim, ovo je moje posljednje javljanje za Oslobođenje. Sedam je godina, sedam sedmica i još sedam dana prošlo, vala dosta. Što bi rekao Brega, “jedan za drugim, vozovi polako prolaze, kao i obično, stavit ćeš kaćune na prozore: čini mi se da mjesec ramazana počinje.” Pa kaže: “Pomalo je tužno.”


Jebali vas osjećaji", zaključuje Dežulović svoj oproštajni tekst.



Pokušali smo doći do Borisa Dežulovića, ali nismo uspjeli. Poslali smo i upit redakciji Oslobođenja, ali odgovor do zaključenja teksta nismo dobili.




Prije tri godine dobio otkaz u Slobodnoj


Zanimljivo, prije gotovo točno tri godine, sredinom lipnja 2015. godine, Boris Dežulović dobio je otkaz u Slobodnoj Dalmaciji. Razlog je bila presuda protiv Slobodne Dalmacije prema kojoj je tekst Borisa Dežulovića iz 2012. "Za njih bi bilo bolje da Bog ne postoji" povrijedio čast, ugled i dostojanstvo desetero tužitelja pa je taj dnevni list svakome od njih trebao isplati po 15.000 kuna naknade štete.



Taj je slučaj podigao puno prašine tih dana u hrvatskom medijskom prostoru. U znak potpore Borisu Dežuloviću, suradnju Slobodnoj Dalmaciji tada su otkazali i Ante Tomić i Jurica Pavičić, no obojica su uskoro nastavila pisati za izdanja Hanza Medije.
Na ovakvog se covjeka posrati nakon svega stvarno nemam rijeci.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by insomnia78 »

Ljudi mjenjaju avatare za ramazan a nekog ovo cudi?
:lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

I to poslanika izabranog na demokratskim izborima... glasači su ovjerili i potvrdili Božiju volju...:lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by problemnatravunu »

Znajući ko je gazda Oslobođenja, i ko stoji iza toga svega, čudi me da je i dosad mogao "srati" po svemu i svačemu, a sada je izgleda dotakao gdje nije bilo predviđeno!
Tuga....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#5 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kakavdanakneiskustvu »

ko je gazda oslobodjenja,selimovici?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#6 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

Da nije slučajno darnuo u PIF-ove, brokere, Bunje i Komisiju za vrijednosne papire... i druge đelate i krvoloke BiH privrede...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#7 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kakavdanakneiskustvu »

insomnia78 wrote:Ljudi mjenjaju avatare za ramazan a nekog ovo cudi?
:lol:


da,smijesno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://zurnal.info/novost/21181/bosnjac ... ordinacije

Zbog Borisa Dežulovića: Bošnjaci u čekaonici ispred psihijatrijske ordinacije

Zajebana je stvar kad ti Dežulović povrijedi osjećaje. Odjednom se nađeš u čekaonici ispred psihijatrijske ordinacije zajedno sa ustašama, četnicima, neonacistima ostalih usmjerenja, tajkunima, pedofilima, ratnim zločincima, pljačkašima, prevarantima i sličnim manijacima kojima je taj novinar udario na emocije

Nakon sedam godina saradnje Boris Dežulović objavio je svoju posljednju kolumnu u “Oslobođenju”, koju je nazvao “Nema više zajebancije”. U njoj je saopštio da više neće pisati za najstariji bosanskohercegovački dnevni list zato što mu je prethodna kolumna presretnuta negdje iza tunela na Ivanu: Selam, dobardan, đes to kaže pošo?, u Oslobođenje, ne može, javili iz redakcije, vrijeđa vjerske osjećaje.

ISPALO JE DA NE MOGU

Nismo čitali tu presretnutu kolumnu pa ne znamo precizno šta se sve u njoj nalazi, ali u posljednjem tekstu za “Oslobođenje” Dežulović je opisao šta joj je bila tema:

Niste čitali moj tekst, i nećete, ali čuli ste sigurno taj Bakirov vic, kad je ono u prepunoj Zetri turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana nazvao ni manje ni više nego - Božjim poslanikom. Teška je to riječ, nisam siguran ni da bih je i ja ovako bezbožan, da mi je Kožo kojim slučajem ispričao tu allahulnu zajebanciju, stavio u novine. Ali kontam, ako može s Poslanikom šegu tjerati Bakir, ako se može tako zajebavati predsjednik SDA, k tome još u Zetri punoj Turaka i muslimana, i još pred milijunima gledatelja u izravnom prijenosu turske nacionalne televizije, pa još s početka svetog mjeseca ramazana – ako može dakle Alijin mali jednog stambolskog kabadahiju nazvati Allahovim poslanikom - što to ja ne bih mogao prepričati u Oslobođenju?

Ukratko, ispalo je da ne mogu.

U nastavku teksta saznajemo da je Dežuloviću neko iz redakcije saopštio da njegova kolumna vrijeđa vjerska osjećanja muslimana i to još tokom mjeseca Ramazana kad su vjernici posebno osjetljivi. Kako je taj neko iz redakcije do detalja upoznat sa stanjem kolektivnih vjerskih osjećanja, pa tačno zna kada su ona i zbog čega povrijeđena, ne vjerujem da ćemo ikada saznati. Ali, mislim da smo mogli pretpostaviti da će kad – tad Dežulović povrijediti osjećaje Bošnjaka. Jer, bilo bi prilično arogantno pomisliti da su Bošnjaci, za razliku od ostalih naroda i narodnosti sa ovih prostora, imuni na Dežulovićeve nasrtaje na emocije.

Kao što znamo , “ima on taj običaj” - udari dušmanski po emocijama, rodnim grudama, ognjištima i prađedovima i pritome crče od smijeha. U posljednjoj kolumni pomenuo je neke slične “incidente”:

Jedna me redakcija, recimo, cenzurirala zato što sam vrijeđao osjećaje članova Centralnog komiteta Saveza komunista, druga me cenzurirala zato što sam vrijeđao osjećaje branitelja Domovinskog rata, treća zato što sam vrijeđao osjećaje ustaških gnjida, a četvrta što sam vrijeđao osjećaje Miroslava Kutle. Bila je i jedna što me cenzurirala jer sam vrijeđao osjećaje Milorada Dodika.

NEUGODNI LJUDI
Sve navedene Dežulovićeve incidente Bošnjaci su euforično ispratili. Sjećate se kako smo se svi zajedno cerekali kad je kritizirao Katoličku crkvu zbog pedofilije ili kako smo se oduševljavali kada je ismijavao Amfilohija? Pri samome sjećanju na te silne provale i sada nam bride vilične kosti.

Nevolja je u tome što su ljudi poput Dežulovića, pored toga što su pametni, duhoviti i iskričavi, prilično nenagodni. Znate, ne može se njima reći – s ovim se možeš zajebavati a s ovim ne, ovo je smiješno a ovo manje smiješno. Oni imaju tu, danas rijetku navadu, da radije misle svojom nego tuđom glavom. Najgore je što su totalno neselektivni, takvima su svi ljudi isti, ali ne samo ljudi nego i oni drugi – predsjednici država, na primjer…

Takvi ko Dežulović o Erdoganu, recimo, misle šta hoće, ako procijene da se radi o diktatoru, to će glasno reći. Kao što su govorili o Tuđmanu, sjećate se, kako je to samo bilo smiješno… Ne vrijedi njima govoriti da je Erdogan otac nacije ili Poslanik, od silnoga smijeha ne mogu do kraja ni saslušati govornika, pa bio on i Alijin sin.

Dakle, ne vrijedi takve ubjeđivati da su jedni manje smiješni od drugih. Neuobičajeno su pametni, svaki vic skontaju, nijedna im poenta ne izmakne. Smiju se čemu hoće. To je taj “smijeh slobode”.

NEMA ZAJEBANCIJE

Ali, ne trebamo se mi brinuti za Dežulovića. Preživio je on gore i opasnije kretene od nas. Ipak, to ne znači da smo bezbrižni. Taman posla.

Dežulović je posljednjoj kolumni u “Oslobođenju” dao naslov “Nema više zajebancije”. I nema jer, znate, zajebana je stvar kad ti Dežulović povrijedi osjećaje. Odjednom se nađeš u čekaonici ispred psihijatrijske ordinacije zajedno sa ustašama, četnicima, neonacistima ostalih usmjerenja, tajkunima, pedofilima, ratnim zločincima, pljačkašima, prevarantima i sličnim manijacima kojima je taj novinar udario na emocije. Svi ste zajedno, povezuje vas ista bol pa čak i isti uzročnik boli. Nekako ste isti...

Al, tad je već kasno da se promijeniš. Znate kako se kaže: "S kim si, takav si."

I više ništa nije smiješno.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#9 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Prpa.ba »

Sramota. Trebalo je citavih 24 sata dok se iznijela teza da to sto kapitalisticki medij ne zeli objavljivati tekstove koji mogu naskoditi poslovnim i politickim interesima vlasnika cini Bosnjake istima kao cetnicima, ustasama i ostalim neonacistima. Relativizatori mogu to i brze i bolje. :(
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#10 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobar je boris dok ismijava tudjmana,ali u erdogana ne smije dirati
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#11 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Gojeni H »

Alijin mali strikes back

To sto ga neko nazove lopovom mu nije ni u po uha, jer zna Alijin mali dobro kako svjetina zavidnicki gleda na hajduke i ostale koji se znaju "snaci", ali mu u idolatriju ne diraj. :izet:


Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by insomnia78 »

Bakir i za ovo kriv? Ne bih rekao
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6744
Joined: 20/02/2013 14:14

#13 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Cherry-Cherry »

Šta ono kažu, u Titino vrijeme nije se smjelo pisati i pričati šta hoćeš.... Sad se, hvala Allahu, može. SDA demokratija :bih: :bih:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by muha_sa »

pratim
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#15 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

muha_sa wrote:pratim
Za koga... :? :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by muha_sa »

kmirsad wrote:
muha_sa wrote:pratim
Za koga... :? :lol:
pojest popit i p......t :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#17 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

muha_sa wrote:
kmirsad wrote:
muha_sa wrote:pratim
Za koga... :? :lol:
pojest popit i p......t :lol:
:lol: Jel...pojest popit i... polizat... :lol: :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by muha_sa »

izmedju ostalog i to :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#19 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Ludzak »

Nadam se sada kada Sda izgubi da neće biti poslanika Erdogana. On je ionako bio zaštitnik SDA politike.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#20 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

PIF-ove, Brokere, Nadzorne Odbore, Komisiju za vrijednosne papire, SASE...stečajeve i prodaju nekretnina u propalim firmama iz portfoliju PIFova... niko na ovom "anonimnom " forumu ne smije ni pomenuti... a kmo li u Oslobođenju...
Ma ne smiju ni u Tužilaštvima, SIPA-ma, F i K MUP-ovima...
Ja demokratije i kuraca...
STRAAAAAAAAAH ! ! !
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#21 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

muha_sa wrote:izmedju ostalog i to :lol:
Mljac, mljac... :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#22 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Gojeni H »

kmirsad wrote:
muha_sa wrote:izmedju ostalog i to :lol:
Mljac, mljac... :lol:
Muha

Je l' ovo onaj Dubravac sto ti je valjo za parking mjesto kod aerodroma?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#23 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by General War »

Pa bolan bolan, covjek pricao za ahmice, srebrenicu, agresiju, zlocine raznih vrsta...jedan od najboljih prijatelja BiH kad su se drugi pravili ludi ili jos kao ona bakirova sultanija sto ne zna za Ahmice...
Puu, ljudski olos.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#24 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kmirsad »

Gojeni H wrote:
kmirsad wrote:
muha_sa wrote:izmedju ostalog i to :lol:
Mljac, mljac... :lol:
Muha

Je l' ovo onaj Dubravac sto ti je valjo za parking mjesto kod aerodroma?
Muha šuti, ne odaji... da ostanem anoniman... :lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#25 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by JThomas »

jeste, upišati se od smijeha kad zajebava svoje. to se dijeli, plješće, šalje na aparate.
Post Reply